AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Jonuz Musliu;nuk luftuam per bashkim kombetar ,e per ēka o q

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Jonuz Musliu;nuk luftuam per bashkim kombetar ,e per ēka o q   Lun 6 Mai - 16:46

Nuk u luftua pėr Bashkim Kombėtarė edhe pse Platforma e shqiptarėve atė kohė ishte e tillė, kėshtu tha luftėtari i ish-UĒPMB-sė Jonuz Musliu nė akademinė pėrkujtimore tė bashkėluftėtarit tė tij, Sadik Jashari.

Sadiku megjithėse ishte nga Medvegja u tha se ishte i tėrė trojeve shqiptare, pėr tė cilėn veproi shumė.

Kjo akademi pėrkujtimore pėr veprimtarin e ēėshtjes kombėtare, u mbajt nė dhjetė vjetorin e ndarjes sė tij nga jeta, tė cilėn u tha se ai ia pėrkushtoi ēlirimit tė tokave shqiptare.

Hydajet Hyseni, kryetari i Shoqatės sė tė burgosurve politikė ka thėnė se mėnyra mė e mirė pėr tė nderuar veprimtarėt si Sadik Jashari ėshtė tė ecėsh rrugės sė tyre dhe tė realizosh ėndrrėn e tyre.Nisni lufte kinse per bashkimin e trojeve e mos ja futni pordhe as popullit as tokave,pos pasurohenu sa te mundeni se e han populli tradhetin si derrat.

Ai madje e quajti luftėtarė qė nuk njihte kufij.

“Ai ishte luftėtarė i gjithanshėm, me fjalė, me penė, me pushkė sipas kėrkesės sė kohės. Ai ishte nga ata luftėtarėt atdhetarė pa kufi qė nuk njihte kufi, prandaj edhe veprimtaria e tij atdhetare kishte njė shtrirje gjeografike gjithandej hapėsirės shqiptare, nė Kosovėn e robėruar dhe jashtė saj, nė Medvegjėn e tij dhe jashtė saj”, ka thėnė ai.

Nė anėn tjetėr, ish bashkėluftėtari i tij Jonuz Musliu ka thėnė se Sadiku ka qenė argat i atdheut gjithmonė dhe si i tillė ka vdekur.

Musliu tha se platforma e shqiptarėve ka qenė bashkimi i tokave shqiptare por qė sipas tij nuk u luftua pėr kėtė.
Por luften e nisem me masakrue shqiptar,me plaqkite e tjera e tjera dhunime.Pra duhet edhe nje here me ju shti ne lufte dhe pillni si shtazet.

“Luftė nacionale nuk u bė, luftė pėr Bashkim Kombėtarė nuk u bė, kjo ka qenė edhe idea e Sadi8k Jasharit dhe shokėve tė tij. Sadikun e njoha nė kohėn mė tė vėshtirė, atėherė kur Kosova lindore kishte nevojė pėr shokė, trima, atdhetarė, dashamirė tė cilėt organizojnė dhe mbėshtetnin atė pjesė tė okupuar. Gjatė luftės sė UĒK-sė dha kontributin maksimal, por pjesa tjetėr e tokės shqiptare mbet pėrsėri nėn okupimin e Serbisė, nėnė ata qė dėbuan dhe masakruan popullin shqiptarė”, ka thėnė ai.

Sadik Jashari ndėrroi jetė nė vitin 2003 pasi po shėrohej jashtė vendit ngase kishte marrė trauma pas njė shpėrthimi qė i ishte bėrė nė banesėn e tij, ku nė atė ēast edhe kishte pėsuar sulm nė zemėr.

Kjo akademi u mbajt nėn organizimin e Shoqatės sė tė Burgosurve Politikė tė Kosovė
s./Kosovapress/


http://www.kosovapress.com/?cid=1,92,164351
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Jonuz Musliu;nuk luftuam per bashkim kombetar ,e per ēka o q   Mer 29 Mai - 14:41

Deshmitari" i "e ka pare se eulexi eshte duke bashkpunue me kriminela dhe ma mire ja ka qite te deklaroi se e ka dhunue kete deshmitar ky fare Salustroja.Deshmija e vertete perhere eshte ne rrezik qe mos te del e verteta ne drite.As Lima as Thaqi as Rexhep Selimi as Qeku as e as kush do tjeter pa urdherin serb dhe nderkombetar nuk kan pasur mundesi me krijue ushtri.Por as Fadil Hoxha e as Enver Hoxha pa urdherin e ketyre dy faktoreve nuk kishin pasur rastin te ishin epror te larte ne uēsh dhe ate jugosllave.Dhe Fadil tradhetari kur vdiq me nderimet ma te larta u varros nga forcat e uēk(TMK) ???????Si e pse keshtu????
ēlirimtarja e ketyre demave ka qen me masken e dreqit duke na mashtrue se jemi ēlirimtar,a ne realitet ja kan qie nanen shqiptareve bashk me keta qe i permenda me siper.
Po le ta provoje dikush e le tu thote se ēlirimtaret na kan tradhetue.E hane karin ne lule te ballit dhe shkon si qeni ne rrush.Siq ua ka qie nanen Enveri patriotet ma te medhaj i vriste me qellim qe tjeret mos te benin ze.
Keshtu eshte puna edhe kur ua shkerdhen nanen dikush mos me guxue me thene se ta ka qie nanen.
A mendoni se atyre qe ua kan vrare djemt e dhunue vajzat e djege shtepit,e debuar tere popullin nga Kosova nuk e din populli?E din po xixa buba,u ben bytha perr perr dhe sun i mbajne pordhat te gjoret.
Popujt ne roberi lihen me qellim qe kur te shumohen dy popujt me ua qie nanen me zvoglue numrin e shtuar njerezor.Pra .Si qellim me zvoglue numrin qe kan pjelle si shtazet...Pakes fjale banale perdora por eshte e lejume edhe ne poezi sharja.Me qellim e tregova kete realitet qe njerezit ta din te verteten e hudhur.Por edhe nese e dini te verteten kush ua fute e kush ju pyet.Pra perhere i forti e ka drejtesin ne dore dhe kan do e bene fajtor e kan do e bene te drejte.Kan dojn e bejne tradhetar e kan dojn e bejne atdhetar e heronje dhe u ngrisin lapidare.
Nderkombetareve u konvenon qe ti paguajn njerezit qe mirren me letersi e sidomos ata qe din tu thurrin njerezve kenge patriotike si qellim qe ne raste te ndonje lufte te rinjet te vrapojn drejte si shtazet tek kasapi,me qellim qe dikush tju thurri kenge patriotike po qe se vdes ne lufte kinse per lirin e pordhet..Kesaj i thuhet ILUMINAT,nje rregulle boterore qe ti nisin lufterat per qellime te tyre me zvoglue numrin njerezort ne bote.Pra lufta ne kosove nuk e ka arritur qellimin e iluminates dhe se shpejti skeni ka ti ikni vdekjes nga keta.O iu kundervuhet apo u ndejtet si lepuj.Thuhet nje fjale qate per qajte nana jote,ma se miri eshte zgjohunu dhe mbrohunu pamarr parasysh a eshte gjaku yt apo i huai.Mundohu te trimfosh mbi kundershtarin.A nuk shihni e ndegjoni kur kinse kan luftue per ēlirim.Po me pas luftue vertete nuk ka pasur nderhyrja nderkombetare.Po nese kan luftue dhe ēlirue vendin,pse lejuan nderhyrjen e nderkombetareve ?Pse lejuan qe veriu te ndahet ?Pse lejuan ēarmatimin e uēk ?Pse lejuan qe flamuri te nderrohet?Pse nuk i bashkuan trojet shqiptare?Nese ēlirimtaret kan vrare tradhetar,nuk kan se ēka ti mshefin veprat ne fjale,poste krenohen.Pse e them kete,sepse nuk ka ligje ne bote qe denon ēlirimtaret ti vrasin tradhetaret.Sa persona i keni ne kosove qe u pasuruan gjate kohes se luftes ?Ku mu ata persona edhe sot e kan ne dore qeverisjen e kosoves.Ndersa me norma ligjore ketyre njerezve duhet konfiskkue e tere pasuria dhe debuar nga vendi,ose denue me burg.ēka don me thene liri ,liri liri,?Pa lufte nuk ka liri,a me tradhetar kurr liria nuk arrihet.
EDhe nje here o njerez te cilet kuptoni;Se as nje here ne bote sa egziston njereezia nuk eshte bere lufte per tu ēlirue,pos lufte me marveshje me zvoglue numrin njerezor qe eshte shume shifrue.
Ai qe flete e hane plumin dhe tjeret shuajn si bebat.
Ja Musli Junuzi ne fillim thoshte se po luftojna per bashkimin e trojeve dhe tani deklaron se jo nuk kemi luftue per bashkim!!!E per ēfare hamami paska luftue?Me ua qi nanen shqiptareve .Edhe ne maqedoni nisoj dhe kerkush mutin Aliut nuk mundet me ja hanger.Tyta= tuten...........Jo vetem ne trojet shqiptare,por ne ēdo cep te botes zhvillohen keso pisllakhanesh.
Ne Kuran shkruan,por edhe ne Bibel keshtu.Ata qe e marrin vesh poloitiken e luftes ēlirimtare,nese e shohin te rruges se kan leverdi le te hudhen ne lojen e luftes.Ndersa ata qe nuk perkrahen nga eproret e luftes ma se miri ua qet ti marrin femit e le te largohen gjere sa lufta te perfundoi.
Kush e njeh mire Biblen dhe Kuranin e sidomos te Drejten Nderkombetare Publike munden te me kuptoin e tjeret e kan veshtire te mi kuptoin falet e mia te verteta.
Lumturi qofte mbi ata qe kuptoin esencen dhe destinacionin e se mires dhe se keqes.
Perendia mbi te gjitha..............
...............
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Jonuz Musliu;nuk luftuam per bashkim kombetar ,e per ēka o q
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: