AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Reagimet ndermjet Avdiut dhe Haxhiut

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15044
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Reagimet ndermjet Avdiut dhe Haxhiut   Mer 12 Déc - 6:27

Avdi[ Saturday, 17.11.2012, 12:14 PM ]
Reagim
Pėrsėri kemi tė bėjmė me rrenat e njėpasnjėshme tė shpifėsit tashmė tė njohur botėrisht,por kėsaj radhe Haxhiu mshifet me njė emėr tė rrejshėm si; "Sejda",nėpėrmjet kėtij pseudonimi mundohet nė komentin e tij shpifarak kinse une po i "shtij",njreėzit me shkru kundėr rrencit Haxhi,me siguri ai nė shkrimin e Reshat Badallajt qė ka shkru kundėr Haxhi rrencit, ndonjė komentues me emrin,"Aziz",dhe tani ky rrenci Haxhi mundohet me e saju emrin,"Sejda",kinse paska qene me mua dhe "Azizin",dhe i paska degjuar ai"sejda",kėto gjėra.Hajde rren hajde!Po rrejė pėr toke more Haxhi rrenci,e mos rrejė pėr qielli.Kur nuk i shiten rrenat Haxhiut ai kėrcėnon dhe fyen.Kjo tregon se Haxhiut i ka humbur rruga nė oborr.Sepse ai kėtė rrugė tė ndyrė ja ka ndėrtuar vetės dhe vetė ka me u mbyt nga ndytėsira e tij.
sejda[ Friday, 16.11.2012, 10:20 AM ]
Prizreni
I njohi qe te dyte keta djel qe kacafyten si gjelat.Por Avdiu nuk ka fijen e burrerise.

Keto fjalet e Destanit ia kam leuar Avdiut edhe neper disa shkarravira te tjera.Ky njeri ska moral njeriu.Mos u merrni me kete Avdi ju te nderuar.

Me zanat jam prof.

Marre me vjen ti leoi shkrimet e Avdiut.Ku me force mendore mundohet ta mbron veten.
T'ligat e tua mos ia hudhe tjereve ?
Ti je vetem nje matuf,qe mu ke kercnue me shokun tend Azizin qe te shkruai dobet kundra Haxhiut.Por i kote qe ai kercnimi yt.
Pasi nuk kemi shtet si duhet se ty duhet jo me te burgos !Fali jetes sate jete.
Destani[ Wednesday, 07.11.2012, 06:17 PM ]
Kunder replik
Ndjehem i indinjuar me komentin e Haxhi Kuēit,i cili asgjė faktike dhe argumentuese nuk thotė.Avdiun e kam fqiun e pare ne Suharek dhe burre ma te ndreshem e ma patriot se lind nana shqiptare.Haxhiu ėshtė shtis i madh dhe po shtin edhe kunder Avdiut,ne mesazhe e komente qe jan tejet shpifese.Juve redaksi ju kam shkruar ditė mė parė se Haxhiun e kam patur nip,por nuk e kam mė.Por ju nuk e botuat reagimin tim pse?Nėna e tij ėshtė halla ime Naxhije Elshani.Daja destan i thote Haxhi magarit tė mos mirret me shpifje dhe dizinformata.ky njeri e ka torturuar hallen time dhe e ka pėrzėnė vėllain e vet pėr tja marrė pasurin,ai tani ndodhet ne Gjermani.halla ankohej shpesh here ne Haxhiun dhe ne e kemi pėrjashtuar ka mbi 20 vite kėtė magar nga familjet tona qe ka lidhje gjaku me fare fisin tone qė ka Haxhi magari.halla Naxhije thoshte se ketij femiju tim i kane hyr dreqnit ne bark.ky eshte shtis i keq,rrenc i keq,hajn i keq,ma mir mos te ma kish falė zoti hiq kete pis.Por ma e tmerrshme nga te gjitha eshte se une i lexoj do fare mesazhe ne portalin e tij personal”Diskutime shqiptare”,ku ai shpif,rren,nxit dhe fyen gjithshqiptaret ja argumenti,
Sujet: Re: "Kadri Veseli serb,Demaqi kroat Aujourd’hui ą 8:20
“Tan shqiptaret spiuna e tradhetar te kombit dhe vetevetes
Ku ne bote nuk ka kesi pis mileti qe lypin qi edhe te vdekurit.
Tan shqiptaret kudo qe gjinden ne bote duhet mi zhduk nga kjo toke.”
Ndigjo daja qka te thot ty haxhi magari,ne mbar farefisi qe ke lidhje gjaku distancohemi nga ti dhe sjelljet tua raciste.Ti po e shan per se vdekuri gjyshin gjyshen tende dhe timen,babin e vdekur timin dhe tendin.Ti po e shan vajzen tende dhe timen,ti po e shan mbar kombin shqiptar tė gjall e tė vdekur,ti po i shan heronjt,deshmoret e kombit,ti po e shan historin e kombit,ti po shan shpif e ofendon gjithqka shqiptare.Te keni turp ju redaksi e "zemres",mos u beni zemerzinj,qe botoni komente pa as nji vler nga haxhiu qe perdor emra te rrejshem si"shala" Shirok etj.
Avdi[ Wednesday, 07.11.2012, 12:09 PM ]
Kundėr Reagim
Ja, si gjithnji Haxhi lahperi mshifet prapa emrave te tjere,tani ka dal dhe po fshehet pas emrit te:'Shala Shiroke",kurse ne te vertete ky "Shala",ėshtė vete Haxhi gabeli,edhe nė kėtė rast ky keqperdor emrat duke menduar se kėshtu i gjori mund tė mė nxit mua Avdiun ndaj tė tjerėve,ose tė tjeret ndaj meje.Por kjo metod nuk po pin ujė ma.Haxhi ti kam argumentuar te gjitha publikisht dhe te kam demaskuar para opinionit mbar shqiptar se cili je.Nuk u bėjė pytje ne komente njerėzve,por por ti e di se te kam bere kallxim penal ne Gjykatė dhe aty ke me u pėrgjigj ti pėr rrena e shpifje.Kurr shok me ty s,kam qenė dhe as qe kam pėr tu bere ndonjiher nė jetė.Ti e din mire se krejt qka thua ti per mua jane rrena dhe vetem rrena.Me ata qe kam qen shok jam edhe mė tutje.por me ty qe nuk kam qen asnjiher shok,nuk jam as tani.Paqka se ti mundohesh pėr mes rrenava tė mė bėsh kinse isha "shok",me ty!!!...Mos rrej se askund me ty nuk kam shkuar e as qe kam patur ndonji bashkėveprimtari patriotike me ty ore faqezi.Se me qen "njeri", ti nuk i shan e fyen, tė gjallėt dhe tė vdekurit e mbar shqiptarėve.me qenė ti farė "burri", siq po mundohesh me u paraqit ndonji her kinse je viktim,nuk ishe tjetersuar vullnetarisht nė ashkali,nuk e kishe vozit ne makinen tende taxi,kriminelin,"Zheljko Razhnjateviq ARKANIN",Ti ke ik nga atdheu se ke qen i ndyrė,kurse unė jetoj dhe pėrballem me tė mirat dhe problemet e atdheut tim kėtu ne atdheun e shqiponjave,qe ti nga paranoizmi e ke braktisur,vetem frikacakėt nuk pėrballen me bashkėvendasit,por ikin siq ke ikur ti nga frika,se je frikacak.Ti po shan, po shpif,po rrenė,po nxit, nga largėsia, e kėtė e bėjnė ata qė janė tė ligė,ti je i ligė,dhe nga ligėsia nuk gjindet asgjekundi si tipi yt.Ndal rrenat!Ndal shpifjet! Ndal nxitjet!Ndal racizmin!Ndal ma!.....se po e flliq gjithnji e mė shum veten tėnde edhe ashtu tė fėlliqur deri mbi kokė...Kur tė don ti, dhe gjeje mėnyrėn qė don ti me u pėrball me mua,unė jam i gatshėm me tu pėrgjigj dhėmb pėr dhėmb.
Shala.[ Tuesday, 06.11.2012, 01:40 AM ]
Shiroke
Avdi te njohim ne ty shume mire.Ti shokun e nenqmon dhe ēka eshte me e keqja patriotet e vertete i etiketon njerez UDBASHA.E dim edhe kete forme te arritjes se qellimeve te juaja.
Por qellimi yt si patriot eshte qe ujin tja qon ne mullirin e armiqeve.Ti mundohesh veten ta ngisish ne maje te bishtit te peles,por qe a mundemi ty te quajm shqiptar ?Kurr jo.
Sipas shkrimeve tua dhe te Haxhiut;Ky i fundit juve u parashtron pyetje,ndersa ju kurr nuk i gjeni nje pergjigje adekuate,pos shpifje pa baze materje.
Ju,nese keni ti parashtroni ndonje pyetje ketij Haxhiut,pse nuk ia parashtroni ?

Avdi,ti ma keni pru ne oden time Haxhiun,dhe u kam shtrue buke e qaj !Mos ma perbuzni buken.
Kurren e kurres nuk e kisha besue qe je kaq mbeshtjelles i madhe .
Avdi[ Monday, 29.10.2012, 08:50 AM ]
Redaksisė
Rrejė Haxhi rrejė...rrenat,shpifjet,ofendimet,fyerjet,racizmi,i ytė,po shkund vetėm pluhurin nga shkėmbi.

Ndėrsa juve Redaksi e nderuar ju kam dėrguar shkrimin tim:"DENONCIM PUBLIK KUNDĖR SHPIFJEVE DHE RACIZMIT TĖ HAXHI (Latif) KUĒIT".Mbeteni shoqėrisht tė pėrshėndetur nga Avdiu.
Haxhi Kuēi[ Sunday, 28.10.2012, 05:37 PM ]
Redaksis
Jo e nderuara redaksi,une nuk i shpifem dote Avdiut per as dhe nje grim.
Ky eshte mesue me plejaden jugosllave te mirret me shpifje ndaj atdhetareve.
Ky njeri,apo me mire me thene jeten ma ka nxire bashk me Fatmir Limen.Dhe i tere mundi im qe dhash per shqiptar e atdhe ma humben te terin mund.Po si ka ftyre e karakter qe te shpifet ndaj meje kur nuk ka as nje argument per mua kur thote se Haxhiu eshte dore e zgjatur e serbeve ?
Thone nje fjale mbama kupilin sa nuk me ka thene tradhetar.
Ky a e shihni se vetem mi perserit fjalet e mija.
Une do te bazhdoj me levizjen time per bashkimin e trojeve shqiptare e ky per servilizem serb.
Po shihet mire lufta e ketyre qe na u betuan se i kan kapur armet per bashkim dhe qe te tri lufterat qe i beren na tradhetuan fund e krye.Dhe o zotri te kesaj redaksise a mos vall duhet ne qe tradhetin e ketyre tua lavderojm si shpetim te shqiptareve ?E verteta ndoshta do vonon,por dikuri nga ne si tradhetar duhet te japi llogari para kombit shqiptar.
Une pa fakte kerkujna nuk i shpifem,dhe ate dite qe i tekem dikujt pa fakte ma nuk do shkruan kjo dora ime.
Avdiut ēdo gje reale i djege dhe i kundervihet si miza ne gjiriz.
Redaksia[ Sunday, 28.10.2012, 10:21 AM ]
Mjaft!
Mjaft mė me shpifje e fyerje pėr njėri-tjetrin!
Redaksia
Avdi[ Saturday, 27.10.2012, 11:51 AM ]
Kunder Reagim
Pėrsėri shizofreni Haxhi shkruan komente me emra tė huaj dhe kėshtu ai menon se arrin qėllimin e tij pėr tė nxitur si ėshta rasti ku ai manipulon me emrin e R.Sarmatit,shikoni ēka shkruan ky psikopat:Me date 19 Tetor 2012: (Derničre édition par Perparimi le Ven 19 Oct - 8:21, édité 1 fois ),Haxhi Kuēi me pseudonimin “Perparimi…”,publikon nė portalin e tij dizinformativ kėtė mesazh tė poshtė shėnuar nga ana e tij,”Kadri Veseli serb,Demaqi kroat”,shikoni shpifjen,nxitjen dhe rrenėn e tij tė radhės… Dhe ky jonjeri vazhdon ta fyejė mbarė kombin shqiptar duke treguar racizmin e tij tė paparė:” Tan shqiptaret spiuna e tradhetar te kombit dhe vetevetes
Ku ne bote nuk ka kesi pis mileti qe lypin qi edhe te vdekurit.
.........................................................................................
Tan shqiptaret kudo qe gjinden ne bote duhet mi zhduk nga kjo toke.”
Unė pėr vetėn time gjat leximit tė kėtyre shkrimeve antinjerėzore dhe antishqiptare, kam mbet pa frymė dhe i shokuar…


Ruzhdi Saramati[ Friday, 26.10.2012, 08:07 AM ]
Avdiu ēenka me dy ftyra
Zotri Avdiu,nuk jeni te sinqert fare.

Juve Haxhiu ne as nje rresht nuk ju ka fye,e share.Vertete ēenke shpifes dhe motorr i shpifjeve.
Ti kergje nuk iu pergjigje Haxhit.
zotri Haxhiu te beri keto pyetje;
1)A eshte e vrtete qe e keni ftue Haxhiun qe ta gjeni patriotin Besim Nrecen e ta fshihni nga barbaret serb ?PO ose jo,jepi nje pergjigje Avdi ?
Avdiu[ Thursday, 11.10.2012, 07:46 AM ]
Haxhi Kuēi: Kunder replike ndaj Avdi Ibrahimi
Ja ēka shkruan Haxhi Latif Kuēi mė datė 13 shtator 2012 nė "diskutime shqiptare",pėr mua Avdi Ibrahimin:
"Avdi une ju deshiroj jete te mire edhe pse une jam debue nga kosova ma se shumti nga uēk kur ne Marali me pate rrethue e mu kercnuan se nese beje e vraj serb ,apo organizoi me mbrojte popullaten shqiptare kan mem likvidue.Kete spo mundem o njeri mi larguar nga koka a kupton shqip ?Te gjitha pata per ti harrue, edhe ato qe nuk me morren me luftue kundra serbise.Por kjo me ka shllogue.Disi ka qen si e papritur,ne vend mirenjohjes,kercnim .Por sidoqofte edhe kete do e harroje se nuk po bene pune,pos mundime shpirterore.
Harroi te gjitha se ēka kemi shkrue lexoi shkrimet e mija dhe qeshu,edhe une tuat dhe do qeshi siq kemi qeshur dikuri ne dy kur merrnim udhtime e bejshim llafe duke ia tregue njeri tjetrit hallet e jetes.

Ngushllime per shokun prof Bajram Kurtin shume, Ishalla zoti ne gjenet e ka que ,Ka punue per komb,pa buke e pa gjum,.
Sa per perfundim shoku im,une jam perjashta,si njeri i mbyllur ne burg,sepse e din mireee se sa e deshta shqiptarin e atdheun,.E qe ma bin punen me leshue kosoven shqiptaret kete nuk e kisha prite bre Avdi.Por po i harrojna edhe keto e ishalla per ty dhe familjen tende ndegjoi mire. Avdi as nje te keqe(dobesi) nuk ka ne shpirtin tend,shkruaj diēka ...Se ke matrial e di.Te fala shoqerore nga
Haxhi Latif Kuēi(llotoja,taxi)Sufreke(therande)Sufreke nga ti jam mesue.
Mė ka sharė,mė ka fyer,mė ka shpifur,ka nxit kundėr meje.O Zot i madh tani kėrkon ti harroj tė gjitha...A,thua ēfarė mund tė jetė ky njer
i,i panjeri...!
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15044
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Reagimet ndermjet Avdiut dhe Haxhiut   Mer 12 Déc - 6:28

Demiri[ Thursday, 06.12.2012, 10:52 AM ]
Nje e vertete
Zotri Avdiu;Ju njohim shume mire juve ,kur ne votime ne kohen e luftes shkove ne qender te votimit ne SuhaReke dhe bashk me antaret e tu votove źr zotri Rugoven !
Pse?Pse atehere jeni anti Rugoviqjan ?
Po si mundemi juve tju etiketojm?
Sips shume shkrimeve dhe pyetjeve qe ua kam bere shume Suharekjaseve Haxhiu kishte ikur nga Kosova para qetnikve serb,gjere kur eshte ndare nga shoqeria nga ju.Zotri Avdiu,ju me tu larguar Haxhiu,me urdherin e qetnikve je inkuadruar ne uēk,duke e komoflluar uēk dhe tradhetuar kombin.
Nga kush kishte ikur Ismail Qelaili nga shqiperia ?Nga qetniket,apo nga tradhetaret ?
Nga kush kishte ikur Noli,Konica,e ate Fishta ?Nga serbo qetniket iken ?Mesiuguri se jo, pos nga njerezit si ju.
Qdo gje te keqe ke mundesi ta etiketon Haxhiun,por tradhetar te shqiptareve kurr jo,kete ta kam thene edhe ne mesazhe,dhe neper gazeta.
Shikoje veten ne pasqyre ?Monologo me veten,se a je izghuar nga gjumi ?
Haxhiut nuk ja shohe per te madhe pse paska bere shoqeri me ju,ndoshta ka qen knaqesia e tij qe tjua mbasi impulset qe jeni stermbushur me mekate,duke tradhetuar kombin e veqenerisht shoket.Por nese e krahasojna Haxhiun dhe juve.Haxhiu ka qen i zgjuar,e ju jeni munduar qe ta ulni ne sofren e djajve,ku qellimit famkeq nuk ja paske arritur.Per kete vjedhe vrere mbi trimin e kombit shqiptar.Duke e etiketue kinse tradhetar.
Edhe profeti Isai ka qen ne shoqeri me lajkataret,por Isai ka qen i vetedishem se ajo pjese e shoqerise nuk kane qene te zgjuar ne veprimet e tyre anti njerezore,ndersa Profeti Isai ka qen i zgjuar dhe i ka keshilluar,por kete ka qen ti bindi mekataret,siq e ka kote edhe Haxhiu me juve.
E dim ne Suharekasit se kush eshte Haxhiu e kush jeni ju zotri Avdiu.
Ju jeni vetem nje mashtrues dhe manipuloni me shok,ku mundohesh qe patriotet ti shendrron ne tradhetar.
Sa per qe na tregon se kinse Haxhiu e paska shetitur Arkanin neper lufte;Ne mendon se nuk kemi patur sy dhe Haxhiu paska mundur te shendrrohet ne mikrrobe.Jo zotri Avdiu,kote e ke
Avdi[ Saturday, 17.11.2012, 11:56 AM ]
Reagim
Shikoni komentin e radhės se ēfarė gjuhe prej rrugaēi dhe natyrisht prej shpifaraku pėrdor Haxhiu i ēekuilibrur shpirtėrisht.Rrena dhe shpifja tashmė janė bėrė monotone pėr lexuesin e"Zemrės",prandaj thotė urtia popullore rrena i ka kėmbėt e shkurtėra.Qė nga lindja ime dhe deri mė sot ku kam hyrė nė vitet e 55-ta,nuk kam "spiunuar",as njė njeri tė vetėm,pėr kėtė jam i sigurt 100%,as nuk ka me dal bir nane me e vėrtetu me argumente njė gjė tė tillė.Kėtė gjė e din mirė edhe Haxhiu qė ėshtė nėna e rrenave dhe shpifjeve.Kurr nė jetėn time as edhe njė njeriu qė jeton mbi kėtė dhe nuk i kam bėrė as tė keqėn mė tė vogėl dhe as nuk mė shkon nėpėr mend ndonjėherė njė gjė e tillė qė ka motive tė ulėta njerėzore,kėtė gjė nuk ma lejon kodi im personal e familjar dhe njerėzor.Kėtė punė e din mirė edhe vetė Haxhiu i gjorė.Shikoni se ėfarė shkruan ai nė portalin e tij dizinformativ me pseudonimin"perparimi",por qe pastaj tregon ne fund emrin dhe mbiemrin e tij:Sujet: Re: Avdi Ibrahimi (ne;lirik,Pashtrik Hasi,Leonora Shehu etj) Mar 9 Mar - 21:56"Avdi shoku pershendetje ,e sheh qe jam i kethyeshem,besen po ta japi do behem servil i yti gjere ne amshim,dhe mendo mire ta japi konto numrin e bankes si te mi qesish do....une Haxhi Kuēi shoku yte do i shlyeje te gjitha shkrimet e do i hudhi ne WC,se nuk ka kurgje nga e verteta e mallkume ." Pra ky matrapaz kerkon para nga Avdiu pėr ti shlyer tė gjitha rrenat e shpifjet qė ka shkruar pėr mua.Ky vetė e zbulon qėllimin e tij djallezor duke menduar se unė friksohem nga komprometimi i rrenave tė tij dhe pasi ta kem bėrė marrėveshjen me profiterin rrenacak e shpifarak Haxhiun,ai nuk do tė shkruaj mė rrena dhe shpifje pėr tė dinegruar personalitetin tim tejet te paster njerėzor dhe kombėtar shqiptar.Andaj redaksi e nderuar kuptojeni mirė edhe vetė ju se ēfarė gracka mundohet tė ngrit Haxhiu ndaj juve dhe ndaj meje.Mendoj se ju jeni ata qė mund ti ndaloni,shpifjet,rrenat dhe fyerjet qė po pėrhap nėpėrmjet portalit tuaj Haxhiu.Mirėmbetėshi.
Hahiu[ Friday, 16.11.2012, 09:59 AM ]
Hajde rrenat e Avdiosit
Avdi aliosi

E sheh veten se si po gabon me anonime emrash o qyqan ?Here Betush bibani,dhe ne fund e nenshkruan
Bajrush Kuēi siurse rrushi kuq

Avdiosi kari-koshi

Me ty me duket se kurr nuk ka mundesi marveshje se ti je armiku ma i keq i shqiptareve.

T'puuu ta dhefshim ftyren e dhelpres dinake.

Alioso ti as tek thembrat e Haxhiut nuk i ofrohesh.

Ti alioso Avdiosi kur ta bene mend me permend Haxhiu ,se pari duhet ta shperlan gojen me uje te perveluar.
Avdi aliosi ;ti je ai qe ja ngrene buken dhe ja permbyse kupen.
Ti ja hane mikut buken dhe e helmon.
Ti je asi soi qe e vrete shokun dhe nuk e pranone!

Stafin e keti forumit e pergezoi me gjitha te mirat

Miku qe me spionove
Nga Gjonaj
Avdi[ Saturday, 27.10.2012, 12:05 PM ]
Reagim ndaj rrenave te Haxhiut
Edhe nė kėtė rast Haxhiu,si gjithnji fshihet prapa emrit te"Ali-Mėsues ne Mushtishtit".Edhe nė kėtė rast ky psikopat i ndyrė shpif,rrenė,fyen,nxit,pėr me e mbuluar veprimtarin antishqiptare sepse kėshtu i kanė dhėnė detyrė punėdhėnėsit e tij nga Beogradi.Haxhi ti e din mirė se unė tu tė kam njohur aq sai kam njohur edhe qytetarėt tjerė nė Suharekė dhe asfarė veprimtarie patriotike nuk kam patur me ty siq mundohesh tė gėnjesh vazhdimisht nė komentet e tua idiotike.Kurr me ty s,kam biseduar pėr besim Ndrecėn dhe mos rrej mė o psikopat i ēmendur.Shko shėrou nė ndonjė Klinik psikiatrike atje nė Francė se vėrtet ti ke nevoj pėr shėrim.Nėse dikush kėrkon tė gjejė njė model tė rrencit Haxhi, mjafton tė mos gjurmoj shumė profilin e kėtij rrenci por vetėm tė shikojė “punėn” dhe “veprėn” e tij. Tė gjithė djajt dhe rrenacakėt mundohen t`i ngjajnė atij. Prandaj nė tė gjitha shkrimet, komentet, mesazhet e Haxhi Kuēit, kanė rrencin dhe racistin Haxhi. Ky i fundit ka mbi tė pesėdhjetat.Tėrė jetėn e tij lehu dhe volli helm e vrer kundėr shqiptarėve qė kanė dėshmuar me vepra pėr atdhetarizmin e tyre ndaj Shtetit Shqiptar.Nisur nga kjo, tė krijohet bindja se Haxhiu pėr ēdo gjė mund tė jetė por vetėm njeri dhe shqiptar nuk mund tė jetė.Tė kėshilloj o i marr mos u merr kurrė mė me shqiptarėt dhe popullin shqiptar,se ti je tjetersuar nė gabel-ashkali,dhe shko ne rrotė tė s,ėmės ti me sojin tėnd o faqe zi...O rrenc,o shpifės,o nxitės,o racist qė shpejt ke me marr dėnimin e merituar dhe ke me u denu me ligj nga Gjykata franceze,pėr shpifjet dhe rrenat e pa kripė qė po shkruan ti nė komente shkarravinletranxirėse.
Ali[ Saturday, 27.10.2012, 07:10 AM ]
Mesues ne Mushetisht
Zotri Avdiu ,juve ju noh shume mire,jeni mikprites kur ju vin njerezit ne oden e juaj.
I kam lexue shume shkrimet e Haxhiut,por me vertete kurr ju Haxhiut nuk ju keni pergjigjur ne ato pyteje kur u ka parashtrue pyetje.
Haxhiu ndoshta nuk ka ditur drejtshkrim,dhe stil te ilustruar siq dini ju.

Ju kam lexue qe vete e pranoni qe pasket punue ne mbrojtjen popullore ne Therande gjate viteve 1984 gjere ne vitin 1987.Ju zotri Avdiu mesiguri ne zyren tende ke pasur makinen e shkrimit,dhe keni mesue e shkrue poezi te urdheruar nga Tripkaja dhe Vitkoja !

A ke qen i nxitur nga keta dy qe ta pergjoni Haxhiun dhe ta shtini ne grusht qe tju behen i juaji ?
Me sa po e shoh une,shkarravinat e Haxhiut jan ka ti qorrojn syt dhe po ta nxirin jeten,sepse tradhetar ke qen dhe kurrefare burrerije te shqiptarit nuk paske.Ty mundemi ēdo gje te thome qe je apo ke ne shpirt,por te thome se ke gjak shqiptari kurr nuk mundemi ta them kete.
Nese Haxhiut ja shkruan dikush artikujt kundra teje,vete ti je zagar serbi.
Ti zagar Avdiu ēdo te keqe mundesh tja ngjesesh Haxhiut,por tradhetar kurr jo,sepse nuk ke fakte qe dike e ke marr ne qafe,pos ka ndihmue te gjithe shqiptaret ,e sidomos me sa e shoh ty te paska ndihmue pertej normales.Dhe ti zagar te mirat e Haxhiut ja hudh ne shporten e pakthyshme!
Ti zagar sado qe mundohesh te shkruan per patriotet e tjere dhe ta ngritesh veten si luftetar i murrizave .Dhe me ane te kercnimev detyron qe tu leshoin mirnjohje te luftetarit,dhe te arsyetohesh kinse na ēlirove.Zagaret din mire te shkruajne poezi e romane ,duke na zbukurue roberin qe na pruret!
Ti zagar Avdiu ndoshta manipulon me te gjithe ,por mos mendo se gjere ne fund do te del triumf me genjeshtrat e tua magjike.
doshta ti zagar do me kundervihesh edhe mua tani,kinse vellau im ka qen polic dhe ka malltretue shqiptaret,por une e ti kemi qen shok te ngusht si grua e burr ,ne Bukosh.Pse mos ta them edhe kete qe kemi fjete bashk,por jo ne kuptimin e sexit.Larg saj.
bejtush[ Monday, 15.10.2012, 10:15 PM ]
reagim
Une shkurtimisht do te thoja nja dy a po tre fjale rreth shkrimeve dhe genjeshtrave te ketij Haxhi Kuqit qe fshihet pas emrave te tjere.Gjuha ,shkrimi dhe renditja e fjaleve ne tekstet tua flasin me se miri se qfar soj je.Turp te kesh qe perdor kesi fjalori kundra atyre qe qendruan ne istikame edhe ne shi edhe ne bore.E sa per me ju q...nena do te q... ty sepse edhe ashtu me duket se vetem romet dhe serbet paskan bere gjume me te e per ata ke dalur ti si i tille qe as vet nuk din se qfar gjaku ke.Mjeranet si ti fshihen pas emrave te tjere.Mjere per ty ku paske rene e nje dite edhe cungun e presin pasi te hargjohen drute e ty koka ku me e dijte ne qfar grumbull m... ka me tu gjend.Turp te keshe po ti nuk din se qka eshte turpi.Je shitur sepse neper damaret tu rrjedh gjak i perzier se dije nga kush ,por me se paku ndonjehere ke pasur gjak shqiptari.
Bajrush Kuēi[ Wednesday, 10.10.2012, 08:14 PM ]
reagim ndaj rrenave te haxhi kuēit
Akrepat e orės tė janė afruar ty Haxhi Kuēi alias "Bajrush Xhemajli". shpifėsi,rrenci,idioti,qė asgjė tė mirė nuk ka nė rradakėn tėnde tė sėmurė,qė nuk ke lėnė as njė njeri mbi kėtė dhe pa e sharė,fyer,ofenduar,si nuk u bė asnjė shqiptar i mirė pėr ty?!...Tė kėshilloj tė shkosh tė mjeku tė kontrollohesh se ti njeri psiqikisht nuk je mirė...Pėr ty ēdo atdhetar shqiptar ėshtė edhe "tradhtar edhe spiun",ty tė ka marrė koka erė dhe mė nuk je duke i dalluar ngjyrat e jetės.Ti vetės dhe familjes tėnde ja ke bėrė jetėn ferrė...Kurrė mos u merr ma me gjėra qė nuk ke asnjė argumont...por vetėm llomotitish si korb i zi...prandaj edhe po jeton kėtė botė qė tė duket se ėshtė ferr i vėrtetė...se ky ferr ėshtė ngulitur nė kokėn tėnde tė sėmurė...shko nė rrotė tė s,ėmės more i ēmendur...Se ti askujt nuk mundesh me i bė asgjė...Prandaj ke ikur nė Francė,kur kanė ikur forcat serbe nga Kosova.
Bajrush Xhemajli[ Wednesday, 10.10.2012, 07:17 AM ]
web
Po per ēfare mirenjohje jeni ka flisni more Avdi Hajvani.Ku ke luftue ti e Fatmir Lima?Mundoheni te mbuloheni spiunllekun e juaj me mirnjohje nga komandantet e juaj ?Nga eproret e JNA(APJ)
Ku e keni betimin e dhene qe u krekoseshit se po luftojm mi bashkue trojet.
Ku ashte ilirida ?A e bashkuat ?Ku ashte Lugina e Presheves more babadem ?JUuu e keni gjete mi stopue njerezit, duke iu kercnue ;shuni se ne jemi ata qe ja kemi shti kungjin me serb,dhe prape ua shtim nese dojna.
Kurr lufte ēlirimtare me shekuj shqiptaret nuk kan udhehequr,pos bashk me armiq keni masakrue popullin e juaj.
Kete e them nga ate qe e kam pare e ndegjue nga uēk ne bashkpunim me shkijet.Sepse tradhetaret e udhehoqen luften e uēk !!!!!!Dhe populli i shkreti mendonte se e ka ne mbrojtje uēk si shkronjat e perendise,kurse ne brendi ishin demonet e kalit te trojes.
Per ne luften e dyte keshtu kishin bere mute shqiptaret(tradhetaret) duke perpilue listen se cilin shqiptar me pushkatue,dhe me ua marr pasurin ne pergjithesi.Keshtu pis edhe ne kete luften e juaj te uēk es e beret.Ka me ju qie nana tradhetar ,ba
shk me shkijet.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Reagimet ndermjet Avdiut dhe Haxhiut
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: