AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Per Spanjen fashiste;“Kosova ėshtė Serbi”

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Per Spanjen fashiste;“Kosova ėshtė Serbi”   Sam 18 Mai - 6:56

“Kosova ėshtė Serbi” pėr Real Madridin
Madrid, (Kosovapress) 18 Maj 2013 09:47

Skuadra e njohur spanjolle vendos pankartėn “Kosova ėshtė Serbi” nė finalen e Kupės sė Mbretit. Real Madrid me veprimin e fundit kundėr shtetit tė Kosovės mund tė pėrshėndetet nga mijėra tifozė qė i ka nė shtetin mė tė ri tė Evropės, transmeton “Sporti1”.

Kjo pėr faktin se nė ndeshjen finale tė Kupės sė Mbretit tė Spanjės, tifozėt e tyre i kanė dhėnė njė mesazh politik kėtij vendi, duke treguar pėrkrahje pėr gjenocidin dhe terrorin e Serbisė.

“Kosova ėshtė Serbi” ka qenė pankarta qė ėshtė shpalosur nga shikuesit madrilen. Kjo nuk ėshtė hera e parė qė qarqe tė caktuara serbe ndikojnė qė tė jepen mesazhe tė tilla kundėr shtetit tė Kosovės nė ngjarje tė mėdha sportive, siē ishte Kupa e Mbretit dhe skuadra Real Madrid.

Spanja ėshtė njėra ndėr vendet e pakta tė Bashkimit evropian qė nuk e ka njohur Kosovėn, duke iu frikėsuar motivimit tė katalanasve qė tė cilėt po ashtu kanė orientime pėr pavarėsinė e kėsaj krahine.

Sipas rregullave nė fuqi nga Federata evropiane dhe ato kombėtare, klubet qė japin mesazhe politike do tė dėnohen, pritet tė shihet a do tė dėnohet pėr kėtė akt tė turpshėm skuadra e Real Madridit nga Federata spanjolle e futbollit
. /Kosovapress/
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Per Spanjen fashiste;“Kosova ėshtė Serbi”
Revenir en haut 
Page 1 sur 1
 Sujets similaires
-
» Galeri? Ku ėshtė?

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: