AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 uēk,vazhdoi luften partizane te Hoxhajve

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15045
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: uēk,vazhdoi luften partizane te Hoxhajve   Sam 15 Déc - 4:45


Titulli: Re: Shkruan Kadri Mani Today at 11:31
I pakurrizori Sabri mexhnuni ėshtė me Thaēin, i cli e ka varrosur Fadilin me nderime dhe ka deklaruar se UĒK-ja ka qenė vazhdimėsi e lufėts parzizane!?- ēfarė historie po bėni, or bijtė e mjerimit!?- turkoshakėt, naconalistė!? Po unė nė vendin tėnd po tė shihja ėndėrra kaq ēapraze, do ta varja veten! O gazetar i pafėtyrė dhe i pacipė!!

“Populli shqiptar tė zhvilloi luftė pėr bashkimin e trojeve shqiptare”

Vetė titulli ėshtė gabim- zhvillojė. Tendenciozėt kur e pėrmendin marrėveshjene e Mukjes, nuk e pėrmendin edhe marrėveshjen e Osllos!?- ngase kėtu tradhtari del Adem Demaēi, “heroi” juaj!! Me sa kute matni ju, elemntė tolovitės! Preferonin=parapėlqenin.
“Gjon Serreqi ka linddur mė 11 qershor tė vitit”- tė cilit vit!?!Po, po, nipi im, Shqiptar! Kur ėshtė ripushtuar Kosova nga serbo-sllavo-komunistėt, tė mbėshtetur nė mėnyrė aktive – me armė nė dorė nga fadilisto-bujanistėt, por tė ndihmuar edhe nga bandat gjakatare tė Enver Hoxhės, Rexhai Surroi, sė bashku me vėlluan e tij Sezair Surroin, ishin partizanė tė ushtrisė riokupuese serbo-sllave. Gjatė luftimeve tė pėrgjakshme nė mes tė ushtrisė riokupuese serbo-sllave dhe luftėrtarėve pėr Mbrojtjėn Kombėtare tė Kosovės, Sezair Surroi, i cili luftonte nė radhėt e ushtrisė serbo-sllave u vra dhe njėherit u dekorua me urdhėrin e heroit tė Jugosllavisė nga riokupuesit serbo-sllav tė Kosovės. Ndėrsa Rexhai Surroi e vazhdojė aktivitetin e tij pėr shfarosjėn e luftėtarėve tė lirisė, siē ishin: Mixha im Xhafer Maxhuni, bashkė me 27 mashkuj tjerė tė Maxhunėve, atėherė kur u pushkatua Jahja Maxhuni, kryetar i NDSH-sė nė Vushtrri, por edhe kur u pushkatuan Gjon Sereēi, Marie Shllaku, Halim Spahiu e shumė tė tjerė. Nė kohėn kur deportoheshin me qindra e mijėra shqiptarė pėr nė Turqi dhe vende tjera tė botės, Rexhai Surroi, gėzonte tė gjitha beneficionet e luftėtarit pėr shėrbimet qė ua kishte bėrė okupatorėve serbo-sllavo-komunistė
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15045
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: uēk,vazhdoi luften partizane te Hoxhajve   Sam 15 Déc - 9:01

Marinari
Afer Baba Fajes

Anėtarėsuar
04-02-2005
Vendndodhja
Martanesh
Postime
1,091
Ahmet Krasniqi ende figuron ne listen per krime lufte kunder Kroacise me uniformen e APJ-se!

Ky eshte nje dokument zyrtar i Kroacise dhe emrin e Ahmet Krasniqit, mund ta gjeni me numer rendor 57!


http://www.hic.hr/ratni-zlocini/hrva...njic-ban01.htm


KRASNIĆI, AHMET, (Hajriz), rođen 15.01.1948. godine u selu Žilivoda, Kosovo, prebivalište u Gospiću, kao pripadnik JNA, u činu potpukovnika sudjelovao u napadima na vojne i civilne objekte u Baranji, od studenoga 1991. do lipnja 1992. godine.

PS. kapidan, pse qane koken me kosista dhe udbash? Kete dokument e ke publikuar ti para disa viteve dhe prita t'ua perplasesh fytyres! Por, ja qe nuk pata durim te pres dhe e solla para teje edhe pse merita te takon ty.


kurkushi
Perjashtuar

Anėtarėsuar
24-06-2005
Vendndodhja
Shqiperi.Mund te udhetoj pa vize hyrese ne tere boten "interesante"
Postime
456
[QUOTE=Kreshniku1985][B]28 shtator 2003 / Luftėtari i lirisė

I nderuari z. Agim Zatriqi!
Ju shkruaj me rastin e 5-vjetorit tė vrasjes sė Ministrit (tė parė) tė Mbrojtjes sė Republikės sė Kosovės, Kolonel Ahmet Krasniqi,
Eh i ndjeri Ahmet...Ministri i Esat Pashes,i qeverise se "republikes" se Kosoves ne ne egzil, ne selanik,beograd apo vatikan!

MOs hy ne vreshte te huaj ku s`e ke vendin se "shkon si qeni ne rrush" thot populli!Qeni ne vreshte s`ben asnje dem,por vrahet se rojes i ngjane ndoshta ne njeri!
Nuk iu shkruaj me qėllim qė t“iu tregojė se kush e ka vrarė, meqė kush janė vrasėsit e Tij mė sė miri e din kryetari i Bordit tė RTK-sė, Adem Demaēi,
Sa ēudi,Ademi ta dije vrasesin e tij thuaja se ai e kishte percellur Ahmetin,"ministrin" ne udhetimet e tija neper serbi,kroaci,gjermani dhe shqiperi,kur ky Ademi vet s`ka bere kemben jashte Kosoves asnjehere!Vetėm si shembull tė marrim Fondin Limaj, sa dokumentarė janė transmetuar pėr Fatmir Limajn dhe bandėn e tij prej se ėshtė formuar fondi pėr plaēkitjen e popullit sikurse ai ”Vendlindja thėrret”, qė i bleu pompa tė benzinės tė gjithė hajnave tė Kosovės. Pse asnjėherė nė emisionet e juaja pėr Fatmir Limajn, Daut Haradinajn apo Rrustem Mustafėn nuk tregoni se ata persona janė tė akuzuar, respektivisht tė dėnuar pėr krime dhe vrasje tė bėra ndaj shqiptarėve, e jo ndaj sėrbėve.
Ju mundoheni ti bėni heronjė tė gjallė ata tė cilėt kanė vrarė shqiptarė, pėrderisa mundoheni ti vėni nė harresė ata tė cilėt kanė luftuar me zemėr pėr ta ēliruar Kosovėn. Mėnyra se si mundoheni sistematikisht tia shpėrlani trurin popullatės kosovare nė tė njejtėn mėnyrė sikurse edhe Millosheviqi me fabrikėn e tij mediale tė propagandave nė Sėrbi, ėshtė e tepėrt dhe po shihet haptazi se ēka po bani.
Me tė vėrtetė ėshtė tė turpėroheni.
Adem Demaēi ndoshta ka tė drejtė qė ti bėjė oferta banale e tė palakmueshme kėngėtarės Parashqevi Simaku gjatė vizitės sė saj nė Kosovė pėr tė kėnduar pėr fėmijėt bonjakė tė Kosovės, mirėpo nuk ka tė drejtė tė sillet sikur se RTK-ja tė ishte televizioni i tij privat. E njejta gjė vlen edhe pėr Ju z. Zatriqi. Vetėm tė dini se gjithēka ėshtė duke dalur nė pah, e Juve ku do t“ju mbetet fytyra. Tė bėhesh ”piun” i Hashim Thaqit


mebybe
FARK

Anėtarėsuar
16-09-2010
Postime
224
Postuar mė parė nga Marinari
Ahmet Krasniqi ende figuron ne listen per krime lufte kunder Kroacise me uniformen e APJ-se!

Ky eshte nje dokument zyrtar i Kroacise dhe emrin e Ahmet Krasniqit, mund ta gjeni me numer rendor 57!


http://www.hic.hr/ratni-zlocini/hrva...njic-ban01.htm


KRASNIĆI, AHMET, (Hajriz), rođen 15.01.1948. godine u selu Žilivoda, Kosovo, prebivalište u Gospiću, kao pripadnik JNA, u činu potpukovnika sudjelovao u napadima na vojne i civilne objekte u Baranji, od studenoga 1991. do lipnja 1992. godine.

PS. kapidan, pse qane koken me kosista dhe udbash? Kete dokument e ke publikuar ti para disa viteve dhe prita t'ua perplasesh fytyres! Por, ja qe nuk pata durim te pres dhe e solla para teje edhe pse merita te takon ty.
Marinar, a jan keto dosjet e Kadri Veselit qe i ka marr prej kabinetit te Tadicit a !? Ne baz te ketyre dosjeve jan vra shume njerz ne Kosove prej SHIKUT. Por nuk po di se a kan marr dosje keta te SHIKUT prej Tadicit apo kan marr urdhna prej tijna. nejse... Qerim Kelmendi si duket ka dore ne keto dosje me fal urdhna.
Nuk me interon partia hiq, por me intereson se pse jan vra shqiptaret mas lufte.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
uēk,vazhdoi luften partizane te Hoxhajve
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: