AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Me tradhetar ska marveshje

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Me tradhetar ska marveshje   Jeu 11 Avr - 16:14

Maqedoni, dėshton marrėveshja midis BDI-sė dhe PDSH-sė
Publikuar mė 07.03.2013 | 13:01

Dy ditė pasi zyrtarė tė lartė tė BDI-sė akuzuan partitė rivale se po punojnė pėr tė provokuar incidente tė dhunshme si tė ditėve tė fundit, kryetari i PDSH-sė Menduh Thaēi refuzoi tė firmosė me kryetarin e BDI-sė, Ali Ahmeti njė marrėveshje si ajo e vitit 2011 pėr zgjedhje tė lira, tė ndershme dhe demokratike.

"Nuk e dimė arsyen se pse u refuzua nėnshkrimi i kėsaj marrėveshjeje, por ne pėrsėrisim qėndrimin se do tė ishte mirė qė edhe njėherė tė ripėrsėritej vullneti i mirė i vitit 2011 dhe qė rezultoi me zgjedhje tė lira'', tha zėdhėnėsi i BDI-sė Bujar Osmani.

Ndėrkohė shefi i shtabit zgjedhor tė PDSH-sė, Bekim Fazliu, tha se, "PDSH ėshtė e vetėdijshme pėr seriozitetin e situatės dhe me qėllim qė situata tė mos pėrkeqėsohet edhe mė shumė, ditėve tė kaluara zgjodhėm tė mos prononcohemi dhe tė mos i pėrgjigjemi BDI-sė duke i thėnė asaj tė rrijė e qetė pasi humbja nė kėto zgjedhje nuk do tė thotė fundi i botės'', deklaroi Fazliu.

/Shekulli Online/Pėrgatiti: B.M./


Videot e fundit

Aksidentet mė komike tė vitit 2012

Hakmerret ndaj shokut duke i ndarė makinėn nė dysh me sėpatė

Ja dhe njė zog i “zgjuar”, pėrdor kėtė copė bukė pėr tė kapur peshq

Bebja fle e rrethuar nga gjarpėrinjtė

Komenti juaj do tė moderohet, para se tė shfaqet nė faqen e Shekullit
1 Komente 0 0


Rrenat e uēk,kinse e thyen kufirin shqiptaro shqiptar.Jo qe po na genjejne ,por edhe ma shume e kane forcuar murin e ndarjes midis shqiperise e kosoves dhe viseve te tjera shqiptare.Tradhetaret skan marre as moral.Pos tradhetin e tyre e shendrroin ne patriotizem te marr.
Haxhi Kuēi
Zotri Ibrahimi dhe Thaqi jane kokat gjeniale te diteve tona.Kryesorja keta nuk jane qelbsirat e spiunave.Marveshje ska me tradhetaret e kombit qe na tradhetuan dhe bashkpunoin me sllavet,ne dem te popullit.
BDI,e maqedonise dhe PDK e kosoves jan ka ua pergadisqin prape nje lufte ne trojet shqiptare.Por tani me permasa ma katastrofike.Ju shqiptar nese e shifni se uēk e ka me sherr luftoni kundra saj sikurse kundra sllaveve sepse keta nuk kan dallim nga shkau.U mbush kushiqi me tradhetar shqiptar.Gjeni tradhetise sa vjen e trashet.Nuk na kan faj sllavet qe jemi ne roberi,sepse tradhetaret pa sllavet nuk munden te rrojne.
Thone pleqet;Qeni keq ua bjen ujkun deleve.Apo;Burri poshter ,gruas ja bjen jaranin ne shtepi.
Kush eshte Bektesh me merr vesh.E kush eshte shpiun me etiketon tradhetar.Vetem ne me kuptoni;Ma me lufte te uēk kurr as liri as bashkim ska per te pasur shqiptaria.Pse?
Sepse luften e udheheqin ministrat e puneve te jashtme te ish shkive,dhe na paraqiten patriota me bateria.
Per te na shpetue nga tradhetaret,ka mundesi vetem i madhi Perendi,apo Amerika.Me na bombardue sikurse popullin e Lutit me meteora,ose me bomba atomike dhe ishalla mbesin ne jete ata shqiptar qe nuk kan ngrere mut me shkie ne dem te tonin.
Kujt i djeg le ti kethehet ne ate te nanes se tij.................
...............

http://www.shekulli.com.al/web/p.php?id=18122&kat=91&status=ok
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Me tradhetar ska marveshje
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: