AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Reshat zagar Badallaj pse eshte kundra Haxhi Kuit

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Reshat zagar Badallaj pse eshte kundra Haxhi Kuit   Mar 15 Jan - 4:30

Haxhi Kui thot:
Gusht 5, 2012 te 11:31 AM
Zotri Reshati
Keta zagar e lagoj ende gjinden ne organet e larta te pushtetit te kosoves.
A nuk eshte e vertete qe ata gjygjetar qe na denuan dje sot nuk jane neper gjygje sotttttt
As dhe nje zagar i madhe nuk eshte vrare nga askushi,ata mu ata i ke ne midis e kufijve duke bere roje se kush e cil ka jemi duke veprue.
A nuk jan ne polici ata qe dje femrave shqiptare ua shtinin pendrekat ne vagine ?Kur ato te gjora kerkojshin dy germa KR(Kosova Republike)
A nuk jan ata njerez te djehit qe ishin neper shkolla dhe qe na prijashtojshin kur flitshim di per qeshtje kombetare ?
A nuk jan ata te milloshit qe dje ishin ne komuna edhe sot a nuk i ke neper komuna ?
A e nisen luften per bashkim si kosoven,iliriden e luginen e presheves ?Pas gjithe asaj lufte qe e beren kinse ne emer te uk,ku e lan veriun e kosoves ?Ku eshte ushtria lirimtare e kosoves?Ku eshte flamuri ?Ku eshte hymni ?Si Rugova si Thaqi ishin te pajtimit mos ta nderronin por e nderruan flamurin ushtrin e hymin dhe falen apo shiten veriun ne rambuje duke nenshkrue rezuluten 1244 dhe ska kush qe e fuqizon kete rezulute,pos ndonje lufte e re me te njejten kahje qe ka per ta marr si dje si ne kohen e Hasan Prishtines,Enverit e Thaqit apo Rugoves.
Ku mbeti Iliridamaqedonia e shqiptareve more zotni ?Po nen sllave more zotni.
Ku mbeti Lugina e Presheves more vella ?Po ku pos prape mbas tere asaj lufte pranoi upmb te beje marveshje me serbi.
Zoti na shpetofte,por realiteti eshte tjeter.
Ymri Badallen e kam pas ne normale prof e Pelivan Zhurin drejtor
Ymriu u martue me nxense e Pelivani donte te me prijashtoi,pse une ja kushtova nje poezi Republikes se Kosoves ne vitin1971.Jam malltretue shume muaj per do dite ne supin e prizrenit e sidomos njefare Xhevat Sunduri dhe njeri ka qen prof ne normale e pastaj ishte ne sup emri nuk me kujtohet.
Ju me vjen mire qe i cekni dhe i paske ruajtur ato flet te gazetave serbe dhe shqiptare,mua mi kan djegur qe te gjitha bashk me biblioteke dhe ka e ngreri ujkun magarin per bishti.
Sa tradhetar ka ne zhur e ne kosove as 2% nuk e posedon,.Une ka kam pare kur mu atyre shqiptareve qe neper oda shtireshin si patriota naten grat e tyre dhe vajzat e tyre benin orgji me policin serbe.E din mire ata polic qe ishin ne detyra ne kohen e Milloshit se ma vone Milloshi i pat debue nga puna se ata jo vete qe e kishin leshue punen .Per poezin time deshmitar eshte Ramadan Muja,Mehdi Elezi,Adnan Morina qe ne oren e Prof Mehdi Elezit dy polic serb me nxirreshin dhe me dergojshin ne sup.Argumente me shkrim skam se te thash qe mi kan djege,a deshmitar po ,por behen deshmitar dhe a e pranoin ua le ne kurrizin e tyre ne diten e gjykimi
A per Prof Ramadan Mujen jam rrahur ne te dalur nga gjakova si kali hallal ja beje se dojshin ate ta merrnin,sepse ate dite nuk e kishte me vete leternjohtimin dhe une ne vend te tij ja dhash timin kinse aq persona kisha ne kerr.Prezent ishte edhe prof Olloni dhe nje tjeter prof Esat Haskukaj.
Une me 11 mars te vitit 1981 i nisa demostratat ne menzen e studenteve kete e din mire Bajrush Xhemajli ish cimeri im qe flinim ne nje dhome ne baraken nr 1 nese nuk gaboi,por deshmitari heshte duke e mshefur histroin e vertete.E ka te beje mundi shkoi si shurra e pules dhe emrin tim kush nuk e tikirellPo Prof Ramadan Muja me ka thene se historia jote do shkruhet mbas 50 viteve se eshte rrezike tani me shkrue !Qudi nga kush tani kemi frige me shkrue te verteten ore vella ?Edhe nje te fundit ata qe ishin ne sherbim te serit mu ata sotttttt me etiketoin tradhetar,vetem pse punova pa dredhi(tradheti) ndaj popullit shqiptar.Populli me njeh,por frigohet me thene te verteten dhe ua besoje.
Nje po ta them po te frigohesh nga armiku serb,kjo eshte normale,ama te frigofesh edhe nga shqiptaret edhe nga serbet kete une nuk e kuptoi si realitet,por realitet eshte 100 per %dhe si ta quan kete popull,?Po me vjen tug dhe mendet vertete paskan rrenje.Po te rrethoin lirimtaret e te kercnohen duke te thene se nese ti vrasish armiq serb ne ty te likvidojm se di per ka qenkan veshur ?Po te thone nese ti e mbron popullaten e pambrotur te grumbulluar duke kerkue shpetim i gjori popull shqiptar e me te thene kena me te likvidue zot e PERENDI bane mire ishalla zoti madh tradhetaret i hek nje here e pergjithemon e le ta liron kete mas qe kurr nuk u ngop me lirin personale.
Ndoshta u lodha shqiptar te vertete,por deshta tjua shkruaj me ca fjale nje histori timen te hidhur qe sot mu nga keta kaqulosha nuk dua te kethehem ne kosoven time qe e deshta aq shume duke mos ia realizue deshiren e babas qe vdiq me sy hapur duke ma lene amanet qe te luftoi per bashkimin e kosoves me shqiperi.
I tere mundi im qe ti bashkohem uk ishte i kote.Dhe shkaku i njerit emrin po ia ceku me qindra here Fatmir Lima nuk me pranoi si kurse Uke Bytyqi duke me thene se shkaku tij nuk te marrim e Ky Avdi Ibrahimi mbasi une e leshova kosoven ishte kyq ne zonen e pashtrikut si zevendes kom. ShigjetaKu e kishte epror Agim Qekun e Fatmir Limen.Qudi qudi por e vertete,si do merrne.
Sot Avdiu punon ne KEK ne prizren,si lirimtar dhe shkruan per akcionet e tije kurse e verteta qendron se gjere ne vitin 16 janar 1999 kemi bere shoqeri here tek Bajram Kurti,here tek Bajram Bekteshi,here tek shoket e Ademit here tek Riza Vata e gjetiu,.Por ky thote neper gazeta se une paskam ik se paskam qen argat i udbes.Ky flet pa fakte vetem ka te thote ky masa duhet ti besoj.Dhe ka marr ne pune ne kek njerez qe tja mbrojn prapanicen.
Deshmitar qe nuk flisni nje dite do pendoheni,por vone ka me qen per ju dhe tan shqiptaret.
Nese nuk e tregon mundin tim dhe iu kallte dhe kurr as bari mos bift ne trojet shqiptare
Kjo eshte shkrimi im i fundit dhe mallkimi mbi tere kombin qe e deshta ma shume se femit e mi ku ende pasojat jemi duke i bartur.E ju tradhetar qe me etiketoni ne venbdin e juaj fara u humbet me farefisni .
Prgjigjjuni
Destani thot:
Nntor 7, 2012 te 10:17 AM
Reshati para opininonit publik ka sjell nj shkrim t bazuar n fakte.t Lumt Reshat.Por ndjehem i indinjuar me komentin e Haxhi Kuit,i cili asgj faktike dhe argumentuese nuk thot.Juve redaksi ju kam shkruar dit m par se Haxhiun e kam patur nip,por nuk e kam m.Por ju nuk e botuat reagimin tim pse?Nna e tij sht halla ime Naxhije Elshani.Daja destan i thote Haxhi magarit t mos mirret me shpifje dhe dizinformata.ky njeri e ka torturuar hallen time dhe e ka przn vllain evet pr tja marr pasurin,ai tani ndodhet ne Gjermani.halla ankohej shpesh here ne Haxhiun dhe ne e kemi prjashtuar ka mbi 20 vite kt magar nga familja ime dhe dajallaret e fare fisi tjer q ka Haxhi magari.halla Naxhije thoshte se ketij femiju tim i kane hyr dreqnit ne bark.ky eshte shtis i keq,rrenc i keq,hajn i keq,ma mir mos te ma kish fal zoti hiq kete pis.Por ma e tmerrshme nga te gjitha eshte se une i lexoj do fare mesazhe ne portalin e tij personalDiskutime shqiptare,ku ai shpif,rren,nxit dhe fyen gjithshqiptaret ja argumenti,Perparimi Admin Numri i postimeve: 8859
Registration date: 30/04/2006
Sujet: Re: Kadri Veseli serb,Demaqi kroat Aujourdhui 8:20
Tan shqiptaret spiuna e tradhetar te kombit dhe vetevetes
Ku ne bote nuk ka kesi pis mileti qe lypin qi edhe te vdekurit.
..
Tan shqiptaret kudo qe gjinden ne bote duhet mi zhduk nga kjo toke.
Ky kete ofendim dhe racizem te ti e shkruan me:(Dernire dition par Perparimi le Ven 19 Oct 2012 8:21, dit 1 fois ),Haxhi Kui me pseudonimin Perparimi,publikon n portalin e tij dizinformativ kt mesazh t posht shnuar nga ana e tij,Kadri Veseli serb,Demaqi kroat,shikoni shpifjen,nxitjen dhe rrenn e tij t radhs Dhe ky jonjeri vazhdon ta fyej mbar kombin shqiptar duke treguar racizmin e tij t papar.
Ndigjo daja qak te thot ty haxhi magari,ne mbar farefisi qe ke lidhje gjaku distancohemi nga ti dhe sjelljet tua raciste.Ti po e shan per se vdekuri gjyshin gjyshen tende dhe time,babin e vdekur timin dhe tendin.Ti po e shan vajzen tende dhe timen,ti po e shan mbar kombin shqiptar t gjall e t vdekur,ti po i shan heronjt,deshmoret e kombit,ti po e shan historin e kombit,ti po shan shpif e ofendon gjithqka shqiptare.me dajen ti plumbin e ke hak dhe varrimin me ta ba ne serbi.mallkuar qosfsh haxhi dhe kuurr mos degjovsha ma emrin tend te mallkuar n ejte te jeteve.
Prgjigjjuni
Avdi Gega thot:
Komenti juaj po pret moderimin.
Janar 15, 2013 te 6:27 AM
Zotriu Reshat Badallaj nuk ka as nje fakte nga dikush qe Haxhiu ka qen dore e serbise.
Pos Reshat Badallaj posedon argumente te gazetave per veten e vete.
Sa interesant dikush e paska mesuar mire qe ti ruan keto argumente(gazeta)
A eshte per ti besuar Reshat Badalles se vertete ka qen atedhetar,kur vete na tregone se ai qe ka organizue demostrata e lufte ka qen i nxitur nga udba serbe.Ky Reshat Badallaj vete pranone se ne vitin 1989 ka organizue qe ti tuboi Zhurjanet qe te shkojne ne prishtine ne perkrahje te minatoreve.Dhe nga grupi i Reshat Badallas qenkan vrare tre Zhurjan e sa te plagosur e te burgosur ?
Pra sipas thenjes se Reshat Badalles ,po del vetvetiu qe Reshat Badallaj paska qen i lidhur ngusht me qarqet serbe kinse ne dobi te shqiptareve e drejte ne mullirin serb.Reshat me vjen keq,qe nuk ju kam njohur me para se ndryshe do kishe kalue ne gjermani ne gryken e lumes?Ne Hanover,qe je vetshpallur kryetar_muttar.EDhe kete shoqate e ke nisur me inciativen e serbise!!!!!!!

Prgjigjjuni
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Reshat zagar Badallaj pse eshte kundra Haxhi Kuit   Mar 15 Jan - 5:09

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Reshat zagar Badallaj pse eshte kundra Haxhi Kuit   Lun 30 Dc - 7:09

Izer Inamso Osmani Kush te ka than rexhep qosiqi edhe azem syliqi a.. Pode se hashimi edhe xhaviti burra te mire.. Ate qe Sun e morr Serbia me luft qeta dostat e tu ja dhan per karrika.. Hashimi,xhaviti,azemi,kadria ,qosiqi edhe ky lopa demaqi... Qeta i doni se ju mungon vllaznim Bashkimi
27 dcembre, 17:28 via mobile

Kadri Osmani Po mos te u ndaloeka Emisioni i "Pejgamber Ibrahimovićit", nga Krye Legjendari i Flijuar - Adem Jashari dhe vazhdimsia e Kryelegjendarit te gjalle: Ademit dhe Hashimit!- Ne Kosove do te flisnin sot Shqiptaret Serbće dhe shkrim Ćirilishće! More, Osman Greke Prapeshtuesi!
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Reshat zagar Badallaj pse eshte kundra Haxhi Kuit   Lun 30 Dc - 7:22

Afficher 9 autres commentaires

Mifail Bytyqi Nuk kam deshire te polimizoj me te tille, qe perdorin kete stil te ulet per komunikim, por e pata nje ide te tille qe te lihen anash, njehere e pergjithmone, thash e themet. Do te ishte me e udhes qe ne shqiptaret te mirremi me gjera qe vertet qojne perpara. Mos ti perkrahim, idete e armiqeve tane, me qellim qe te na perqajne, ne shqiptaret na quajne gege , toske , te jugut te veriut...Une nuk etiketova asken, nderkaq ai qe ka etiketu familjen time, do te kem pak llafe kur te shihemi. Nuk ia preka askuj familjen...Ajo eshte dicka e shenjte dhe se jane diteit para nesh, te cilat do te zbardhin se kush cka ka bere per kombin ose kunder tij.Reshat nuk dua qe une te fshij nga grupi i miqeve te mije, ne FB, por te kisha lutur qe ti vet ta bene nje gje te tille, me shlyej nga miqet e tu, do ta konsideroj si nje ndemese te madhe...Une te pranova duke e ditur se do ta beja nje veprim fisnik, por...
26 dcembre, 23:36 Modifi 1

Reshat Badallaj Fil, nuk po te quaj zoteri jo qe i kam humbur elementet e kultures shqiptare,por kemi luajtur me ashik bashke. Ti je i pari qe me hodhe dorashken dhe tani mos kercedege me dege. Me ngacmove me dy fjale:njeren turqisht-muhabet dhe tjetera koti. Nejse! Une e kuptova se me siguri keni dashur te thoni:Bisede e kot! Kete e keni thene me ironi! Eshte dashur te me shkruani ne f.b.tim ose te beni nje reagim publike te shkrimi.Asgje te keqe nuk ka.Nuk do te thote se te gjithe njerzit duhet te mendojn njesoje si une. Kam thene se jam i hapur ne kritike... I ke hipur gomarit ka bishti mbaje mend! E lexova ate "Filozofin" mire ke bere. Une tani i kam ca pyetje per ty publike (Hiq mua): Ky ishe kur shperthyene Demonstratat e vitit 1981? Ne Demonstrate-pjesmarres aktiv,i ke perkrahur,i ke denuar apo keni ndejtur memec?
28 dcembre, 16:55 1

Reshat Badallaj ...Ku ishe gjate kohes se okupimit te serbianeve,ke punuar ne ilegalitet apo ke ndejtur duarkryq? Keni bartur arme nga Shqiperia per te luftuar armikun,apo nuk te ka interesuar fare? A keni qene i ndjekur nga serbianet,spiunet apo nuk te ka hyre asnje therre ne kembe? Kur shpertheu lufta, a keni qene ne lufte,a e keni perkrahur ate, a keni ndihmuar me mjete materiale se lufta nuk behet vetem me dyfek ne krahwe? Apo nuk e keni perkrahur? A keni organizuar dicka per te ndihmuar luften,popullaten,femijte e jeteimeve te luftes... e shume e shume pyetje tjera...Pastaj, permend familjen tende kinse une te preka!Mos u bene burre i lig edhe pse disa thone keshtu! Une te betova ne Flamur se keshtu me shkruajn bashkepunetoret e mi dhe miqte. Eshte dashur te mendon vetem pak logjikisht keshtu: Ku di une se kuj i thon "Genci",ku di une se cileve punetoreve a i ke paguar apo nuk i ke paguar rrogat,ku di une se vajzen e S...? Ku di une se sic thone ? keni qene uzurpator edhe pse keni patur shtepi dhe ju debuan nga Pz.
28 dcembre, 17:05 2

Reshat Badallaj Ǵlidhje ka shkrimi me kete biseda femijesh dhe rrugaqesh!? Te thash shqip se une isha ai qe ju thash eshte mendimi i atij,por Fili eshte djal i urte po FILI ESHTE SHUME NAIV,FILI ESHTE AXHAMI. Po te mos ishte keshtu,ai do te me shkruante mua dhe jo aty ose te beje ndonje reagim publik te shkrimi... Po ta them publikisht se ne Mailin tim po pyesin:Cka i pengoi Filit:Foto me Milosheviqin,me Militunoviqin,me Titon...? Po shiko ne f.b. tim se sa miq kam te lagjes e te Zhurit dhe ndoshta kupton me shume. Po ta them si vellaut PO DUHET TE KESH TE DREJT MORALE KUR BISEDON ME DIKE QE KA DESHMUAR OSE KA FAKTE PER CESHTJE KOMBETARE!Edhe dicka tjeter,meqe keni shkruar publikisht atehere mpo me detyron te te them:SE NE DITEN ME TE VESHTIRE TE ZISE TE GJETA UNE. Po kete do te shkruaj ne leter ty ppo tani per tani ndoshta te kujtohet. Tani i di se dicka po te dhemb? Se sa per te larguar nga fb. nuk ka problem,por keni afat tri dite te kerkon falje,perndryshe kete do e beje. POR DO TE FSHI JO VETEM NGA FB.POR DASEM E PER MORTE! Ti do te thuash perse? Une nje kushuri tendin e dikur fqi timin,ti e ke fis e kam shlyere per dasem e morte. Sepse une kur shtrova shtratin e vdekjes te Shytit dhe... ju ka takuar juve jo mua,nuk erdhen ne vorrim po u bashkuan me pushkagjinjt cetnik dhe qe nga ajo dite, une nuk flas,nuk e thrras as per dasem e as per mort. Kohe me pare pati nje zi as nuk i vajta dhe sa te jete jeta dhe amanet e kane femijte e mi te mos sherngojne duar me ta,me faren e ndyre...!!! Kesaj radhe po te kursej,se desha te shkruaj: EDHE FILI SALIHUT Flete PER PATRIOTIZEM! Kete e shkrova qellimisht ketu,se e di qe eshte dashur te shkruaj ne adresen Tende,meqe ja nise keshtu: per hajr na qofte! Une, i kam ndare grurin me egjren, qe kur isha ne burg per vdekje dhe i ke ne librin e keterte timin SE KUSH U FRIKESUA EDHE NJE CIGARE DUHAN TE ME DERGON. E KISHIN NGA FRIKA. DHE TI SI KA ME PANDEH MUA QE TE BERA FTESE? Kesaj radhe kaq! Sa i perket nivelit...ZBRIT ME KEMBE NE TOKE DHE MOS E MASHTRO VETEN!Dhe krejt ne fund,vetem tri dite, keni afat per te kerkuar falje,perndryshe do te largoje se ate kushuririn tend, JETA ESHTE E GJATE!!! Te fala Reshati
28 dcembre, 17:25 1
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Reshat zagar Badallaj pse eshte kundra Haxhi Kuit   Lun 30 Dc - 8:42

Zotri i nderuar deshta pakes tju sqaroj per slloganin dhe udbashin Reshat Badallen tju sqarij me shume ne detaje;
Ky zagar permes shkrimeve te tija duke i permendur shpiunat apo udbashet e serbise i qete edhe disa emra permes tyre qe nuk kan lidhje me udben serbe.

Ja se ka i pata shkrue Reshat Badalles ne fillim ne nje forum ku edhe ate ta qesi ketu;


Haxhi Kui thot:
Gusht 5, 2012 te 11:31 AM
Zotri Reshati
Keta zagar e lagoj ende gjinden ne organet e larta te pushtetit te kosoves.
A nuk eshte e vertete qe ata gjygjetar qe na denuan dje sot nuk jane neper gjygje sotttttt
As dhe nje zagar i madhe nuk eshte vrare nga askushi,ata mu ata i ke ne midis e kufijve duke bere roje se kush e cil ka jemi duke veprue.
A nuk jan ne polici ata qe dje femrave shqiptare ua shtinin pendrekat ne vagine ?Kur ato te gjora kerkojshin dy germa KR(Kosova Republike)
A nuk jan ata njerez te djehit qe ishin neper shkolla dhe qe na prijashtojshin kur flitshim di per qeshtje kombetare ?
A nuk jan ata te milloshit qe dje ishin ne komuna edhe sot a nuk i ke neper komuna ?
A e nisen luften per bashkim si kosoven,iliriden e luginen e presheves ?Pas gjithe asaj lufte qe e beren kinse ne emer te uk,ku e lan veriun e kosoves ?Ku eshte ushtria lirimtare e kosoves?Ku eshte flamuri ?Ku eshte hymni ?Si Rugova si Thaqi ishin te pajtimit mos ta nderronin por e nderruan flamurin ushtrin e hymin dhe falen apo shiten veriun ne rambuje duke nenshkrue rezuluten 1244 dhe ska kush qe e fuqizon kete rezulute,pos ndonje lufte e re me te njejten kahje qe ka per ta marr si dje si ne kohen e Hasan Prishtines,Enverit e Thaqit apo Rugoves.
Ku mbeti Iliridamaqedonia e shqiptareve more zotni ?Po nen sllave more zotni.
Ku mbeti Lugina e Presheves more vella ?Po ku pos prape mbas tere asaj lufte pranoi upmb te beje marveshje me serbi.
Zoti na shpetofte,por realiteti eshte tjeter.
Ymri Badallen e kam pas ne normale prof e Pelivan Zhurin drejtor
Ymriu u martue me nxense e Pelivani donte te me prijashtoi,pse une ja kushtova nje poezi Republikes se Kosoves ne vitin1971.Jam malltretue shume muaj per do dite ne supin e prizrenit e sidomos njefare Xhevat Sunduri dhe njeri ka qen prof ne normale e pastaj ishte ne sup emri nuk me kujtohet.
Ju me vjen mire qe i cekni dhe i paske ruajtur ato flet te gazetave serbe dhe shqiptare,mua mi kan djegur qe te gjitha bashk me biblioteke dhe ka e ngreri ujkun magarin per bishti.
Sa tradhetar ka ne zhur e ne kosove as 2% nuk e posedon,.Une ka kam pare kur mu atyre shqiptareve qe neper oda shtireshin si patriota naten grat e tyre dhe vajzat e tyre benin orgji me policin serbe.E din mire ata polic qe ishin ne detyra ne kohen e Milloshit se ma vone Milloshi i pat debue nga puna se ata jo vete qe e kishin leshue punen .Per poezin time deshmitar eshte Ramadan Muja,Mehdi Elezi,Adnan Morina qe ne oren e Prof Mehdi Elezit dy polic serb me nxirreshin dhe me dergojshin ne sup.Argumente me shkrim skam se te thash qe mi kan djege,a deshmitar po ,por behen deshmitar dhe a e pranoin ua le ne kurrizin e tyre ne diten e gjykimi
A per Prof Ramadan Mujen jam rrahur ne te dalur nga gjakova si kali hallal ja beje se dojshin ate ta merrnin,sepse ate dite nuk e kishte me vete leternjohtimin dhe une ne vend te tij ja dhash timin kinse aq persona kisha ne kerr.Prezent ishte edhe prof Olloni dhe nje tjeter prof Esat Haskukaj.
Une me 11 mars te vitit 1981 i nisa demostratat ne menzen e studenteve kete e din mire Bajrush Xhemajli ish cimeri im qe flinim ne nje dhome ne baraken nr 1 nese nuk gaboi,por deshmitari heshte duke e mshefur histroin e vertete.E ka te beje mundi shkoi si shurra e pules dhe emrin tim kush nuk e tikirellPo Prof Ramadan Muja me ka thene se historia jote do shkruhet mbas 50 viteve se eshte rrezike tani me shkrue !Qudi nga kush tani kemi frige me shkrue te verteten ore vella ?Edhe nje te fundit ata qe ishin ne sherbim te serit mu ata sotttttt me etiketoin tradhetar,vetem pse punova pa dredhi(tradheti) ndaj popullit shqiptar.Populli me njeh,por frigohet me thene te verteten dhe ua besoje.
Nje po ta them po te frigohesh nga armiku serb,kjo eshte normale,ama te frigofesh edhe nga shqiptaret edhe nga serbet kete une nuk e kuptoi si realitet,por realitet eshte 100 per %dhe si ta quan kete popull,?Po me vjen tug dhe mendet vertete paskan rrenje.Po te rrethoin lirimtaret e te kercnohen duke te thene se nese ti vrasish armiq serb ne ty te likvidojm se di per ka qenkan veshur ?Po te thone nese ti e mbron popullaten e pambrotur te grumbulluar duke kerkue shpetim i gjori popull shqiptar e me te thene kena me te likvidue zot e PERENDI bane mire ishalla zoti madh tradhetaret i hek nje here e pergjithemon e le ta liron kete mas qe kurr nuk u ngop me lirin personale.
Ndoshta u lodha shqiptar te vertete,por deshta tjua shkruaj me ca fjale nje histori timen te hidhur qe sot mu nga keta kaqulosha nuk dua te kethehem ne kosoven time qe e deshta aq shume duke mos ia realizue deshiren e babas qe vdiq me sy hapur duke ma lene amanet qe te luftoi per bashkimin e kosoves me shqiperi.
I tere mundi im qe ti bashkohem uk ishte i kote.Dhe shkaku i njerit emrin po ia ceku me qindra here Fatmir Lima nuk me pranoi si kurse Uke Bytyqi duke me thene se shkaku tij nuk te marrim e Ky Avdi Ibrahimi mbasi une e leshova kosoven ishte kyq ne zonen e pashtrikut si zevendes kom. ShigjetaKu e kishte epror Agim Qekun e Fatmir Limen.Qudi qudi por e vertete,si do merrne.
Sot Avdiu punon ne KEK ne prizren,si lirimtar dhe shkruan per akcionet e tije kurse e verteta qendron se gjere ne vitin 16 janar 1999 kemi bere shoqeri here tek Bajram Kurti,here tek Bajram Bekteshi,here tek shoket e Ademit here tek Riza Vata e gjetiu,.Por ky thote neper gazeta se une paskam ik se paskam qen argat i udbes.Ky flet pa fakte vetem ka te thote ky masa duhet ti besoj.Dhe ka marr ne pune ne kek njerez qe tja mbrojn prapanicen.
Deshmitar qe nuk flisni nje dite do pendoheni,por vone ka me qen per ju dhe tan shqiptaret.
Nese nuk e tregon mundin tim dhe iu kallte dhe kurr as bari mos bift ne trojet shqiptare
Kjo eshte shkrimi im i fundit dhe mallkimi mbi tere kombin qe e deshta ma shume se femit e mi ku ende pasojat jemi duke i bartur.E ju tradhetar qe me etiketoni ne venbdin e juaj fara u humbet me farefisni .
Prgjigjjuni
http://prishtinapress.info/udbashet-dhe-tradhtaret-ne-zonen-kufitare/
Lexoja aktvendimin dhe e sheh se fare shkarravina gjeni aty.
Reshat Badal ne emer te Dajes tim Destani bashk me Avdi Ibrahimin e pergadisin kundersulmin nda meje,por nuk lodhem dote me keta derra dhe servila te shkaut,sepse skan as nga nje qime te me ngjiten.
Reshati mu kercnohet pse i shkrova se Imri Badallaj ka marr nxensen e vete ne normale,Ai me thote jo nxensen por studenten,dhe ketu me shpifte bashk me Avdiun.

Tjeter kund
Me shperdhimin e Demonstratave Revulucionare te vitit 1981, qe trondinten themelet e Jugosllavis titisto-rankoviciane,vellezerit e Lumnies;Reshati ne Prishtin dhe Mitati ne Prizren, te dy ishin student,vehen ne balle te demonstratave. Spiunet e udbes i shohin dhe i kapin. I pari, Reshati, dorzohet ne doren e kriminelit te Sigurimit Shetror Serbe, ZENEL CELINA dhe LATIF DULLA, deshmitar i del Haxhi Latif Krasniqi,qe mbante pseudenimin Maxhupi,.nderkaq, i dyti, Mitati denohet nga gjyqtari Bajram Hyseni
Lumnia, kishte dhjete njembjedhe vjet atehere. Bashke me motren tjeter, Resmijen,bashkshorten e heroi te kombit, MEH RAM UKA, filluan te urrenin spiunet dhe pushteti gjakatar etnik
Demonstratat e 11 marsit une i kisha nise vete i pari si shkak i qimes qe me kishte qellue ne gjelle,dhe ky pizdar,me thote qysh kalove pa as nje therr ne kembe ?Dhe me thote se udba serbe te ka shti mi organizue demostratat.E sheh si lavdrohet ku thote une ne demostrata ne prishtine e vellau ne prizren!!!Ky thote vete kam qen organizator i demostratave ne zhur,pra vete e pranone qe ka qen dore e udbaes serbe bashk me Mehen.

................................
Resmia, qe kishte kryere mjeksin jepte dhe ndante gjilpera per qetesim. Grate shkulnin floket dhe binin per tok, Burrat beritnin:Mos qani se nuk qahen trimat, Autobusi i Beogradit u shpartallua ne Zhur,lada e policise u shkrumua.(Kush qe misti i motres se Reshatit,Resmija qe u martue me Mehen ????

Reshati, vellau i Lumnijes kapet tradhtisht nga policia shqipfoles dhe serbo-cetnike,si organizator dhe gjajtje me arme nga minarja e xhamise,kerkohej denimi dhjete vjete deri me vdekje
(E paskan nxen me arme duke gjuajtur nga minarja e gjamise dhe paska shpetue pa e vrare Reshatin hahaha.)
.......................
Edhe pse e denuan vellaun e saj me tete vjete burgte rende. Lumnia mbahej, por nuk u ndalke ne punen drejt fitores
Lumnia pasi kryene tetevjecaren me sukses te shkelqyeshem, ne te njetin hov kryen edhe gjimnazin ne Prizren Gjon Buzuku, poashtu me sukses te shkelqyeshem. Me profesorin e ndjere Xhemali Berisha,hero i kombit dhe nxenesit tjer, ishin ne balle te protestave, ecin ne kembe deri ne Suharek. Merre pjese edhe ne vorrimin e FADIL VATS, qe e vrane tradhtisht gjaksoret ne ushtrin kriminale serbosllave
(Po pse genjen zagari serise qe Fadil Vaten e vrajten ne ushtri,kur ai ka vdek nga kanceri i mushkrive ne spitalin e zvicrres)

............................................
Lumnia vazhdon studimet ne SHLP XHEVDET DODA ne Prizren dhe kryen ne afat te caktuar dhe si studente me drejt zgjidhet KRYETARE E UNIUNIT TE STUDENTEVE. Organizonte demonstrata kunder mbylljes me dhune te shkollave ne gjuhen shqipe, jepte ndihme kahmos ku u helmuan shqiptaret nga gjarperinjt serbo-etnik
Me 1 shtator te vitit 1992, u punesua ne SHFMU HERONJT E LUMS, ne Vermic,sepse tashme u be nuse i atij fshati, u martua me AVDYL RAKAJN,burr i nderuar i kesaj ane,profesor i diplomuar i kimis.
(Zgjidhet kryetare e studentave Lumnija,allah allah allah,cilet studenta i kane zgjedhur kryetara ne ate kohe?Ata qe iu kane nenshtrue urdherave te udbes more Reshat qeni .)))

http://gazetaora.com/kush-eshte-lumnie-badallaj-rakaj/Avdi Ibrahimi ja ka nis i pari te me shpifte,si shkak qe kam shkrue se Fatmir Lima nuk me morri ne lufte shkaku Avdiut,sepse Avdiu ka punue ne mbrojtjen popullore ne suhareke ne vitin 1984 gjere ne vitin 1987,.Kurse Avdiu krenohet qe ka qen i denuar ne sherbimin ushtarak ne vitin 1981 si iredentist.Si eshte e mundur qe Avdiu si i denuar iredentist ne vitin 1981 e sernet tja besone punsimin ne nje vend aq te ndijshem ne vitin 1984?Hajde hajde patriota ?Pasi kam shkrue per Avdiun dhe Imriun qe e ka marr per grua nxensen e vete,qe nga kjo fillon shpifje e etiketime,kinse e kam shetit Arkanin neper vijat e fronit te ukes.Me Avdiun prej vitit 1996 e gjere ne mbarim te vitit 1998 kemi bere shoqeri qe jo me deshiren time por ai me vinte per kinse te me ndihmon ne botimin e do poezive te mija.Lufta e fundit qe u ba ne tri fronte ,ketu shifget tradhetija e ketyre,sepse nuk luftuan per ate se ne ka u betuan dhe lufta ka dashure te niset qe nga momenti ne tri fronte,per ti bashkue trojet tona.

Reshat Badallaj thote se gjate luftes kam masakrue shqiptar neper Kosove,kam dhunue femra shqiptare ,kam pre ne bark femrat e nxjerr femit.
Ky qen Reshat udbashi qe mundohet mua ti mi mvesh te zezat e tija ,duhet me date ta ceku se ne cilin fshat paskam dhunue e masakrue shqiptar ?Me kete slloganin e tij dhe te elites se tyre u ka shkue kungulli shume permbi uje me keso etiketime,por le te lehin,pasi nuk ka gjygj e me dale ball per balli.

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Reshat zagar Badallaj pse eshte kundra Haxhi Kuit   Lun 30 Dc - 8:56

Mus Aruqi thot:
Qershor 1, 2012 te 2:33 PM
Ekzistojn Deshmi te pa Mohushme se R.Badallaj gjat marjes ne pytje ka pranue te bashkpunoj me SDB ne prizeren,ne nji koh te pershtatshme dot ti publikojm deshmit.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsoris
MessageSujet: Re: Reshat zagar Badallaj pse eshte kundra Haxhi Kuit   

Revenir en haut Aller en bas
 
Reshat zagar Badallaj pse eshte kundra Haxhi Kuit
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas rpondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: