AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 SHBA kėrkon njė lloj autonomie pėr serbėt nė veri

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15047
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: SHBA kėrkon njė lloj autonomie pėr serbėt nė veri   Ven 5 Avr - 2:27

Rajoni - 03/04/2013 8:08LAJMET KRYESORE

Mbahu nane mos ke froke se ju ndihmon nana amerike;ua ka fute faren,pritni ta lindni kopilin o shqiptar te merdhire.


Qėndrimi i SHBA-ve ėshtė qė Kosova duhet tė vendos “sesi tė zbatohet autonomia qė e kėrkojnė serbėt” nga veriu i Kosovės, ka thėnė zėdhėnėsja e Departamentit tė shtetit, Victoria Nuland.
Nuland nė konferencė pėr media ka thėnė se roli i Serbisė duhet tė jetė i tillė qė t’ua bėjė me dije qytetarėve tė Serbisė dhe serbėve nė Kosovė se ėshtė koha qė kjo ēėshtje tė zgjidhet.
Strukturat paralele dhe ēėshtjet e tjera tė normalizimit tė raporteve ndėrmjet Kosovės dhe Serbisė, sipas Nulandit, janė tema nė tė cilat po punon pėrfaqėsuesja e lartė e BE-sė pėr politikė tė jashtme dhe siguri, Catherine Ashton.
“Dėshirojmė qė kėto ēėshtje tė zgjidhet paqėsisht tė cilat edhe Kosovės edhe Serbisė do t’iu mundėsojnė pėrparim nė rrugėn drejt BE-sė”, ka thėnė Nuland............................
...............

http://www.oranews.tv/rajoni/shba-kerkon-nje-lloj-autonomie-per-serbet-ne-veri/
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15047
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: SHBA kėrkon njė lloj autonomie pėr serbėt nė veri   Ven 5 Avr - 2:42

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15047
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: SHBA kėrkon njė lloj autonomie pėr serbėt nė veri   Ven 5 Avr - 2:44

Stalinistėt e enverizmit kishin nė listė t’i vrasin edhe mijėra shqiptarė
Bota Sot | 11.02.2013 18:55
Share on facebook Share on print Share on email Share on twitter More Sharing Services
21

Jo ēdo kush e din se gjatė luftės bėheshin disa aventura, kur njerėz tė posaēėm prej nga dy vetėve, i sulmonin serbėt nė pikat e tyre dhe ikshin.

...Neve s’na mbetet tjetėr veēse tė falėnderojmė Amerikėn dhe popullatėn hebraike nė Amerikė e nė shumė vende tė botės, Gjermaninė dhe vendet tjera tė Perėndimit demokratik qė pėrmes NATO-s e sulmuan Serbinė antishqiptare, duke ia prishur planin aleancės sllavo-ortodokse dhe radikalizmit islamik, dhe pse jo, edhe sllavo-komunistėve tė Kosovės. Fati ynė qė hyri NATO-ja nė Kosovė. Po tė mos hynte NATO, stalinistėt e enverizmit kosovar kishin nė listė t’i vrasin nė mėnyra tė ndryshme, jo vetėm ata qė i vranė, por edhe 300 mijė shqiptarė tjerė qė ishin nė anėn e z. Rugova. Nė listė figuronin emra nga fshatari i thjeshtė, bujku, bariu, rojtari, gazetari, mėsuesi, profesori, akademiku, ish i burgosuri politik, mėrgimtari, polici e tjerė, duke i pėrfshirė edhe tė gjithė ata qė ishin tė punėsuar nė institucionet e Kosovės nė atė kohė.


(Tekstin e plotė mund ta lexoni tė martėn nė publikimin e shtypur tė gazetės kombėtare “Bota sot” botimi i Diasporės – Perėndimit)

Abonohuni nė gazetėn “Bota sot”. Mundėsitė e abonimit janė nė Zvicėr e Gjermani.
KomentetKomente (61) | Kthehu
Kur erdhi ushtria (e rregullt), nje major kur i pa femijet dhe nenat e tyre duke qare, tha:- askush mos te frigohet sepse Ju keni me shkua ne Shqiperi. pra hypni ne kamiona, deri ne Rahovec. Ushtaret, ndihmonin femijet per me hyp ne kamiona. Edhe ata qanin bashke me NEVE. .... Rruges per ne Rahovec, afer Astrazubit na kane ndal dhe na kane zbrit. ... Pra nuk na derguan ne Shqiperi,- pse?- Nuk e di! Per keto masakra qe i permenda me heret, Habib Zogaj ish gaztar i Kosoves se Lire dhe korespondent i asaj ane, ka botuar nje liberth te vogel me fotografi te te vrarev dhe te masakruarve te keti rrethi. Une e kam pas ne dore dhe i kame pare vete ato fotografi. Edhe ne keto komente, nuk shtova asgje. U bera vetem nje pershkrues besnik i ngjarjes.

Mergimtari @ 13/02/2013 19:18
Ushtria serbe erdhi ne Bjeshke dhe na zuri te gjalle, disa mijera. Femijet qanin; vajzat, nuset dhe grate frigoheshin per me te keqen:DHUNIMIN, ndersa ne pleqt veq kqyrshim. vazhd.

Mergimtari @ 13/02/2013 15:48
Kishim ik nga shtepite tona, pa ushqime dhe pa tesha (te mjaftueshme). Ishte prill (nese kam harrua saktesisht datat ose muajin, kerkoj falje). Disa mijera, ndoshta edhe dhjetera mijera nga Astrazubi, Carravrana, Javici dhe nga fshatrat e tjera ishim vendos ne lugina te te malit, me sahpres se nuk do te hetohemi. Para, nesh, ne Veri-Lindje shtriheshin vreshtat e Pallankes. Pas pak ka ardhur nje apo dy gazika me police apo ushtare serbe. Disa ushtare te uck-es i kane marr ne shej. Iu kemi afrua dhe iu kemi thene:-ju lutem mos gjuani se shkojme poshte! Ata kane gjuajt dhe e kemi pare se iu ka shkua tym, pra jane kall automjetet (me siguri edhe ushtaraket ose policet) Pas disa oreve, policia i ka masakrua 28 burra nga Dragobili (shumica), i kane pre te gjalle: Ilaz Paqarizi, profesor, Daut Paqarizi, rojtar (dhe shtepiak) ne Gjimnazin e Malisheves.... Kjo ishte pjesa e pare. Pjesa e dyte fillon tash...vazhd.

Mergimtari @ 13/02/2013 15:46
SHABAN ARUSHA @ 13/02/2013 10:11, Shaban, edhe pse kam thene se nuk dua te komentoj me, "komenti" yt me shtyrib ti them nja dy-tri fjale. Shaban, te pershendes perzemersisht. Dua qe te flasim drejt. Nje babe i nje shkut tim (K.M) ishte ne vizite te djali i vete. Ai, me thirri qe te shkoj nje nate per darke. Hengrem e pime, siq e kem zakon. Pas darke, une e pyeta:-si ekeni kaluar gjate "luftes"? -Ka mundur me qene edhe me keq! Plaku folte dhe me shume qante. Edhe une u preka sepse Ai tregonte nga vendi i ngjarjes, ate qe e kishte pa e me shume e kishte ndier. Po e filloj se nuk po kam durim: Ishim ne mes te Bjeshkeve te Astrazubit dhe Carravranes. vazhdoi plaku....vazhd.

Mergimtari @ 13/02/2013 15:36
@Ushtari i deshtur as vetit as shukri bujes sja boj hallall qe sjakena fut kallash e dy bume mejav gjue pikes te rrafshit thojshin moni mos gjuni ka than shtabi i UCK-ES SE MBAROJN POPULLATA E USHTRIA PER BUK E FURNIZIM TASH ZOGJT E SHABAN ARUSHES BOJN HAJGARE ME RRAFSH EDHE PSE SKAN GJU ME KALLASH POMDOKET QESKAQARE EDHE NJIHER PA KERSIT LUFTA NE BELIGRAD E MEJU HI MRENA MEI SHKEL ME KAM BARBART E SERBORUSIS

dardhani @ 13/02/2013 15:02
Ti me nofken ushtar i deshtuar tije ushtar qe ke trathtuar more faqezi.Ti mesiguri ke qen ne pjesen e atyre me shamija te zeza paramilitarve shkie ne bashkpunim me Faruk Gashin mikun e komandatntit policis Serrbe ne Shtimje.

SHABAN ARUSHA @ 13/02/2013 10:11
Masakra e Reqakut ka qen shkak i sulmit ne ajer me mitraloz,mbi ushtaret serb nga ana e Shukri Bujes.Dhe serbet kinse ne hakmarrje masakroin shqiptar te pafajshem. Po me vjen shume keq qe e them kete te vertete mbas shume vitesh.Sot jam invalid lufte dhe pa kurrefare respekti. Kurr hallall mos i kofte mundi im. Mallkimi kurr mos iu zbrite nga shpirti i tradhtareve Mbi 170 komandues te uēk es jane kan te kyqur me derektiva te serbise.Serbia vetem fizikishte nuk eshte ne kosove.

Ushtari deshtuar @ 13/02/2013 02:53
Nje ta din secili shqiptar se ne ēdo tanks serbe ka pasur nga pese shqiptar marksista leninista. Keta sot e kane Kosoven ne dore. ēdo shqiptar qe eshte plaqkitur nga serbet ,plaqkat me komandatat te uēk i kan ndare. Kush done ti besoi se vertets le ti beson e kush jo eshte me serbi,sepse munohet me lare balte me urin.

Kasapi @ 13/02/2013 01:34
@Gjakovari,edhe njėherė po them;nėse janė tė vėrteta ato qė thot Besniku pėr ,,zogėzat,, e haxhisė,atėherė une po them kurr zėrin mos ja dėgjofsha haxhisė sė tillė,por nėse janė shpifje,atėherė kėto janė fyerje shumė tė rėnda.Klm

IKRASNIQI @ 12/02/2013 23:35
Tungjatjeta dhe faleminderit per komentin, zoti IKRASNIQI. Me pelqen pergjigja yte. Beniku e permend fjalen "zogeza" pa e fyer, por kur vjen fjala te burrecat qe e lene njeren e e marrin tjetren, pastaj e le tjeren per ta merre nje tjeter, sic na kane thene per Jasharin, kesaj nuk i thone as burreri e as trimeri por qyqarllek dhe maskarrallek, ndaj hiqe nga memorja yte kete "merakli" zogezash, sepse te gjithe i duam zogezat por nuk tallemi me grate tona sic tallet ai dhe tung!

Gjakovari @ 12/02/2013 20:55
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: SHBA kėrkon njė lloj autonomie pėr serbėt nė veri   

Revenir en haut Aller en bas
 
SHBA kėrkon njė lloj autonomie pėr serbėt nė veri
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: