AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Reshat Budallaj u burgos per te mos e diktuar shqiptaret udb

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Reshat Budallaj u burgos per te mos e diktuar shqiptaret udb   Mar 22 Jan - 15:03


Reshat Budallaj u burgos per te mos e diktuar shqiptaret si njeri te udbes serbe
...................................
................Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Reshat Budallaj u burgos per te mos e diktuar shqiptaret udb   Mar 22 Jan - 15:43

Sipas Reshat Badalles qe shkruan ne disa gazeta e forume deklarat e keti balozit nuk jan te njejta§
Ky ne njeren ane tregon se ka organizuar tre mij zhyrjan qe te shkoin ne Prishtine ne demostrata ne perkrahje te minatoreve qe ishin mbyllur ne zgafelle.E ne kete gazet ndryshone krejte ngjarja ku thote se ne zhur jane bere demostratat qe i ka organizue Reshat Badallaj zagari i serbise ,dhe ne deklarat deklaron se nuk jan te verteta qe ka organizue demostrata.Hajde e kuprone kete ogurezi qe qalon here po e here jo .

Ne zhur rane viktim tre zhurjan nga ana e forcave serboqetnike keta individ;Gjymshit Xhyl Behari,dhe Hajrim Badallaj me 28 mars 1989,ndersa i treti emer nuk permendet ne kete gazete !
Reshat zagar Badallaj deklaron se burgosjen tone e kishin pergaditur nje dite me vone me 29 mars 1989.
Dhe shtone se burgosjen tone e beren qe policia serbe e beri me qellim qe ti humbin gjurmet e masakrave ,ne menyre qe te arsyetohen krimet e bera mbi popullaten e pafajshme !

Sipas konkludimit psiqik vetem nje i dehur nuk ka mundesi ta nxjerr nje te vertete te hidhure.

Pra
Per mos mi marr vesh populli i zhurit qe ne keto vrasje ka gishte udbashi Reshat Badallaj,e burgosin serbet me qellim qe fshati zhur mos ta marrin e me vare ne litar si njeri te serbise.
Ti Reshat Zagari i serbise vete shkruan se ke organizue zhurjanet ne demostrata dhe si eshte e mundur qe ti mos te vritesh ne demostrata e te shpeton si zog mali pa as dhe nje therre ne kembe ?E ne anen tjeter te vriten njerezit e pafajshem qe vete i ke grumbullue.
Po te shti ne dore une ke me tregue se kush ke qen dhe kan e ke marr ne qafe.
Kadri Mani nje atedhetar i shquar ty te ka thene se ke gisht ne vrasjen e Ahmet Krasniqit .Dhe ty kjo te kalle ne shpirt qe je zbulue si vrastar dhe Kadri Manit i shpifesh se kinse ka gishte ne vrasjen e Nuhi Berishes dhe Rexhep Males sipas deklarates se rreme qe e ke marr nga Bahtir Hamzai.Ku i shpifesh kinse Kadri Mani i paska vrare ne nje podrum te Prishtines.Ndersa realiteti qendron ndryshe;Sepse Nuhi Berisha dhe Rexhep Mala jan vrare tek Kodra e Trimave ne luftim me forcat serbe,qe vete ju me Avdi Ibrahimin ne oden e Kadri Manit ne Prishtine u keni thene se jan te lidhur me udben e serbise.Ky ka qen shkak qe keta jane ballafaque ne duel me serb qe tju tregoin se nuk jane me serbe.Pra edhe ketu po del se ju po mundoheni qe tradhetin e juaj tja hudhni atdhetareve si qellim qe keni marr urdhera nga serbia per qellime antikombetare.Zoti ta marrofte ftyren e keqe ore tradhetar zagar shkau.

http://gazetaditore.com/uploads/2013/01/P%C3%ABrvjetori-i-masakr%C3%ABs-n%C3%AB-Zhur.png

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Reshat Budallaj u burgos per te mos e diktuar shqiptaret udb   Mar 22 Jan - 17:15

http://gazetaditore.com/2013/01/22/spo-i-pren-sepata-ne-nje-vend-vrasesit-reshat-badallaj/

S'po i pret sepata ne nje vend vrastarit Reshat Badalles
Reshat Badalles nuk po i pret sop
ata ne nje vend
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Reshat Budallaj u burgos per te mos e diktuar shqiptaret udb   

Revenir en haut Aller en bas
 
Reshat Budallaj u burgos per te mos e diktuar shqiptaret udb
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: