AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 RESHAT-BADALLAJ-DHE-Demaqi demanton vrasjen e Ahmetit,akuzo

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: RESHAT-BADALLAJ-DHE-Demaqi demanton vrasjen e Ahmetit,akuzo   Mar 29 Jan - 1:48Dernière édition par Perparimi le Mer 24 Sep - 3:45, édité 1 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: RESHAT-BADALLAJ-DHE-Demaqi demanton vrasjen e Ahmetit,akuzo   Lun 26 Mai - 0:56

• Galeria
• Libri i miqve
• Dërgo lajme
• Kush jemi ne?
• Kontakti

08:49:39
Bëje faqe startueseFaqe startuese
RSS FurnizuesiRSS Furnizuesi

Lajme 08:41 :: BE: Partitë ekstreme kanë befasuar në zgjedhjet evropiane

RESHAT BADALLAJ DHE ADEM DEMAÇI NUK KANE GISHT NE VRASJEN E AHMET KRASNIQIT NË TIRANË
Publikuar më 06 nëntor, 2011 në orën 20:58 ( ) Opinion |
Rrit madhësinë e shkronjave
Sqarim per opinion dhe pergjigje z. Kadri (OS) Manit

* Kadri Osmani eshte vrases i Rexhep Males e Nuhi Berishes, keshtu shkruhet e flitet.
* Ky shpifes eshte pergjegjes per burgosjen e Sanie e Sabit Veselit
* Keti shpifesi ju kane mbyllur dyerte ne: Shqiperi, Kosove, Maqedoni dhe ne Diaspore. Pra, nuk ja rrase kush.
* Adem Demaci, me te gjitha gabimet qe ka sipas tij, ka shume respekt
* Ne qofte se vdes para meje, vetem Zoti e di, i KAME DHENE BESE SHQIPTARI QE DO T'I MBLEDHI 500 qene e zagare per t´ia pshurrur varrin me lezet, per tradhtine dhe qe i ka ra ra sakice prapa kurrizit kombit tim.
* Por, eshte nje hall se KADRI MANI, ia ka kthyere shpinen fese muslimane dhe eshte bere protestant.

Une RESHAT BADALLAJ, dite me pare shkrova shkrimin me titull: PRESIDENTI I ARDHSHEM I REPUBLIKES SE KOSOVES DUHET TE JETE BACA ADEM DEMAÇI. Doren ne zemer kete shkrim e dergova per botim ne shume mjete te shkruara dhe elektronike. Te gjitha e botuan, bile-bile disa e huazuan dhe jo vetem kaq, disa e plotesuan me biografine e Simbolit te Rezistences Shqiptare, z. Adem Demaçit, gje qe u jam mirenjohes. Poashtu, ky shkrim u prite jashtezakonisht mire, qe deshmojne vizitoret. Natyrisht se dolen edhe dy-tre lexues qe nuk iu pelqeu baca Adem, gje qe personalisht e konsideroj normale. Jam shume i hapur per kritike te mirefillte...
Shih per kete, ne "Zemra Shqiptare", poshte shkrimit tim, pikerisht me 22/10/2011, ne rubriken "Komento", z. Kadri Mani vjelle vrere kunder z. Adem Demacit, fyen aq keq sa qe ia kalon edhe bandave serbe. Ky z. Kadri Mani, pa fije turpi shpif dhe kerkon gjakderdhje nder shqiptare. Ndonese me vonese e lexova, per kete i jam mirenjohes nje shoku te burgut, qe me tregoi. "Z. SH", dy-tri dite me vone pati ca probleme teknike, nuk u hapte fare faqja dhe prita deri u rregullua ai problem.
Menjehere e bera reagimin dhe e ndoqa udhen e burrave i shkrova ne adresen e tij, i trokita dhe e lajmerova ne menyre te kulturuar qe te shikoi reagimin, sepse nuk dua te shkruaj hajnisht, qe kurren e kurres nuk e kam bere ne jeten time. Eshte krejt normale qe te mos pajtohet me kete shkrim dhe ide, ama nuk ka te drejt ta fyeje Adem Demaçin dhe te shpif pa fije turpi.
Z.Kadri Manit, i dergova porosi qe te terhiqet nga kjo shpifje e rende: ADEM DEMACI DHE RESHAT BADALLAJ LIRISHT MUND TE AKUZOHEN PER VRASJEN E KOLONES AHMET KRASNIQIT NE MIDIS TE TIRANES! Ndoshta ka dashur te thote kolonelit... edhe n jehere e luta t´i bie "pishman" por, preket ne tel dhe thote se cila shpifje o fatezi. Do te thote se ne me bacen lirisht mund te akuzohemi per vrasjen.
Perse i shkrova ne adresen e tij...?
E para, nuk jam i prire i pari te hapi sherre (ZOTIN DOREZAN!), por i kam shume per qejf ata qe e fillojne te paret.
e dyta, e respektova per me te vjeter dhe si i burgosur politik.
e treta, i respektoj te gjithe ata bashkepuntore ku shkruajm bashke dhe
e katerta, ja hodha kripen, e pyeta: PER DHENDRRIN TIM HEROIN E KOMBIT MEHE UKA, qe me ka folur fjale te mira, qellimisht qe le ta di se cka di une per ty, askush nuk di. Me gjase e kuptoi kete dhe u hallakat. Se a eshte kjo e vertet, luteni te gjurmoni me thelle dhe te bindeni. Ndaj, meqe ky z. vazhdon me avazin e vjeter pa pishman, jam i detyruar, JUVE LEXUES TE NDERUAR TE ME FALNI PER FJALORIN SEPSE NUK DUROHET NJE SHPIFJE E RENDE PER VRASJE...

Kadri Osmani, eshte i lindur me 23. 01. 1937, ne fshatin Makreshi i Poshtem, komuna e Artanes. Emrin e vertet e ka KADRI OSMANI. Mirepo, ky zagar qellimisht i hjek dy shkronjat e para, sepse ofendohet se eshte musliman. Ia kthen shpinen fese muslimane dhe behet protestant. Nejse eshte puna e tij.
Kadri Osmani, alias Kadri Manin e ka kapur sikleti qe nuk ia rrase kush dhe kane lene ne rruge. Ne Shqiperi nuk e beri hesap askush, ne Kosove poashtu sa nje qen te sallahaneve, bile-bile, as shoqata e te burgosureve politik nu e le as te shkele pragun e deres, me kusht se po hyri ky duhet pervluar pragun e shkamin. Pra, duke pare veten qe e kane lene si qyqar dhe per gjynah, iu turret dhe leh ndaj cdo njeriu te pafajshem. Leh i shkreti, por nuk ka dhembe. Te gjitha i pranon vete (lexo T. Duraku), ku pranon me kane share tere naten, me kane dashur te me rrahin..., sipas z, Tafil Durakut te gjitha jane shpifje, por po e zeme se jane te verteta. Perse te shajne more qeni plak? Me siguri per te mire jo!
Ky kokekrisur, Kadri protestani, ne vitin 1958, eshte paisur me librezen e gjaksoreve serbiane, perkthyes i gjuhes shkinishte, Kadri Osmani, alias Mani, ka qene deshmitar i rrejshem neper gjykata, ne burgun e Pozharevcit ishte perkthyes dhe argat i serbianeve (per kete qellim ta permenda Mehe Uken, dhendrin tim,p or Ti more korbezi i bere bisht).
KAdRI Mani eshte pergjegjes per denimin e Sanije e Sabit Veselit, qe morren me shume se 20 vjet burg. Dhe merreni me mend, VRASESI I REXHEP MALES DHE NUHI BERISHES, KRIMINELI KADRI MANI, ME AKUZON MUA DHE ADEM DEMACIN PA KURFARE FAKTESH PER VRASJEN NE TIRANË. Spiuni me damke i kombit shqiptar KAdRI MANI, perse nuk shkon neper akademi perkujtimore, qe pikerisht keto dite po mbahen ane e mbane. Tradhtari i kombit, KADRI MANI, nuk guxon se ia ladrojne nene e babe.
Ky langua plak, pra, KAdRI Mani, ne shkrimin tim fyen rende Simbolin e Resistences Shqiptare, bacen Adem, duke mu drejtuar mua se e paskam vella Adem Demac serbin.
Degjo more edepzes, Ti KAdRI MANI, me te gjitha gabimet baca Adem, ka shume autoritet ne popull, tek te borgosurit politike, ka autoritet ne Shqiperi, Kosove, Maqedoni, Diaspore...kudo. Po Ty kush ta rrase, Askush! Sepse je nje shpifes, rrenacak, spiun me damke... Dhe neqoftese nuk eshte keshtu, RREFEHU. Nuk ta mbane se je SPIUN ME NJOLLE TE ZEZË ORE KOKESHKRETE! Te ka kapur zymtesia. Aty rrotull ke nje klan te Zemunit, aty rrotull per krahu te mbajne ca argate dhe gjakprishur te sojit te tradhtarit, Muharrem Dana, qe ndoqi shqiptaret ATDHETARE NE ZVICER, TE DERGUAR NGA UDB-ja DHE KELYSHEVE TE PRUSHVE QE MASAKROHEN ME "BALI KATRAVELLA) edhe per kete qerdhe qenesh serbiane do te bindeni. Te ndjek pas edhe nje me bishte sharkije qe ua ka kajte nanen shqiptareve duke i vjedhur ne emer te te vdekurve. Shqiptaret ja kane bere haram dhe do ta vuan nga ZOTI I MADH. Ky eshte rrethi yt.
Ky shpifes, KAdRI MANI, eshte i etshem per te pare gjak nder shqiptare, sepse edhe ka fytyre vampiri. NUK JAM I KEQ PER TE MENDUAR SE KY PAGUHET PER KETE PUNE. Ky i paftyre shkon aq larg, ne shpifje dhe genjeshtra, saqe pa u skuqur, thote se: SAMI FRASHERI DHE YMER PRIZRENI KANE QENE HOMOSEKSUALE. Edhe kete e ka thene ky vampir dhe langua plak.
Gjate jetes sime me ke ra hise, te polemizoj edhe me te tjere, por jo me kesi shpifesi. Si mund te akuzohen njerzit pa fakte per vrasje...? Eshte e vertet se kurre nuk kam perkrahur burra te shkinave qe i kane shkerdh... neper bodrume te Serbise dhe ata qe jane marre me bixhoze dhe me droge. Ne kemi perkrahur Adem Jasharin, qe nuk keni fare respekt. Dhjete vete, te konakut kemi qene nen uniforme e nen komande te Komandantit Legjendar Adem Jasharit, bile edhe nje vajze kapi pushken e hekurt dhe ja dha malit... Ne vitin 1989, kemi dhene tre deshmore dhe ti qeni plak, KAdRI Mani, guxon te na akuzosh per vrasje, S´te vie turp more qeni plak.
Pra, KUJDES ME KE I KE NGATERRUAR BRIRET. SEPSE SHOH SE AKOMA NUK PASKE RA NE HU BIKI.
Spiuni me damke, KAdRI MANI, e ka perparsine: se nuk merret kush me te dhe mu per kete fyen dhe shpif.
Dhe krejt ne fund, KAdRI MANI, ne qofte se ngordh para meje, pra ne qofte se vdes une pas Teje, te jap BESËN SHQIPTARE SE PER KONTRIBUTIN E TRADHTISE QE KE BERE KUNDER KOMBIT TIM SHQIPTAR DHE QE I KE RA SAKICE PRAPA KURRIZIT, KAM PER TE MBLEDHUR 500 QENE DHE 500 ZAGARE PER TA PSHURRUR VARRIN TEND ME LEZET, DUKE PROTESTUAR PER TE T'I HEQUR ESHTRAT DHE PER T'I DERGUAR NE POZHAREVC TE SERBISE, ATJE KU I KE MARRUR NE QAFE SHQIPTARET E PAFAJSHEM. BESË TE DHASHË! NUK JAM BESE PRERË SIQ JENI JU MORE I PAFETYRE. Kesaj radhe kaq! DHE KUSH TE NDERSEU TE DREJTOSH GISHTIN NE KOKEN E RESHAT BADALLAJT E ADEM DEMACIT?

P.S. Shqiptare te nderuar, Juve po ju le ne shoqeri me youtube: KADRI OSMANI DHE UDBJA JUGOSLLAVE.
MOS HARRONI...!

RESHAT BADALLAJ udbashi i shkines,bashk me Demaqin kan gishte ne shume vrasje.Avdi Ibrahimi vete ne shtepin e tij me ka thene se ne  dijna mi shti  atdhetaret te vriten me shkije duke u thene me qellim qe  ti po bashkpunone me serb,ti po na shpionon neve  keshtu i thojme gjere sa e nxisim qe te kacafytet me serb dhe vritet si qeni.Nuhi Berishes keshtu i pata thene gjere sa me tha;O Avdi po me shpifesh,se pasha nje zot nuk kam lidhje me shkije,por e shef se shpejti se a jam me shkije .Haxhi ma bente Avdi Ibrahimi;hajde  ha ne sofren tone,ma mire te qete.Se te gjithe shqiptaret po hajne naten me serb.Po kush jane me ata o Avdi?A bene te me tregoni ata?Ti nuk deshiron  te me kupton o Haxhi se e ke koken e trashe.Ty Haxhi ta tregova rastin kur ishte uriture drejtesia dhe hajni e qorrosi ne gjelltore.Por ti nuk deshirone te me kupton ani rri keshtu Haxhi ;Avdi Ibrahimi;Haxhi,shoku me te shpiunue tek serbet ndonje here duhet me durue.Ndegjo Avdi ta qi nanen po bere e me shpiunove.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: RESHAT-BADALLAJ-DHE-Demaqi demanton vrasjen e Ahmetit,akuzo   Mar 8 Juil - 10:57

Haxhi Kuçi Reshat Badallaj i vetshpifet vetvetes,kinse Kadri Mani i paska thene se ky qen bashk me Adem Demaqin kane gishte ne vrasjen e Ahmet Krasniqit dhe ky zagar shkone ma tutje duke e akuzue Kadri Manin kinse paska gishte ne vrasjen e Rexhep Males dhe Nuhi Berishes.Ka diçka tek ky udbash i poshter qe vetes i shpifet pa iu shpifur i ndjeri Kadri Mani.Le ta gjen ky zagari shkines ku ne cilen gazete ju ka shpifur Kadri Mani ?Ja lexone shpiunin se si i vete shifet vetevetes ?http://web.kosovalbaner.com/.../badallaj-shpifjet-rreth.../

Badallaj: Shpifjet rreth emrit tim dhe vrasjes se Ahmet Krasniqit
web.kosovalbaner.com
Reshat Badallaj, nje aktivist i dalluar i çeshtjes shqiptare dhe te Kosoves nga ...Afficher la suite
À l’instant · J’aime · Supprimer l’aperçu

Haxhi Kuçi http://www.albaniapress.com/.../RESHAT-BADALLAJ-DHE-ADEM...
AlbaniaPress.com / ShqiperiaPress.com - RESHAT BADALLAJ DHE ADEM DEMAÇI NUK KANE GISHT NE...
www.albaniapress.com
Albania Press / Shqiperia Press është faqe informative e pavarur që ka për qëlli...Afficher la suite
À l’instant · J’aime · Supprimer l’aperçu
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: RESHAT-BADALLAJ-DHE-Demaqi demanton vrasjen e Ahmetit,akuzo   

Revenir en haut Aller en bas
 
RESHAT-BADALLAJ-DHE-Demaqi demanton vrasjen e Ahmetit,akuzo
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: