AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Marksit Leninistat ne lista per ti vrare 300 mi shqiptar ?

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Marksit Leninistat ne lista per ti vrare 300 mi shqiptar ?   Mar 12 Fév - 17:23

Materiali eshte marr nga gazeta"Koha Ditore"

Bojkotojnė festėn e Pavarėsis, veteranėt e UĒK-sė : Nuk na u lejua tė marshojmė

http://www.botasot.info/kosova/210642/bojkotojne-festen-e-pavaresis-veteranet-e-uck-se-nuk-na-u-lejua-te-marshojme/

Policėt e MUP-it nė Policinė e Kosovės?
http://www.botasot.info/kosova/210651/policet-e-mup-it-ne-policine-e-kosoves/

Stalinistėt e enverizmit kishin nė listė t’i vrasin edhe mijėra shqiptarė 51

Jo ēdo kush e din se gjatė luftės bėheshin disa aventura, kur njerėz tė posaēėm prej nga dy vetėve, i sulmonin serbėt nė pikat e tyre dhe ikshin.

...Neve s’na mbetet tjetėr veēse tė falėnderojmė Amerikėn dhe popullatėn hebraike nė Amerikė e nė shumė vende tė botės, Gjermaninė dhe vendet tjera tė Perėndimit demokratik qė pėrmes NATO-s e sulmuan Serbinė antishqiptare, duke ia prishur planin aleancės sllavo-ortodokse dhe radikalizmit islamik, dhe pse jo, edhe sllavo-komunistėve tė Kosovės. Fati ynė qė hyri NATO-ja nė Kosovė. Po tė mos hynte NATO, stalinistėt e enverizmit kosovar kishin nė listė t’i vrasin nė mėnyra tė ndryshme, jo vetėm ata qė i vranė, por edhe 300 mijė shqiptarė tjerė qė ishin nė anėn e z. Rugova. Nė listė figuronin emra nga fshatari i thjeshtė, bujku, bariu, rojtari, gazetari, mėsuesi, profesori, akademiku, ish i burgosuri politik, mėrgimtari, polici e tjerė, duke i pėrfshirė edhe tė gjithė ata qė ishin tė punėsuar nė institucionet e Kosovės nė atė kohė.

Shtojce
Nga radhet e stalinisteve jane edhe Reshat Udbashi,Avdi Ibrahimi me kompanin e tyre 147 te tjere.
Listen e likvidimeve te patrioteve ja ka dergue vete Avdi Ibrahimi Fatmir Limes ,beshk me shokun e tij te ngushte,nga Sallagrazhda.

Avdi Ibrahimi vete ka thene ne pranin e tere taxistave se shqiptaret lypin masakrue dhe thonte se magjupet kane vlere ma shume se shqiptaret.
Kush dine me kerkue per Adem Demaqin a ka shtetesi Kroate le te kerkone ne gogel keshtu;Adem Demaqi me shtetesi Kroate.
Dhe per Kadri Veselin kerkoni keshtu;Kadri Veseli me shtetesi serbe.
Dhendrri i Reshatit kur eshte lirue nga burgu per detyre si Avdiu ka pase mi zbulue patriotet.Mehe Uka(Vuku serb) ka pase per detyre me zbulue grupin e patrioteve qe paten mbajte mbledhje ne Zajas te Kerqoves se kush po organizon lufte per bashkimin e trojeve shqiptare me njofken" Marovac"Dhe tjeter veprimtari qe ta pergjone Adem Jasharin patriotin tone Legjendar.
Avdi qeni ate dite qe ndegjova se ne Prekaz e kishin rrethue Adem Jasharin a erdha ne shtepin tende dhe tu luta ti shkojna ne ndihme.A u zgerdhishe duke me thene sjam budall,nese ti deshirone shko vete e vritu.
Avdi trimi pse ma nderpreve telefonin kur te thash se jam Haxhi Kuēi?Si bukla e mbylle dhe ike tek shoku ate nate duke bere plane si me fabrikue genjeshtra kundra drejtesise.Qen ato fjal te minikut ti kam inqizue dhe ne shpirt e shpirtin e lepurit.
Ti a ke bith te me pergjigjesh me po apo jo;
Sa here kemi qen ne shtepin e Riza Vates?
Sa here kemi qen tek Bajram Bekteshi ne Samadrazhe?
Sa here kemi qen tek Haziz Morina ne Reshatan tek vellau i Afrimit?
Sa here kemi qen tek motra jote ne Sallagrazhde?
Ne Krush te Madhe tek motra jote ne kohen e luftes?
Sa here kemi qen bashk me ty tek prof Bajram Kurti?
Ne Llutogllave tek shoku i Ademit?
Tek Seladin Fazliu ne Prishtine?
Tek Daut Hoxha ne Prishtine?
A sa here ne dy kemi dal ne fotografi ?A e posedon ndonje ?Nese nuk ke a deshirone me qite ketu ate ftyren tende te dhelpres dinake?
Ne foto jemi;Une,ti Avdi,gazetari Behram Hoti,Prof dr.Kajtaz Rrecaj,prof dr. Mehdi Elezi,Poeti Qerim Plana,prof dr Bezad Baliu,patrioti Seladin Fazliu,prof dr Tefik Geci,dr dekani Bajram Oloni,H. Hoxha,Gazetari Refki Reshiti etjere.
Avdi Ibrahim qetniku sa here qe dilnim ne protesta ne suhareke ne kohen e luftes,a me shtyjshe me brryl ne polic?

A e shtine Haziz Morinen qe te pajtohem me ty ne qebaptoren e berisheve tek qendra zejtare?Aty a ishte Osman Gega,Veli Kuē dhe Haziz Morina?A ja niset ne prani te qetnikeve te me provokoni?Pse ?A u qova dhe ju shajta?A dola perjashta dhe ju mbas meje duke me kape se po bejna shaka ?A ja niset prape te me provokonit o stalinista ?
A me thirre nje dite kur Besim Ndrecaj e kishte vrare nje polic ne Shiroke ne vendin e punes qe ta kerkojna dhe ta strehojna.
A te pata marr bashk me Haziz Morinen dhe ju pruna ne oborrin tim dhe te thash se Fatmir Lima nuk me merr sherri yte ne lufte kundra serbeve?Shkaku ishte se ti e dine se ku i kishte mshefur Besimi do armatim ne malin biraq dhe nuk don me tregue,dhe kinse ne zyren tende sa kishe punue ne MPPJ e kishe pase nji telefon extra dhe nga shokete tu nuk kan guxue me que kur ka cingerrue?A i the Hazizit pis ti ka hanger mute dhe shko bashk me Haxhiun e demantoje.
Edhe keto biseda me Hazizin i kam te inqizume dhe ke per tu pergjigjur tani ose ne gjygj.
Avdi Ibrahim udbashi si pate mundesi qe ne zonen e Pashtrikut ta krijon njesitin e uēk?Si te lejoi Lima keshtu ?
Avdi Ibrahimi ,kush mi dergoi njesitin e policise ushtarake te me rrethoi me kamionin qe kishte bartur serb civil?
A i thuhet njeriut i cili organizon me mbrojte popullin e pa armatosur .Ta qim nane po bere e mbrojte popullin shqiptar?The me i thene se mbasi ti done me mbrojte popullin shqiptar qenke me serb!
Avdi shpiuni une Haxhi Kuēi e nxita perfaqesuesin e OSCES qe ta lajmron KS per masakren e Raqakut qe ti bombardoi qetniket e tu,dhe ua prisha planet ogurezeza qe mos ta masakroni popullin shqiptar qe i kishit perpilue listat e emrave me qindra mije.
Ky perfaqesues ne Hage ka me ardhe dhe me deklarue se sipas deshires se kujt bombardoi NATO serbin.
Ju vrastar qe vrajtet patriotet,pergaditni tani varret per vete se mjafte u shkoi kungulli mbi uje.
Te bashkpunone me Nderkombetar eshte njesoi si me bashkpunue me Perendine.Keta nderkombetaret jane ata qe per ēdo pese vjet e bejne ekspertizen e ēdo kombit se a e meriton te jetoi ne liri,dhe a e meriton me tutje me jetue.LKeto jane norma nderkombetare,dhe do te zbaohen nese eshte kysmet.Siq kam dite tjua heku sagjin di edhe prape juve zagara tua qesi sagjin.
Serbia nuk ka dore ne roberin e shqiptareve ,pos ju pa serbine nuk mundeni te qoni
jete lluksuze.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Marksit Leninistat ne lista per ti vrare 300 mi shqiptar ?   Mar 12 Fév - 17:24

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Marksit Leninistat ne lista per ti vrare 300 mi shqiptar ?   Mer 13 Fév - 14:02

Muharrem Xhemajli a e dini se ;
Te gjithe ata qe qen te rreshtuar ne aradhat e uēk-es nuk mbajten armet ne duar me shume se nje muaj gjere sa nuk sulmojshin forcat serbe.
Me te filluar nje ofanzive e serbeve,te gjithe i hudheshin armet dhe ja mbatheshin ka kishin ardhur.
Bislim Zyrapi nje ishe epror jugosllave gjate luftes ne kosove u jipte informacione forcave serbe bashk me vellaun e Arkanit Kadri Veselin.

http://www.pashtriku.org/index.php?kat=43&shkrimi=763

Hafiz Gagica, Kryetar i LDK-sė nė Gjermani. Thuhej se nė zyrėn e tij ishte parė disa herė edhe Selim Brosha, eksponenti i njohur i UDB-sė.Pse atehere e vrajten Selimin?Me humbe gjurm tjereve!
Maksut Saramati deshmitar i vrasjes se Isuf e Bardhosh Gervalles.Jo ēdo kush e din se gjatė luftės bėheshin disa aventura, kur njerėz tė posaēėm prej nga dy vetėve, i sulmonin serbėt nė pikat e tyre dhe ikshin.

http://www.botasot.info/kosova/210642/bojkotojne-festen-e-pavaresis-veteranet-e-uck-se-nuk-na-u-lejua-te-marshojme/

Agim Qeku JNA

Per qe e ndjek interpoli serb Agim Qekun
Ky klysh serb shkon ne serbi dhe jep deklarata ne RTS,midise beogradit.

https://www.youtube.com/watch?v=Y-wCM4_cbQw

Meha Uka udbashi serbise qe e paska pergjue me detyra nga nana serbi.
Mbama djalin sa nuk me ka thene shpiun
Reshat zagari,ende paske ftyre me shkrue?
Ende na ēenke ne jete ?


Zvicėr, nga na dolėn '160.000 kosovarė me shtetėsi serbe ...
www.gazetaexpress.com/index.php/.../C13/?cid... - Traduire cette page
Zvicėr, nga na dolėn '160.000 kosovarė me shtetėsi serbe'? Nga Express 23 Qershor 2012 22:51. Madhėsia e tekstit: A; A; A ...
http://www.gazetaexpress.com/index.php/artikujt/lexo/15011/C4/C13/?cid=1,13,84649
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Marksit Leninistat ne lista per ti vrare 300 mi shqiptar ?   Mer 13 Fév - 17:39

Nasim Gashi Zotri Kryeminister;Per diten e pavaresise i urdheruat du perfaqesues te uēk,Ali Ahmetin dhe Hashim Thaqin qe te pergaditen per ti bashkuar trojet shqiptare.A harruan ata apo kush ?Prite popull fiq te hani sa te piqet.Por kur fiqi piqet populli harrone ae ngrene.Vakti e hane tallen.Bariu i mire i ngjelle mbas vetes delet me nje boqe miser.Fehmi Agani me pate pyet nje here pa fillue lufta;A e njeh popullin tend?Jo dhe aq mire.E more biro me nje lule nuk qel pranvera.
il y a 9 minutes · J’aime

Nasim Gashi Lufterat o shqiptar te nderuar nuk zhvillohen per ēlirim,pos me paksue ate popull ne nje fare mase.Kjo eshte fsheftesi dhe nuk duhet te dali publikishte.Nderkombetaret me ane te ekspertizave te tyre din se cilin popull duhet me roberue dhe cilin me lene pushtues.Nderkombetaret vendosin cilin njeri duhet bere kryetar,drejtor e tjera.Ai qe dine ti ngelli mbrapa e merr bajrakun.Ai qe nuk dine per vete nuk din as per tjeret.Ai qe perkrah mbretin e ka gjenetin.Ai qe kundershtone mbretin e gjen vdekjen.Ai qe e mund mbretin ja merr mbretllekun.Ai qe humbe nga kundershtari e gjen litari.Merri keto fjalet e mia dhe shtini ne gjepe zotri Sali Berisha dhe shlyi mos ti marri mileti
il y a quelques se
condes · J’aime
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Marksit Leninistat ne lista per ti vrare 300 mi shqiptar ?   

Revenir en haut Aller en bas
 
Marksit Leninistat ne lista per ti vrare 300 mi shqiptar ?
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: