AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Disa pyetje te Murat Jasharit,thaqit

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Disa pyetje te Murat Jasharit,thaqit   Lun 24 Déc - 14:39

Disa pyetje te Murat Jasharit,thaqit


6.Nė vitin 1991 nuk ishte SHIK-u por UDB-a qė tė mundėsoj tė behesh prorektorstudent, apo jo ?
20.Genc Kelmendi a ishte dhe ėshtė shok dhe zėvendės i Ramė Marės i LDK-sė?
37.Pas saj largohesh pėr nė Austri dhe mė vonė nė Zvicėr apo jo ?
61.Mund tė na tregojshė se si ėshtė vrarė Zahir Pajaziti i cili ishte ndėr kryesoret e UĒK-sė bashkė me Hakif Zejnullahun dhe Edmond Hoxhėn mė 31 janar 1997?

62.Ndoshta mund tė na tregon Azem Syla, Rexhep Selimin, ose SHIK-u me mire apo jo ?

63.Si jane vrarė ne kurth ?

68.LFRK ishte Ukshin Hoti,Sokol Dobruna, Remzi Hoxha, Ali Uka, Avdyll Krasniqi (ati Gjeve Lladrovcit), Zahir Pajaziti, Behadin Allaqi dhe shume tė tjerė…

76.Pse ti me Kadri Veselin keni vrare shefin politik tė UĒK-sė ?

77.Pse SHIK-u ka vrarė patriotet si Remzi Hoxhen, Ali Uken zėdhėnėsin e parė tė UĒK-sė , shefin politik tė UĒK-sė Behadin Allaqin?
94.Faik Morina ishte i vėllazėruar me Arkanin dhe bile dilte nė televizion bashke me te, Zotėri Thaēi ?

95.Ti, te jarani, te vllau i Arkanit ke pasur konak.

96.Shef i UĒK-sė dhe i SHIK-ut Hashim Thaēi, Kadri Veseli ishin strehuar te vllau i ARKANit !!!?????

97.Nėse nuk ėshtė e vėrtet dil dhe demantoje kėtė!!!!!

98.Prej Prishtinės Hashim a ke dal nė Maqedoni?

99.Kush ta arranzhojke kėtė kalim ?

100.Kush tė percjellke deri nė Maqedoni ?

101.A tė kalojke Billal Ceka i Glloboēicės ?

102.Billal Ceka a ishte bashkpunėtor i sėrbėve ?

103.A ka fakte se ka dhunuar Billal Ceka nė kufi gra shqiptare me serbė ?

104.A ka prova pėr njė dhunim mbi nje gru te martuar nga Gjakova bashke policėt serb, apo jo ?

105.Do tė thotė shef i UĒK-sė Hashim Thaēi qėndron sigurt tek vllau i Arkanit, dhe kalon kufijt me paramilitarėt e Serbisė pa asnjė problem ?

108.Nė luftė, nuk ke luftuar Z. Thaēi !?


118.Njeriu qė likuidon shefat e UĒK-sė.

119.Njeriu qė vjedhė paret e Ushtrisė nė kohė lufte.

120.Njeriu qė rri te armiku sh`lirė nė kohė lufte.

121.Njeriu qė bllokon armatimin pėr tė dėmtuar UĒK-nė nė kohė lufte.

122.Ēka i thojnė atij njeriut ????207.Ismet Kryeziu ishte nė LFRK, LKĒK, LPK, LDK por a ishte edhe kėshilltar i Rugovės (kjo ndodh me agjentet e nivelit tė lartė prezent nė 2 -3 organizata LFRK dhe nė LDK) ? shok i ngushtė i Xhavit Halitit.

208.Ibrahim Rugova ishte shumė mir i informuar nga Ismet Kryeziu se ēka ndodhte me UĒK nė Shqipėri !!!

209.Kishte informacione nga zyra e LDKse nė Tiranė?

210.Serbia kishte investuar nė ardhjen e Berishes nė pushtet me 60 million marka sipas deklaratės sė Millosheviqit nė 1993?


212.Serbia dhe Greqia, a kishin pėrgaditur luftėn civile nė Shqipėri Jug dhe Veri (Tosk/Geg)?

213.Po tė pyesi ty ! Pasi je pjes e sherbimit serb, ndoshta je nė dijeni pėr kėtė lojė ?

214.Kemi shume elemente tė provave qė piramidat financiare ishin organizuar nga shėrbimet serbe dhe greke, apo jo ?

215.Sot dihet publikisht se Arkani ka ardhur disa herė nė Shqipėri dhe ėshtė takuar me Bashkim Gazidedėn pėr ēėshtjen e piramidave, a eshte kėshtu Z. Hashim Thaqi ?

224.SHIK-u i Berishės faktikisht e organizoj shkatėrrimin e Shqipėrisė?
229.Po ju tregoj unė, sepse SHIK-u ishte krijuar nga Serbia nga Stanishiqi (daja Damir Fazlliqit), Simatoviqi, Xhavit Haliti, Ram Maraj me UDB-ashėt e tjerė ?
232.Kjo ėshtė situata reale nė Shqipėri, si Partia Socialiste ashtu Partia Demokratike nuk ishin dhe nuk jane kombėtare.

237.Me vone LKK transformuar nė LDK prapė ishte nė pushtet nėn ombrellėn e okupimin serb, a ėshtė keshtu ?

238.Ēdo okupator krijon shtresėn e bizismenėve tė vet.

239.Ēdo okupator fa


vorizon ekonomikisht njerėzit e vet !?

255-LDK-ja dhe Serbia ushtruan pushtetin e tyre pėr tė krijuar shtresėn e tregtarėve tė vet si: Bexhet Pacolli, Ramiz Kelmendin, Ekrem Lluka etj… a ėshtė kėshtu ?
268.Fazlliqi ėshtė nipi Stanishiqit i cili e vu Berishėn nė pushtet mė 1992, apo jo ?

304.Sot Hashim, a je bashkė me Bukoshin nė qeveri ?

305.Dje Hashim, a i thojshe Bukoshit ėshtė tradhėtar ?


313.Unė them baza e LDK ėshtė shumė e mirė sepse 99% popullit ka qen LDK.

314.Nėse them LDKja nė tėresi ėshtė e keqe, i bie me thėnė populli im ėshtė i keq !

326.Nėse populli, kombi shqiptar kupton dhe verteton se agjentet e Serbise qeverisin Kosovėn dhe Shqipėrine atėhere pritet tė ndryshoj ēdo gjė.
330.Komisioni i parlamentit Grek pėr politik tė jashtem thotė duhet te punohet shumė pėr tė neutralizuar Kreshnik Spahiun dhe Bamir Topin.

340.Spasoje Vuleviq, a ishte organizator i vrasjeve tė shqiptarėve nė Brodec tė Maqedonisė ?

350.Ti Hashim, a ke dhėnė gjithė importin e rrymes Fazliqit !? A ėshtė e vėrtet ?

360.Kush ėshtė nė krye tė shėrbimeve nė Kosovė dhe Shqipėri, a janė SHIK-isitat ?

361.Nė Kosovė, a ėshtė Ilmi Reēica n°2 i SHIK-ut ?

362.Ilmi Reēica, a ėshtė shok i ngushtė i shef shėrbimit sekret Sasha Mihallkov ?

363.Sasha Mihallkov ka kordinuar shitjen e drogės nė Ēeki me vllaun e Ilmi Reēicės nė Prag.

369.Qenan Ademi, Qazim Bakija, Qemal Agushi, Bardhyll Fetahu jane vrare nga SHIK-u a po ?

375.A janė forcat anti kombėtare nė krye tė popullit shqiptar ?

385.Gelbard nė emėr tė SHBA, a kishte deklaruar « UĒK-ja ėshtė terroriste »?
388.Rugova a deklaronte UĒK ėshtė « njė grup i vogėl ekstremistėsh »?
390.Rugova a deklaronte : « UĒK ėshtė elementė destabilizues pėr rajonin » ?
430.Me njė anė, Rugova deklaronte pavarėsi dhe nė tjetrėn anė firmoste marrėveshje (23/03/1998) ku pranon Serbinė si shtet dhe Kosovėn si pjes tė sajė, a ėshtė kėshtu juridikisht ????

444.Rugova, tė njejtėn ditė a thoshte se anėtarėt e UĒK duhet tė jenė pėrgjegjės pėr veprimet e tyre ndaj forcave serbe ?

445.Kjo, a nėnkupton arrestimin e djemve tė UĒK?

466.LPK ėshtė shkatėrruar pas lufte nė Prizren me organizim tė Xhevat Bislimit, Ibrahim Kelmendit dhe Bardhyl Mahmutit duke krijuar nje parti tjetėr PBD.
467.LKĒK kishte detyrė Remi ta shkatėrrojė.

512.Si ka mundėsi Ram Buja tė qėndroj midis Prishtinės ?

513.Serbia, a ka qen nė dijeni qė vėllau i tij Shukri Buja ishte komandant i UĒK pėr zonėn e Nerodimes ?

514.Serbia, ka qen e informuar per keto dhe ka lenė rehat Ram Bujėn !?

530.Parashutist i UDB nga Zvicra Hashim Tadiqi bėnė punėn e UDB shkatėron UĒK!!!

78.Tė nesėrmen me 23 shkurt 1999, Z. Hashim Thaēi ke shkruar njė letėr Vedrinit nė emėr tė gjithė delegacionin shqiptar ku pranoni autonominė substanciale ? ky dokument gjindet me motor tė kėrkimit mozilla firefox mund ta kerkoni : SommaireDocKosovo (pika 21).

579.Kjo, a ėshtė tradhėtia mė e madhe shekullore pėr shqiptarėt ?

583. Ju delegatėt e Kosovės a e pranuat Kosovėn nėn Serbi ?


625. Kush ėshtė Blerim Shala ?

626. Kush e thirri nė ato bisedime ?

627. A e thirri Franca apo Serbia ?

628. Apo pse ishte nxėnėsi i Ramush Tahirit ?

629. Ramush Tahiri ishte nė drejtorine e analizave tė UDB

663. Pse nuk i tregon popullit se kufiri Kosovė/Serbi nuk ėshtė kufi ?

680. Sot, pėr kėtė mbikqyrje serbe nė FSK a ėshtė n°3 Slavisa Filipoviq ?


692. Shėrbimi sekret i serbisė kontrollon shėrbimin sekret tė Kosovės ?

696. Pse sot nė 2012, vijnė policė serb tė MUP-it nga Rashka, Nishi, Vranja dhe punojnė nė policinė e Kosovės nė Prishtine ??? (25 shkurt 2012 zhurnal Daēiq)

735. A je nipi i OZNA-s ?

759. Arnaud Danjean a ishte miku personal i yti Hashim ?


772. Pas luftės policia e UNMIK-ut kishte punėsuar shumė djemė tė UDB-ashėve.

773. Njė djalė i UDB-ashit i punėsuar nga UNMIK, vrau midis ditės Sadik Ukėn veprimtarė i vjetėr, shok i Remzi Ademit dhe Jusuf Gervallės.

774. Vrasėsi


ėshtė larguar jashtė Kosovės me ndihmėn e UNMIK-ut me dokumenta tė rregullta.

775. Njė rastė tjetėr, ėshtė vrasja e Skender Hotit nė Prizren pas lufte.


790. UNMIK-u varrosi tė vėrtetat pėr vrasjet e pasluftės ? (lexoni telegraf.com data 13/08/2012


797. Unmik-u, SHIK-u, MUP-i, UDB-a, DGSE kanė punuar tė gjithė bashkarisht pėr ta gjunjėzuar Kosovėn.

806. Kermaboni ishte francez, por ishte objektivė

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
810. Nė gjykatė pėr ēėshtjen Bllaca a ėshtė thirrur edhe Kadri Veseli ?

811. Kadri Veseli me datėn e 21 qershor 2012, a pranon se ka raporte me sherbimet Serbe ? (Verifikoni nė fund tė artikullit te Gazeta Express dhe gazeta tjera tė dates 21/06/2012).


!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
830. Rugova dje, Thaēi sot deklarojnė kemi mbėshtetjen e SHBA-ve dhe tė Europės.

831. Amerika dhe Evropa, a e thirrshin Rugovėn « Gandhi i Ballkanit »?

832. Amerika dhe Evropa, a e thirrin sot Thaēin « George Washington i Kosovės »?

833.Pse kėshtu ?

841. Qėllimi, a ėshtė mos humbja besimit nga populli pėr tė vazhduar kontrollomin e situatės nga banditėt?


862. Sepse Bou de Marnhac si shef i DGSE i ka financuar gjysmėn e politikanėve tė Kosovės ?

863. Ka financuar gazeta !

864. Ka financuar studimet e fėmijėve tė UDB-asheve !

865. Ka financuar partit politike !

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Veton Surrojin pėr gazetėn Koha, TV, aktivitete tjera

- Blerim Shalėn dhe Baton Haxhiun per gazeta dhe tė tjera aktivitete

- Hashim Thaēin, Bardhyll Mahmutin pėr krijimin e PDKse dhe pėr zgjed


!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
870. A mund tė besojmė fjalėve tė ish-drejtorit tashmė nė pension Pierre Siramy i cili ishte Drejtor i shėrbimit francez?

871. Ai deklaronte se ti Hashim ! Je spiun i serbisė i prezantuar DGSE nė fund tė viteve `80-ta ?

872. Spiun i Serbisė prezantuar shėrbimit francez.

873. Tani Pierre Siramy a ndjeket penalisht pėr publikim tė informacioneve sekrete ?

874. Besoj populli me keto ka kuptuar se je i lidhur me Serbine dhe je i lidhur ngushtė me forcat serbofile mbrenda DGSE franceze ?

896. Eqrem Kryeziu ka hyrė dhe ka dalė me oficer tė MUP dhe te UDB-ės nė Prizren.

897. Rexhep Gjergji kishte dhėnė listėn e ministrisė sė brendshėm mė 1992, dhe u arrestuan 230 policė shqiptar nga Serbia.

898. Fatmir Rexhepi UDB-ashi, aktivist i LSP punonjės tė Prishtinės.

899. Kadri Veseli, a tha jemi marrė veshė tė gjithė pėr formimin e SHIK-ut nė mars tė vitit1999 LDK, LBD dhe UĒK nė Rambuje?

900. Kadri Veseli me heret, a deklaronte se SHIK-u ėshtė formuar mė 1991?

901. Kur e nervozuan tė LDK-sė, Kadri Veseli deklaroj se SHIK-u ėshtė formuar mė 1999 nė datėn e pranimit tė autonomisė nė Rambuje?

970. A e kemi rastin e Behar Selimit i fshatit Braboniqit tė Kadri Veselit i cili kishte kontakte me paramilitar serb, i martuar me qiken e UDB-ashit mė tė madhė nė Prizren Vesel Krasniqit dhe prej policit tė thejshtė bėhet Drejtor i Policisė sė Kosovės, a ėshtė e vėrtet kjo ?

971. Sot Behar Selimi a ka hyjė nė politik tek shokėt e vet, tek paramilitarėt e PDK?


ATIFETE JAH JAGA


980. E kam fjalėn pėr Presidenten e Kosovės Atifete Jahjaga !?

981. A ka ardhur si parashutiste nė pushtet?

987. Pse askush nė Kosovė nuk jep kėtė informacion pėr Atifete Jahjagen ?

988. Stazhet nė Amerikė tė gjithė i pėrmendin.

989. Pse askush nuk i permend stazhet nė Serbi ?????

999. Sepse nė 2002 me i pase treguar popullit se jemi prape nėn Serbi, a kishte filluar lufta kundėr atyre politikaneve tė cilėt na sjellėn kėtė tradhėti ?
1010. A shpalli Serbia me 29 tetor 2006 nje referendum pėr kushtetutėn e vet dhe pėr sovranitetin e Beogradit mbi krahinėn e Kosovės ???

1056. Hashim Thaēi ka dritėn e gjelbėrt pėr tė bėrė ēka tė dojė vet si gjyshi i tijė nė kohėn e kralit, a ėshtė kėshtu??? !!!!

1100. Nė Rambuje, a ishte vendosur ndarja e Veriut si garancion tė Autonomisė ?

1124. Plani i Ahtisarit, a i pėrmban nė vija planin e Ēoviqit ?

1151. SHBA pėr tė shfuqizuar rezolutėn 1244, a u munduan tė propozojnė njė Rezolutė tjetėr me Planin Ahtisari ?


1157. Preside
nti Bush ishte pėr ta njohur Kosoven sa me shpejt.

1158. Por Hashim Thaēi dhe PDK ishin kunder.

1161. Hashim Thaēi shpallė pavarėsinė mė 17 nshkurt 2008.

1162. Pyetja parė : pse Hashim nuk shpalle Referendum pėr pavarėsinė e Kosovės dhe ndarje nga Serbia?

1163. Pyetja dyte : pse Serbia shpalli referendum pėr Kosovėn si pjes te sajė mė 29 tetor 2006?

1192. Ismet Kabashi UDB-ash nė vitet e ’80-ta shetiste nė Evropė me ambasadorėt serb, sot vendos pėr burgimin e patriotėve.
1196. Kemi rastin, Nazmi Mustafės.

1197. Qeveria dėshironte tė krijon njė task-force kundėrkorrupcionin dhe kėrkonte njė prokurorė.

1198. Ministria e Drejtėsisė tė shtetit serb dėrgon nga Beogradi Nazmi Mustafėn.

1199. Nazmi Mustafa ka punuar pėr drejtėsinė serbe deri nė fund tė luftės sė Kosovės. Nė mbarrim, shkon dhe vazhdon punen e tij nė Beograd.

1211. Kushtetuta e Kosovės ėshtė pėgaditė nė Beograd.


1217. Me kėtė, Kosovės iu la e drejta tė shpall Republik nė territor tė Serbisė sepse Kosova nuk ka kėrkuar ndarje nga Serbia.

1218. Me kėtė mendim tė gjykatės, e kėnaqe popullin Hashim

1226. Problemi ishte i madhė pėr ndėrkombėtarėt sepse rreziku ishte se shqiptarėt mund tė zgjohen nga gjumi dhe tė kuptojnė se nuk janė shtet por jane pjes e Serbisė.

1244. Pasi fillove negociatat me Serbi, a deklaron tash Ban Ki Moon statuti i Kosoves ėshtė i reguluar nga rezoluta 1244 tė KS tė OKB? (21 korrik 2012)

1253. BE, a jepė donacionet me emėr « Republic of Kosovo Serbia » ? (20 mars 2012 Balkan Web)

1254. BE, do tė thotė na konsideron si Republik e Kosovės Serbe ?

1255. BE, nė pyetsorin e Serbisė, Kosova a ėshtė pjeė e Serbisė ?

1268. Sepse, me 6 pikėshin institucionet e Sigurise sė Kosovės kanė varėsi me Beogradin.

1289. Kėshilltari i Nikoliqit, Gjuriq thotė : « Shumė mirė ėshtė negociuar, Kosova me kėto negociata ėshtė kthyr fuqishėm juridikisht nėn sovranitetin e Serbisė. (23/06/2012)

1290. Tadiē a deklaron : « Pavaresia e Kosovės ėshtė fakt, por nėn integritetin shtetėror tė Serbisė » . (14 korrik 2012)

1298. Tani si duket ndėrkombėtarėt pranuan mos ndryshimin e kufijve.

1299. Do tė thotė mos ndryshimi i kufirit tė Serbisė ku Kosova ėshtė pjesė e sajė.


336. Ramush Tahiri vetėm ka pėrgadit terrrenin duke deklaruar se strukturat paralele janė legjitime.

1337. Tani pritet nga Qeveria e Kosovės vetem t’i « legalizojė ».

1335. A e shifni or popull !!!! A e shihni ēfarė qeveri kemi !!!

Tradhėtari mbetet tradhėtar!!! Tradhėtari nuk mundet tė ndryshojė!!! Kėta politikaj na kėthyen nėn Serbi!!!

1336. Miq tė Kosovės folėn me ashpėrsi kundėr kėtyre bisedimeve :

1)- Soren Petersen : Kosova nuk duhet tė hyj nė bisedimeve, nuk duhet tė bėhej kompromise, kjo ėshtė rifillimi i bisedimeve pėr statusin e Kosoves. Kjo eshte shqetėsuese. (23 shkurt 2012)

2)- James Hooper diplomati amerikan nė penzion thotė nuk duhet te hyhej Kosova nė bisedime sepse do humb ēdo gjė.

3)- Analisti mė i njohur nė SHBA Bugajski thotė: me negociata Serbia fitoj, Kosova humbi. Kosova pranoj sovranitetine e Serbisė. (1 mars 2012 BalkanWeb)

4)- Gazeta TIMES shqiptarėt humbin nė Bisedime. (11mars 2011)

5)- Ivo Banac profesor nė Universitetin Amerikan te Yale : konsideron marrėveshjen pėr Fusnot kunder sovranitetit , kundėr interesave tė Kosovės. (29 shkurt 2012 RTK live)

6)- Analisti pėr Ballkan dhe profesor nė Universitetin e Oksfordit James Pettifer me pranimin e Fusnotės Kosova ėshtė shumė nė rrezik ! (18 mars 2012 Express)

7)- Britania ishte kunder Rezolutės 1244 dhe UNMIK-ut. (Cliff 7 mars 2012)

1337. Plus Hashim fillove bisedimet kur u arrestuan nė Presheve 12 ushtarė tė UĒK-sė !!!

1338. Shefi i UĒK bisedon me Serbinė.

1339. Ushtaret e lirisė arrestohen nga Serbia.

1340. Diēka shumė e ēuditshme !!!

1341. Hashim keto bisedime zhvillohen nė mėnyrė sekrete, apo jo ?

1342. Pse populli shqiptarė nuk dinė se ēka bisedoni ?


Populli nuk duhet ditur gjere sa tju hyne kungji e kur tju dhembe kerkoin ndihme e vete nuk dijne mu sherue,sepse parazit jane gjere ne zhduke.....
...............

1340. O popull shqiptar !!! Mos i ndigjohni spiunėt, hajnat, horrat, kodoshat, dilinxhitė e tradhtarØrt tė cilėt qeverisin Kosovėn. Duhet tė ngrihemi nė kėmbė i madhe dhe i vogėl pėr tė refuzuar ēdo gjė !!!!

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Disa pyetje te Murat Jasharit,thaqit
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: