AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

  Kancelarja Angela Merkel, bija reputacion i Adolf Hitlerit

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Kancelarja Angela Merkel, bija reputacion i Adolf Hitlerit    Jeu 6 Juin - 12:22

Si Ushtria e Kuqe u afruar nė Gjermani - Clauberg u arratis dhe shkoi nė kampin e pėrqendrimit Ravensbruck. Ai mė vonė u pushtua nga forcat sovjetike, i dėnuar nė gjykatat sovjetike si njė "kriminel lufte", mbajtur nė paraburgim nga sovjetikėt pėr shtatė vjet, dhe liruar mė pas si ai u njoh si "Ati" e mbarėsimit artificial.

I njohur nė histori si njė nga "Engjėjt e vdekjes", Carl Clauberg ėshtė dhėnė mėshirshme pėr shndėrrimin mbi tė KGB kujdestarinė e arkivave tė experimentations naziste mbarėsimit artificial. Me interes mė tė madhe, tek sovjetikėt, ishte ngrirė "banka e spermės", veēanėrisht "spermė ngrirė" e Fuehrer vonė nazist, Adolf Hitler.

Pas marrjes sė kujdestarisė sė bankės sė spermės, Byrosė Politike, i quajtur Politicheskoye Buro sovjetik, dha autorizimin e tij pėr njė program eksperimental pėr tė ruajtur shėnuesit gjenetike ADN-sė sė Adolf Hitlerit duke kėrkuar pėr tė riprodhuar atė qė ai kishte qenė nė gjendje, njė fėmijė nga gruaja e tij Eva Braun .

Doktor "Carl", ky ish-profesor i gjinekologjisė nė Universitetin Keonigsberg, u dėrgua pėr tė sjellė nė Gjermaninė Lindore Komuniste (GFR), motra e vogėl e Eva Braun, Gretl Braun, tė jetė njė "zėvendėsues" nėna si njė marrėsi mbarėsimit artificial tė spermatozoidit Fuehrer-sė. Si sovjetikėt arsyetuar, kjo do tė jetė njė "ndeshje pranė" njė fėmije aktuale mes Adolf Hitler dhe Eva Braun.Falur sipas marrėveshjes gjermano-sovjetik riatdhesimit pasi ka shėrbyer vetėm 7 nga 25 vjet pėr krimet e tij lidhur me sterilizimin e tė burgosurve, ai shkoi nė Republikėn Federale tė (West), Gjermani dhe atje nė qytetin e Kiel, ai filloi tė mburrem nė lidhje me "punė shkencore" e tij. Pas "Zentralrat der Juden" (Central Kėshilli i ēifutėve) e bėri ēėshtjen e tyre kundėr tij, ai u arrestua nė nėntor 1955 nga autoritetet gjermane dhe amerikane. Nė gusht 1957 ai u reputedly "vrarė", ndėrsa nė paraburgim e gjermanėve Perėndimore dhe amerikanėve, vetėm disa ditė para njė gjyqi tė ri nė Gjermaninė Perėndimore ishte pėr tė filluar.

Ajo ishte nė vitin 1954, ka lindur njė fėmijė, njė vajzė baby, tė cilin mendim i raporton tė jetė Angela Merkel, Kancelarja e Gjermanisė. Me zyrtare ditėlindjen e 17 korrik 1954, ajo ėshtė me interes qė dosja e RDGJ Stasi mbi Angela Merkel, qė ėshtė aktualisht nė arkivat e KGB-sė sovjetike, dokumente se lindja e saj ishte mė 20 prill, 1954. Nėse dosja qytetarit tė policisė sekrete frikė e nė Staatssicherheit für Ministerium (RDGJ) ėshtė e saktė, atėherė vajza e Hitlerit, Angela Merkel u lind mė 65 vjetorit tė ditėlindjes sė Adolf Hitlerit mė 20 prill, 1889.

Menjėherė pas lindjes Angela, me marrėveshje ndėrmjet sovjetikėt, amerikanėt dhe Vatikanit, Merkel u vendoset nė kujdestari tė Kishės Luterane RDGJ dhe zyrtarisht u lind mė 17 korrik, si Angela Dorothea Kasner, bija e Horst Kasner, njė pastor Lutheran , dhe gruaja e tij, Herlind njė mėsues i anglishtes dhe latinisht. Ka nė fshat nė Templin nė Gjermaninė Lindore, Merkel u ngrit rreth 50 kilometra nė veri tė Berlinit,
Edhe mė interesante ishte se nėna e Angela ishte njė anėtar i Partisė Social Demokratike (SPD), tė cilit ideologjia qė nga viti 1875, u pėrqendrua mbi parimet e marksizmit dhe interesave tė klasės punėtore dhe sindikatat. Nė atė qė ishte i njohur si Programi Godesberg, kjo nuk ishte deri nė vitin 1959, katėr vite pas Angela Merkel u lind, dhe vendoset si njė fėmijė i adoptuar nė shtėpinė e njė pastor gjerman, gruaja e tė cilit ishte njė komunist ideologjike, bėri SDP tė Gjermanisė Perėndimore zyrtarisht braktisin parimet e saj marksiste dhe koncepti i partisė sė Punėtorėve. Nė vend tė kėsaj, ata filluan pėr tė promovuar programin e saj tė mirėqenies sociale.


Kancelarja Angela Merkel, bija reputacion i Adolf Hitlerit nga motra e Eva Braun

Thelb neutralitetit, SDP u kundėrshtua fillimisht pėr riarmatimin e Gjermanisė me hyrjen e saj nė NATO. Ajo mė vonė erdhi pėr tė afirmuar ribashkimin e Gjermanisė Lindore dhe Perėndimore dhe sot ėshtė njė mbėshtetės i zjarrtė i ringjalljes pėrfundimtare tė Perandorisė sė Shenjtė Romake si ajo u shndėrrua nė manifestimin e saj tė fundit si i pari, dhe kryesorja super-shtet tė Bashkimit Evropian me ushtrinė e saj krahu si
Organizata e Traktatit tė Atlantikut tė Veriut (NATO). Sė shpejti, pjesa tjetėr e botės do tė ndjekin nė g
jurmėt e Romės.


http://destination-yisrael.biblesearchers.com/destination-yisrael/2012/02/


Derničre édition par Perparimi le Jeu 6 Juin - 12:32, édité 1 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Kancelarja Angela Merkel, bija reputacion i Adolf Hitlerit    Jeu 6 Juin - 12:28
The Identical Twins; Eva and Gretl Braun (Gretl reportedly on the left) .............
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Kancelarja Angela Merkel, bija reputacion i Adolf Hitlerit    Jeu 6 Juin - 12:59

Marrėdhėnia Angela Merkel me babain e saj birėsues nuk ėshtė vetėm njė histori e dashurisė sė njėanshme ose shprehur joadekuate atėror. Kjo ėshtė e zakonshme pėr shumė tė lartė tė arritjes sė grave.

Kur Muri i Berlinit u ndėrtua nė vitin 1961, nėna e Merkelit u ul vetėm nė kishė dhe qau

Me kėtė pėrzierje tė pazakontė mes njė pastori luterian gjerman Perėndimore dhe marrėdhėniet e tij intime me komunistėve tė Gjermanisė Lindore i jep njė pauzė qė ndoshta shpallja Sovjetik e sė kaluarės Angela Merkel ėshtė e vėrteta. Megjithatė, ne gjithashtu duhet tė pyesim, ēfarė ishte roli i Vatikanit nė jetėn e familjes Kasner qė i dha atyre lirinė si internacionalistė globalist dhe tė kalojė me lehtėsi nė mes tė Lindjes dhe Perėndimit, kur "Perdja e Hekurt" dukej i pathyeshėm gjatė kulmin e Lufta e Ftohtė? Me sa duket ka pasur njė "marrėveshje" mes amerikanėve, Vatikani dhe rusėve se Kisha Katolike do tė kishte kontrollin pėrfundimtar pėr tė ardhmen e Angela nėpėrmjet zėvendėsues tė saj, Kisha Luterane RDGJ.

Ndėrsa ne shikojmė nė rrjedhat e profecive, duket se kancelarja Angela Merkel do tė ketė njė rol tė shquar nė matricėn pėrfundimtar tė formimit tė Rendit One World. Si morphs Bashkimit Evropian nė vetė Bashkimin Evropian New pa kufij kombėtarė dhe njė monedhė, ne fillojmė tė perceptojnė se lumi i apokalipsit nė tė ardhmen tonė ėshtė gati tė shpalosej para syve tanė.

Kur ne shikojmė nė kohėn e mbarimit, njė prej arketipeve duhet tė vijnė nė mendjet tona ėshtė Eksodi i Madh i Bijve tė Izraelit nga robėria e tyre dhe shtypjes nė dinastive Hershme tė Imperial Egjiptit. Ne gjithmonė duhet tė mbani gjallė imazhet qė Gd i Izraelit ėshtė sovran dhe nė kontroll tė fatit tė Tokės sonė Planet.

Ne e shohim kėtė nė faktet qė Moisiu ishte e destinuar tė ketė qenė faraoni nė kohėn e Eksodit por Gd zgjodhi ndryshe. Ai mbushi zemrėn Moisiut me indinjatė tė drejtė nė sytė e njė abuzuar egjiptian njė bijve tė Izraelit dhe nė zemėrimin e tij ka vrarė rojėn egjiptian skllevėrve shikimin mbi skllevėr izraelitė. Kjo ēoi nė dėbimin e menjėhershėm Moisiut vetė dhe internimit nga Egjipti nė njė vend ku ai mund tė jenė tė trajnuar pėr misionin e tij pėrfundimtar. Se trajnimi mori dyzet vjet.

Mė pas Moisiu u kthye si vėllai i miratuar tė vjetėr pėr tė pėrmbushur rinj tij gjysmė-vėlla i cili ishte tani Faraoni mbretėronte nė vend tė fronit mbretėror, ku Moisiu ishte i destinuar tė ketė Sht. A mbretėronte vėllai gjysma kuptuar dramėn e plotė tė kėsaj
ngjarje epike?
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Kancelarja Angela Merkel, bija reputacion i Adolf Hitlerit    Jeu 6 Juin - 13:04


Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Gjenin e njerezve te menqur kurr Vatikani as Perendia nuk ua   Jeu 6 Juin - 13:12

Gjenin e njerezve te menqur kurr Vatikani as Perendia nuk ua shuan................
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Kancelarja Angela Merkel, bija reputacion i Adolf Hitlerit    Jeu 6 Juin - 13:16

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Kancelarja Angela Merkel, bija reputacion i Adolf Hitlerit    

Revenir en haut Aller en bas
 
Kancelarja Angela Merkel, bija reputacion i Adolf Hitlerit
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: