AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Kush jane vrastaret e Behadin Allaqit dhe Ismet Jasharit ?

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Kush jane vrastaret e Behadin Allaqit dhe Ismet Jasharit ?   Lun 4 Fév - 4:10

Murat Jashari: Mė ndihmoni tė mbijetojė, t’ua rrėfej tė vėrtetėn
Bota Sot | 13.06.2012 12:19
Share on facebook Share on print Share on email Share on twitter More Sharing Services
0

Murat Jashari, vėllai i komandantit dėshmor, Ismet Jashari “Kumanova” nėpėrmjet njė letre dėrguar “Bota sot”, bėn thirrje qė mėrgimtarėt shqiptarė ta ndihmojnė tė mbijetojė, dhe kėshtu t’ia arrijė ta pėrmbush qėllimin, pėr tė rrėfyer shumė tė vėrteta qė di.
Mė poshtė ėshtė deklarata e plotė e Murat Jasharit.

I bleva dy paqeta cigare dhe akoma nuk kam arritur ende nė banesė.
Mė mbetėn gjithsejtė edhe 10 fr. zviceriane.
O mik si vėlla e mike si motėr!

Pėr tė gjithė emrat qė i kam apostrofuar nė letrėn e parė shėnime-kujtime-testament! si tė kem «ymėr» do tė shkruaj edhe mė fortė, me fakte e argumente!

Po, po do tė shkruaj edhe pėr ish-komunistėt e LKJ-sė, qė tani janė nė Qeveri e Parlament dhe nė bashkėqeverisje!

Do tė shkruaj edhe pėr adalet titistėt!

Do tė shkruaj edhe pėr spiunėt!

Nga rinia dhe populli i imė, tė hapėsirės shqiptare dhe Mėrgata, kėrkoj qė tė mė mbėshtesni materialisht pėr mbijetesė!

Vetėm rinisė sė artė dhe opingės sė popullit tim i drejtohem qė tė mė ndihmojė!

I betuar si i ri dhe i pėrbetuar, vetėm pėr popull e Atdhe!

Pėr tė gjithė donatorėt, me emėr e mbiemėr, me adresė tė pėrhershėm dhe nė Mėrgatė, kur ka dhėnė, sa ka dhėnė, do ti bėjė publike, nė njė konference qė do ta organizojė me gazetarė dhe do ti bėjė publike nė TV e mjetet tjera informative, tė shkruara dhe elektronike, nė Prizren mė 10 Qershor 2013!

PS. Ju lutem juve tė mediave, portaleve dhe gazetave, qė mos tė lakohet e shfrytėzohet emri i im pėr interesa tė ngjyrave politike!

Fribourg-Zvicėr
12, Qershor 2012

Murat Jashari
BACA
Orizare-Kumanovė


KomentetKomente (33) | Kthehu
Nė pytjen e Muratit pėr burgosjen nė Kleēkė tė Bejadin Allaēit dhe Shaban Shales fajtor kryesor janė pėr arrestimin dhe likuidimin e tyre Riza Vata nga Sallagrazhda dhe Skėnder Berisha nga Arbana e Prizrenit vėllai i Xhemjali Berishes.Kėta tė dy kanė dhėnė deklarat me shkrim tek komandnt Ēeliku,Fatmir Lima,dosja ekziston dhe duhet kėrkuar nga Riza e Skėnderi se pėr ēfarė motive e kanė marr nė qafė Beadin Allaēin.Kėta njerėz mbajn pėrgjegjėsi pėr likuidimin e e Beadin dhe hetuesia duhet tė orientohet pėr ti marr nė pyetje kėta dy njerėz qė kanė gjuajtur gurin dhe kanė fshehur dorėn.Fjala popullore thotė mė i zi ėshtė shtinsi se sa vrasėsi.

Dardan @ 28/06/2012 10:54
Te nderuar lexue se pari ju pershendes te gjithve dhe dua te ju njoftoj te gjith ata lexues qe se njohin Bacen (MURAT JASHARIN) mos te jepni komente prej kendit se ku gjindeni por ja lam kohes edhe BACES te na tregojn se kush jan ATA , Baca Murat eshte vet Patrioti me i madh ne trevat SHQIPTARE , me te vertet eshte HERO :Ter jeten ja kushtoi vetem qeshtjes ShQIPTARE, eshte pjesmarrs ne tri lufrat e fundit ne trevat shqiptare ,rrjeth nga nje familje Patriotike , edhe pse shum gjat ka jetuar e vepruar ne zvicerr asnjeher nuk e ndali punen per KOMBIN .l la anash te gjitha familjen pasurin luksin ,si familje dha DESHMOR -KOMANDANT KUMANOVEN (ISMET JASHARIN) e ju lus te dashur komentues te keni respekt per BACEN se si meriton ato fjal prej nesh , ne qoft se e njihni ja thoni te gjitha por besoj dhe shpresoj se nuk e njihni BACEN :Ndersa un e pershendes perzemersisht BACEN dhe kam Respektin ma te madh .Sme vjen as pak mir per at qe kam lexuar qfar ka ndodh dhe ndodh edhe sod

presheva @ 27/06/2012 23:43
ju te gjith qka jeni kunder baces murat se pari nuk e njihni dhe se dyte ata qe shkrujn se e njohin dhe shkrujn jo esht ne spital apo i semur apo diqka tjeter esht krejt gabim,kta njerz qe shkrujn komente kunder baces murat jan argat e atyne qe po ju hek masken baca murat e pe tregon realitetin, se baca murat esht veprimtar i rrall ne trojet shqiptare se ka ber 36 vjet aktivitet per qeshtjen kombetare, turp turp turp kush esht kunder baces murat, por zoti esht i madh dhe do te shihet ne te ardhmen se kush esht baca murat, por shiqyr zotit ka njerz ne zvicer qe e njohin bacen murat dhe rrin me bacen murat gjdo dit dhe nuk bin ne gracken e atyre qe e shantazhojn me lloj lloj komente te ndryshme ktu ne bota sot. kot e kini te folni fjal te kqija per bacen murat se fjalt i ban era ore njerz qa po shkruni komente por vepren e baces murat kurr ne ket jet nuk mundeni me hup jo kurr jo, se nuk i ka bo per kurgja 36 vjet aktivitet per qeshtjen Kombetare SHQIPTARE,rrespekt per bacen Murat

Genti @ 26/06/2012 20:03
te nderuar lexus.me disa fjal dua ta jap nje sqarim te shkurt,edhe un kur e lexova letren e par u habita pak por e dyta edhe ma shum dhe nuk besoja se baci murat mund ta bej nje gje te till.por sa per informata baca murat qe prej 17.06-eshte shtri ne spital dhe esht i semur rend nga depresioni,dhe ka probleme shendetesore.nuk dua ta amnestoj bacin nga kritikat por ata qe e njohin bacin e din se qfar veprimtari i rrall i qeshtjes kombetare asht dhe konntributi i tij i pamas ,sinqeriteti dhe drejtesia e tij,por qrregullimet shendetesore e bene te veten,dhe kjo ndoshta si pasoj e padrejtesive qe po ju bahen familjeve te deshmorve dhe invalideve te luftes.pikerisht nga strukturat politike qe deri dje vet ishin ne uniform,e sit harrojn familjet e deshmorve qe kan mbet ne meshiren kohes.e baci ka 5 mbesa jetima qe askush nuk kujdeset per to.E shum e shum te tjera raste e ben bacin por edhe neve qe ta shtrojm ket pyetje.Per qka paskan luftu keta politikaj,cili paska qen ideali i tyre

shoki @ 20/06/2012 10:58
Kur biseduam para ca kohesh te thash se duhet ruajtur ideali, dhe ne se jane bera gabime te dalin me fakte e jo me dyshime qe vet brenda shpirtit tend. Mos kryeni rolin e hetuesit, por ato qe ke per njerin apo tjetrin thuaji ballas e jo tu drejtohesh me pyetje te cilat nuk tingellojne mire dhe per ty vet z Murat. Kjo keshill dhe tani eshte per te miren e vete luftes qe beme te deshmoreve, te vet Komandant \"Kumanoves\" vellait tende Ismet Jashari, por dhe per vet ty. Ne se je ne hall si shume e shume te tjere qe koha dhe mundesite si dhe nje fare padrejtesie qe eshte reale duhet qe pastertisht ta zgjidhgje hallin me nje menyre te ndryshme nga kjo. E ne se do te mbrosh te verteten behu i fort dhe lufto! Trimat dalin ne ball e nuk qahen. Mblidhe veten Murat Behu i forte e jo i dobet. Kujdes se ka shume qe duan te na hedhin poshte luften qe beme, mos u radhite ne krahe te atyre!

korabi @ 19/06/2012 19:14
Mijera djem si vllau yt kane ra heroikisht duke luftuar per te lirua Kosoven nga kthetrat e okupatorit dhe hasmit shekullor.Shume djem ne kete lufte kane dhene pjese te trupit te tyre,jane vra e gjymtuar fizikisht e shpirtrisht dhjetra mijera viktima civile,mes tyre edhe gra e femije dhe shume prej ketyre nuk kane varre .Liria nuik falet por fitohet me gjak e sakrifice.SI thua ti ? Te dalin vellezerit, prinderit, farefisi i tyre dhe te kercnojne e shantazhojne per perfitime materiale,te shpifin e te perpilojne lista pyetjesh ? Si nuk paske pase fije krenarije as respekti se paku per vllaun tend ,te cilin vepra e tij dhe populli i Kosoves e ka ngrite ne piedestalin me te larte te heroit te kombit dhe lirise.

Godeni @ 14/06/2012 06:38
-e more murat kur nuk ta man pse del me rrejt popullin me keso dezinformata te rrejshme e tash ku do mi ba venin shkeo tash e ly ndihm prej atyne qe te kan mesue me ba keto shpifje more tradhtar i popullit-

ballisti @ 13/06/2012 23:08
O Murat te kerkoj falje qe te shkruaj dhe nuk kam synimeper te te fyer,zoti mos e dhashte!Mos lejo per asnje cmim per te rene ne nivel poshterues,sepse yt vella ka rene deshmor i ATDHEUT!Mos fol ne emer te te tjereve pa fakte!Nuk dua ta marr rolin e avokatit te z.Limaj,por kjo qe ti cenon jeten dhe privatesine e tij,nuk te bene ndere as ty dhe as ne te tjereve!Shpifjet shpejte vdesin,ndersa e drejta rreth zotit LIMAJ ka triumfuar ne gjykatat kombetare dhe nderkombetare!Nese ke ndonje fakt(GJE QE FARE NUK TE BESOJ)atehere duhet drejtuar gjykates e kurrsesi te shpifesh ne stilin Bllaca!Kthjellohu,kerko falje dhe ktheju punes dhe jetes normale!Kush e pranon gabimin edhe mund te falet,ndersa kush nuk e pranon e bene gabimin e tij te dyte edhe me te rende!SHekspiri thote:Fyerja me e madhe qe mund ti besh nje njeriu te ndershem,eshte dyshimi ne ndershmerine e tij!U beme hora e botes duke shpifur kunder njeri tjetrit!Shpifja dhe urrejtja jane gjerat me te shemtuara ne jete! KUJDES MURAT!

FEHMIU @ 13/06/2012 21:53
Pershendetje z MURAT JASHARI dhasht zoti e ti lexosh kto komente te komentusve te nderuar qe disa pro e disa kunder.zoti jashari ju i bat FATMIR LIMES 372 pytje te cilat shumica e tyre ishin shkarravina per mendimin tim une kisha vetem nji pytje per ju qaka te premtun ty personalisht qe qendrove ne gjum gjer me sot dhe nuk e mbajten fjalen aty meduket asht ka te dhem asht shum keq qe sot pas 14 vitev te luftes del me kso shkrimesh,te kuptoj se ke kontribu ne luften e kosoves ke edhe vllain DESHMOR ne KET LUFTpor me duket shum premtime paske marr edhe as nji nuk tu ka realizu edhe tash del me keto shkrime .me sa po duket qenke edhe pak i shtyr ne mosh mas ja humb autoritetin KOMANDANTIT TE NDERUAR ISMAT JASHARI-KUMANOVA.me rrespekt per ju.

ilmi shajkovci @ 13/06/2012 20:50
Pershendetje me Vjen Shum keq qe e them por Mjerisht esht Shum e Vertet ne Shqiptart/Kosovart/ vertet jemi shum Besnik ju Lumt Atyre Atdhetarve Nga Viset Tjera te Banuara me Shqiptar Autokton por qka esht teper Vertet teper nga Ilirida /maqedonija/ Shqiptart jan ma shum te Punsuar ne Kosov edhe te Atyre Trojeve po jau Ndihmojm me u Pastru nga Shqiptart se Poj Punsojm menjiher Njashtu nga Lugina e Presheves e Mali i Zi Kta Duhet te Shkollohen ne Kosov Gjithsesi por te Kthehen Atu ku kan Lind Pesha Esht Shum ma e Madhe si qifti i Kti Muratit Qka Po don o Murat Komandant Kumanova Ka dhan Jeten per Qlirimin e Kosoves Ka Autorotet Dhe Do ket Gjithmon e Mos e Nemqmo Gjakun e Vllaut Tand se esht Marri ti ti kerkosh Pergjigje Fatmir Limajt per ato pytje pa koker Do Me Thanje dhe nuk ka Nevoj Fatmiri as te Pergjigjet ti per Qka me tu Pergjigj Marrija e Zotit.Ju Duhet te Punoni e Veproni atu ku keni Lind e lene Rahat Kosoven se Vertet na keni Ardh ne Maje te Hundes.

ZOGU @ 13
/06/2012 19:36

http://www.botasot.info/lajme/172268/XACIllq/
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Kush jane vrastaret e Behadin Allaqit dhe Ismet Jasharit ?
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: