AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Reshat Budalla thote se gjate luftes u dhunuan 20mi shqiptar

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15044
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Reshat Budalla thote se gjate luftes u dhunuan 20mi shqiptar   Lun 28 Jan - 15:00

Haxhi Latif Kuši(Krasniqi)


Reshat Zagari shkines thote se serbi dhunoi 20000 femra shqiptare

Pse nuk i mbrojtet te shkretat Reshat Zagari ?Ku ishe kur u dhunojshin ?

More Reshat zagari;Nese vertete paska dhunue serbia nje numer kaq te madhe te femrave shqiptare,ateherit bini ne nje pozite vertete te poshter.
Po a e dini se ky numer eshte trishtues ?Dhe a nuk paska pasur ušk qe ti mbone keto motrat e tona ?
Ti more tradhetar i rryer;Mundohesh qe me ane te shpifjeve ti nxitish njerezit qe te flasin poshtersira ndaj Fatmir Limes.
Kur nuk kam fole keq per Limen.Pos kam thene se Lima nuk me pranoi ne lufte shkaku i shokut tend Avdi Ibrahimit.Sepse Avdiu ne vitin 1984 gjere ne vitin 1987 kishte qen epror ne mbrojtjen popullore te jugosllavise ne suhareke.Dhe se e kishte pasur ne dieni se ku i kishte mshefur do armatim ne kohen e titos Besim Ndrecaj ne malin Biraq ,ne nje Bunker.
Po more Reshat qeni shkines;Avdiu si i burgosur politike ne vitin 1981 ne armaten popullore te jugosllavise,si ja besoi serbia Avdiut vendin e punes ne kete pune te ndijshme,dhe ate ne MPPJ ?Pa qen serbofil veshtire eshte te punesohet nje njeri anti jugosllave.Petlla me shurre na beni ju klyshet e shkines.

Fatmir Lima tek e fundit mua nuk me ka njohur si Haxhi,e as une nuk e kam njohur Fatmir Limen se kush eshte e nga eshte.
Por Fatmir Limen e kane nxite shoket e juaj qe mos te me marrin ne lufte.
Nje le ta dine mire populli shqiptar se Lima nuk eshte ne burg se a eshte marr me shitjen e organeve te njerezve.E dijne mire nderkombetaret se kesi poshtersie shqiptaret nuk e kan zakon ta bejne .Pos po u interesone njerezise se a kan luftue te ušk es kundra serbise,apo me urdherin e serbise kane vrare patriotet shqiptar.
Thyrja e kufirit shqiptaro shqiptar eshte bere nga topat dhe tanket e zotri Sali Berishes dhe bombardimet e forcave te NATOS nga qielli .E shoket e tu ne operacionin e" Shigjetes",e keni marr te gaqem.Keshtu kesi lufte edhe plakat me kaqagrem e kishin fitue.


Reshat zagari i shkines;Si eshte e mundur qe mbasi une u largova nga kosova Avdi Ibrahimi te kyqet ne aradhat e ušk es ne zonen e Pashtrikut ?
Juve tani po u djege speci im qe po ua them troq ogurezezen e juaj.Dhe tradhetin e juaj mundoheni mua te ma gjuani.Jo kete kurr nuk do ja arrini zagaret e shkaut.Shefki Stubllen qe e mbrone ti kete servil serbi qe na merrte ne biseda informative ,ty te konvenojka servili serbise,dhe mua me shpifesh se paskam qen udbash.Eh moj kurva shkines.Kupilin e shkines mbajau femive tu ne shpirt.
Ti zagar qe thua se ne kohen e titos ,ky tita paska vrare shqiptar ne bare.Jo ore shka,se baballaret e tu qe kan qen me shkaun i kane perpilue emrat e atyre per ti pushkatue.Jo zagar mos ja le sherrin as shkaut as europes,sepse ju jeni ata zagar qe na vrajtet si ne luften e pare,ne te dyrten dhe tani me kete te fundit qe ua kishte lene amanet Fadil Hoxha me mjeshtri.Vritni sa te mundeni shqiptar e lenjau sherrin serbise dhe europes.
JU jeni ata luftetar te ušk es qe me nderime ma te larta e varroset qenin Fadil Hoxha.Jo une ore qen i shkines.Dhe vete shoku yt Adem Demaqi e shpalli Heroj Fadil Hoxhen ne emisionin "Parrotulla' ne pervjetorin e Isyf Gervalles.
Per kete te tregon Milaim Zeka.

Ti Reshat Budalla thua se Haxhiu e paska shetit Arkanin neper fushen e luftes ,atehere Lima me paska pare me Arkanin dhe nuk me paska vra..Ne Marali kam ndejte nje muaj dhe nuk ua paska nxene bytha komandantave tu te me vrasin qe paskam fjete me Arkanin.Ty me sa me dukesh po te vjen era me gjak te shqiptareve.
Edhe per Uke shipunin mehen, Kadri Mani dhe shume fshatar thone se vete eshte vrare Uke Meha.Pra ndeshje me kerr dhe e shpallish kinse shkijet e vrajten.,Dhe ti zagar e shenderron ne patriot.Por mos u ndal se shkruari gjere sa i ke kindapue keto formume qe ta japin lejen ška te teket te shkruan.
Kadri Mani e shume te tjere te kan akuzuar se ke gishte ti bashk me Adem Demaqin ne vrasjen e Ahmet Krasniqit.Pa ngrere huder era nuk te vjen.E ti eren tende mundohesh mua te ma mveshish.Hup ne rts more zagari i shkines.
Ku ke te drejte more zagar te mirresh me mua e te me etiketon siq te urdheron Avdi eprori qe ka punue ne mbrojtejen popullore te shkaut.Si me te besue ty ore zagar qe je ka shkruan te verteta.Ku ti me paske ndjek ka kam shetit ?A me ke pare kur kam bere sheti me Avdi Ibrahimin ?Tek cilet shok te Avdiut ishim per šdo dite e nate?Gjere ne dhjetor te vitit 1998 as dita as nata me Avdi spiunin nuk jemi ndare here te une e here tek Avdiu.Ateherit edhe Avdiu paska shetit me Arkanin .Une nga Kosova jam largue me 16 janar,nje dite kur nga shtepia ime antaret e OSCES e lajmruan Kete perfaqesi qe serbet kishin bere masakra ne Raqak e ušk bene sulme dhe ikin duke psue fshataret e pa armatosur.Ju as qe keni luftue as qe keni bere politike ndaj nderkombetareve sepse nuk keni guxuar te hani mute nga serbia.
Vertete jam tradhetar qe i nxita keta te intervenoin e tua bejne te mundur shqiptareve kethimin ne Kosove e jo ne destinacionin per ne QAD.RRofshi vellezerit turq qe ju shpetuan o shqiptar.Ne turqi u shkrua alfabetarja e pare ne gjuhen shqipe nga atedhetari Sami Frasheri.Atje kryepralamentari i turqise e shpalli pavaresine e shqiperise dhe
nje here po u them se turqia ju shpetoi nga gjenocidi nderkombetaro serb.Ju Reshat zagari keni pasur deshire qe te gjithe shqiptaret te dergohen ne QAD dhe te zhduken ne forma me mizore.Por una jam ai Haxhi Latif Kuši(Krasniqi) qi i nxita turqit qe ta shpetoi popullin tim.E tani per ty dhe Avdiun vertete u jam tradhetar,sepse ua šprisha vendimet e juaja(ua dhiva).Te gjithe komandantet e ušk es e kan ditur cakun e duhur,sipas planit "Henri Kisingjer"Per kete plane kam marr mbi 120 faqe nga nje ambasador i miredashur qe ma ka besue sekretin.Ty gjermania te ka dhene azil ,vetem se je serbofil,ndryshe gjerma,nia atdhetareve shqiptar kurr nuk u ka dhen azil,pos i ka debuar ne kohen e luftes qe ti vrasi serbi.
Per kete jam ne gjendje te ballafaqohem me gjygjin e gjermanise dhe ate nderkombetar se gjermania ka shkel shume rende te drejten e azil kerkuesve qe kane qen vertete ne halle te madhe.Se ška kam fole ne gjygj kur kam kerkue azil i kane kasetat kur kam qen marrun ne pyetje nga gjygjetari.
Pra vetam ata shqiptar qe jane kundra shqiptareve marrin azilin ne gjermani ,zvicerr e suedi .
Haxhi Latif Kuši po ti tregon ty dhe mbare kombit shqiptar se kan e ke vrare o Reshat Badalli.Ti dhe Avdi Ibrahimi keni gishte ne vrasjen e Nuhi Berishes dhe Rexhep Males.Pse ua them ?sepse ju ate nate keni qen tek Kadri Mani ne shtepin e tij dhe Avdiu i ka thene Nuhi Berishes se jeni me serb duke bashkpunue,dhe keto fjale radhazi ia ka thene me qellim qe ti nxisi qe te vriten ne duel me forcat serbe.Kete vete me gejen e vete ma ka thene Avdi Ibrahimi.
E jo ore zagari i shkines siq thua ti me fjalet e udbashit Bahtir Hamzait se i ka vrare Kadri Mani ne nje pudrum te Prishtines.Pisa mos shpifni,mos etiketoni patriotet qe ti shtini te vriten me serb.Por nese keni ju dy prapanice me kompanine e juaj shkoni ne VERI te Mitrovices dhe šlirone nga shkau dhe bandat e juaja.Lufta e juaj lirisht ka qen me tradheti te plote te fjales.Ne manastirin e Deaqanit sa toke po i shperblehet dheme e keqja po behet eksteritorializem.A e din qen i shkines e te dhefshin qent tek varii se ška dmth ky emertim ?
Veriun e Mitrovices kujt ja late ore qeni i shkines ?Sa komuna e manastire jane te eksteritorializuara?
Ja lufta e Avdi shpiunit dhe e jotja.Adem Demaqi ka qen perfaqesues politike i luftes e zevendes i tij ZAlbin Kurti dhe as njeri as tjetri nuk u thumbuan !Albinin e burgosen dhe me tu liruar u ba i njohure dhe krijoi partin.Keta dy pse nuk ,ishin ne mesin e luftes por me qfare qellimi rane ne duart e serbise ?Manipoloni sa te mundeni me fukarenje,sepse nuk kane arme ne dore te shkretet se me ju me luftue eshte si me luftue kundra serbit,.Sepse keni qen servila te serbit dhe ende jeni duke ruajte kumarin.Tani me fjalet e mija riperseriti.Vetem thene nje fjale;Ai qe emiton tjetrin kerkone vdekje.
EDhe ti zagar i shkaut ti Reshat Budalla sa demostrata ne kosove kishe organizue. Dhe si eshte e mundur qe as nje therre mos te hyne kerkund.Ndersa fshataret e pafajshem te vriten te burgosen e te rrihen si ma keq.
Reshat Budalla ty te paskan burgosur serbet per mi humbur te vramunit e zhurit !Sa i quditshem qe qenke ore klyshi shkines.!
Ty o zagari shkines te kan burgosur serbet per me lare mut me shurre .Me nje fjale me ua mbeshtjellur zhurjaneve kinse ke qen patriote.Kinse ke punue per te miren e shqiptareve.Ti zagari i shkines ke organizue demostrata ,qe ne demostrata policia serbe kan e cilin duhet me heke qafes,qe mos me te diktue se je qeni i udbes.

Ti zagari shkines keto burgosjet e tua mundesh lirishte tja qesish ndonji qenit te zhugafte ne zhur dhe ti mashtrone zhurjanet e mjere. Serbet e kane burgosur ate shqipfoles patriot qe ju ka besatue serbeve se nuk punone kundra serbise.Pos naten me serbe duke iu dhene informata per patriotet e diten patriote me shqiptar.Nese ti ju ke betue serbeve Reshat e Avdi se ke me punue per serbi,atehere te kane burgosur.Por para se te kan burgosur kane organizuar mjetet e informimit,e sidomos gazetaret servil te serbise kinse Reshat Zagarin e morren policia serbe si nacionalist (atedhetar)=tradhetar.Ne arrestimin e juaj eshte bere alarm i madhe qe te ndegjon i madhe e i vogel ne zhur.Duke te rrethuar me forca te medhaja policore.Shqiptimin e burgut ta kane shqiptue ne gjygj,por ne burg nuk ke qendrue shume siq mendon populli i mjere,pos sa per sy e faqe ndonji dite me te pare disa te burgosur .Qe kur te dalin nga burgu me alarmue neper Kosovese kinse me ty kane qen neper burgje.
Pse po ta them kete ore zagari i serbise ?
Mua sa here qe me kane marr ne polici ,per te me rrahur me kane rrahur dhe kercnue qe tju behem servil i tyre.Me kane thene;Nese bjen i pajtimit qe te na betohesh se nuk ke me punue kundra neve serbise ne ty te burgosim,dhe organizojna gazetaret me shkrue per ty si i burgosur politike.Dhe me premtojshin se ne burg vetem sa per sy e faqe ke me ndejte sa me thene disa te burgosur se kur te leshohet nga burgu me u thene mases se shqiptareve neper oda e dasma se kan ndejtur me ty .Me thojshin se me shume ke me jetue ne hotele dhe kemi me te perue femra ma te bukura qe kemi ne posedim.Dhe ne fund me thane se kur te dalish nga burgu,ne i organizojna njerezit tane qe te bejne vizita ne shtepin tende duke iu thene tjereve nga šdo vise e Kosoves a nuk ke qen me pa atdhetarin qe u leshue nga burgu ?Nga keto vizita ti ke per tu bere njeri i pasure,dhe shqiptaret e budallem kane me te ndertue pallate.
Keto kurr nuk i kam pranue dhe mbeta siq jam i paster si loti.Ne fund me thane se ti šenke koke forte dhe nuk po don te jeton si Perendi !
Para se ta perfundoi me ju Reshat Badallaj dhe Avdi udbashit po ua parashtroi keto pyetje;

Pasi u betuat para flamurit kuq e zi se po luftojm per ti bashkue trojet shqiptare.
Pse Kosoven nuk e bashkuat me shqiperi ?Pse veriun e late te ndare ?Me šfare qellimi ?O Zagar pergjigjmu ore tradhetar .
Pse e niset luften ne maqedoni dhe ne vend te bashkimit te ketij teritori me shqiperi e riroberuat kete popull shqiptar?Pse e niset luften per nje roberi te re ne forma demokratike Dhe e genjeni popullin se ju i šliruat!?šlirim i thua tradhetise?
Ju deshmoret i mbroni per ta mrojtur tradhetin qe ia beret shqiptareve.
Juda e vrau proftein Isain.Per tja lare mekatet e krimineleve!
Ju i vrajtet atdhetaret,qe tjua lajne mekatet dhe krimin.


Pse ne Luginen e Presheves e niset luften per bashkim me nanen shqiperi dhe ne fund te luftes nenshkruat kapitulimin dhe u turreni shqiptareve se u kemi šlirue?
JU na coptuat
Ju na roberuat
dhe na thoni se na šliruat
Osama Barabat.
šlirimtar bashkpuntor te shkaut.
Haxhi Latif Kuši nuk eshte kundra te gjithe shqiptareve,por per shkak tuajin e them qe te vdesin te gjithe shqiptaret.Pse e them ;sepse;Ju ne kohen e Rankobiqit ishit te paret neper vendet ma te mira neper punsime dhe ua paska besue serbia!
Rugova kaloi nga LKJ ne LDK dhe ju zagar ju bashkuat qe te gjithe.Kjo nuk eshte genjeshter qe ta them ore zagari i shkines.U nise lufta kinse kundra serbijaqkes,ju ishit nen komanden e eproreve shqiptar qe kishin sherbyer ne armaten e jugosllavise.Dhe mos valle mos tju themi si i keni syt e zi (ogurezinje).Avdi Ibrahimi dhe ti qen Reshati ishit kundra Rugoves a ne kohen e luftes votojshit per Rugoven ..Her me serbin ,here me Rugoven ,here me Thaqin e here kundra Fatmir Limes e tani me Limen.JU jeni ma te zi se kameleonat.Sepse edhe e vrisni shokun dhe nuk e pranoni qe jeni kriminela.Naten i vrisni shoket e diten u shkoni ne pamje.
Ju šdo gje mundeni te keni ne shpirtin e juaj,por gjak shqiptari kurr jo.


I paska pare amshuret Reshat Badall zagari shhkines.EDhe ti paske dhunue femra shqiptare Reshat Badallaj.

Pasi edhe ne mua zagari me turret duke me etiketue njeri te serbise,betohem se ky Reshat Badallaj ka gishte ne shume krime ne dhunime masakra te shqiptareve.Mbama djalin sa nuk me ka thene tradhetar.
Qinde per qind jam i sigurt se Reshati pasi thote se kane ndare ne dysh grat shqiptare te atdhetareve ,ky ka pasur detyra qe femit e patrioteve mos te shtohen si qellim qe mos te ndeshen ne te ardhmen me patriota kupilat e ketyre.Ku po i njeh bandat e Car Llazarit ky qen shkau ?I paska pare serbet duke ua pre barkun femrave shqiptare a jane djal apo qike ?Ky ka seklet te madhe qe shpif me te madhe me pastrue veten nga ndytesirat qe i ka duart e perlyera me gjak te shqiptarit
Ja ška shkruan Reshat Zagari

mojŰ QYQE MALI, se amshuret shkije DHUNUAN MBI 20.000 femŰra shqiptare. NdanŰ nŰ dysh barkun e nenes shtatŰzenŰ per te lidhur me kusht se ška ka brenda djalŰ apo vajzŰ.E vranŰ djalin e astretit duke pirŰ UJIN BILUR nga pusi me kovŰ nŰ buzŰ. Bandat e Car Llazarit, Karagjorgjeviqit, krajlit vazhduan panderprerŰ KASAPHAN╦N.
Edhe nŰ kohen e qenit plak Titos, satrapit, qe tŰ vriste naten e tŰ qante diten, ishte tinzar


Me kaq e perfundoi me zagarin e shkines Reshat Badallen dhe Avdi Ibrahim spiunin e serbise,qe ne demostrata me brryl me shtynte ne policin serbe e zoti ja dhashte shperblimin.AMIN

Haxhi Latif
Kuši(Krasniqi)
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Reshat Budalla thote se gjate luftes u dhunuan 20mi shqiptar
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas rÚpondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: