AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Reshat Badall Zagari;Leh nga Gjermania,luftetar muti

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15047
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Reshat Badall Zagari;Leh nga Gjermania,luftetar muti   Ven 14 Déc - 17:36

Reshat Badall Zagari;Leh nga Gjermania,luftetar muti(tradhetari)

Ani u kercnohet njerezve se ka qen i burgosur politike zagari serbit.Pastaj na genjen se ka organizue demostrata me zhurjan me 1989Zagari, i ka vra mbas shpines zhurjanet .Kete zagar Reshatin vetem une e kam zbulue se kish vdek zagari si atdhetar.Ta hoqa lekuren dhe ta zbulova tradhetin ore Reshat zagari.E kur te cof mos shko ne vc duke mendue se na ke mashtrue e nuk te kemi marr vesh.

Ja Reshat zagari i perserit fjalet e Sali Berishes ;Zagari, hajni, tradhetari i kercnohet Karlla De Pontes qe te kerkoj falje.
Zagar asgje nuk eshte a pa vertete qe na keni marr ne qafe.Por e keni ameriken qe po u perkrah,dhe zgerdhinu se keni kohen.E Koha e hane kashten.

Po si tju perkrahim juve ore zagari serbise ?Kur ne te trija lufterat e uēk es na tradhetuat.Tradhetin tua perkrahim se na ēliruat ?Zagar qen,dhelper,Reshato Barabo,Avdio Barabo,ju na masakruat,ju na dhunuat femrat shqiptare,ju na coptuat,ju na riroberuat popullin dhe na kercnoheni se na ēliruat.O po mire e keni,se ne qe u duroim lypim q.nanat.
Reshat Zagar Badallaj nuk turperohet per numrin e te dhunuarave shqiptare.Ky ateherit vete po nxihet me fjalet e veta po del se nuk ka luftue zagari.
Zagar Reshat Badallaj u prijashtue nga te gjitha gazetat dhe ka mbete vet ne forimin e tij,dhe sherri tij edhe mua , me detyroi ta prishi fjalorin,dhe nuk mi botojne kunderpergjigjet.
Reshat Badall zagari nuk shkon ne kosove me lehe ,por se me ēfare detyrash rrine ne gjermani e dine ky dhe shoket e tij.Ketu shifet a ka qen ne lufte zagari serb.
Gjermania qe thua me ka debua se sipas teje gjermania i njeh tradhetaret,dhe nuk u jep strehim spiunave.Gjermania eshte ajo qe atdhetaret i ka debuar ne kohen e luftes ne gojen e serbit,dhe ende pa shkue ne shtepi i kane likvidue.Gjermania atdhetaret nuk i done ti e dine shume mire kete.
Po qfare aktpadie po te beje une ty ore zagar i serbit ?Po ku kam cekur ?Ti e ngrite veten ne hamam te Hyren more qafir qe qenke.TY e dine se ēka te prete .Por e presim kohen .Nuk ke shance ti ik egzekutimit te prere.

Trallala
Shkruan;Reshat Zagar Badallaj
dal KĖRKONI FALJE POPULLIT TIM!
E hėnė, 10 dhjetor 2012 - 11:02
Letėr e hapur nė publik pė zonjėn Carla Del Ponte *Ose: Tė paktėn tė kėrkoni falje pėr 20.000 femra tė dhunuara shqiptare nga ushtria milicia, paramilitarėt shtazarakė serbė dhe mercenarėve rus! * Mė keni ofenduar kombėtarisht dhe familjarisht, sepse 10 burra dhe njė femėr ishim nėn uniformė e...
diplomacia.dk/lajme/lajme/1779/
----------KERKONI-FALJE-POPULLIT-TIM.html

O qen Reshat Badallaj

Ku keve ti ore zagari shkines,qe nuk i mbrojte keto femra shqiptare e n... shkau ta q.. ne ku e din.A e ke mbajtur evidencen se sa femra paskeni dhunuar ?A zagari shkines qe edhe emrat po ua din atyre kasapeve.E une jo per bese.

Per qe te ka thene Kadri Mani ty o zagar qe dhendrri yt qe thua e ke dhenderr ka qen perpara me serb,e jo une nuk kam thene se ka qen spiune.Ketu e kam fjalen per dhendrrin tend Tahir Mehen.Mesiguri ti zagar ke gisht ne vrasjen dhe rrethimin e ketij njeriut.
Ti ke lidhje me Sabit Gecin,Sanije Gecin ,Rexhep Selimin,Avdi Ibrahimin.
Kur ua kam grushtue Sherif Cekaqin qe bente shoqeri me policet serb,Avdi Ibrahimi mu kercnua ,duke me thene pse njerezit e tyre po ua rrehi,sepse me thote se me detyra i kemi lene mu shoqerue qe me dite planet e serbise!Po se serbin e kemi armik te rastit more zagara..Keto fjale ne kerrin tim mi ka thene edhe Rexhep Selimi.JU jeni te lidhur me serb.

E kam thene dhe e them se vertete edhe ata qe jane atdhetar,i kisha shti per se gjalli bashk me juve ne nje grope,sepse 95 %te shqiptareve jane shpiuna e tradhetar dhe paraqiteni patriota atdhetar.
Ku po ua q. n.,kur ju perhere te paret sikurse qem nen serbi ju neper zyrat e kuvendeve dhe neper arsime.Ne lufte ju te na udheheqin,dhe ne vend te bashkimit siq na genjeni na masakroni bashk me shkije,dhe plaqkat i ndani me shkije.

Kadri Mani te ka thene haptas ty dhe Adem Demaqit se keni gishte ne vrasjen e Ahmet Krasniqit.Une nuk te kam thene kete.Por ti ke kerkue ne pazar me dal me mua ,tani ja pafsh hajrin qe te zbulova zagar te serbise.
Edhe te ka thene o zagari shkines se ti dhe Adem Demaqi keni gishte ne vrasjen e Ahmet Krasniqit.
Por sipas Avdi Ibrahimit,keni gishte edhe ne masakren e Rahovecit.


Pse ?sepse keni marr hakun e Fadil Vokrit kur Rahovecjanet e paten rrahur ne stadiumin e Rahovecit ne ndeshje fudbolli.Kjo ka qen para luftes.Dhe Adem Demaqi me goje u ka thene Rahovecjaneve se keni me ma pare sherrin krejte Rahoveci.Kete ma ka tregue shoku yt zagar Avdiu,luftetari i nenqim i uēk es.Po ēfare hamami ka pasur uēk te vertete ?Kur ju keni qen makineria e saj dhe ata trima qe nuk e kane ditur planin e juaj e kane ngrere plumin o ne prite,o ne sulme.E ju keni dhene urdhera te rinjeve qe te vriten si qengja,dhe tju thurni fraza me prralla.
Dhe plaqkat qe ka bere policia serbe bashk me juve i kane ndare.Per 500 mi marka keni masakrue shqiptaret.
Ti zagar i shpifesh edhe pas vdekjes Kadri Manit kinse ne podrum ka vrare dy patriota;Nuhi Berishen dhe Rexhep Malen.Kur dihet se keta trima kane vdekur duke bere rezistence ne kodren e trimave me forcat qetnike ku kane ra heroikisht.Por kush i ka shti ne rezistence ?Ti bashk me Avdi Ibrahimin duke u thene se jane me serb.Edhe mua mundoheni kete te ma beni por ma ngrenshit leshin e k.....
Arkanin ti e ke shetitur ne zhur dhe dhunue grat e fshatit.Marrinat dhe tradhetirat e juaja shitnjau nanave te juaja te fliqura perplote me tradhetirash.........Ti merr fakte nga Bahtir Hamza kinse une,Jusuf Gervalla,Kadri Mani paskemi qen me udben.Hopa,mbama djalin sa nuk me ka thene Haxhiu spiun ,ti them.A zagari keq.
Demostratat i kam nise pa organizimin e kerkujna,dhe tu q. nana bashk me zagarin Avdi Ibrahimin.
Sa per qosjen e kam ne kaset dhe shko ne p... e nanes sate,duke u perkundur.
Ti po e njifke edhe Llukiqin me planet patkoje !Ta q... Llukiqi.se e paske pase shok dhe tani e di kush te paska shok o serb i serbise !Nese eshte ai Llukiqi qe ka qen polic ne suhareke ,e dine ai shoku yt se si me ka malltretue dhe si jemi rrahur me grushta.Emrin nuk po ia permendi,por jane shume shok tu,N.G.H.K.S.K.Sh.G.ka cof qeni ky i fundit,u tut kur i thash se uēk duhet te shendrrohet ne ushtri te rregullte kombetare. dhe e leshoi shpirti i shituri . Ti o Reshat zagari as te leshi im nuk ke shanca te me afrohesh.Sa per qe me shpifesh se kam qen argati shkive ,ma ngrensh mutin kur e beje.Nanes tende hiqja ate virusin e serbes.Zoti te ardhet hakesh,se atdhetaret kane vdekur per me ta shkerdhyr faren dhe rrenjen e shkaut.

Dhe nje here po te theme se ma se miri kishte me qen qe gjithe shqiptaret mi mbyte ne nje grope,sepse ne qe jetuam neper vuajtje kurr rend nuk na lat ju argatet e shkaut.JU neper puna ne kohen e roberise,;Ju na udheheqnit ne luften e tradhetise qe e quani uēk.JU na udhehiqni edhe kur na qelin syt nderkombetaret,pse te rrojme keshtu te vdekur per se gjalli o zagari shkines.

Ti thua se Avdi Ibrahimi eshte que ne lufte kur aeroplanet e serbise jane ngritur ne qiell,dhe paska kendue kengen e Qerqizit.Hajde genjeshter hajde.PO Avdi Ibrahimi gjere ne dhetor 1998 ka bere shoqeri me mua ,pse genjeni more zagarenjet e serbitJa pse them qe tane shqiptaret ne nje grope mi mbyte.Ti dhe Avdiu keni mundesi me tere boten te manipuloni,por me mua sjua zene bytheja.E bythen derri ua shkefte.


Derničre édition par Perparimi le Sam 15 Déc - 2:42, édité 4 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15047
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Reshat Badall Zagari;Leh nga Gjermania,luftetar muti   Sam 15 Déc - 1:48

Tani edhe Reshat Zagar Badalles sikurse Avdi Ibrahimit te gjithe qe shkruain kundra ketyre i duken Haxhia....................
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15047
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Reshat Badall Zagari;Leh nga Gjermania,luftetar muti   Sam 15 Déc - 3:04

Te tjeret per Ahmet Krasniqin...! [Archive] - Dardania.de
www.dardania.de › ... › Politika & Shtypi › Politika - Traduire cette page
100 messages - 23 auteurs - 16 déc. 2009
/Kadri Mani: “SHQIPTARĖT JANĖ ATJE! ... Ahmet Krasniqi bėri pėrpjekje tė mėdha pėr bashkimin e faktorit politik ...... Koha do tė tregoi se ku ėshtė e vėrteta, por nuk ka qenė normale qė Adem Demaēi tė mos e gjykonte vrasjen e Ahmet ... e pėrfaqėsonin UĒK-sė, prandaj bie poshtė kritika e tij kur i akuzon ...
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Reshat Badall Zagari;Leh nga Gjermania,luftetar muti   

Revenir en haut Aller en bas
 
Reshat Badall Zagari;Leh nga Gjermania,luftetar muti
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: