AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 SHIK i PDK-sė zyrtarizohet nė “Vetėvendosje” Bota Sot |

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: SHIK i PDK-sė zyrtarizohet nė “Vetėvendosje” Bota Sot |   Ven 26 Avr - 17:01

SHIK i PDK-sė zyrtarizohet nė “Vetėvendosje”
Bota Sot | 26.04.2013 18:21

http://www.botasot.info/kosova/221682/shik-i-pdk-se-zyrtarizohet-ne-vetevendosje/
Zyrtare: shefi i SHIK/PDK-sė pėr rajonin e Prizrenit dhe PSK rekrutohet nė “Vetėvendosje”

SHIK-u i PDK-sė e ka marrė nė shėnjestėr “Vetėvendosjen” duke e shndėrruar nė njė adresė ku SHIK-istėt duhet tė futėn brenda, pėr ta neutralizuar Albin Kurtin.
Ilaz Kadolli njėri ndėr krerėt e organizatės spiunuese, pėrkatėsisht shef i SHIK/ PDK pėr rajonin e Prizrenit zyrtarisht ėshtė rekrutuar sot nė “Vetėvendosje. Deri tani Ilaz Kadolli ishte kryetar i Partisė Socialiste tė Kosovės/ PSK. Qė nga paslufta ky ka qenė njėri ndėr “urithėt” kryesor tė SHIK-ut tė drejtuar nga Kadri Veseli (PDK), e qė operonte nė Prizren dhe rajone tė Kosovės. Ka avokaturėn “AVOKAT ILAZ KADOLLI”, adresa “Ibrahim Lutfiu” Nr.16, Prizren. Pėrveē Ilaz Kadollit zyrtarisht “Vetėvendosjes” i ėshtė bashkuar Partia Socialiste e Kosovės/ PSK, e cila nė zgjedhjet e fundit lokale, ka fituar pesė ulėse nė asambletė komunale nė Ferizaj, Therandė dhe Shtėrpcė. Partia Socialiste e Kosovės/ PSK nė pėrbėrje tė kryesisė ka: Ilaz Kadolli (kryetar), Haki Morina (sekretar), Ali Halimi (kryetar i Asamblesė), Emrush Xhemajli (anėtar), Arben Rashkaj (anėtar), Arijana Zejnullahu (anėtare), Atdhe Ahmetaj (anėtar), Ilir Ejupi (anėtar), Mirjeta Selimi (anėtare), Gėzim Gegaj (anėtar).

(Tekstin e plotė mund ta lexoni tė shtunėn nė publikimin e shtypur tė gazetės kombėtare “Bota sot” botimi i Diasporės – Perėndimit)
Abonohuni nė gazetėn “Bota sot”. Mundėsitė e abonimit janė nė Zv
icėr e Gjermani.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
SHIK i PDK-sė zyrtarizohet nė “Vetėvendosje” Bota Sot |
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: