AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 SHIKU nuk u krijue nga atdhetaret

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15045
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: SHIKU nuk u krijue nga atdhetaret   Lun 10 Juin - 0:21

SHIK-u ushtronte kontroll tė rreptė mbi tė gjitha pronat publike dhe shoqėrore

Nuk do tė mund tė emėroj ndonjė emėr qė ta quaja baba biologjik tė SHIK-ut qė ishte krijuar menjėherė pas luftės nė kohėn e Qeverisė sė Pėrkohshme tė Kosovės, por mund tė vijmė nė pėrfundim se kjo krijesė nuk ishte krijuar nga patriotėt dhe ata qė donin tė mbronin atdheun nga armiqtė e jashtėm dhe tė brendshėm, por ishte krijuar nga qarqet antishqiptare qė kishin pėr qėllim tė neutralizonin tė gjithė ata qė mendonin se mund tė arrihej qėllimi madhorė, ēlirimi dhe bashkimi i kombit. Pėr kėtė krijesė do tė duhej ta ndanim nė disa pika apo kapituj qė tė mund ta nxjerrim emėruesin e pėrbashkėt e krejt kėsaj qė tek ne qytetarėt mbet si njė enigmė qė nė popull kishte nxitur frikė dhe tmerre.
SHIK-u u krijua me sugjerimin e shėrbimeve tė fshehta pėr tė pasur nė kontroll tė gjitha lėvizjet politike brenda Kosovės. Grupi qė udhėhoqi dhe bėri puēin brenda UĒK-sė e bėri tė njėjtėn edhe brenda institucioneve tė vendit, ky grup u sponsorua nga shėrbimi francez qė e pėrcolli Thaēin nė gjithė rrugėtimin e tij qė nga lufta e deri nė ditėt e sotme. Kushneri si Pėrfaqėsues Special i OKB-sė pėr Kosovė, si shef i UNMIK-ut i dha bekimin kėtij shėrbimi sepse pa bekimin e kėtyre nuk do tė ishte e mundur tė vepronte as vetėm njė ditė.

(Tekstin e plotė mund ta lexoni tė shtunė
n nė publikimin e shtypur tė gazetės kombėtare “Bota sot” botimi i Diasporės – Perėndimit)

http://www.botasot.info/kosova/226625/kush-e-beri-shik-un-per-ke-punoi-ai/
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
SHIKU nuk u krijue nga atdhetaret
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: