AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Demaqi;Luften e uēk e nisa me shpiuna

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15000
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Demaqi;Luften e uēk e nisa me shpiuna   Dim 19 Mai - 17:43

Ja pse i futa Vllasin dhe Bakallin nė listė

8:43 / 13.04.2013
864 0
Veprimtari Adem Demaēi, ka sqaruar se pse ish-zyrtarėt komunistė, Azem Vllasin dhe tė ndjerin Mahmut Bakallin, i ka futur nė listė pėr veteranė tė UĒK-sė si pjesėtarė tė Zyrės Politike tė UĒK-sė. Ai ka thėnė se Vllasi dhe Bakalli e kanė ndihmuar me kėshilla dhe informata.
“Tė dytė i kam marr unė pėr t’i treguar Serbisė se ne jemi unikė si popull, pėr t’i treguar edhe botės se ne jemi unikė dhe nuk kemi dallime e pėrēarje. Pėr kėtė punė i kam ftuar”, ka thėnė Demaēi pėr Epoka e Re.

Sipas tij, Vllasi dhe Bakalli e kanė ndihmuar Zyrėn Politike tė UĒK-sė aq sa kanė pasur mundėsi.

“Informatat qė i kanė sjellė ata si njohės tė mirė tė Serbisė kanė qenė shumė tė rėndėsishme”, ka vlerėsuar Demaēi, i cili shton se nė atė kohė i kishte 12 kėshilltarė.

Ish-udhėheqėsi i Zyrės Politike tė UĒK-sė ka treguar se e njeh tė kaluarėn e kėtyre dy personaliteteve shumė mė mirė sesa ata qė e kundėrshtojnė futjen e tyre nė listė pėr veteranė. Ai ka thėnė se kushdo qė ka qenė i gatshėm ta japė kontributin e tij pėr liri, rrugėn e ka pasur tė hapur.

Demaēi ka bėrė me dije se nė atė kohė i ka ftuar edhe disa personalitete tė tjera pėr tė punuar nė Zyrėn Politike tė UĒK-sė.

“Por, nuk kanė pranuar. Janė disa tė tjerė qė tash shesin mend e patriotizėm, por nuk ua majti, sepse nuk ishte bash lehtė tė hysh nė zyrė. Kėshtu qė kėta dy kanė ardhur dhe aq sa kanė ditur kanė fol, kanė kėshilluar dhe kanė ndihmuar”, ėshtė shprehur Dema
ēi. /Telegrafi/
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15000
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Demaqi;Luften e uēk e nisa me shpiuna   Lun 20 Mai - 3:50

Adem Demaqi e tregoi ftyren e gjarperit se eshte dhe ka qen bashkpuntor i shkive.


http://www.telegrafi.com/lajme/ja-pse-i-futa-vllasin-dhe-bakallin-ne-liste-2-31005.html
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15000
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Demaqi;Luften e uēk e nisa me shpiuna   Mar 21 Mai - 1:41

Po Fatmir Lima, Jakup Krasniqi,Ismail Kurtishi e te gjithe shqiptaret kan qen Rugovista.(tradhetar e mafioza)
Pos gjate luftes Rugova i ndajti neper parti per tju qie nanen shqiptareve ne vellavrasjes.Qe ma lehte te mbesi ne pushtet, per ti sundue shqiptaret qe smarrin fare vesh, se kush kujt po ja rrasi mbrapa e para.
Por nese ikin ne cilen bire te sames do hyne ?(tradhetar)ne tradhetar.Me dhimbesen keta atdhetar qe kan mbetur as ne toke as ne deti,ku edhe ketyre do ua pergadisin rrethin dhe shqiptaret ne fund ne ēfare kombi do mbesin?
Para mijerash viteve thone se ishim ilir,pastaj u shendrruam ne arberesh,thrak,albanez,e shqiptar.E tani ne ēfare kombi ?
NJe popull qe e nderron emrin e tij dhe flamurin ska gje te mire nga ai popull.
A mos zot WW eshte ma e pasterte ?
Sepe qellimi i krijimit te vetvendosjes eshte mi vra edhe ata qe kan mbetur atdhetar dhe me shlye emrin shqipetar,nga siperfaqja e tokes..
Kerkush nuk ka force me zhduke nje popull,pos vetvetja dhe mendjemadhesia e zhdukin nje popull te terin.
Shkurt;kur vete nuk ke bythe me hyre ne lufte per qeshtje madhore,e kerkon ndihme nga tradhetaret.
Dhe kur kinse dalin ne driten e nates thone neee luftua
m..............
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15000
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Demaqi;Luften e uēk e nisa me shpiuna   Jeu 15 Fév - 12:27

[size=14]LAJME / KOSOVĖ
[size=44]Ja pse i futa Vllasin dhe Bakallin nė listė[/size][/size]
 13.04.2013 • 08:43

[size=34]0[/size]Shares

 [url=https://twitter.com/intent/tweet?text=Ja+pse+i+futa+Vllasin+dhe+Bakallin+n%C3%AB+list%C3%AB&url=https%3A%2F%2Ftelegrafi.com%2Fja-pse-i-futa-vllasin-dhe-bakallin-ne-liste%2F&via=telegrafisti&related=telegrafisti T%26euml;+fundit+nga+Telegrafi][/url]


Veprimtari Adem Demaēi, ka sqaruar se pse ish-zyrtarėt komunistė, Azem Vllasin dhe tė ndjerin Mahmut Bakallin, i ka futur nė listė pėr veteranė tė UĒK-sė si pjesėtarė tė Zyrės Politike tė UĒK-sė. Ai ka thėnė se Vllasi dhe Bakalli e kanė ndihmuar me kėshilla dhe informata.
“Tė dytė i kam marr unė pėr t’i treguar Serbisė se ne jemi unikė si popull, pėr t’i treguar edhe botės se ne jemi unikė dhe nuk kemi dallime e pėrēarje. Pėr kėtė punė i kam ftuar”, ka thėnė Demaēi pėr Epoka e Re.
Sipas tij, Vllasi dhe Bakalli e kanė ndihmuar Zyrėn Politike tė UĒK-sė aq sa kanė pasur mundėsi.

“Informatat qė i kanė sjellė ata si njohės tė mirė tė Serbisė kanė qenė shumė tė rėndėsishme”, ka vlerėsuar Demaēi, i cili shton se nė atė kohė i kishte 12 kėshilltarė.
Ish-udhėheqėsi i Zyrės Politike tė UĒK-sė ka treguar se e njeh tė kaluarėn e kėtyre dy personaliteteve shumė mė mirė sesa ata qė e kundėrshtojnė futjen e tyre nė listė pėr veteranė. Ai ka thėnė se kushdo qė ka qenė i gatshėm ta japė kontributin e tij pėr liri, rrugėn e ka pasur tė hapur.
Demaēi ka bėrė me dije se nė atė kohė i ka ftuar edhe disa personalitete tė tjera pėr tė punuar nė Zyrėn Politike tė UĒK-sė.
“Por, nuk kanė pranuar. Janė disa tė tjerė qė tash shesin mend e patriotizėm, por nuk ua majti, sepse nuk ishte bash lehtė tė hysh nė zyrė. Kėshtu qė kėta dy kanė ardhur dhe aq sa kanė ditur kanė fol, kanė kėshilluar dhe kanė ndihmuar”, ėshtė shprehur Demaēi. /Telegrafi/
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Demaqi;Luften e uēk e nisa me shpiuna   

Revenir en haut Aller en bas
 
Demaqi;Luften e uēk e nisa me shpiuna
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: