AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Lufta civile e shqiperise,i riroberoi trojet shqipetare !

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Lufta civile e shqiperise,i riroberoi trojet shqipetare !   Mar 5 Mar - 2:36

Kelmendi i UĒK-sė: Berisha e Bukoshi, njerėz tė Beogradit

“…Berisha nuk e ka mbėshtetur Bukoshin por kanė bashkėrenduar veprimet nė tė gjitha periudhat, dhe se a do jenė bashkė apo nuk do jenė bashkė nuk varej nga ata, sepse e kanė patur urdhėr tė jenė bashkė. Qeveria Bukoshi-LDK dhe partia e Sali Berishės, veēanėrisht Sali Berisha dhe LDK-ja kur e panė qė UĒK-ja po forcohet nė terren dhe as FARK-u qė ishte krijuar si kundėrpeshė ndaj UĒK-sė nuk po arrinte rezultate, bėn njė plan strategjik, kuptohet me direktivė tė Beogradit. E vetmja mėnyrė pėr ta dėmtuar luftėn e UĒK-sė nė Kosovė ishte lufta civile nė Shqipėri, ndaj grushti i shtetit mė 14 Shtator 1998 qė u bė sėbashku me Sali Berishėn dhe Bujar Bukoshin kishte kėtė synim. Si kurban i kėsaj lufte u zgjodh Azem Hajdari. Koha do ta dėshmojė kėtė fakt dhe zbardhja e kėtij grushti shtetėror do ta forcojė kėtė tė dhėnė, kėtė tė vėrtetė. Pak rėndėsi ka se si u vra Azem Hajdari, sepse Fatmir Haklaj, po tė paguhej mirė mund tė vriste kėdo edhe nė Beograd, sepse vėrtet ai ka qenė trim dhe ka patur strategji. Ama, nė rastin e Azemit, ai ėshtė vetėm njė i porositur, ndėrsa skenaristėt janė aktorėt e grushtit tė shtetit tė 14 Shtatorit 1998. Interlokutor nė organizim dhe njė njeri kyē i kėsaj vrasje ishte ish-truproja i Berishės, Izet Haxhia, i cili pas ngjarjes ėshtė fshehur pėr shumė kohė nė Kosovė, nga bandat e FARK-ut dhe UDB-sė. Sali Berisha nuk ėshtė vetėm bashkė-skenarist i 14 Shtatorit, por edhe bashkpuntori i ngushtė i Arkanit, Bulatoviēit, Ratko Djokiēit dhe bashkė me kėtė nėntokė tė Serbisė , nuk ka bėrė vetėm kontrabandimin e naftės dhe furnizimin e ushtrisė serbe me karburant, por nė bashkė-kordinim me Serbinė, me qėllim ka thyer embargon e OKB-sė, qė ishte vėnė kundėr Jugosllavisė sė atėhershme. Ndėr aktet mė tė turpshme tė shtetit shqiptar tė bėra ndonjėherė nė histori…”...
...............
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Lufta civile e shqiperise,i riroberoi trojet shqipetare !   Mar 5 Mar - 2:42

Shqiptareve u eshte dhene vetem iluzioni i lirise. Gjithe lideret e saj kane qene njerez te vendosur nga ata qe luajten kartat post-perandorake te 1912-s. ky Berisha ka qelluar me i ligu, por nuk eshte i vetmi. Historia eshte plot me deshmi qe e tregojne qarte qe Shqiperia eshte drejtuar prej 1912-s nga njerez te sherbimeve te huaja. Shqiptaret jane pak naive ne kete fushe, por me kohen do mesojne. Veshtire te kuptohen nga turmat keto histori dhe peronalisht jam i habitur se si e ka gjetur rrugen drejt nje botimi publik kjo ndodhi
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Lufta civile e shqiperise,i riroberoi trojet shqipetare !   Jeu 7 Mar - 15:42

Ne jemi ata te cilet te gjithat i harroim, te gjithat vetum nje nuk e harroim inatet dhe teket, ne jemi ata te cilet dhe vetum ne qe ata te cilet mundohen me mish e shpirt, i etiketoim, nenqmoim e qka jo, ne jemi ata qe mashtrohem e besoi ne nje fraz patriotike, ne jemi ata te cilet kemi lagje e parti, jemi te ndar e perqar me shume se kurr me pare.
Mos turperohi thuane ate? Te verteten vetum te verteten.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Lufta civile e shqiperise,i riroberoi trojet shqipetare !   Jeu 7 Mar - 15:47

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Lufta civile e shqiperise,i riroberoi trojet shqipetare !   Jeu 7 Mar - 16:11

E pasket hapur ket tem me disa linke, edhe un po sjelli ket link qe te kuijtoim se per cka luftuam, per kosov e nje Shqiperi apo per nje kosov multi kulti te izoluar si nje kamp perqendrimi.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Lufta civile e shqiperise,i riroberoi trojet shqipetare !   

Revenir en haut Aller en bas
 
Lufta civile e shqiperise,i riroberoi trojet shqipetare !
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: