AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Maksut Saramati deshmitar i Isuf Gervalles

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Maksut Saramati deshmitar i Isuf Gervalles   Sam 9 Fév - 19:25

1. Nė vitin 1978 Riza Salihu, ka formuar “Grupin Komunist Zėri i Kosovės”. Dyshimi im i atėhershėm dhe i tanishėm: Eprorėt e UDB-sė e kanė urdhėruar tė formojė atė grup, pėr tė identifikuar tė interesuarit pėr veprimtari patriotike e ēlirimtare nė Gjermani dhe nė Kosovė. Veten e tij Riza Salihu e ka caktuar pėr kryetar tė atij grupi. Dėshmitarė pėr themelim tė atij grupi ėshtė vet Riza Salihu, pastaj anėtarėt Hysen Gega (i lindur dhe me banim nė Sallagrazhdė, Lumthat), Maksut Saramati (Zhur, tani nė Gjermani), e tė tjerė.
Pėrgjigju · Pėlqej · Mos e ndiq postimin · 2 sekonda mė parė

Nasim Gashi · Punon si Député tek Assemblée Nationale
HYSEN GEGA DEKLARONE.
Zotėrinjtė Riza Salihu dhe Maksut Saramati ishin tė parėt qė mė bėnė ofertėn e bashkėpunimit pasi kishin njohur pikėpamjet e mia. Ata nė kėtė kohė vepronin nė organizatėn e tyre GKZK (Grupi Komunist “Zėri i Kosovės”). Propozimi i tyre ishte qė tė bėhesha anėtar i grupit dhe tė bashkėpunoja me ta. Kjo ka ndodhur, nėse nuk gaboj, nga mes
i i vitit 1977.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Maksut Saramati deshmitar i Isuf Gervalles
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: