AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Drin tek Bashkimi Kombetar qeni nga anglia

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Drin tek Bashkimi Kombetar qeni nga anglia   Mar 8 Jan - 7:58

Driniiiii
Miqte e Forumit

Numri i postimeve: 3152
Age: 31
Vendi: Belfast
Registration date: 16/02/2009


Titulli: Re: "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP" Sat Jul 18, 2009 11:33 am


Sot me 18 korrik po behen 11 vite ku ne balle te betejes ra trimi i liris Arjan Brahimi ( SHKODRANI).


Ne te kujtoim

I forte si shkemb
Ne ball te betejave
Lidhe Besen
Ti trimi i liris
Me pushk
Mbrojte Kosoven
Nderove Shkodren
Token Arbrore
Me flamurin Kuq e Zi.U qoft i leht dheu Deshmorve te Kombit.

haxhiu
Anëtar i Besueshëm

Numri i postimeve: 1151
Profesioni/Hobi: bashkimi me dajak
Registration date: 29/06/2008

Me nis e me kendue sa deshmoreve jau kan shkerdhav gjakun as lapsa nuk ka me shkrue vargje!Por duhet me dite se per shtet duhet i madhe e i vogel me i dale ndihme!Po si me i dale ne ndihme kur si te formohet nje nisi e uçk menjeherit komandanta po kyqen ata qe me serbin e grekun apo maqedonin pijshin e shkerdhafshin motrat shqiptare dhe qata i kemi ne krye te kuvendeve !

Driniiiii

Haxhiu argat i atyre qe mundohen ( shkerdhav gjakun e deshmorve) jeni edhe ju.
Por kurr nuk do te arrini ate qellim.
Fushate per njollosjen e vlerave te luftes, e dim se kush ka ber dhe vazhdon te bej.
Armiqet e popullit shqiptare me veglat e tyre.
Vlerat e luftes do ti kuitojm, e mbrojm, duke i mbrojtur vlerat e luftes, idealin dhe gjakun e deshmorve, mbrojm identitetin tone, te drejten tone, per bashkim kombetar.

haxhiu

Po per çfare vlerash te luftes je ka na brone more drini zi ?Ku e lane veriun e kosoves ?Ku na lane iliriden,dhe Luginen e presheves ?Baju more ne rts.kopuk,dilingji.Mos ha mut ne emer te uçk te na behesh pape.Keto sende i kam harrue qe moti.Leji rahat ata qe vdiqen,vdiqen se ju i vrajtet nga mbrapa shpines.Mendon se populli po hane mut e ti buke me tradhetaret ?
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Drini

Kurr nuk kam qen as argat as kundershtar i atyre shqiptareve qe e kan dashte atedheun dhe kombin shqiptar.
Por babe e babegjysh kemi dhene jetra e mund per ta ndritur qeshtjen e bashkimit shqiptar.Nuk e di ku ju zotri bazoheni se une jam kundra atyre qe dhane gjak per bashkim ?Ku eshte bashkimi bre njeri ?
Me pas luftue uçk,ska pas nevoj me nderhyre NATO!Dhe ndaq me dite sa keni luftue tan shqiptaret me baterija e tokivoka,une Haxhi Lata ua kam ba punen qe nato ta bombardoi serbiçn,kete e kam cekur me qindra here por juve nuk u intereson kush e lujti gurin por kush e vodhi mundi tim!

Une kur i kam mbrojtur vlerat e shqiptareve as ti as baba yt ska guxue me pordhe,dhe as qe ka me pjelle nana shqiptare se çfare mundi kam dhane per shqiptar,por i tere mundi me paska shkue per tradhetar e qeni nonen,tjeter spo di se çka me te thene !

Driniiiii

Kurr nuk paskit qen as argat, as kundershtar .
Pak ma i kjart nuk po ju kuptoi.

haxhiu
Argat nuk jam i atyre qe ua shkerdhyne nanen atedhetareve,a kupton more majmuni anglise ?
As nuk jam kundra atyre qe dhane jeten per kurgja si une mundi im ne mullirin e juaj te tradhetareve .Kuptone ti,por mundohesh me tjerr leshin e prapanices.
drini ti po lypke magar per Rahovec!!!!!
spo ta kapka truri se _ka paskna shkrue ? dil nga ketu ma mire e luj futball! E me guraleca
çka spaska ne mesin e shqiptareve
A din me shkrue nje poezi?shkruje apo kopjo doku e pershtatja disi !SE keshtu behesh njeri !

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Drin tek Bashkimi Kombetar qeni nga anglia
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: