AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 AZEM SYLA S’I PĖRGJIGJET GECIT

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: AZEM SYLA S’I PĖRGJIGJET GECIT   Mer 12 Juin - 4:28

http://www.gazetaexpress.com/?cid=1,13,114005
AZEM SYLA S’I PĖRGJIGJET GECIT

Nga Leonora Aliu 10 Qershor 2013 15:04
Madhėsia e tekstit:


Ish- Komandanti i Pėrgjithshėm i UĒK’sė, Azem Syla nuk ka dashur tė flas lidhur me thirrjet qė ia ka bėrė ish- deputeti Gani Geci pėr tė marrė pėrgjegjėsi pėr akuzat qė EULEX po ia ngarkon ish- luftėtarėve tė Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės.

Me tė pėrmendur deklaratat e Gecit, Syla e ka mbyllur telefonin.

“Hej, hej... Azem Syla veē mundet me ju pėrshėndet juve si media lidhur me kėto”, ka thėnė ai, ndėrsa ka mbyllur telefonin menjėherė.

Nė njė intervistė pėr Express Geci kėrkoi nga ish-udhėheqėsit e UĒK'sė qė tė marrin pėrgjegjėsi pėr tė mirat dhe pėr tė kėqijat qė kanė ndodhur nė luftė.

Sipas Gecit, ish-Komandanti i Shtabit tė Pėrgjithshėm, Azem Syla duhet tė jap pėrgjegjėsi pėr gjithēka qė ka ndodhur brenda Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės.

Por, ish-deputeti Geci tha se tash askush s'po guxon tė dal dhe tė thotė se "unė jam baba i luftės sė fundit".

"Komandanti i Shtabit tė Pėrgjithshėm ose ish-Ministri i Mbrojtjes duhet me dal edhe me thanė unė jam komandanti. Nė qoftė se kėta djem kanė bėrė tė kėqija, unė jam Komandanti. Nėse kanė bėrė tė mira prapė duhet me dal edhe me thanė unė jam Komandanti", ka thėnė Geci
.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
AZEM SYLA S’I PĖRGJIGJET GECIT
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: