AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Hitleri vdiq me 13.02.1962ne Argjentine

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Hitleri vdiq me 13.02.1962ne Argjentine   Ven 7 Juin - 16:18


Nė web faqen e CNN, nė rubrikėn qė e krijojnė vet vizitorėt duke dėrguar lajme "iReport", dje ėshtė publikuar njė postim interesant nga njė vizitorė qė ėshtė nėnshkruar si Queltodor.

Nė fotografi tė tij me nėntitull "Miti - Eva Braun dhe Adolf Hitler janė gjallė, janė parė nė Sarajevė", Queltoor kishte shkruar se "Eshtė mit qė janė vrarė, kjo fotografi ėshtė bėrė nė kryeqytetin e Bosnės, nė Sarajevė".


Hitleri ne kete shtepi e ka que jeten e tij gjere ne vdekje ne moshen 73 vjeqar,ne Argjentine.
Mbas vetes la dy vajza me gruan e tij,Elena Braun

General Zhukov stated that there was no evidence Hitler died in Berlin, contrary to newspaper reports at the time. He lived in South America, where he had children. One of those children is said to be Angela Merkel.

Listen to bbc 08054 mp3 sound file.

Hitler had six doubles. The dead body near the bunker was a poor resemblance Hitler double, according to eye witnesses.

"The biggest revelation is an authenticated secret German document which lists Hitler as one of the passengers evacuated by plane from Austria to Barcelona on April 26, 1945."
in.............


http://the-tap.blogspot.fr/2011/10/angela-merkels-father-died-in-1960.html


Derničre édition par Perparimi le Dim 9 Juin - 3:33, édité 3 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Hitleri vdiq me 13.02.1962ne Argjentine   Ven 7 Juin - 16:27

BUENOS aeres - Too dėshmi se Hitleri ka falsifikuar vdekjen e tij, thotė historiani dhe gazetari Williams Gerrard dhe producent nė historinė e luftės Simon Danstan. Fuhrer, argumentojnė ata, ai iku nė Amerikėn e Jugut.

Pėr fotot kinse shtėpisė ku Hitleri kaloi ditėt e tij tė fundit.
 
Ai vdiq nė mėnyrė paqėsore nė 73 mosha, duke lėnė dy bijat, sipas teorisė degjenerim. Tė gjitha informatat ėshtė ngrohur pėr tė shitur Rezidenca Inalko, estate madhėshtore nė liqenin Nahuel Huapi nė Patagoni te Argjentinės, shkruan Journali i mėngjesit.
 
Strehė pėr kriminelėt nazistė
 
Sipas versionit zyrtar dhe pėrgjithėsisht tė pranuara tė udhėheqėsve tė Rajhut se kishte kryer vetėvrasje 30 Nė prill 1945. nė bunkerin e Berlinit sė bashku me Eva Braun. Hitleri i dha udhėzime pėr tė djegur trupin, e cila ishte bėrė gjoja.
 
Huapi Nahuel Park Kombėtar, nė qendėr tė liqenit me tė njėjtin emėr, tė vendosura nė ultėsirė ​​e Andeve, nė kufi me Kilin, dhe fabrika ēokollatė aty pranė ėshtė quajtur edhe zviceranėt e vogjėl. Kjo ėshtė njė sekret i hapur qė zona ėshtė bėrė njė bastion nazist pas Luftės sė Dytė Botėrore. Kjo ėshtė thėnė se kanė jetuar dhe Josef Mengele, para se tė udhėtonte pėr nė Buenos aeres, dhe vdekja nė plazh nė Brazil nė vitin 1979. Ai qėndroi dhe Martin Bormann, tė cilit fati nuk ka qenė kurrė sqaruar, dhe Adolf Eichmann i cili ishte nė vitin 1960. gjeni bombarduesit.
 
Brendėsia e kėsaj shtėpie ėshtė shumė e ngjashme me vilėn e Hitlerit nė alpet bavareze. Dhoma gjumi banjo janė tė lidhura. Njė rrugė e vogėl tė ēon nė bregun e liqenit nė hangar pėr njė anije ose hidroplan, e cila pėrdoret pėr tė ardhur nė pronė. Villa Inalko ėshtė nė dukje vetėm nga liqeni, nė anėn tjetėr ėshtė fshehur plotėsisht nė pyje. Ajo ka fushat e veta dhe kafshėt e fermave, dhe ėshtė ofruar si vend i pėrkryer pėr tė shpėtuar nga pjesa tjetėr e botės.
 
Veproi si Hitleri, por vdiq me tė vėrtetė

Sipas Gerard Williams dhe Simon Danstanu Hitleri dhe Eva ishin inskenuar vetėvrasjen e tij dhe u arratis me ndihmėn e agjentėve amerikanė tė cilėt nga ana e tij i dha akses nė teknologjinė e nazist tė luftės. Fuhrer dhe Brown "luajtur" si njė aktore dhe tė dyfishtė marifet pėr Hitlerin i cili nė atė kohė u besonin (dhe lexuar nė gazeta) me Hitlerin disa. Njė burrė dhe njė grua u vranė nė shpėtimin e liderit tė tyre. Njė nga detajet mė interesante nė libėr ėshtė se Eva Braun Hitleri nė Argjentinė lindi dy vajza, dhe qė Hitleri dhe zonja e tij njė kohė tė gjatė divorcuar mė vonė. Data e vėrtetė e vdekjes sė Hitlerit thuhet se ėshtė 13 Februar nė vitin 1962.
 
Ata vrapuan nėndetėse, ka ndihmuar Franco
 
Autorėt pėrshkruajnė nė detaje arratisjen e Hitlerit. Tre ditė para vdekjes sė Fuehrer zyrtare sė, 27 Nė prill 1945. vendi i saj ėshtė marrė Doubler dhe aktore Eva. Hitleri dhe Eva reale nga Berlini, sė pari shkoi nė Tonder nė Danimarkė. Ata pastaj u kthye nė Gjermani nė qytetin e Travemünde. Atje ata hipėn nė njė avion pėr bazėn ushtarake spanjolle nė Reus, nė jug tė Barcelonės. Fashiste Gjenerali Franco mori aeroplani i tyre nė Fuerteventura nė ishujt Kanarie. Arratisurit Tjetėr javė hipi nė nėndetėsen pėr Mar del Plata tė Argjentinės. Berlin u kryer pastaj ekzekutimin e stand-ins!
Walters: libėr ėshtė njė pjesė e mbeturinave
 
Nga ana tjetėr, historiani britanik Guy Walters beson se libri ėshtė mbeturina.
 
- Ju duhet tė jetė turp pėr tė bėrė marrėzi tė tillė - thotė Walters. Vetėm dakord me tė, ėshtė se njė pjesė e kafkės sė Hitlerit famėkeq, i cili mbahet rusėt, nuk i takon udhėheqėsit nazist. Libėr, nė fakt, pėrsėrit kėrkesėn e vėnė pėrpara nga shkencėtarėt amerikanė pas analizave tė ADN-sė dy vjet mė parė qė Kafka i pėrkiste njė gruaje nėn moshėn dyzet.
"Dėshmi qė Hitleri kreu vetėvrasje nė bollėk
," tha Walters.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Hitleri vdiq me 13.02.1962ne Argjentine   Ven 7 Juin - 16:35

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2050137/Did-Hitler-Eva-Braun-flee-Berlin-die-old-age-Argentina.html

Adolf Hitler faked his own suicide and fled to Argentina where he lived until a ripe old age, according to extraordinary new claims.
Authors of the new book ‘Grey Wolf: The Escape Of Adolf’ believe evidence of the tyrant’s suicide is flawed – and that he actually escaped in 1945 to begin a new life with his wife, Eva Braun.
But the claims have been ridiculed by leading historian Guy Walters who today branded them ‘2,000 per cent rubbish.’


'Junk history': Claims that Adolf Hitler, left, and his partner Eva Braun, right, fled Germany and survived in Argentina have been branded 'utter nonsense' by a leading historian
Hitler and Braun’s ‘flight’ from Berlin is laid out in lavish detail by British authors Gerrard Williams and Simon Dunstan in their new book.
They refute the widely accepted view that the Fuhrer shot himself in his Berlin bunker on April 30, 1945, and Braun committed suicide by taking cyanide.
Instead, they claim, there is ‘overwhelming evidence’ to suggest that the couple escaped at the end of the Second World War for a new life in a Nazi-controlled enclave in Fascist Argentina.

More...
D-Day veterans who fought side-by-side on beaches of Normandy reunited after chance meeting on same beach 67 years later
How a Jewish schoolgirl escaped the clutches of Nazi Angel of Death Josef Mengele and survived Auschwitz
Keep calm and carry on? No, we need a war cry... How the response to Nazism was co-opted by today's recessionistas
Mr Williams and Mr Dunstan go on to state the pair had two daughters before Hitler died in 1962 at the age of 73.
Mr Williams, a historian and journalist who has written extensively about the Second World War, told Sky News: ‘We didn’t want to re-write history, but the evidence we’ve discovered about the escape of Adolf Hitler is just too overwhelming to ignore.
‘There is no forensic evidence for his, or Eva Braun’s deaths, and the stories from the eyewitnesses to their continued survival in Argentina a
re compelling.’


Read more: http://www.dailymail.co.uk/news/article-2050137/Did-Hitler-Eva-Braun-flee-Berlin-die-old-age-Argentina.html#ixzz2VZZ1uFYj
Follow us: @MailOnline on Twitter | DailyMail on Facebook
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Hitleri vdiq me 13.02.1962ne Argjentine   Ven 7 Juin - 16:38

Resolved QuestionShow me another »
Did Adolf Hitler fake his own death?
Hitler's body was burned with gasoline. Allegedly, Hitler shot himself in the mouth. In the autopsy, Russian experts used the teeth of the remains to match the German dental records to confirm that the burnt corpse was in fact Hitler.
But was it a fact? Considering the poverty of Europe and the former Soviet Union at the time, is it possible that one of the many corrupt officials of Communist Russia could have been bribed? Joseph Stalin, who himself was responsible for the deaths of millions of Jews during the Soviet purges, had allied with Hitler at the beginning of the war and had the word of a common thief. In fact, Russian history from 1917 to the present day is riddled with possibilities and the facts are in a constant state of flux. Could one of those fluxuating facts be that Hitler maybe died then, or that he could have survived and escaped and died much later?
Consider the players involved. The Nazis. The former Soviet Union. The Vatican. Personally I would trust three random gamblers in Las Vegas before I would accept the word of anyone associated with any of those organizations. The truth, the whole truth and nothing but the truth are things that were done with a considerable degree of difficulty from that lot.
Did Hitler kill himself in Germany in 1945? Why would a man who feared death, and used the best of his resources to protect himself suddenly choose death as his only escape? Strong men choose death. Weak men tend to run. Is it possible that Hitler, the grandson of a Jew, a petite male with an injured and useless male reproductive system, and a severe inferiority complex treated by multiple drug addictions, chose an elaborate scheme to escape by faking his own death?
Where did he go if he did escape? Did his escape route follow from Germany by bribed, corrupted Soviet officials, lead to the Vatican. The sympathy of the church, who forgives all sinners, accepted Hitler and harbored his escape from Europe en route to transport him secretly to South America to Argentina which has one of the largest German exile popuation in the Western Hemisphere. Once in Buenos Aires, Hitler had cosmetic surgery, from German surgeons who advanced medical science in that area of medicine by being allowed to experiment on Jewish specimens, paid back their leader to whom they owed a considerable amount of gratitude.
Did Eva Braun join him in Buenos Aires? Possibly. However, it is a little known fact that Hitler was gay and had an affair with a high ranking German officer who was later silenced for fear that he might talk and ruin the prestine image that Hitler perpetuated with his Aryan myth and Master Race. How could a brown haired, brown eyed, gay grandson of a Jew be the leader of the new Aryan Race and the Third Reich? How indeed and it is no small wonder that it failed to last more than a few years. You tell me
.
2 months ago


http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20130414171600AA0My69
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Hitleri vdiq me 13.02.1962ne Argjentine   Ven 7 Juin - 16:44
Foto pretendohet tė Adolf dhe Eva me vajzėn Urich nė Argjentinė
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Hitleri vdiq me 13.02.1962ne Argjentine   Dim 9 Juin - 3:51Derničre édition par Perparimi le Dim 9 Juin - 13:23, édité 1 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Kriminelat paraqiten patriota   Dim 9 Juin - 13:17

http://www.ascadys.net/article-le-fin-mysterieuse-d-adolf-hitler-103023707.html

KomentetKomente (24) | Kthehu
A osht qeky komandant gjeneral marshall LATA. qe thojke i kom komt e gata e sun em nxan drejtsia.

decanasi @ 08/06/2013 03:40
Shko ne veri te Mitrovices e shit men me ket uniform e me ket revole,ta shtijn shkijet revolen mbas saper qe je dikushi ,po mos na shit men neve

kosovari%% @ 07/06/2013 23:32
mos u cudit pasi dhjet me pake i ke si ke gjashtembdhjet, pas pesmbdhjet viteve kur ke nis luften si dukesh e tashe je inua duke kafhsua edhe me shume pas lufte se sa ne lufte se lufte e shkurt se te kishtze qene si ne bosnje e kishi hanger kend e keni urrye.

ana @ 07/06/2013 23:21
Edhe KRIMINELA, edhe me u pėrpjekė me u shitė PATRIOTA, vetem nė popullin tonė gjenė tė tillė! Nė vend qė tė dalin tė turpėruar, kokulur dhe ta vuajn denimin pėr veprat vrastare qė kan bėrė, ndaj vėllezėrve tė vet, kėta dalin e shesin mend sikur tė ishin "Heronj". Kėto fytyra tė poshtra, "Heroizmat" e tyre i kanė kryer kundėr shqiptaėrve. Zoti ju marroftė!. Oooooooo kot nė Kosovė nuk ka ligj, se kėta "Trima" Komandantash vrastar, do tė duhej, drejt e nga salla e gjyqit tė niseshin duar lidhur drejt Qelisė.

Jaho @ 07/06/2013 23:16
Tan i jeni shpallur si kriminel pėr krime nuk dihet nė tė arrdmen do tė dalin edhe fakte tė reja nė afera tjera.

Driton @ 07/06/2013 23:01
komandanet ckrrapli edhe emrein e flliqet e paske ckrrapli nashta ke qen komandanet i paramilitrve se ne shqipetari nuk kemi ndegjue per kontributin tend kur ka ba jetullah gashi kushtetut ti me siguri shubaren e qetnikve e ke mbajet ne koke le laten rahat se per rrahje 6 vjet burg jan shum e lata ka mbajet burg shum vjeqar edhe perpara

kastrioti @ 07/06/2013 23:00
Askushė nuk po tė detyron qė ti besosh EULEX-it. Tani je i gjykuar si kriminelė asnjė shtetė nuk do tė lejojė hyrejen e juajė. Nuk keni drejtė tė mirreni me politikė dhe tė punoni nė administraten publike. Dhe historija e juaj do tė jetė gjithmon se je i denuar pėr krime ndaj shqiptarve.

ken30 @ 07/06/2013 22:59
a juve hajnave kriminelave vrasesave te ju besohet po kete po e deshironi nuk ka pefunduare akoma kjo histori e juaj ..eulexi po meret per sy e faqe me ju ..por te tjerat parti kur te vin ne pushtet ata do te meren me ju me shume ...se e keni vrare popullin tuaj i keni vrare njerzit e penes idealit kombtare ..e ju keni qeni ne sherbin te udb ..sherbimit te millosheviqit per interesa te juaja e shitet kosoven e futet ne varre popullin e kosoves ..drama sapo ka filluare ...e mos u mundoni te fshiheni se kemi qene luftetare .kot e keni ju o kriminela qe ne emer te uck ..e njerezeve atdhetare te fitoni merita ju kot kot e keni merita juaj eshte gjyukomi burgimi i perjetshem kete ju edhe te tjeret e meritoni ..turp turp per ju..e felliqet luften e ahmet krasniqit

sefa @ 07/06/2013 22:50
Ta kalli bishtin Eulek-si,tani pse ti besohet.Ja lufta e juaj,para hundeve te juaja kane hyre forcat serbe ne Kosove,nga "trimeria" qe keni patur,jeni strukur si minjet pas shkurreve.

I drejti @ 07/06/2013 22:45
pe shohm na boll mir qysh po i sherbeni atdheut . nuk lat sen pa vjedh mareeeeeeeeeeeeee

musaPRISHTIN @ 0
7/06/2013 22:44

http://www.botasot.info/lajme/226653/latif-gashi-pse-ti-besohet-me-eulex-it/#faqe2
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Hitleri vdiq me 13.02.1962ne Argjentine   

Revenir en haut Aller en bas
 
Hitleri vdiq me 13.02.1962ne Argjentine
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: