AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Ashton: Marrėveshja pėrcaktoi nivelin e autonomisė pėr serbė

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Ashton: Marrėveshja pėrcaktoi nivelin e autonomisė pėr serbė   Ven 26 Avr - 16:43

Ashton: Marrėveshja pėrcaktoi nivelin e autonomisė pėr serbėt
Nė njė kolumne tė shkruar pėr tė pėrditshmen me tė madhe amerikane, New York Times, lehtėsuesja ar e dialogut ndėrmjet Kosovės dhe Serbisė, shefja e diplomacisė evropiane, Catherine Ashton, ka thur lavde pėr kryeministrin e Kosovės Hashim Thaēi dhe atė tė Serbisė, Ivica Daēiq.

Ajo i ka vlerėsuar tė dy kryeministrat si liderė qė kanė vendosur tė ndryshojnė historinė e pėrplasjeve tė pėrgjakshme.

Derisa ka shkruar pėr natyrėn e marrėveshjes se arritur, Ashton ka thėnė se me tė ėshtė vendosur niveli i autonomisė pėr 10 mijė serbėt qė jetojnė nė veri te Kosovės

“Nė fund ata gjetėn gjuhen e pėrbashkėt pėr niveli nė autonomisė qė serbėt e Kosovės duhet ta kenė. Nė vendet e tyre (Kosova dhe Serbia) marrėveshja gjeti mbėshtetje te gjerė nga spektri politik si nė Prishtinė ashtu dhe nė Beograd", ka shkruar nder
tjerash Ashton.
...................................
http://www.botasot.info/kosova/221522/ashton-marreveshja-percaktoi-nivelin-e-autonomise-per-serbet/
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Ashton: Marrėveshja pėrcaktoi nivelin e autonomisė pėr serbė
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: