AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Gryka e Lumes,Gryka e Udbes se Reshat Budalles

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Gryka e Lumes,Gryka e Udbes se Reshat Budalles   Ven 18 Jan - 9:04

U kremtua ditŰlindja e shoqatŰs atdhetare ôGryka e LumŰsö

Kryetari i kesaj shoqate eshte i vetshpalluri udbashi Reshat Badallaj.Ku kete shoqat e ka krijue me tradhetar te udhehequr nga shkjau.
Epoka e Skenderbeut ka merita qe ky mit i krijuar nga rilindaset ne Stamboll qe ne lufte kundra Somanlinjeve ,vrau shqiptar(areber qe ishin te konvertuar ne musliman,dhe ne trojet e arberit kishte vetem nje keshtjelle e ndersa ne itali 12 keshtjella qe luftoi kundra te krishtereve qe ishin que kundra Ferdinantit.
Epoka e dyte;Lidhja e prizrenit ,ku vete kreret ishin te perqar ne fronte ,njeri me turkun,tjetri me grekun, e disa me bugar e tjeret me anglez.Pra Haxhi Zeka deshironte te behet krah i anglezeve.
Epoka e trete shpallja e pavaresise nga ana e Ismail Qemailit,ky patriot ne qeverin e turqise ishte kryetar i parlamenti turk.
Sami Frasheri e beri standardizimin e gjuhes turke dhe hartoi Alfabetaren e stambollit.
Lufta e uškes e ka ndjek luften e ketyre pseudo antikombetareve.Ne vend qe iu betue shqiptareve se jemi que me luftue per ti bashkue trojet shqiptare,Kosova ka mbetur as e gjalle e as e vdekur!!Ndersa pas tere asaj luftes ne Luginen e Presheves dhe ne Iliride e nderpren luften dhe e riroberuan popullin shqiptar.

Zagar Reshat Badallaj;
Ti dhe Avdi Ibrahimi sa do mundoihunu te mledhni informata per mua kote e keni se sa qimja e prapanices nuk keni me gjete,sepse jam i paster si Perendia.

Ti Reshat marrish informata nga serbia e sidomos nga zeri amerikes ne gjuhen serbe qe ti ka derguar Bahtir Hamzai,dhe i ke lansuar tek Forumi "Bashkimi Kombetar"Tek tema; serbet kishin pergaditur zhdukjen e shqiptareve .

Ku ne kete teme,i kishe lancue antikombetaret.
Se pari ;
Nen numrin rendor 5)Behadin Allaqin !PO more koke derri,ku ka mundesi i gjori te shkruan ,kur e keni vrare ne Kleqke!Per vrasjen e te ndjerit shkruan ma se miri vellau i Ismet Jasharit se kush qendron ne vrasjen e ketij pishtari i cili ky ishte themeluesi i pare i krijimit te ušk -es.
Nen numer rendor 14)mua Haxhi Kušin ku ti bene shkarravina,dhe turresh si mezati ne mizen e gjirizit.
Nen numrin rendor
27. BADALAJ ISTREF RIDVAN 15.01.1954. ZHUR PRIZRENI.
Nen numrin rendor 53. BALIU BEGZAD DONJI MAKRESH GJILANE
34. BAJRAKTARI MUSA 1946 RADAFCI PEJE
61. GERVALLA BARDHOSH 1951. DUBOVIKI DAECANI
65. KUCI HADZI 1955 SUVA REKA(po sa Haxhi Kuši paska more Reshat serbi ?Po me duket se tere shqiptaret tu paskan bere Haxhi Kuša.
Ta paska prish osin e trurit Haxhi Kuši.Jo Haxhi Kuši nuk ta ka prishur drejtpeshimin e trurit,por ta ka prishe drejtesia o Reshat spiuni.

Etjere e tjere
Ja ketu e keni te verteten e shkruar nga Reshat Udbashi,por me njofken
http://kosovare.forumotion.com/t4051-serbia-ka-organizuar-gjenocid-ne-kosove#237662

Po more Reshat dhelperaku,kush te urdheroi qe ta hapish kete shoqate gryka e shpiunave?
Kush te shtyri ?
Ti nje here thua i quam 700 mi marka Petritit
Pastaj mbi nji milione!

Ty kernund fjalet e rrencit dhe shpifsit nuk te nxejne vend.
PO se tradhetarin kur e marrish ne pyetje gjen qindra hyrje e dalje,per ta nxjerr veten bajagi patriot.
As qe e kam njohur Petrit Kodren as qe kam deshire ta njohi siq ste njoh ty ore zagari i serbise.
A ke dokument qe i ke que keto parat ,Qite ne tefter e mos e genje popullin .Por ke mundesi me vulen tende te manipolon!
E une Haxhi Kuši gjate luftes ne Suhareke kam derguar konvoin e ndihmave te kryqit te kuq si dhe ne Malisheve.Kam deshmitar dhe te inqizuar ne telefonate.
Lufta ime ua tejkalon tere uškes.Beni pyetje ne KS te OKB es(OSCEN) a ishte ky njeri qe e ftoi qe per shkak te masakres se Raqakut ta bombardoin serbin.Telefonat nga shtepia ime u ka bere ate nate 15 janar 1999 Ihsan Axsay.Tjeter emer nuk po qesi.
Edhe nje here po te them se per luften e juaja,shqiptaret e Kosoves destinacionin e kane pasur per ne Qad,pa kethim mbrapa kurr per jete.

Edhe per keto ndihma me paska nxitur serbia tua dergoi ušk -es dhe popullit shqiptar!
EDhe per intervenimin e NATOS mbi forcat serbe sipas teje Reshat Udbashi Badallaj serbija me paska urdherue qe ta zhduki serbin.A je ne mend ore kok peshku.Nuk paske mesue mire nga nana enveriste...Shume i dobet qenke ne etiketime.
Je mundue ta emiton Avdi Ibrahimin.A e din se ai njeri qe mundohet ti emitoi tjeret gjen vdekje.

Per Avdi Ibrahimin keni kerkue fakte?Sa fakte doni more te paftyre serbofila ?A ua dergova mesazhin e Xhemil Krasniqit ku thote se sherrin ja kam pare Avdi Ibrahimit dhe me burgosen te Eulexit.
A ua dergova tek zemra shqiptare edhe mesazhin e Gafurr Adilit ku thote se Avdiu šdo te keqe ka ne shpirtin e tij.
A nuk eshte fakte qe Avdiu qe ma ka ngrere buken dhe me shpifet pa qen kurgje e vertete!Pos shkruani se ška kam shkrue une.Une kam thene se ndoshta ka qen Arkani qe e kam vozitur sa kam punue me taxi,por kjo ka qen para luftes e dine kete Avdi qeni i kam tregue si ka qen biseda me kete serb.Por une me qellim kam cekur kinse ju zagar te keni fakte diška me perzire balte ndaj meje.Edhe qe i kam vozite akademiket serb e dine Avdiu kete sepse šdo gje i kam tregue .Ndersa Avdiu šdo gje me ka pergjue e ška i kam thene ,mbas meje mi ka lajmrue ne polici.Pra;
Nese Arkani ,dhe akademiket serb me kishin thene qohunu e luftoni kundra nesh dhe merrne Kosoven e e thefshit qafen se spiunat na kan lodhe juve u vjen keq per keso fjale te serbeve O Reshat udbashi ?Sipas juve dyve ,ju e pasket dashur qe ende serbia te rrine ne Kosove !!!
....................
Ketu e ke perzire Reshat mbeshtjellesi,apo e ke humbur drejtimin e perqendrimit,per cilat emra e ke fjalen per keta spiuna ne Hanover qe paskan shkue ne beograd ?Qiti emrat o genjeshtar,o shpifes?
argatet neper konsulatat serbiane te Liljana Petrashiqit e Shtjefan Lajtmanit. Ishin argate te klubit ôBratstvo jedinstvo-vellazerim bashkim), ne Hanover, ne rrugen flgstr.21 Keta gjakprishur ishin edhe vizitor ne Beograd, biletat me ôLuftansaö i paguante Serbia.
...................
Demostratat e 11 marsit te vitit 1981 qe ne menzen e studenteve i nisi vete Haxhi Latif Kuši e jo Reshat zagari,vertete Haxchiu ia tronditi themelet e tere jugosllavise.Keto demostrata nuk kane qen te organizuara nga kerkushi Reshat udbashi.

Me 1989 ne sallen e suharekes ,suharekasit me zgjodhen perfaqesuas qe ti vizitoi minatoret qe tju dergojna edhe ndihma per jete.
Me Haxhi Latif Kušin ishin;Asllan Shala,Dem Ndercaj,Shaip Gashi tani deshmor etjere.
Dhe pasi i vizituam minatoret,une u thash qe te dalin te gjithe perjashta e une po behem kurbani i shqiptareve .PO more Reshat zagari serbise,a per qefin tim deshta te flijohem per Shqiptar ?Ato lotet e mia qe i derdhesha per kete popull,ishalla shendrrohen ne vale te detiti dhe vershovshin e ju zhdukt nga dheu.Por ju jeni te shumte siq me tha njeri nga prizreni;Haxhi po te tregoj bre burr ska shqiptar qe nuk eshte shkerdhyer me serb,e nese na mallkon,jeto vetem ti e knaqu vete.Jo i thash as fara ime mos mbete mbi toke sepse jemi sikurse fara e Themudit,Lutit,Faraonit,Nohit.Perendia keto gjera i dine ma mire se une.
Enveri duke e perkrahur Skenderbeun mbante tiranin mbi popull.
UšK- istet duke perkrahur Adem Jasharin mbajne tiranin mbi popullin shqiptar.
Kosova e pavarur,pa flamur,pa hymnin,pa veriun.
Lugina pas asaj lufte prape nga ušmpb nen serbi!!!!
Ilirida poashtu nen roberi marre u koft dhe krekoseni se i keni šlirue !!!!!
PO thone nje fjale;A e hane sopaten me gjak qeni ?E hane,sips teje Reshat dhe Avdiut.
Ata zagar qe i perkrahin martiret per interesa personale,kurr driten e diellit mos e pafshin.

Reshat zagari,per Adem Demaqin dhe per ty,une nuk kam thene se keni gishte ne vrasjen e Ahmet Krasniqit,por ka thene Kadri Mani,e mos u turr si mezat,ne kan zatet se e thene koken e te dalin trut e genjeshtrat siq po ti qesi per lendine.
Ti Reshat zagari pastaj i shpifesh sipas Bahtri Hamzes kinse Kadri Mani i ka vrare Nuhi Berishen dhe Rexhep Malen ne nje podrum te Prishtines.Kete une ta distancoi si genjeshter te fabrikuar nga pisllakhanja jote dhe e Avdi Ibrahimit sepse ju jeni ata qe i keni nxite te vriten me forcat serbe duke u thene ne shtepine e Kadri Manit se jane spiuna te serbise.Dhe te nesermen ne mengjez jane kacafyte me forcat serbe tek Kodra e Trimave dhe vriten heroikisht e ju jeni pergjegjegjes per nxtije ne kacafytje.Pra me ligj dhe kanun fajtor dhe borgjelinje jane ata qe i shtine e jo kryesit e VP.
Une Haxhi Kuši as per Uke Mehen nuk kam thene se ka qen udbash.Por ty te ka thene vete Kadri Mani ore zagari shpifes(tradhetar).

Ja faktet e verteta o Reshat udbashi
http://www.zemrashqiptare.net/ajax.php?mod=news_comment&id=25722
[ Wednesday, 04.01.2012, 09:47 AM ]
per R.Batallin
Ore kuqlosh,M.Uka nji koh ka bashkpunue em UDBe kjo esht e sakt,ket e din edh ti or Batall, rrethanat e asaj kohe ndryshun ndryshoj edhe Meha
ndryshoj ter kosova ore ahmak.
Kadri Mani


shkruan Reshat zagari,
(mjetet iu derguan Mr. Hazir Susurit, avokat), mbi 500.000 (Pesqindemije) marka gjermane Shtabit te UCK-se, ne treven e Verrinit. Ketu u fut nje MELEZ,
......................................................
PO a pe sheh veten se me kan paske bashkpunue ore Reshat udbashi ?Udbashi me udbashin!!!!

Ndersa me poshte shkruan me emer tjeter se ke derguar mbi nje milion marka!Hajde rrene hajde.

Po kush eshte Latif Dulla as qe e kam ndegjuar kete emer se emrat e kerkujna nuk me kan interesuar si ty o zagar,se^se me kerkan nuk jam shoqerue ne jeten time,pos si Luan kam shperthye barikadat serboqetnike dhe te tradhetareve si qiftat e tu.
Mollan Shipka ka qen komandanti juaj dhe plaqkat e luftes i keni ndare bashkarishte e sidomos ne masakren e Rahovecit piso.

Tradhetin tende mbaje ne familjen tende e mos u mundo te ma hudhish mua se kote e keni.Ske fakte ndaj meje sa nje qime te prapanices sime.
Dhe une ty te paskna percjell apapa ,Por šfare mut patrioti ke qen more shkavell.
Pas demostratave ,ka ardhe nje shoke tek une ne konviktin nr.kater dhe me ka thene qe te largohem se kane urdher te me likvidoin,dhe menihere kam shkue ne split ,ku kam punue si skllave duke u shitur per ta nxjerr kafshaten e bukes e sidomos duke u shitur shqiptaret tek ura e quajtur "Allbanski most"Ti Reshat zagari as te balta ime nuk ke shance te me afrohesh.
Po ška me lidhe mua Jetullah Kuši ?Kur me paska punesue si polic ne Podujeve ?A ka njerz shqiptar ne Podujeve?A kan vdek policet dhe Podujevasit ore kok qelburi.Per keto shpifje nje dite ke per te dhene llogari.Por edhe une nese ti kam shpifur diš pa argumente do te perballem ne drejtesin.
Per tu guzhuar e ke radhen Reshat Udbashi se Haxhiu te ka qite per ledine te gjitha te zezat qe ja ke bere shqiptareve.Ti vete thua se ata qe kane organizue demostrata e i ka que udba serbe ,ateherit ti vete deklaron se ne zhur ke organizue zhurjan te demostroni ne prishtine qe ti perkrahni minatoret dhe ne demostrata u vrane tre zhurjane .Pra per vdekjen e ketyre ti je ai qe ke gisht.Dhe ti nuk u vrave si organizator!!!!!
Pra ne sakice mbrapa shpines qenke ti Reshat qe paske marr ne qafe zhurjan e edhe shok te tjere.

Kush ka mend nuk ka nevoj tjeter shkrim kundra teje Reshat zagar udbashi.

Haxhi Latif Kuši

.................
...............
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Gryka e Lumes,Gryka e Udbes se Reshat Budalles
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas rÚpondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: