AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Beherami;pashe Gecajt duke vrare berrishajt ne qender

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Beherami;pashe Gecajt duke vrare berrishajt ne qender   Mar 15 Jan - 5:05

Rasti i Gecėve, Behrami e ka parė vrasjen e vėllezėrve Berisha
14-01-2013 10:12 CET
Share on facebook Share on print Share on email Share on twitter
Aktakuza e ngritur ndaj vėllezėrve Geci bazohet kryekėput nė dėshminė e Jetullah Behramit, kėshilltarit tė LDD-sė qė ndodhet nė arrati.

Sipas aktakuzės, tė cilėn e ka siguruar Express, Behrami i ka parė me sytė e tij Hetem, Rrustem dhe Sabit Gecin duke vrarė nė qendėr tė Skenderajt Vehbi Berishėn, e po ashtu qė tė tretė i ka parė teksa kanė dalė nga njė dhomė spitali pas ekzekutimit tė Gani Berishės.

Jetullah Behrami gjendej nė ēdo vend mė 18 qershor tė vitit 1999.

Ditėn kur forcat serbe u larguan nga Skenderaj, nė qendėr tė kėsaj qyteze u vranė dy vėllezėr, Gani dhe Vehbi Berisha.

Tash kur janė bėrė 13 vjet e mė shumė nga ngjarja, prokurori i EULEX-it ka ngritur aktakuzė ndaj vėllezėrve Hetem dhe Rrustem Geci dhe Sabit Geci.

Krejt aktakuza bazohet nė deklaratėn e Behramit, i cili ka mė shumė se gjashtė muaj qė ka ikur jashtė Kosovės.

Ai nė dėshminė e tij qė ka dhėnė pėr prokurorinė ka thėnė se mė 18 qershor ishte nė Skenderaj duke festuar faktin se forcat serbe veē sa ishin larguar nga qyteti.


http://www.zeri.info/artikulli/29/29/65935/rasti-i-geceve-behrami-e-ka-pare-vrasjen-e-vellezerve-berisha/


......................................
...............
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Beherami;pashe Gecajt duke vrare berrishajt ne qender
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: