AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Lufta e ušk a u be per ti bashkue trojet,apo ndarjet ?

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Lufta e ušk a u be per ti bashkue trojet,apo ndarjet ?   Ven 12 Avr - 2:45

Po pasi lufta e ušk e kishte per nje te vetmen qellim bashkimin e trojeve shqiptare dhe ne fund me ndihmen e topave te Berishes dhe aviacionit te NATOS komanda e ušk mundi ti theje gret e kufirit shqiptaro shqiptar.Lehte eshte ta ngrisish zerin larte kur derzan e ke Luanin.E tani ška eshte ne pyetje pse prape shqiptaro shqiptaret u ndajten ?Dhe qelin dogana e dogana.Me kete dmth se lufta e ušk nuk paska pasur si qellim šlirimin dhe bashkimin,pos per ti stermbushur gjepat e tyre siq po shihet kjart.
Nese mendon dikush se keta edhe nese pasurohen,kan te drejte se kan luftue.Gabim dhe mekat e kan,sepse jan argatet e ketyre dreqneve.Ne lufte nuk e kan marr šdo njeri,e sidomos ate qe ka dashur ti luftoi qetniket.Pra eshte bere ne lufte selekcionimi i personave se kush e cili duhet ta marri armen dhe ti luftoi serbet,apo patriotet e vertete.
Si eshte e mundur qe ne mesin e ushtareve te ušk te dhunohen femrat tona ?!Dhe ne nje shifer qe as ne tere luften boterore nuk ka ndodhur nje gje e tille.Si eshte e mundur qe nje armik ta zbrazi te tere nje popull nga atdheu i tyre dhe mos ti dali ne ndihme ushtria šlirimtare?!Si eshte e mundur qe pas asaj lufte te ndohet kosova?Si eshte e mundur qe pas asaj lufte ne Maqedoni ,prape shqiptaret te qeverisen nga sllavet?!Si eshte e mundur qe pas asaj luftes qe u zhvillua ne Luginen e Presheves,prape shqiptaret nen sundimin serb?!Ne fund e pyesi te tere popullin shqiptar ;A ka tru ky popull,qe te logjikon ?Apo vetem jeton sa per sy e faqe.
Ky artikulli imi vlen sa here qeveritaret deshiroin ti perkujtoin lufterat e thyerjes se kufirit shqiptaroshqiptar.Apo luften e bashkimit shqiptar.
7Haxhi Kuši
................
...............
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Lufta e ušk a u be per ti bashkue trojet,apo ndarjet ?
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas rÚpondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: