AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Hetimet e njollosin luftėn e UĒK-sė apo i zbulojnė tė kompro

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Hetimet e njollosin luftėn e UĒK-sė apo i zbulojnė tė kompro   Lun 10 Juin - 0:15

Tė njollosur apo heronj tė dėshtuar!?
Bota Sot | 09.06.2013 18:36
Share on facebook Share on twitter Share on email Share on print More Sharing Services
8

Hetimet e njollosin luftėn e UĒK-sė apo i zbulojnė tė komprometuarit?

A po njolloset e komprometohet UĒK-ja apo vetėm po zbulohet imazhi i saj i vėrtetė? Kėto janė dy pyetjet qė shtrohen mė ė shpeshti pėr diskutim ndėr shqiptarėt e Kosovės, kryesisht. Por, askush sikurse 14 vjet mė parė, kur lufta vazhdonte tė zhvillohej nuk e vė nė diskutim qėllimin e luftės, por sikurse edhe atėherė edhe tani, vazhdojnė tė pėrfolen shumė prej emrave, imazhi i tė cilėve ishte i diskutueshėm, gjatė luftės, pas luftės, dhe tani nga proceset gjyqėsore.
Ishte vendosmėria gati shkatėrruese, e pse jo edhe vrastare, qė ēoi nė likuidimin pas luftės tė qindra shqiptarėve, qė i bėri njerėzit ngadalė tė dorėzohen, ndėrkohė qė presidenti Rugova kishte ndėrruar jetė, pėrēarjet nė LDK, ia dhanė shansin partisė qė ishte zhytur apo dyshohej pėr krimet, ta merrte edhe pushtetin.
Njė e kaluar e fituar pa lavdi, po bie mė shpejt se sa qė kanė mundur ta shpresojnė ata.
Por, natyrisht edhe disa nga tė akuzuarit mund tė kenė rėnė atėherė dhe tani viktimė e lojėrave, tė atyre qė vazhdojnė tė kenė fuqinė e tyre nė krahun qė e udhėhiqnin gjatė luftės, ndėrsa sot vazhdojnė tė qeverisin dhe tė begatojnė pasuritė, njėherė duke sakrifikuar djersėt individuale dhe tani atė kolektive. Djersėn individuale tė mijėra patriotėve shqiptarė e sakrifikuan duke mos i pėrdorur paratė dhe as armėt pėr qėllimin e deklaruar, luftėn e mirėfilltė kombėtare, tė bashkuar dhe tė vėllazėruar pėr ēlirimin nga serbėt!


(Tekstin e plotė mund ta lexoni tė hėnėn nė publikimin e shtypur tė gazetės kombėtare “Bota sot” botimi i Diaspor
ės – Perėndimit)

Abonohuni nė gazetėn “Bota sot”. Mundėsia e abonimit ėshtė nė Zvicėr.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Hetimet e njollosin luftėn e UĒK-sė apo i zbulojnė tė kompro   Lun 10 Juin - 0:16

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Hetimet e njollosin luftėn e UĒK-sė apo i zbulojnė tė kompro
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: