AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Reshat Hajvani,Mehe Uka dikuri ishte udbash

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Reshat Hajvani,Mehe Uka dikuri ishte udbash   Sam 15 Dc - 22:10

http://www.zemrashqiptare.net/ajax.php?mod=news_comment&id=25722Komente
Jahja Gashi
[ Saturday, 01.12.2012, 10:27 PM ]
Mendim personal
Meh Uken e kam njohur mbas daljes nga burgu edhe mund te them me plot bindje se Meha ka qen Atdhetar i paster si loti trim dhe i fjales kembngules dhe argumentues i nivelit ne biseda i durueshem ne degjim por konsekuent ne iden e vete i pakompromis ne idealin e vete deri ne skstrem edhe me jeten ashtu si edhe vdekja e deshmoj.
Kam pas nderin qe e kam njohur e me vone edhe u shoqaruam me migrimin tim ajo lidhje e imja u shkput por e kam percjell aktivitetin e mehes pasi mbesa e Mehes eshte ne familjen tone.
Ata qe kan dyshim ne vepren e Mehes apo qar do tjeter mendim nuk mund te jene asgje tjeter veqese njerz qe mendojn se dje me Hashimin apo edhe me Rugoven ka filluar historia. Populli i jon ka dhene mjaft atedhetar te gjithe e kan vendin e vete nej nga ata qe duhet te vlersohet si e ka meriten pa dyshim ashte Meh UKA
RESHAT BADALLAJ
[ Sunday, 08.01.2012, 12:44 PM ]
I TILLË ISHTE MEHË UKA
I nderuar z. Tekiu/SHPENDI!
Te falenderoje per komentin. I tille ishte MEHË RAMË UKA. Ne kazamatiin e Prizrenit, drejtori i burgut,Mifail Ajazaj,tradhtar i Kombit, Mehen e ka sulmuar dhe rrahur shtazarakisht. Argati serbian, Mifail Ajazaj, Mehen e ka sulmuar me urdher te tradharit tjeter te Kombit, Sherafedin Ajetit. Por, Ajetit ja kane shker... nanen e baben, UÇK-ja e ka vrare si qen...
Dhendri im Mehe Uka, thoshte:TRADHTAREVE PLUMBIN NE LULE TE BALLIT. Sic e dini ky ishte edhe amanet i Avni Rrustemit...
Me shume respekt, RESHAT BADALLAJ
Tekiu
[ Sunday, 08.01.2012, 11:05 AM ]
opinion
Te ndjerin, tani heroin Mehe Uka, nuk kam pasur rastin ta takoi asnjehere ne jete, prandaj nuk e kam njohur personalisht. Por, ai ishte njeri i vendosur dhe shume guximtar. Nese nuk e gaboi vitin (besoi se ishte 1986), Meha ishte ne burgun e Prizrenit. Gardiani S. Caparci na kishte thane bukfalisht: "Atje larte eshte njeni me emrin Mehe Uka, shume i vendosun, njiherit ishte edhe orator i zjarrte. Spo guxojme me e lejue me fole, se ai aq bindes ishte, sa mendjen po ta nderronte".
Kujtimi per Mehe Uken dhe vepren e tij, qofte i perjetshem.
Bungu
[ Thursday, 05.01.2012, 05:46 PM ]
Kqyrnja setren e kuqe me lule ktij pederi Budallaj
medet kush u met me shkrue per deshmort e kombit. ku jan historiant qe nuk po bejne historin, po po lejojn keta budallajt me shkrue andrra e rrena. he medet per neve bre.
Xhymshit H. Gashi
[ Thursday, 05.01.2012, 05:39 PM ]
Kadri Mani, a nuk keni pune tjera veq me u mare me Reshatin
I nderuari Kadri Mani,edhe pse nuk u njoh personalisht, kam lexuar dhe mesuar,se ju me familje keni kontribuar shume per ceshtejn kombetare.
Ju z.Mani jeni nje patriot dhe intelektual, nuk e kuptoj pse mereni me nje njeriu cili nuk gezone kurfar autoriteti ne popull.
Badallaj shumehere nuk e din as vet cka shkruan. Lavderatat e tepruara dhe jo mire te argumentuara kuptohen si prralla.
Reshati shkruan shume, por sa kane vlere shkrimet e tij dhe sa lexohen ato , lirisht them se shume pak, sepse ky njeriu me shume i urrendhe shkruan kunder shqiptareve vetem pse ata jane te nje krahu tjeter politik, se sa shkruan kunder okupatirit gjenocidial te pushtetit serb.
Njemendesia politike enveriste eshte e ngulur ne mendjen e reshatisteve, cilet ende nuk e kane kuptuar cka eshte pluralizmi politik, demokracia dhe bashkimi kombetar. Shume nga keta jane te pergjakur me gjakun e vellezerve te vet te pa fajshem.
Z.Mani, sa me shume te mereni me kete njeriu dhe te tjere si ky, aq me shume i beni dem autoritetit tuaj te madh.
Kadri Mani
[ Thursday, 05.01.2012, 03:15 AM ]
Shukriu, para diellit- shkriju!
Nuk të pyesin si ke qenë, por a je si je-sot! Fillimisht ne kemi menduar se kryetar i Shqipërisë ka qenë Enver Hoxha, dhe tek më vojë erdhën informatat se kryetar i Shqipërsë paska qenë Enver Popi!
Por ti o Shukri (Buja-Klinaku!!), përagatitni valixher për burg!! Se nga trimoshët pasi kalauat në pseudonime-psedonjerëz!!
Paraqitne apasurinë dhe prejardhen e saj!? Në oborrin tonë prej 7 ari, është ndërtuar apallati 12-katësh, ku kemi fituar si në lotari!
Pa vjedhje ama! Se, shqiptari nuk vjedh bre, hej! Ose vijoni të vidhni se mos e aharroni zanatin, vetëm mos u quani më luftëtarë as gjeneralë e gjenerale, se sharruat në- hale!!!
Mergimtari
[ Wednesday, 04.01.2012, 11:14 PM ]
Komunisti me Lulka
Perseri ky me "lulka" ,ngjiti edhe do copa hudre per mesyah.
Se je ba me te mare mesysh,plakat e katundit.
Vetem kur tas shoh fytyren ,kemishen me "lulka" dhe me ato mustaqet e Celos , apo me mire te te them ...
MUTAQET E STALINIT

Mjere populli qe te ka ...ti je paguar nga beogradi ,per te shti armiqwesi ne popull .
I pergojos njerezit , vetem kur te teket ty.
O lULKASH ,po si nuk u mushe mend njehere.
Shkruej se te lexoj , por me se shumti me ta pa "fytyren" ne foto. Si klaun cirkuzi.
Shkruej se dikush te lexon.
RESHAT BADALLAJ
[ Wednesday, 04.01.2012, 10:02 PM ]
QENTE SERBIANE ME NDJEKIN FAREN E KASTRIOTIT...
Ehu, burra! Beogradi nuk ka te ndalur! Ndonese para pak kohesh i shkrova: Beograd, ndali qente qe i ke leshuar rrugeve te Europes. Nejse! Me ndjekin se per ate pune paguuan.
Serbianet, qe tridhjete e ca vjet e kane leshuar rrjetin tamam si te marimanges kunder meje. Por, kot! Kane lehur e lehur dhe vetem kane lehur,se te mjeret per ate pune paguan. Kombi yne i varrosi per se gjalli e perse vdekuri TRADHTARE. Populli nuk harron! Ç´ti besh! Per nje kocke u shiten. Gjynah. Mjere familja qe duhet nderruar gjakun ne Dialize,sepse nder deje nuk kane gjakun e KASTRIOTIT. Kane gjak te Jozhes,zhupaneve e vojvodeve, qe vetem ZAGARET DO T´IA PSHURRIN ME LEZET...
RROFTË KOMBI SHQIPETAR!
Poshte TRADHETARET E VENDIT!
R E SH A T B A D A LL A J
RESHAT BADALLAJ
[ Wednesday, 04.01.2012, 09:44 PM ]
I KAM SHKRUAR LETER TE HAPUR KRYEMINISTRIT
Shume i nderuari " ZAMBAKU I PRIZRENIT !"
Me kenaqesi i nderuar do te pergjigjem: Z. Hashim Thacit,kryeministrit te Republikes se Kosoves, i´a kam shkruar nje leter publike, qe e kane botuar shume Portale dhe te shtypit te shkruar. Titulli i letres eshte: ZOTI KRYEMINISTER, ATY RROTULL KENI UDBASH E HAJDUT, NDERKAQ KENI LARGUUAR BASHKELUFTETARET....
Kete mund ta kerkoni e gjeni kudo. Poqese ke veshteresi me shkruaj,do te ndihmoje pa pertese fare.
Gjithe te mirat!
Me shume respekt, RESHAT BADALLAJ
Shukriu
[ Wednesday, 04.01.2012, 02:06 PM ]
KADRI MANI MOS KERKO QIME NE VE!
Kadri Mani "krites sate" nuk i thuhet ndryshe veqese "po lyp kime ne vo". Shrimi te paska thene ty:"Ja ku eshte ujku" E Ti kerkon ferkemin. Veq tjerash po te digjka se e paske mizen ner kapuc. Cka kerkon qe te gjithe njerzit te mendojne vetem si ti. Kjo eshte be vetem ne kohen e babes Enver qe e ke dashur shume Ti mendon se nuk te njohim si enverist...
Zambaku i Prizerenit
[ Wednesday, 04.01.2012, 10:53 AM ]
Reshat Badallaj, shkruana pak per qeverisjen e "mire" te Hashim Thacit
Respekt dhe Lavdi,per Mehe Rame Uken.
Reshati shkruan kunder Fadil Hoxhes, shefi i tij Hashim Thaci, e varrosi Fadilin me nderimet e ushtrise tone te atehereshme te TMK-se! Para varrit te Fadilit, Hashimi tha: Shoku Fadil, aty ku ju e late luften ne e vazhduam... Rexhep Qosja, ne intervistat e tij thote, mua me kerseu, ruajti Fadil Hoxha, qe te me linin jugosllavet te punoja i qete e rehat... Tashti i beje pyetje Reshatit kush e ka mire, Hashim Thaci e Rexhep Qosja, apo Reshat Badallaj? Na shkruaj dicka ne kete drejtim te lutem z. Reshat.
Musa Prushi
[ Wednesday, 04.01.2012, 10:19 AM ]
GJITHNJI JE I MADH O BACA KADRI MANI
Tu lumtë dora, e ndritë mendja o i madhi Baca Kadri, për durimin, kohen për të lexuar artikujt e z. Badallaj, dhe guximin për të komentuar.
Sepse unë që moti fare nuk lexoi as gjë prej tijë, ngase, pastaj nuk durohem pa komentua, e gjithnji e kam frigen se z. Badallaj menjiher, së paku vetë i treti do të më sulmoj duke më ofenduar e sha dhe shpikë në mënyren staliniste e LPK-ëiste çka i bie në mend për mua.
ademi
[ Wednesday, 04.01.2012, 09:47 AM ]
per R.Batallin
Ore kuqlosh,M.Uka nji koh ka bashkpunue em UDBe kjo esht e sakt,ket e din edh ti or Batall, rrethanat e asaj kohe ndryshun ndryshoj edhe Meha
ndryshoj ter kosova ore ahmak.
Kadri Mani
[ Wednesday, 04.01.2012, 02:04 AM ]
Kush dhe kur e ka shapall Mehe Uken "Hero i Kombit!?!
Nuk themi që shoku yne Meh Uka nuk meriton, por individi s'ka te drejte t'ua marr kompetenacar organeve te Shtetit, apojo?
Unë e lexoava me vëmendje dhe e kopjoava për të dhëanat e trungut familjar, edhepse artikulli është i skruar keq: autori nuk e shtyp distancën pas pikësimit, pastaj: qizmen (çizmen), veqanti (veçaanti), patriot (atdhetar)... "profesori Istref"!?- nëse është fajala për Istref Klianakun, ai është mësues i katundit dhe anti-Amerikan!
Mendjemadhi i pandreqshëm, Reshat Badallaj, sërish e shkruan emrin e mbiemrin me shkronja të mëdha dhe nga dy herë: në fillim të artikullit dhe në fund!! Përsëri setren me lulaka!?- me një fajalor banal...
Duke hedhur romuze kundër "kuislingëve", autori tendencioz aludon në LDK-në, ngase vetë iu takon bandave hajdute lëpëkëiste-socialfashiste!!.....
...............
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Reshat Hajvani,Mehe Uka dikuri ishte udbash   Sam 15 Dc - 22:34

Reshatit Zagarit te serbise
Me ti pas leshue qe 30vjete serbija argatet ta kishin qi ate pidhin e nanes edhe ne biren e saj te kishin vrare.Por ti dike mu nxjerr e shkau shkines..............
QENTE SERBIANE ME NDJEKIN FAREN E KASTRIOTIT...
Ehu, burra! Beogradi nuk ka te ndalur! Ndonese para pak kohesh i shkrova: Beograd, ndali qente qe i ke leshuar rrugeve te Europes. Nejse! Me ndjekin se per ate pune paguuan.
Serbianet, qe tridhjete e ca vjet e kane leshuar rrjetin tamam si te marimanges kunder meje. Por, kot! Kane lehur e lehur dhe vetem kane lehur,se te mjeret per ate pune paguan. Kombi yne i varrosi per se gjalli e perse vdekuri TRADHTARE. Populli nuk harron! Ç´ti besh! Per nje kocke u shiten. Gjynah. Mjere familja qe duhet nderruar gjakun ne Dialize,sepse nder deje nuk kane gjakun e KASTRIOTIT. Kane gjak te Jozhes,zhupaneve e vojvodeve, qe vetem ZAGARET DO T´IA PSHURRIN ME LEZET...
RROFTË KOMBI SHQIPETAR!
Poshte TRADHETARET E VENDIT!
R E SH A T B A D A LL A J
RESHAT BADALLAJ

Po fare mut kastrioti na qenke oj fara e shkines o Reshat zagar Badallaj qe edhe mbiemrin budalle e paske marr.
Me ftyren e zagarit.

Reshat budalla i paska shkrue edhe beligradit qe ti ndali qent ,nese me ndjekin qent per ater paguhen..

Av av e shihni zagarin qe ky vete eshte i paguar nga beogradi,dhe e pranone se bashkpunon me serbin!!Si ?
Shume kjarte eshte ta kuptoni Reshat Zagar Budallen spiunin;I paska shkrue beogradit qe ti ndali qent.ka dmth Reshat Zagari me kete a done komente ?
Qe 30 vjet ja paskan leshue me nxene dhe spaskan mundur me nxene Reshat zagarin e serbise.Edhe ate si marimanga me rrejte,e ky u paska shpetue udbes,si mikrobi bythes.Vete po nxihet spiuni serbise.
Populli thote Reshat serbi tradhetaret i varrosi per se gjalli dhe se vdekuri!!!Tradhetari nuk varroset per se vdekuri more kok prishur.Dhe juve duhet tju denoje populli,por ende sju ka ardhe radha per tju qendisur ore Reshat serbi.
Po qfare Kastioti je more berllogu i serbise ore Reshat zagari qe ndjek atdhetaret.
Ti Reshat zagari kur thua rrofte populli shqiptar,je ka na mashtron se ne shpirt thua vdekje shqiptareve e zagar i poshter i serbise.

Haxhi Kui i vetmi shqiptar i ver
tete...........
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Reshat Hajvani,Mehe Uka dikuri ishte udbash   Sam 15 Dc - 22:44

Meh Uka, i Shals

Nuk e di sa ja vlen per kt tem me u zgjru:
Nuk mund t pajtohem , se pr Meh Ukn duhet t flitet negativisht . Ay ka qen nj aktivist qe un e kam takuar si nj bashkqytetar, biles e kam pasur edhe nj bised me t, fatkeqsisht qe e shkurtr. M kujtohet shum pak nga ajo bised qe e bm tek kafenet e qytetit, pas "Shtpis s Mallrave", aty fshihej e strukej "elita" e kohs. Ka qen nj djlosh i pashm, shum konspirativ, biles pr tu br jo superlativ i mbante sa letra te formatit "A4", q n at koh, po ti zinte milicia, do ti rraste n goj.
M.Uka ka vdekur aksidentalisht me nj vetur te milicis qe m pas ju dha tretmani i nj heroi qytetar. qe pr mua akom fuqishm qndron fakti se ay nuk bri di t madhe. Dokrrat tona pr ti br, njerzit e mdhnj pa e dhez as nj plumb mbi shkaun akoma nifestojn kulturn ton. Nse do t duhej t ngritej nj lapidar i tipit te Meh Uks, si i sht vn n qender te qytetit ky hero do te ishte Artim Jashari. i cili vrau dy polic dhe plagosi disa n ditet m t vshtira. n ditt kur ky qytet pati shum lepuj...

me nderime beku
............
...............
http://www.dardania.de/vb/upload/archive/index.php/t-23564.html
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Reshat Hajvani,Mehe Uka dikuri ishte udbash   Sam 15 Dc - 22:59

kush sht spiuni i udb-s, q fyen - DIPLOMAICA.dk
diplomacia.dk/.../KUSH-ESHTE-SPIUNI-I-UDB-... - Traduire cette page
Kush ishte Meh Uka? ... Cili udbash e dergoi n Prishtin? ..... Perse heshtin ata qe dikur krenoheshin me Mehen? ... Meh Uka ishte nj i burgosur politik,femij minatori,i cili gjat viteve t tetdhjeta,praktikisht, tri her u arrestua nga UDB-ja ..Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Reshat Hajvani,Mehe Uka dikuri ishte udbash   Sam 9 Fv - 19:13

[ Wednesday, 04.01.2012, 09:47 AM ]
per R.Batallin
Ore kuqlosh,M.Uka nji koh ka bashkpunue em UDBe kjo esht e sakt,ket e din edh ti or Batall, rrethanat e asaj kohe ndryshun ndryshoj edhe Meha
ndryshoj ter kosova ore ahmak.
Kadri Mani
[ Wednesday, 04.01.2
012, 02:04 AM ]
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Reshat Hajvani,Mehe Uka dikuri ishte udbash   Mar 29 Oct - 7:53......................................................................................


1
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsoris
MessageSujet: Re: Reshat Hajvani,Mehe Uka dikuri ishte udbash   

Revenir en haut Aller en bas
 
Reshat Hajvani,Mehe Uka dikuri ishte udbash
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas rpondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: