AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Kadri Mani burgoset ate dite kur vriten Nuhi B.E Rexhep Mala

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Kadri Mani burgoset ate dite kur vriten Nuhi B.E Rexhep Mala   Mar 29 Jan - 1:57

Pėr herė tė pestė Kadriu burgoset mė 12 janar 1984, pikėrisht nė ditėn e vrasjes tė shokėve tė ilegales: Rexhep Malaj e Nuhi Berisha. Ishte dimėr dhe kohė e pėrndjekjes tė madhe tė atdhetarėve shqiptarė. Rreth 200 syrėsh u dėnuan me 5 (pesė) shekuj burg.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Kadri Mani burgoset ate dite kur vriten Nuhi B.E Rexhep Mala   Mar 29 Jan - 1:58

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Kadri Mani burgoset ate dite kur vriten Nuhi B.E Rexhep Mala   Mar 29 Jan - 2:12

. Ai ėshtė pjesė e asaj plejade intelektualėsh, i gatshėm pėr t`u sublimuar pėr ēėshtjen kombėtare, pėr lirinė e Kosovės, pėr bashkimin me Shqipėrinė.

Ai, duke qenė pjesė e njė familjeje tė besimit fetar islam, madje vėllai i madh edhe me haxh tė kryer, vendos, individualisht, t`i kthehet besimit fetar tė tė parėve, me njė ceremonial tė dinjitetshėm, nė Liqenin e Batllavės, nė shoqėrim tė Pastorit dr. Fehmi Cakolli, me ekipin e tij kishtar.

Kadri Mani urrente fort hipokrizinė dhe nuk hesht


Lakejtė stalinistė-enveristė tė Kosovės, tė strehuar nė "Bllokun" famėkeq tė Tiranės, intrigonin me krerėt social-komunistė vendorė, pėrdornin megafonėt e Mejdanit me bandė, pėr tė denigruar institucionet legjitime tė Kosovės, tė ngritura me mund e sakrifica nga Presidenti Rugova me shokė, nė kushtet e njė terrori tė egėr tė pushtuesit mizor serbo-sllav.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Reshat Badalli zgari shkines   Mar 29 Jan - 5:41

Natyrisht, vrasja fizike ėshtė krim shumė mė i shėmtuar se vrasja morale, por nėse Lėvizja Popullore e Kosovės nuk e ka organizuar vrasjen e kolonel Krasniqit ka obligim moral qė tė paktėn ta dėnojė me fjalė kėtė krim.


Shkruan
Haxhi Latif Krasniqi(Kuēi)

Nese jeni gazete pa cenzure duhet ta botoni kete artikull timin,e mos u beri si enveristet e m.
Shyqyr zotit qe e kam edhe gazeten time dhe i qesi ne te .Ateherit kur ju nuk mi botoni . Vertete nuk u kuptoi juve te ditores;Here thuani se ua kemi botuar artikullin ,ndersa kur e kerkoi,nuk gjindet fare.Pra Reshati dhe Avdiosi u ka kercnue pse mi botoni keto shkrime.Ma mire ua qet tja keni friken Reshat Kalemit te shkines dhe Avdi udbashit pizdes se serbise.Sepse ju vrasin duke ua rrue leshin e prapanices .E ne fund e bluajne dhe e pijne me kafe te mengjezit.Jo kane mundesi te manipuloin me njerez frazhila qe tju thone se jeni tradhetar,dhe ka mundesi nga keta te smur tju heqin qafes.Frika nuk eshte budallaki,por njefare lloje trimerie.

Me qellim ju ofendoi, vetem tju shoh se a jeni te vertete qe pranoni edhe fyerjet!
Po ju ēenkeni ata mbrojtesit e serbeve.E kam dite qe tere shqiptaret jane perqitur me serb dhe para mases secili ma patriot se tjetri.
PO ēfare argumentesh kerkoni nga une?A ju kam derguar mesazhet e njerezve qe kan shkrue per Avdiun,ku edhe mua Avdiu ne mesazhe me shkruan se kam punue ne MPPJ nga viti 1984 gjere ne vitin 1987 dhe si ka qen e mundur qe Avdiu si i denuar iredentist ne sherbimin ushtarak ne vitin 1981 ,qe serbija tja beson punesimin ne Mbrojtjen popullore te jugosllavise?A keni ne mend ju te ditores ?.A nuk ka shkruar neper shkrimet e tija Reshati se ka organizuar demostrata dhe luften e uēk es ?A nuk i ka thene Kadri Mani se Reshati bashk me Demaqin kan gishte ne vrasjen e Ahmet Krasniqit ?
Pra sipas jush Reshat Badallaj paska te drejte te me etiketon pa argumene .Ku i paska marr ato argumente ore njeri?Kush jeni ju qe e mbroni kete shpiun dhe vrasetar te shqiptareve?A nuk ka shkrue tek ju se serbi dhunoi 20000 mi femra shqiptare.Me tregoni se ku kam gabue ne kete artikull ?A ju zotri shkrimet e ketij zagarit nuk ja lexoni,pos ashtu si magari peles .Ku ka te drejte Reshati te me shane ne familje ?Une nuk e shaj ,por nese takohem me te e sheh se kujt i qi... n.
Ja lexoni fakte per Reshat Badallen
Ai ku ka fakte per mua ?Reshati bazohet ne nji njeri qe etiketon tere atdhetaret udbasha,Ky eshte Bahtir Hamza.Kete e ka informator Reshat Badallaj dhe Avdi udbashi.
Pra edhe ju e mbroni me nje fjale Bahtir Hamzen.
Po qe ēenka pa cenzure kjo gazeta ditore.Dhe kur nuk u pelqen kundra pergjigjeja thuani se nuk ka drejteshkrim .Eh po na rrofshit koqet bashk me Reshat Udbashin e Avdiosat.
Siq kam ditur tju shpetoi do te dij edhe tju shkatrroi.
Nje popull qe nuk ja dine per ndere atij qe i shpetoi,vriti se kurr mend nuk do mblidhnin.

EDhe nje here lexone ketu ne kete link qe kacafytet me Kadri Manin dhe i shpifet kinse Kadriu ka gisht kinse i ka vrare Nuhi Berishen dhe Rexhep Malen ne nje podrum te Prishtines.Dihet mire se Kadriun ate dite e burghosin ne shtepin e tij.Pra sikurse edhe Reshat Badallen mbas masakres se zhurjaneve.
Vertet ende nuk gjeta shqiptar te vertete dhe te sinqert qe nuk eshte spiun e tradhetar.

http://www.albaniapress.com/lajme/15193/RESHAT-BADALLAJ-DHE-ADEM-DEMACI-NUK-KANE-GISHT-NE-VRASJEN-E-AHMET-KRASNIQIT-NE-TIRANE.html


Kush eshte Reshat BADALLAJ ?

. Ne pranvere te vitit 1981 arrestohet nga kryeshefi i milicise ne Zhur, Muharrem Mehmetaj dhe dergohet ne doren e UDB-ashit Zenel Celina ne Prizren. Nderkaq, me 1982, serish arrestohem pikerisht ne diten e Flamurit. Ne janar te vitit 1984, arrestohem per shkak te skenarit te dasmes se vellaut qe valonin flamujt me shqipen me dykrere dhe pse nuk mora flamurin e pushtuesit Jugosllav. Per kete shkroi NIN dhe “Vjesnik” i Zagrebit. Autore ishte Nadira Avdic-Vllasi, gruaja e tradhtarit te kombit Azem Vllasi.
Me 1998, ne Zhur, organizova protesten dhe me rrethe 2000 vete futemi ne Prishtine.
Ne shkurt te vitit 1989, futemi ne horizontin e tete e te nente ne “Trepce” per t“i dhene perkrahje minatoreve. Me 28 mars te vitit 1989, diten e marte, dola ne organizim te demonstrates me te pergjakshme kunder policise gjakatare serbiane dhe tradhtareve shqiptare. Ne kete perleshje vriten tre kusherinjt e mi, njeri nxenes i klases se peste i fillores… Nje jave me vone, per te ndriēuar rastin, shkruaj Pamfetin famoz qe e botuan gazetat me prestigjioze boterore, duke i vizituar spitalet dhe varret ne Zhur. Kam dhene intervista te shumeta ate bote.
Per keto vepra “armiqesore” u arrestova tradhtisht me 4 maj 1989, nga udbashi i kombit Rustem Ramosaj, ky gjaksor u dekorua me medaljen per trimeri nga Borisav Joviqi, kryetar i kryesise te Jugosllavise te asaj kohe. Bakshishin per arrestimin tim dhe vrasjen e shqiptareve e dorzoi ne dore Ēoloviqi e Bajram Selani, faksimili origjinal ne librin tim te trete. U akuzova sipas nenit 114 lidhur me 139, qe parashihej denimi prej dhjete vjetesh deri me vdekje. Jam themelues dhe kryetar i Shoqates Atdhetare “GRYKA E LUMES” me seli ne Hanover, shoqata me aktive ne kohen e luftes. Deri me tani kam te botuara kater libra, te pestin e kam perfunduar.
http://web.kosovalbaner.com/vm/2011/11/badallaj-shpifjet-rreth-emrit-tim-dhe-vrasjes-se-ahmet-krasniqit/

Pergjigje
Nga Haxhi Kuēi
Reshati thote e morren e derguan tek ai me 1981 e sa e denuan ska asgje!Me 1982 serisht arrestohet dhe nuk e paskan denuar,pos e paskan dresuar.
Me 1984 arrestohet per flamurin e serbise qe nuk e ka venue ne dasmen e vellaut,sa e kan denue nuk shkruan se nuk e paskan denue zagarin e tyre.Pos paska shkrue gruaja e nje tradhetarit per kete zagarin e serbise.Ndersa gazetat ne gjuhen shqipe jo!
Me 1998, ne Zhur, organizova protesten dhe me rrethe 2000 vete futemi ne Prishtine.E ne disa shkrime thote tre mije.
Ky zagar paska hyre ne zgafelle ,kur ne zgafelle hyjshin vetem spiujt e asesi atdhetaret as per se afermi nuk kan pasur mundesisht ti afrohen.
A nuk shkruan zagari shkines se me 28 mars 1989 ka organizue demostrata kundra gjakatareve dhe tradhetareve .Ku i paska njohur emrat e tradhetareve?ēfare memorje ka pos nga shkrimet e tjereve shkruan si magari ne telefone.Ata qe kan organizuar demostrata,pa qen klysh i shkaut nuk ke pasur guximi per ti organizue demostratat.Ke shkue ne sekretarjatin e puneve te mberndshme te zhurit apo prizrenit dhe ke marr leje per demostrata.Pos qe ke marr leje je paisur me sherita te kuq qe ta mbane rendin e demostruesve Reshat qeni i serbise., Ne demostrata jane vrare ata shqiptar qe kane qen kundra okupimit serb qe emrat ti lagua ua ke dhene serbeve dhe tradhetareve tu.
Vete ka themelue gruken e lumes dhe vete eshte shpallur kryekupuk i tradhetareve .Mos e vete se na tregone vete klyshi serbise.
E paskan denue sipas neneve serbe dhe paska shpetue pa therra dhe nuk e paskan masakrue udbashin e tyre dhe sot kikirik si kenduesi.
Reshat qeni i serbise ti se pari serbeve iu ke betue ne nane e zot qe je neriu i tyre,pastaj serbet kan organizuar arrestin tend dhe kane organizue edhe gazetat qe tyre qe te shkruajn per atdhetarizem te sofizuar,qe masa te beson ne ty ore klyshi udbes.
Po ku i din Reshati se kush ka vrare shqiptar?Ka i merr keto informata ?Kur dihet se tere policet na gjuajshin e ky paska pergjuar se ne kan duhet me gjuajte.
Me keto librat e tua lirisht lenji ne ndonje WC te gjermanise e le ta fshijnin prapanicen gjermanet.
Per sot kaq me Reshat zagarin e serbise

Haxhi Latif Kuēi(Krasniqi)
.....................
...............
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Kadri Mani burgoset ate dite kur vriten Nuhi B.E Rexhep Mala   Mar 29 Jan - 5:58

Andaret grekomdhenj benė KRIME te papara ndaj popullit SHQIPTAR ĒAM. Masakruan gra, burra,femijė shtalb,dhunuan, prenė koka foshnjash dhe luanin futboll. Bajonetat i perdoren edhe nė bebet duke thithur tambel nga gjiri i krahrorit tė nenės. Terė popullin e pėrzun me dhunė nga shtepitė dhe tokat e tyre, rruges vdiqen urie me mijera njerzė pa dallim moshe e gjinie. Sot nuk i kanė drejtat e tyre edhe varret e te pareve t“i vizitojn…..............................
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Kadri Mani burgoset ate dite kur vriten Nuhi B.E Rexhep Mala   

Revenir en haut Aller en bas
 
Kadri Mani burgoset ate dite kur vriten Nuhi B.E Rexhep Mala
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: