AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Organizatoret e demostratave ishin njerez te serbise

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Organizatoret e demostratave ishin njerez te serbise   Sam 26 Jan - 16:14

Ky pis ka fetyre Kameleoni qe ndryshon sipas deshires ,dhe epsheve serbes,duke i shkaktuar dhembje te pa pare popullit shqiptar.

Ky dhelperak i ndyre mundohet qe tjeret ti ndyne ne ndytesiren e tij,por kote e ka sepse ka ra ne gozhden e qeliket.
Duhet qenit tja pershkruaj dy ftyresin e tij kameleonashe.Ky pis naten bente dafrange me policin serbe .Ne dafranga ,pisi ua ka dhene emrat e Zhurjanve qe ishin anti serbe.Dhe emrat e ketyre atdhetareve ishin ne shenjester nga serbet dhe keta lagoje qe te likvidohen.Reshat Badall zagari ,para se ti organizonte demostratat e popullit,ky spiun se pari shkonte ne sekretarjatin e puneve te mbrendshme te policise serbe qe ti lajmronte demostratat e Zhurjanveve,dhe ta pergadiseshin se ka duhet te zhvillohen demostratat dhe gjere ku ?
Pos ketyre detyrave ,Reshat shkau u paiste me sherita te kuq ,nga policia ,qe ta mbaje rendin e demostrueseve te Zhurit.Pra ky zagar i serbise,i ka zevendesuar policet serb qe ta mbaje rendin se si te sillen demostruesit.
Ky shka kur dilte nga stacioni i policise serbe,ne gjepa te tij mbante edhe tjera sherita te kuq qe ja kishte dhene policia serbe.Keto sherita ua shperndante disa shokeve te tij qe ishin ne rrugen e poshter te Reshat Majmunit.

Kete lloje te servilizmit serb te Reshatit e zbulova ateherit kur me tha se ty te ka urdherue serbia qe ti nisish demostratat e 11 marsit te vitit 1981 ne menzen e studenteve ne Prishtine.Por une Haxhi Lata kur nuk kam organizue keso poshtersira si ti.Pos vete si luani i kam krye punet me maturi psiqike,por pa e marr ne qafe kerkanin nga shqiptaret..Pra Reshat shkau,vete paska marr nga policia serbe urdhera qe ti organizoni demostratat e shqiptareve me qellim qe te vriten patriotet,te burgosen,e te malltretohen gjere ne arritjen e qellimeve roberuese.Qellimi ka qen qe patriotet te likvidohen qe ne rast te ndonji lufte çlirimtare,mos te na marrin vesh kur vrasim popullin e pa armatosur shqiptar heeeeee.
Sipas konkludimit Reshat zagar Badallaj(kurva),po del dyfish tradhetar.Ne njeren ane ,ka spiunue ne polici patriotet,dhe se dyti i ka mashtrue Zhurjanet qe te dalin ne demostrata,pa u treguar Zhurjanve se ka marr urdhera nga serbet qe te demostroin kundra tiranise.

Reshat shkau ,Zhurit ja paske perzire mire hasapet me policin serbe,dhe ua paske borgj me jete.
Reshat zagari ke vrare atdhetar dhe ua ke len trimerin policise serbe !
Ke organizue demostrata kundra serbise,duke ja qite ne prite gjahun gjuetarit !
Po shifet lufta jote dhe e Avdiut se çka na beret me veriun e Mitrovices,me Luginen e Presheves,dhe se fundi me shqiptaret e maqedonise?Ne vend qe ti çlironi i shtinet prape nen roberi te shkive.Zoti ua dhefte ftyren e tradhetareve .
Mu kan une si Reshat Badallaj spiun e si Avdi Ibrahimi kisha bertite ;O popull ua kam qi nanen tanve dhe tani ju qimna nanen e ngrehumi zhage neper tan viset shqiptare gjere sa te zhduket ky trup qe ua ka mbulue turpin dhe tradhetin.Por keta tradhetar edhe po ti lokvidoni nuk e pranoin se kan qen zagar te serbise,sepse keshtu e kan marr mesim nga serbia dhe enver qeni.Keta qen te shkaut edhe po beret e i nxuret duke spiunue e tradhetue ,nuk e pranoin,duke gjetur arsye te mijerash,dhe nese nukj ua jepni hakun menihere ,keta te bejn shybe se ti bere tradheti e jo ky..Me kesi zagara vetem une di tju dali hakesh.
Kush eshte Bektesh e merr vesh se kush paskan qen ata qe paskan organizuar demostrata.....


Haxhi Latif Kuçi(Krasniqi).
...............
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Organizatoret e demostratave ishin njerez te serbise
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: