AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Gazeta Ditore

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15047
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Gazeta Ditore   Sam 9 Mar - 3:34

Re: PO mire ,keta a ju derguan fakte per mua qe paskam qen udbash i serbise ?‏
Pour afficher des messages liÚs Ó celui-ci, regroupez les messages par conversation.

04/02/2013
RÚpondre ▼
INFO - Gazeta Ditore
└ Haxhi Kuši
Pershendetje,

Faleminderit per kontaktimin tuaj.

PRAP po themi, jemi te rinj dhe nuk kemi qene te lindur kur ka egzistu komunizmi. Nuk kemi lidhje as me ty e as me te apostrofuarit e tjere.

Dergo shkrim pa sharje, me drejtshkrim te kesaj gjuhe keshtu sikurse eshte, dhe do te publikohet.

Nuk ke nevoje te na drejtohesh me neve si gazete, drejtohuni publikut me nje shkrim qe ka endje per t'u publikuar!

Nese keni pyetje, koment shtese, mos hezitoni te na shkruani.


Me respekt:
Redaksia e Gazetes Ditore
www.GazetaDitore.com

P.S.
Vizitoni edhe projektin tjeter te Gazetes Ditore qe eshte www.Ditar.al dhe publikoni shkrimet tuaja duke qen vet kryeredaktor!2013/2/4 Haxhi Kuši <perparimi@hotmail.fr>
A i keni ndegjuar inqizimet o shoq,a ju pa ndegjue,e ška ju hipnotozoin shpiunat ja bani aminin,hajt se vertete do ju shkruaj
Te gjitha shkrimet e mia e te juajat a i shihni,jane ne tepsi,dhe lexoni se edhe ju si ish qetniket dhe udbashet kerkonin drejtshkrim.Po ku mutin ka drejteshkrim gjuha shqipe.Fjlor te perzier ne frangjishte,italishte,turqishte.Ne turqi u pergadite gjuha shqipe nga Sami Frasheri nga alfabetarja e stambollit.Hymnin e morren ne Bukureshte nga keta sllaveNdersa flamurin e bizantit.Shqiptareve kur ja shpeton jeten,ata ta qijn nanen te vrasin per mos me u thene tjereve qe e shpetova.Shqiptaret jane mesue tjeret tja kryen punet,e ne fund tja vjedhin mundin dhe thone ne vete jemi šlirue.Shqiptaret jane te vetmit ne bote qe ja qin gruan e vellaut,pra ja marrin kur vellau i vdes.Shqiptaret jane popull i veqant qe spiunoin vellau vellaun ,kur punone kundra armiqeve dhe si ta ndegjon shkon dhe me serb naten perqitet.
A per kerkoni ju komunista drejtshkrim nga uneee a?
A ju paska mesue qeni Avdi qe te me thuani keto fjale ?A mendon se une ha bari e ju balte ?A mos jane genjeshtra keto shkrimet e mia dhe te juajat.A genjeshtra jane mesiguriLexoni te juajat dhe e shihni veten a jeni ne terezi(barazpeshe)


From: info@gazetaditore.com
Date: Sun, 3 Feb 2013 20:23:10 -0500

Subject: Re: PO mire ,keta a ju derguan fakte per mua qe paskam qen udbash i serbise ?
To: perparimi@hotmail.fr

Pershendetje,

Faleminderit per kontaktimin tuaj.

z. Haxhi, te lutem na kurse neve Gazeten Ditore prej perpelitjes ne gjerat qe ju i keni nder vehte.

Shkruaj nje tekst pa e permendur gazeten Ditore e pa ju pergjigjur Gazetes Ditore, dhe shkruani ne menyre te qarte, dhe pa sharje, dhe shkrimi juaj do te botohet posa te vjen.

Nese keni pyetje, koment shtese, mos hezitoni te na shkruani.


Me respekt:
Redaksia e Gazetes Ditore
www.GazetaDitore.com

P.S.
Vizitoni edhe projektin tjeter te Gazetes Ditore qe eshte www.Ditar.al dhe publikoni shkrimet tuaja duke qen vet kryeredaktor!2013/2/3 Haxhi Kuši <perparimi@hotmail.fr>
Nese ku popull e meriton pavaresine sipas ekspertizes nderkombetare,e fitofte,nese jo veten e paste ne qafe !
Haram dhe mallkim ju befte mundi im qe kam kontribue per qeshtjen shqiptare.

Te gjitha keto shkrime qe ua kam dergue,e nuk i keni botue, kysmet ne kombet e bashkuara kane me shkue.
Shqiptareve e vertete ua kalle shpirtin,sepse jane mesue te rronin nga tradhetia.
Po te thuash drejtesine para zotit nuk eshte tradheti,pos tradhetareve ua thene qafen.

Po mire nese spiunet e serbise i kam inqizue,ata duhet mua te me akuzoin spiun!
A i keni ndegjue inqizimet,apo hajt si tju thone ata graja qashtu.
Po une a nuk ua qita faktet e tyre qe kane shkrue neper forume?
A nuk ishte e vertete qe Kadri Mani i kishte akuzue Reshatin dhe Demaqinqe qe e kane vrare Ahmet Krasniqin ne Tirane.
A nuk ishin shkrimet e Reshat udbashit qe iu kundervu Kadri Manit dhe e akuzoi kinse i ka vra Nuhi Berishen dhe Rexhep Malen ne nje podrum te Prishtines?
Kur dihet se Avdiu,ndoshta edhe Reshati ,e Nuhi Berisha,Rexhep Mala,ate nate kane qen musafir te Kadri Mani,dhe u kane thene me qellim ketyre dyve se ju jeni te lidhur me serbin.Me qellim i ka thene Avdi Ibrahimi qe ti sulmoin policin serbe e te vriten...Kete ma ka thene Avdiu ne oden e tij dhe ne shtepin time.Dhe keta nuk jane vrare ne podrum,siq genjen Reshat Qeni,por jane vrare tek Kodra e Trimave ne Prishtine.
Vertete šenkeni pa cenzura.
Nuk di a ka ne bote kesi pis populli ,qe patriotin qe ka dhene shume per popull me shpallur tradhetar.Me kete dua te them se vertete 99¨ e shqiptareve jane spiuna kundra atdheut dhe vetvetes.Pastaj me te thene ushtria šlirimtare ta q.... nanen po bane e i mbrove civilet shqiptar qe kishin ardhe nga drenica e Rahoveci,por ment vertete paskan rrenje.

Avdi Ibrahim kurva po te ishte i paster me mua do te mu pergjigjete si njeri,dhe nese ka frike dhe presion qe te me kapet per tme shpalle tradhetar nga qarqet serbe le te me shkruan ne private,ma se miri ja qet se sa te perballohet me nderkombetar e me ja pare sherrin tere kosova.Ose nese i ka hyre frika ne palce e nuk guxon as me mua me kontaktue le te bene vetvrasje se sa ti merr ne qafe femit e tij.Dhe popullin e pafajshem.

Sot e mora ne telefon qenin Avdi Ibrahimin i thash se po te paraqitem nga zyra e eulexit dhe ti duhet te me pergjigjesh ne pyetje me po ose jo.Ju ndale zeri si qenit dhe ma mbylli telefonin.Se shpejti e ndegjoni ne ju tube,dhe me etiketoni spţun apaaaa.Pra sipas Avdiut ,nuk duhet me inqizue ate spiun qe te ka shkatrrue tinza.Pra spiunet duhet ti shpallim atdhetar.Apo qe qenket shqiptar te vertete!

Ja numrin e telefonit te Avdi Ibrahimit o djem

037744338058

Nese jeni shqiptar te vertete benju pyetje keshtu;
A keni fjete bashk me Haxhi Kušin tek prof esor Bajram Kurtin ne Prizren?
A keni fjete bashk me Haxhiun tek Bajram Bekteshi ne Samadrazhe?
A keni fjete ma Haxhiun tek Haziz Morina ne Reshtan ?
A keni fjet me Haxhiun tek Riza Vata ?
A keni fjete tek Selatin Fazliu ne Prishtine bashk me Haxhiun?
Sa here ke fjet Avdi tek Haxhiu?
Sa here ka fjete Haxhiu tek ti ?
Ne sa shkolla te ka que Haxhiu me taxi qe ti shesim librat tona?
A i ke pague lek Haxhiut kur te shetiste?
A e keni kerkue me Haxhiun Besim Ndrecen ,kur e vrau nje polic ne Shiroke ne vendin e punes dhe a e keni kerkue qe ta takonit e ta strehoni per me qite jashte Kosoves?
Sa here e kam que Avdiun tek motrat e tija ne Sallagrazhde e ne Krushe ne kohen e luftes,dhe ate e kam rrezikue jeten time per Avdiun ,a e dini se neper lumej kam vozitur.
A me kan provokue nere sy te poicise ;A guxon me ja qite nje bombe serbise e provokime ma te poshterta qe duhet me shkrue shume me dite te tera.
Mbas vrasjes se Adem Jasharit;Riza Vaten e kishte que te une Adem Demaqi qe ta formoi partin Republikane ,bane mend ne kohen e luftes shaka me mua .
Sherri Avdiut Fatmir Lima nuk me morri ne lufte ,duke me thene se Avdiu e dine se ku i ka fshefur do armatim Besim Ndrecaj sa ishte gjalle qe kishte punue ne komune !!!!Dhe se Avdiu si i denuar politike ne armaten popullore te jugosllavise ne vitin 1981,ketij serbet ja besuan mbas denimit te punoi ne mbrojtjen popullore ne suhareke prej bitit 1984 gjere ne vitin 1987.
Jo me bacen une nuk kam qen i burgosur politike.
Sepse per te burgosur serbet,se pari u dashte tjua japish besen qe nuk ke me punue kundra serbeve,pos mi zbulue patriotet qe jane kundra serbise dhe mi etiketue si spiuna ,si njerez te serbise pa qen fare.

Une keshtu nuk kam pranue me serb dhe spiunet me paten distancue.Une kurr ne profesionet e mija nuk kam mundur te punsohem si Avdiu e Reshati.
Kam krye Normalen ne Prizren me note te shume mire,por ne pune kurr nuk me morren.Kam studjue Drejtesin,as me drejtesi nuk kam mundur te punsohem.Kam krye edhe ShN ne Gjakove drejtimin Histori Gjeografi me note tetshe,por ne pune prape nuk me morren as ne kohen e titos as ne kohen e Rugove coftines.Ne lloto si jam punsue ,me mbiemer te dajve ,se as ketu nuk kisha mundur me shti koken.Keta me u thene pse keni bashkpunue me serb?Te pergjigjen se skam pase qare se per buke e kam pasur!A une nuk paskna pasur shpirt qe tju hy ne bythe serbeve dhe ti marri ne qafe shqiptaret.Po nje magjup shoku i Avdiut nga fshati Terrne emrin Rexhepi i Bades e kishte pas shetit Avdiun e tjeret taxista nuk e kishin shetit e une nuk kisha qellue se ishte mesue me mua halas ta shetisi,kur erdhi tha Avdiu;Tane shqiptaret lypin qi nanen, dhe taxistet me shikojshin mua dhe me thane a shok qe paske.Jo qe nuk e kishin rrahur Avdi udbashin,por frigoheshin nga une dhe Avdiut i mbeste ngat siq thone.Dhe ky magjup nje dite me tha tane po thone Haxhiun pe e shfrytezoim per budalle,e mire me tha po ta bajne,se pa ua q..... nanen dukujt nuk te thirrin o Baba.
Sa per Reshat Budallen:Ai me fjale te Avdiut me turret,veq ja nini krismen se shpejti se hala njeri nuk ka mundur te ma laj kilen .Reshati me turret vetem pse i pata shkrue ne nje teme se nuk po i qete shpiunat qe i ke ne qeveri,dhe se kusheriri i Reshat qenit Imri Badallaj ka marr per gura nxensen e tij,ai me thote se jo nxensen por studenten.Avdiu para disa diteve shkruati nje artikull se profesori ne kohen e titizmit dhunonte nxenset e tija e sote qeni plak dhunone studentet e tija.Reshat qenit ja ka qite.
JU lutem juve nese e merrni ne telefonat Avdiun le te mer pergjigjet ne keto pyetje,nese jo ka afat 12 ore ,pra gjere ne oren 12 te dites ,nese jo e shihni se šfare potere do zhvillohet kundra kesaj qeveries qe kam mi dergue te gjitha inqizimet ne KS te OKB Siq kam dite tju shpetoi tan shqiptareve te kosoves qe mos tju dergoin ne QAD di edhe tua kethej prape mendjen qe plani te riperseritet.E pastaj qohunu vete nese keni zuze me luftue kundra shkive.Avdiu e ndegjone neser se si ka me kape infrakti.
Ndoshta u kam lodhe,por ndoshta se shpejti edhe ju kysmet ne gjygj,qe lejoni pa fakte ti botoni shkrimet e tulifare kuqaloshit.
Nje po ua thote Haxhi Lata ,ju qenket te fresket,por per ti zbulue spiunat e tradhetaret e kombit tend,duhet njeqinde here tju paraqiteni se jeni me ta.Keta qen naten ta marrin shprtin e diten te vijn ne vorrim.
From: info@gazetaditore.com
Date: Sun, 3 Feb 2013 08:18:49 -0500
Subject: Re: PO mire ,keta a ju derguan fakte per mua qe paskam qen udbash i serbise ?

To: perparimi@hotmail.fr

Pershendetje,

Faleminderit per kontaktimin tuaj.

Kane derguar video qe ju vet i keni inxhizuar. Do te thote qe ju vet keni krijuar fakte!

Nese keni pyetje, koment shtese, mos hezitoni te na shkruani.


Me respekt:
Redaksia e Gazetes Ditore
www.GazetaDitore.com

P.S.
Vizitoni edhe projektin tjeter te Gazetes Ditore qe eshte www.Ditar.al dhe publikoni shkrimet tuaja duke qen vet kryeredaktor!2013/2/3 Haxhi Kuši <perparimi@hotmail.fr>
Ju kerkoni nga une fakte dhe ua kam shkrue faktet me imela ,ju šfare fakte tjera nga une kerkoni me vulen e serbise ?

Po mire more femi,a ju kane derguar fakte kundra meje keta dy udbasha te shkines ?Dhe ua botoni sikurse te ishin šlirimtar.

Mos i vete se te tregoin vete se kush jane .Kerkund nuk me jepni pergjigje se ška u kerkoj.ž


Pershendetje

From: info@gazetaditore.com
Date: Sat, 2 Feb 2013 15:41:04 -0500
Subject: Re: E ška me bere me vebfaqen time ?
To: perparimi@hotmail.fr

Pershendetje,

Faleminderit per kontaktimin tuaj.

Zoti nalt, e ti posht, mujne me e ndal shkrimin tend mos me u botu ne Gazeten Ditore.

Shkruaj shkrim me gramatike, e jo me menyren e gjuhes se kafeve, shkruaj shkrim me fakte, qit dokumenta qe me e permbajt shkrimin, edhe qashtu ja mshel gojen cilitdo kundershtare.

Gazeta Ditore nuk pranon kercenime nga askush, sepse njerezit e kane kuptuar qe Gazeta Ditore eshte e hapur per secilin tekst shkrues.

Por, 'me qi' e pa 'Ű' shkrime, dhe pa gjuhe te unisuar shqipe, nuk mund te publikohen. Nuk po themi qe nuk jane publikuar deri me tani, seps enjeri i gjalle edhe mund te gaboje, por provo qe shkrimi juaj te jete me gramatiken shqipe dhe te jete i kapshem nga faktologjia, dhe do te publikohet gjithsesi ne Gazeten Ditore.

Shpresojme ne mirekuptimin tuaj.

Nese keni pyetje, koment shtese, mos hezitoni te na shkruani.


Me respekt:
Redaksia e Gazetes Ditore
www.GazetaDitore.com

P.S.
Vizitoni edhe projektin tjeter te Gazetes Ditore qe eshte www.Ditar.al dhe publikoni shkrimet tuaja duke qen vet kryeredaktor!2013/2/2 Haxhi Kuši <perparimi@hotmail.fr>
Me vebfaqe vetem ua rrujna leshin ketyre spiunave.
Po a dini ma mire me ua shkul qerdhen e shpiujve ?
A nuk i shihni hiq se si i mbrojne spiunat e serbise ?
A nuk po i diktoni se kush eshte spiun e tradhetar ?
Po a ka familje shqiptare qe nuk jane kane te vllaznum me shkie?
Nje po ua thene se per me rreh shpiuna shqiptar as flok ne koke nuk keni.
Vetem me vra nuk mujta me ja arrite qellimit.
Po ju a nuk e ndjekni harten se kush eshte ka shkruan ne forumin e juaj ?
Pse nuk e thone si per mua ,si per keta dy Reshatin dhe Avdiun se po shkruan me kete e kete emer?
Si qofte ky popull shqiptar u shperbleft nga perendia dhe njerezia.
Sa kam punue per qeshtjen shqiptare,ishalla perendia dhe njerezia ua kethen ne te kunderten.
E kam fjalen sa te mira u kam prue shqiptareve aq te keqia i rafshin popullit shqiptar.
Vetem nje ua them;Se ato shkrime qe mi keni shlyer,nje dite keni mu pendue shume.

Ju lutem te me tregoni te verteten;A ju kane kercnue keta dy ;Reshat Badalla dhe Avdi Ibrahimi qe mos te mi botoni shkrimet e mija ?

Te fala te sinqerta

Haxhi Latif Kuši


From: info@gazetaditore.com
Date: Tue, 29 Jan 2013 06:51:16 -0500
Subject: Re: Reshat Badallaj klyshi shkines
To: perparimi@hotmail.fr

Pershendetje,

Faleminderit per kontaktimin tuaj.

Nje shkrim qe e kemi botuar, nuk e kemi pare qe keni perdor fjale banale 'ma qini nonen me jau qi nonen'. Keto fjale nuk tolerohen ne mediumin tone e keto fjale ju mund t'i publikoni ku te doni, por jo ne Gazeten Ditore, dhe per kete arsye eshte fshire vetem ai artikull.

Artikuj te pa lektoruar dhe te pa argumentuar nuk publikojme. Fjale te kafeve mundet dhe eshte duke derguar cdokush.
Kemi mbi 10 shkrime qe kane dergu njerez te tjere ne temen per Haxhi Kuši por nuk i kemi publikuar sepse vetem eshte e mbushur me fjale pa asnje argument.

Kerceniemt nuk bejne pune tek ne, sepse kane thene pleqte 'ka hoxhe mbi hoxhe'...!

Gazeta Ditore nuk eshte patriote dhe nuk ka lidhje me asnje armik te shqiptareve. Kryejme punen tone ne menyre te dinjitetshme, dhe asnjehere askend nuk e kemi quajt 'zagar' e as 'klysh' e as asnje fjale tjeter qe shkruhet nga ju kinse jeni nga Amerika kurse shkruani nga Franca, por ne prap tolerojme fjalen e lire neper komente edhe nuk bejme ze qe ju shkruani me mbi 10 emra ne me shume publikime, qe te duket se ka me shume njerez kunder ndonje shkrimi. A s'ju duket kjo liri e shprehjes, edhepse e shohim shume mire se prej NJE NJERIU po vijne shume emra te ndryshem ne komente???

Ju keni derguar shkriemt se qka mendoni ju, ju na keni derguar shkriemt se qka 'mendojne' njerzit tjere, por asnje dokument nuk i argumenton keto pohime, por jane vetem shkrime te thata.

Edhe Agim ăeku, Tahir Zemaj e shume te tjere kane qene pjese e armates jugoslave, dhe kjo nuk e ben njeriu qe eshte i shitur tek armiku!!!

Ku lehin qejt dicka nuk eshte ne rregull. Per kete arsye Gazeta Ditore nuk do te publikoje me asnje shkrim, asnje koment as tendin e as te Reshat Badallaj e as te Avdi Ibrahimi ne kete teme. Me duket qe keta dy jane shoket e tu me te mrie, se duke te permendur po ta ngrisin cmimin e cmuarjes. Per ke folet, eshte mrie, sepse nuk eshte harruar, ska lidhje a folet pe rte mrie apo per te keq.

Ne nuk e njohim as Bahtir Hamzen as Reshat Badallaj, as Avdi Ibrahimin e as Haxhi Kušin.

Ne jemi persona te rinj, dhe jemi rini e shendoshe shqiptare, dhe neve n adhemb kur e shohim qe nje gjenerate perlahet n'mes veti me fjale ne menyre virtuale, e qet fjale te medha burrash, na kputen krejt me keto fjale, qe ne ne Gazeten Ditore qe sot do t'i bllokojme edhe komentet edhe shkrimet ne mes jush, e ne fund as njera pale e as tjetra pale nuk na duken burra, sepse intrigat e dyanshme i shfaqin vetem virtualisht, kur munden krejt keto qka i flasin me i dergu ne gjygjesine e Kosoves ose te Salsburgut. Por as njera pale e as tjetra pale s'keni fakte me siguri, por vetem etiketime, e per kete arsye asnjera pale nuk i qaseni gjykatave.

Nese dikush pershembull tefyen moralin tend, dhe ti nuk e hedh ne gjygj kete qeshtje, kjo do te thote qe ti ndihehs i zhytur ne po ato ujera. E pranon vertetesine e asaj qka thone te tjeret per ty. Me pas qene ti i paster, e kishe hedh menjehere lende ne gjygje te Kosoves dhe evropiane, sepse ne bote eshte shume i ndijshem prekja ne moralin e dikujt!!!

Sa per fjalen tende 'mi rrofshi koqet'... Ju lutemi silluni mire e mos peprdorni keto fjale, se edhe ne dijme t'i perdorim keto fjale, por mundohemi qe te mos bijme ne rang me personat qe shprehen keshtu. Jeni me i vjeter, dhe dueht te ju vije turp per sjelljen tuaj me keto fjale banale!

A eshte Gazeta Ditore pa cenzure apo jo, kete dhasht Zoti nuk vjen kurr ne hise te qellohet nga nje person i perfolur por kete e dijne mbi 80.000 shikues ne dite qe vizitojne Gazeten Ditore...!

Kur ti neve na ke shpetu... Kur ti neve me na shkateru...! Ju lutemi mbledhni mendje dhe kujdes se qka i shkruani Gazetes Ditore e cila eshte gazete e regjistruar ne SHBA e poashtu edhe ne Kosove, dhe nese edhe nje kercenim edhe me i vogel vjen nga ana juaj, te jeni te bindur qe do t'ju padisim ne gjygjin ku ju jetoni. Kemi IP adresen tuaj qe mund te dijme edhe dhomen e nderteses prej nga shkruani!!!

Po ju lusim ne menyre njerezore qe me asnjehre te mos e kontaktoni Gazeten Ditore me shkrime dhe me idiotizma qe perqan kombin tone, as ju e as Reshat Badallaj e as Avdi Ibahirmi, asnjeri, sepse asnjerit nuk do t'ju publikojme shkrimet q eju keni njeri per tjetrin, se krejt po duken shpifje prej fillimit e deri ne fund, se po t'kish pas diqka te vertete, ju ose ata e kishit hedh kete qeshtje ne gjygj...

Nese keni pyetje, koment shtese, mos hezitoni te na shkruani.


Me respekt:
Redaksia e Gazetes Ditore
www.GazetaDitore.com

P.S.
Vizitoni edhe projektin tjeter te Gazetes Ditore qe eshte www.Ditar.al dhe publikoni shkrimet tuaja duke qen vet kryeredaktor!2013/1/29 Haxhi Kuši <perparimi@hotmail.fr>
Shkruan
Haxhi Latif Krasniqi(Kuši)

Nese jeni gazete pa cenzure duhet ta botoni kete artikull timin,e mos u beri si enveristet e m.
Shyqyr zotit qe e kam edhe gazeten time dhe i qesi ne te .Ateherit kur ju nuk mi botoni . Vertete nuk u kuptoi juve te ditores;Here thuani se ua kemi botuar artikullin ,ndersa kur e kerkoi,nuk gjindet fare.Pra Reshati dhe Avdiosi u ka kercnue pse mi botoni keto shkrime.Ma mire ua qet tja keni friken Reshat Kalemit te shkines dhe Avdi udbashit pizdes se serbise.Sepse ju vrasin duke ua rrue leshin e prapanices .E ne fund e bluajne dhe e pijne me kafe te mengjezit.Jo kane mundesi te manipuloin me njerez frazhila qe tju thone se jeni tradhetar,dhe ka mundesi nga keta te smur tju heqin qafes.Frika nuk eshte budallaki,por njefare lloje trimerie.

Me qellim ju ofendoi, vetem tju shoh se a jeni te vertete qe pranoni edhe fyerjet!
Po ju šenkeni ata mbrojtesit e serbeve.E kam dite qe tere shqiptaret jane perqitur me serb dhe para mases secili ma patriot se tjetri.
PO šfare argumentesh kerkoni nga une?A ju kam derguar mesazhet e njerezve qe kan shkrue per Avdiun,ku edhe mua Avdiu ne mesazhe me shkruan se kam punue ne MPPJ nga viti 1984 gjere ne vitin 1987 dhe si ka qen e mundur qe Avdiu si i denuar iredentist ne sherbimin ushtarak ne vitin 1981 ,qe serbija tja beson punesimin ne Mbrojtjen popullore te jugosllavise?A keni ne mend ju te ditores ?.A nuk ka shkruar neper shkrimet e tija Reshati se ka organizuar demostrata dhe luften e ušk es ?A nuk i ka thene Kadri Mani se Reshati bashk me Demaqin kan gishte ne vrasjen e Ahmet Krasniqit ?
Pra sipas jush Reshat Badallaj paska te drejte te me etiketon pa argumene .Ku i paska marr ato argumente ore njeri?Kush jeni ju qe e mbroni kete shpiun dhe vrasetar te shqiptareve?A nuk ka shkrue tek ju se serbi dhunoi 20000 mi femra shqiptare.Me tregoni se ku kam gabue ne kete artikull ?A ju zotri shkrimet e ketij zagarit nuk ja lexoni,pos ashtu si magari peles .Ku ka te drejte Reshati te me shane ne familje ?Une nuk e shaj ,por nese takohem me te e sheh se kujt i qi... n.
Ja lexoni fakte per Reshat Badallen
Ai ku ka fakte per mua ?Reshati bazohet ne nji njeri qe etiketon tere atdhetaret udbasha,Ky eshte Bahtir Hamza.Kete e ka informator Reshat Badallaj dhe Avdi udbashi.
Pra edhe ju e mbroni me nje fjale Bahtir Hamzen.
Po qe šenka pa cenzure kjo gazeta ditore.Dhe kur nuk u pelqen kundra pergjigjeja thuani se nuk ka drejteshkrim .Eh po na rrofshit koqet bashk me Reshat Udbashin e Avdiosat.
Siq kam ditur tju shpetoi do te dij edhe tju shkatrroi.
Nje popull qe nuk ja dine per ndere atij qe i shpetoi,vriti se kurr mend nuk do mblidhnin.

EDhe nje here lexone ketu ne kete link qe kacafytet me Kadri Manin dhe i shpifet kinse Kadriu ka gisht kinse i ka vrare Nuhi Berishen dhe Rexhep Malen ne nje podrum te Prishtines.Dihet mire se Kadriun ate dite e burghosin ne shtepin e tij.Pra sikurse edhe Reshat Badallen mbas masakres se zhurjaneve.
Vertet ende nuk gjeta shqiptar te vertete dhe te sinqert qe nuk eshte spiun e tradhetar.

http://www.albaniapress.com/lajme/15193/RESHAT-BADALLAJ-DHE-ADEM-DEMACI-NUK-KANE-GISHT-NE-VRASJEN-E-AHMET-KRASNIQIT-NE-TIRANE.html


Kush eshte Reshat BADALLAJ ?

. Ne pranvere te vitit 1981 arrestohet nga kryeshefi i milicise ne Zhur, Muharrem Mehmetaj dhe dergohet ne doren e UDB-ashit Zenel Celina ne Prizren. Nderkaq, me 1982, serish arrestohem pikerisht ne diten e Flamurit. Ne janar te vitit 1984, arrestohem per shkak te skenarit te dasmes se vellaut qe valonin flamujt me shqipen me dykrere dhe pse nuk mora flamurin e pushtuesit Jugosllav. Per kete shkroi NIN dhe ôVjesnikö i Zagrebit. Autore ishte Nadira Avdic-Vllasi, gruaja e tradhtarit te kombit Azem Vllasi.
Me 1998, ne Zhur, organizova protesten dhe me rrethe 2000 vete futemi ne Prishtine.
Ne shkurt te vitit 1989, futemi ne horizontin e tete e te nente ne ôTrepceö per t┤i dhene perkrahje minatoreve. Me 28 mars te vitit 1989, diten e marte, dola ne organizim te demonstrates me te pergjakshme kunder policise gjakatare serbiane dhe tradhtareve shqiptare. Ne kete perleshje vriten tre kusherinjt e mi, njeri nxenes i klases se peste i filloresů Nje jave me vone, per te ndrišuar rastin, shkruaj Pamfetin famoz qe e botuan gazetat me prestigjioze boterore, duke i vizituar spitalet dhe varret ne Zhur. Kam dhene intervista te shumeta ate bote.
Per keto vepra ôarmiqesoreö u arrestova tradhtisht me 4 maj 1989, nga udbashi i kombit Rustem Ramosaj, ky gjaksor u dekorua me medaljen per trimeri nga Borisav Joviqi, kryetar i kryesise te Jugosllavise te asaj kohe. Bakshishin per arrestimin tim dhe vrasjen e shqiptareve e dorzoi ne dore ăoloviqi e Bajram Selani, faksimili origjinal ne librin tim te trete. U akuzova sipas nenit 114 lidhur me 139, qe parashihej denimi prej dhjete vjetesh deri me vdekje. Jam themelues dhe kryetar i Shoqates Atdhetare ôGRYKA E LUMESö me seli ne Hanover, shoqata me aktive ne kohen e luftes. Deri me tani kam te botuara kater libra, te pestin e kam perfunduar.
http://web.kosovalbaner.com/vm/2011/11/badallaj-shpifjet-rreth-emrit-tim-dhe-vrasjes-se-ahmet-krasniqit/


Pergjigje
Nga Haxhi Kuši
Reshati thote e morren e derguan tek ai me 1981 e sa e denuan ska asgje!Me 1982 serisht arrestohet dhe nuk e paskan denuar,pos e paskan dresuar.
Me 1984 arrestohet per flamurin e serbise qe nuk e ka venue ne dasmen e vellaut,sa e kan denue nuk shkruan se nuk e paskan denue zagarin e tyre.Pos paska shkrue gruaja e nje tradhetarit per kete zagarin e serbise.Ndersa gazetat ne gjuhen shqipe jo!
Me 1998, ne Zhur, organizova protesten dhe me rrethe 2000 vete futemi ne Prishtine.E ne disa shkrime thote tre mije.
Ky zagar paska hyre ne zgafelle ,kur ne zgafelle hyjshin vetem spiujt e asesi atdhetaret as per se afermi nuk kan pasur mundesisht ti afrohen.
A nuk shkruan zagari shkines se me 28 mars 1989 ka organizue demostrata kundra gjakatareve dhe tradhetareve .Ku i paska njohur emrat e tradhetareve?šfare memorje ka pos nga shkrimet e tjereve shkruan si magari ne telefone.Ata qe kan organizuar demostrata,pa qen klysh i shkaut nuk ke pasur guximi per ti organizue demostratat.Ke shkue ne sekretarjatin e puneve te mberndshme te zhurit apo prizrenit dhe ke marr leje per demostrata.Pos qe ke marr leje je paisur me sherita te kuq qe ta mbane rendin e demostruesve Reshat qeni i serbise., Ne demostrata jane vrare ata shqiptar qe kane qen kundra okupimit serb qe emrat ti lagua ua ke dhene serbeve dhe tradhetareve tu.
Vete ka themelue gruken e lumes dhe vete eshte shpallur kryekupuk i tradhetareve .Mos e vete se na tregone vete klyshi serbise.
E paskan denue sipas neneve serbe dhe paska shpetue pa therra dhe nuk e paskan masakrue udbashin e tyre dhe sot kikirik si kenduesi.
Reshat qeni i serbise ti se pari serbeve iu ke betue ne nane e zot qe je neriu i tyre,pastaj serbet kan organizuar arrestin tend dhe kane organizue edhe gazetat qe tyre qe te shkruajn per atdhetarizem te sofizuar,qe masa te beson ne ty ore klyshi udbes.
Po ku i din Reshati se kush ka vrare shqiptar?Ka i merr keto informata ?Kur dihet se tere policet na gjuajshin e ky paska pergjuar se ne kan duhet me gjuajte.
Me keto librat e tua lirisht lenji ne ndonje WC te gjermanise e le ta fshijnin prapanicen gjermanet.
Per sot kaq me Reshat zagarin e serbise


Haxhi Latif
Kuši(Krasniqi)

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Gazeta Ditore
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas rÚpondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: