AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Pija qė duhet ta konsumoni ēdo mėngjes

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Pija qė duhet ta konsumoni ēdo mėngjes   Dim 12 Mai - 15:40

Pija qė duhet ta konsumoni ēdo mėngjes


Shumica nga ne punėn e parė qė e bėjnė nė mėngjes ėshtė tė pimė njė gotė me kafe qė tė kthjellemi pėr tėrė ditėn, por shumė pak e dimė se ekziston njė pije qė preferohet mė shumė se kafeja. Kjo pije ėshtė shumė e mirė pėr organizmin dhe konsumimi i saj duhet tė bėhet njė ritual i rregullt.

Receta ėshtė shumė e thjeshtė, nė njė gotė me ujė tė vakėt shtrydhni gjysmė limoni. Kjo do t’ju ndihmojė qė ta forconi imunitetin dhe metabolizmin, ta pastroni organizmin, do t’ju ndihmojė edhe ta zvogėloni ndjenjėn pėr uri.

Kjo pije ėshtė e pasur me vitaminė C dhe me kėtė e forcon imunitetin i cili i ndihmon organizmit qė tė luftojė kundėr ftohjeve. Nė tė njėjtėn kohė kjo pije e lehtėson procesin e tretjes sė ushqimit dhe ndihmon nėse ju fryhet stomaku.

Pasi limoni ėshtė i pasur me antioksidues, konsumimi i tij ju ndihmon ta ndaloni plakjen e lėkurės. Vitamina C ndihmon nė krijimin e kolagjenit i cili e mban lėkurėn tuaj tė re.

Kjo pije do tė ju ndihmojė nė freskimin e aromės sė gojės. Por, pėrparėsitė nga pija nuk pėrfundojnė kėtu, me konsumimin e tij e mbroni shėndetin, e zvogėloni stresin si dhe ėshtė i mirė pėr qetėsi
min e ndezjeve.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Pija qė duhet ta konsumoni ēdo mėngjes   Dim 12 Mai - 15:43

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Pija qė duhet ta konsumoni ēdo mėngjes   Dim 12 Mai - 15:53

tue • 12 hours ago −
Komunistet i do amerika sipas kesahj video www.youtube.com/watch?v=WCQjZt...
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Pija qė duhet ta konsumoni ēdo mėngjes   

Revenir en haut Aller en bas
 
Pija qė duhet ta konsumoni ēdo mėngjes
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: