AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Kadri Mani edhe demaqi ka gishte,ja bosat,gafurr

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Kadri Mani edhe demaqi ka gishte,ja bosat,gafurr    Sam 15 Déc - 19:34

Kadri Mani: O shoku socialist, Azem Syla, mos e loz rolin e Haxhi Mizės!
E Enjte, 03-12-2009, 07:56pm (GMT)


O shoku socialist, Azem Syla, mos e loz rolin e Haxhi Mizės!

Haxhi Miza, kishte ngjit zilka opingave qė tė mos i shkelte mizat as buburrecat!

Nga Kadri Mani

Ti bre “burrė” kurrė s’ke qenė burrė! Gani Syla (shoku ynė i ilegales) ty nuk tė ka besuar kurrė!?- a je ankuar ti te pleqnarėt, te islihati, qė tė pasjtoheshit ju dy kuhsėrinjtė mesvete? Ju dy, a i keni treguar Anton Ēettės se si i keni hallet, dhe tė mos hynit nė luftė me shkaun, derisa je nė armiqėsi me vėllain!
Mero Baze, shkrimtar:“Kam duruar deri tani katėr lista vdekjes, nga kjo racė, dhe do tė duroja edhe njėqind tė tjera, nga “daja” (Azem Syla), nga “Zeka” (Milaim Zeka), dhe nga tė gjitha pseudonimet, qė fillojnė me emra zvarranikėsh e pėrfundojnė me pseudonimet e Enver Hoxhės, duke u inkurajuar nga proverbi shqiptar se, “qeni qė leh, nuk ha”, por tashmė ky lloj qeni qė po leh pėr hesap tė Serbisė, e cila nė fakt ka treguar se sė paku dhėmbė ka. Ndaj ka ardhur koha qė tė lidhen kėta zagarė. Dhe nga i njėti burim f. 142: Agim Gashi, mėsues me profesion, rapsod i famshėm me zėrin kumbues e me sharkinė e vet si njė “gulinov” i UĒK-sė, e patriot me orientim demokratik, pėr kėto shkaqe u gjet nė Listat e Zeza tė socialistėve-puēistė, nėn numrin rendor 111- pėr likudim!!!

Me adresė e pa adresė, qė tė gjithė tė pabesė!

Dhe kur u ndatė edhe te revista “Zėri i Kosovės” me adresė e pa adresė, juve nuk ju pėrputheshin diagnozat, por tė gjithė ishit tė pabesė! Karakteristikė juaj e pėrbashkėt ka qenė: antiamerikanizmi, arrogantė, agresivė, me i prish mbledhjet e ēdokuj qė nuk ėshtė me ju, keni rrahė e keni vra, keni zhvilluar luftė ideologjike me shabllonet enveriste-staliniste. Trojka ruse: Azem Syla-Shaip Muja-Xhavit Haliti, kundėr trojkės ruse: Muhamet Kelmendi-Emrush Xhemajli-Xhafer Shatri me kompanitė tuaja, reparte tė SHIK-ut tė Tiranės tiranke mynafike!!
E pse jemi prish ne dy midis Tiranės kur t’i kam sha 700.000 nėna ty dhe lėpėkėistėve, mund tė dėshmojė Milazim Maraj me shokėt e restoantit, ku keni pi kafet bashkė, kur ta kam dorėzuar letrėn e mospajtimeve, e ti e kishe gris! Njė kopje tė kėsaj letre mund ta ketė Sabri Novosella dhe familja e Ramadan Shalės nė Suedi?- tė cilėt i lus tė m’i dėrgojnė.
E pata takuar xhaxhain tėnd, Haxhi Sylėn te Prokredit Bank, i cili mė tha: po mė thoshin se Azem Slya ėshtė mė i madh se Skėnderbeu!? Pėr besė kisha dėshirė tė ishte ashtu, se djalė tė vėllait e kam Azemin, por disi nuk ma merrte mendja, se ky nipi im s’ka edhe ndpnjė shkollė tė madhe, pastaj unė nuk e di se ēka ka bėrė qė ta tejkalojė edhe tė madhin Skėnderbe!?!
Presim poashtu nga SHIK-u i Tiranės qė tė sqarohet pėr bashkėpunėtorėt e vet, repartet e pushkatarėve tė instaluara nė Kosovė?
Nė kėto krime ėshtė i pėrzer edhe Adem Demaēi, edhe Qosja: prishja e marrėveshjes sė Osllos?
Si dhe tė gjithė antiinstitucionalistėt qė parapakisht me shkrmet e tyre destruktive, po jua nxinin biografitė e kristalta, viktimave tė tyre tė radhės!

Ju qė keni ėndėrruar mazhorancėn dhe keni fituar minorancėn-injorancėn!

Injorantėt tuaj: Qendra nė Bern, Klubi nė Cyrih, Universiteti nė Gjenevė, Bashkėsia nė Shafhauzen, AKSH-ja, kanė zhvilluar veprimtari pėrēarėse: nė Gjenevė ėshtė sulmuar Nekibe Kelmendi e Adem Slihaj... me shishe birre e me petarda!! E keni vra me atenta gazetarin Bekim Kastrati dhe e keni plagosur Gani Gecin!! E keni vra Enver Malokun, Xhemajl Mustafėn, e keni plagosur Sabri Hamitin!! Ju kacketat leniniste-staliniste!!
Ja edhe emra mercenarėsh: Agron Morina, Bedri Islami, Begzad Gashi, Ekrem Jashari, Faridin Tafallari, Gafurr Adili, Hasan Mala, Hidajet Beqiei, Ibrahim Kelmendi, Osman Osmani, Faton Topalli, Nysret Hajdari, Shefqet Musliu... e derri e thiu!
...............
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Kadri Mani edhe demaqi ka gishte,ja bosat,gafurr    Sam 15 Déc - 21:33

Klosi ka gishte ne vrasjen e Ahmet Krasniqit,shume lidjhje serbe
sa di edhe se Klosi eshte vrasesi i Krasniqit..po ty te duhet te pregatitesh te dishe te komunukojsh me gjuhen e politikes e jo me gjuhe latente te kokeforteve dhe halldupeve..
me vjen keq qe pavarsine e shteiti te Kosoves nuk e keni meritu ju disa qe kur keni haruar se projektuesi i Kosoves shtet eshte Ibrahim Rugova,po ne fudne edhe UCK.e beri punen e vete keshtuqe,ska vend per akuza po as edhe vrasje qe nuk eshte dashte te ndodhin..por ja kan ndodhe per fat te keq por koha dej nuk ishte e duhur per keto skenare..

kudra e keqe shkon ne anadoll ethet e te na vjen pjelle............
a na shqiptart ekem te keqe realitetin e kem hasem e rrent e dolloveret na shkojn per shtati .
rafet llapjani

Ngoni Azem Syla veq me shki ish kan tuj fol Shpresim Uka dhandrri i tij deshmon ket.
Tani unė DriniM - lirisht mendoj se Femi dhe Xhevė Ladrovfci janė vrarė si tė pa ndėgjueshėm ndaj Xhavitit dhe Azemit si gjithė tė tjerėt .
Si pėrfundim del se Xh. Haliti dhe A. Syla e kanė kontrolluar tėrė veprimtarinė e UĒK-sė nėpėrmjet argatėve tė tyre nė SHP tė UĒK-sė e nė tė gjitha njėsitė ushtarake qė vepronin nė Kosovė, po nėpėrmjet tyre, i kanė luftuar komandantėt qė nuk pranonin tė bėheshin argatė dhe rrogtarė tė tyre


E sot po bėjnė APEL pėr ndihmė Humanitare '' PARA tė THATA - CASH '' pėr tė mbrojtur turpin e tyre nė gjakėtėn e Hagės.

Ēiren pėr mbrojtje ( gjėja ) tė vlerave tė luftės ēlirimtare , tė mbrojtjes sė tė arestuarėve ( nė fakt mbrojnė kriminelėt ),se ushtarėt e vėrtetė tė UĒK-sė e tė shkretėt invalidė,e familjet e tyre as qė i sheh kush me sy nga kėta APELUES e PĖRKRAHĖS tė Apelit !
Mundohen tė blejnė DREJTĖSINĖ me pazarllėqe .
Mundohen tė mbrojnė kriminelėt ,pėr krimet e bėra kundėr bashkėkombasėve tė tyre, qė nuk i pėrkisnin skotės sė tyre ideologjike tė bollshevizmit rus.
the godfather
30-11-09, 13:15
O kur po ju them un qe ne jemi POPULL I FLLIQT ju spo besoni po i mshelni syt po i perkrahni kriminelet qe ne i votuam,ky gjak qe eshte derdhur ne vitet 1997-99 nuk kerkon pergjegjsi prej ktyne kriminelave THAQI,SEJDIU,XH.HALITI,S.HAMITI,F.LIMAJ,E.Kreziu,J .Krasniqi,R.HARADINAJ,E.QEKU etj.E shihni te gjithe jane te perlyer e kta nuk e mbajn pergjegjsine por e mbajme un e ti qe paguajme taksa per kete shtet te improvizuar edhe i votojm kta ujqi qe NE (populli) i qitem ne lugine e kete e quaj nje "Lugine te Ujqeve".

Pra osht koha qe disa qe i permenda edhe disa te tjere tua tregojme vendin si Rumunet Caushvskit e pastaj e shihni se si do te fillojne te qelin lule
t ne kete vend.

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Kadri Mani edhe demaqi ka gishte,ja bosat,gafurr
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: