AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Temat e reja

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Temat e reja   Ven 14 Juin - 11:51

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Temat e reja   Ven 14 Juin - 11:54

http://infoalbania.org/images/stories/eisenhower.jpg
Presidenti Eisenhower ka patur tre takime sekrete me alienet. Te pakten kjo eshte cfare ka deklaruar nje ish keshilltar i Pentagonit.

Ish presidenti i ka takuar jashtetokesoret ne tre raste te ndryshme ne bazen ajrore te New Mexico. Takimet u organizuan nga Eisenhower dhe zyrtaret e FBI-se duke derguar mesazhe telepatike tek alienet.

Presidenti i 34-t i Shteteve te Bashkuara i ka takuar jashtetokesoret ne nje baze ajrore te vjeter ne New Mexico ne vitin 1954, sipas lektorit dhe autorit Timothy Good.

Eisenhower dhe zyrtare te tjere te FBI-se thuhet se kane arritur ta organizojne kete takim duke derguar sinjale telepatike, megjithese kjo duket pak e veshtire.

Me ne fund takimi me jashtetokesoret ndodhi ne tre raste te ndryshme ne bazen Holloman Air Force, dhe kur kjo ndodhi, kishte shume deshmitare te ngjarjes.

Teorite e konspiracioneve gjate githe kohes dhe ne rritje kane qarkulluar fjale qe ka ndodhur vertet nje takim ndermjet Eisenhower dhe alieneve.

Por, deklaratat e Good, nje ish keshilltar i Kongresit te Shteteve te Bashkuara dhe i Pentagonit, jane deklaratat e para qe jane bere publike nga nje akademik i besueshem.

Duke folur ne BBC2, ne emisionin Opinionated, ai tha qe qeverite rreth e rrotull botes kane qene ne kontakt te rregullt me alientet qe prej dhjetevjecaresh.

 "Alienet kane patur kontakte formale dhe joformale me mijera njerez ne te gjithe boten e ne te gjitha rruget e jetes," - shtoi ai.

I pyetur se pse alinet nuk shkuan tek dikush "i rendesishem" si Barack Obama, ai tha" "Une me siguri mund tu them qe ne vitin 1954 Presidenti Eisenhower ka patur tre takime te vendosura paraprakisht me alienet, qe ndodhen ne baza ajrore te caktuara, duke perfshire ketu edhe bazen Holloman Air Force ne New Mexico."

Gjithashtu ashtu si edhe ne raste te tjera ai shtoi qe kishte patur shume deshmitare.


Eisenhower, i cili ka qene president qe nga viti 1953 dhe deri ne 1961, dihet qe besonte shume qe kishte jete ne planetet e tjere.

Gjithashtu edhe ish gjenerali me pese yje ne Ushtrine e Shteteve te Bashkuara, i cili ka komanduar Allied Forces ne Europe gjate Luftes se Dyte Boterore, dihet qe ka qene shume i dhene pas Programit te Hapesires se Shteteve te Bashkuara.


Sipas te dhenave, takimet e presidentit me alienet kane ndodhur nderkohe qe zyrtareve u eshte thene qe ai ishte me pushime ne Palm Springs, ne Kaliforni ne Shkurt 1954.

Takimi fillestar supozohet te kete qene me aliene qe ishin nordike ne pamje, por marreveshja eshte firmosur me nje rrace te quajtur "Alien Greys".

Good shtoi: "Ne e dime qe deri ne 90% te UFO-ve mund te shpjegohen me terma konvencionale. Megjithate une do te thoja qe miliona njerez ne te gjithe boten i kane pare alienet e vertete."

Sipas dokumentave te klasifikuara te leshuar nga Ministria e Mbrojtjes ne vitin 2010, Winston Churcill mund te kete urdheruar qe te mbahej sekret nje shikim i UFO-ve.

UFo eshte pare ne East Coast te Anglise nga nje avion RAF qe po kthehej nga nje mision ne France apo ne Gjermani afer fundit te luftes.

Thuhet se Churcill ka diskutuar mbi ceshtjen e UFO-ve dhe se si duhet te sillet ne keto raste me Eisenhower.

Megjithate dokumenta zyrtare nuk ka apo nuk jane bere te ditur. Deri kur te kemi me shume prova, kjo ngelet nje mister. (F.B/Infoalbania)
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Temat e reja   Ven 14 Juin - 12:08

Identiteti i vajzes eshte mbajtur i fshehte.

VietnamNet raporton qe vazja duhet te fleje prane nje kove me uje per te qene gati nese do te kishte ndonje shperthim gjate nates.

Dr Nguyen Manh Hung, rektori i Universitetit te Hong-Kongut, i tha familjes se shkolla ishte e gatshme te dergonte nje ekspert i cili do te qendronte vazhdimisht me vajzen, e cile eshte identifikuar vetem me shkronjen e pare te emrit te saj "T.", per te vezhguar dhe regjistruar ngjarjet qe do te ndodhnin.

Hung e mori kete vendim mbasi e testoi vajzen ne shtepine e saj; duke perfshire edhe nje skanim qe gjeti nje shirit te kuq ne anen e djathte te trurit te saj.

Shiriti u zhduk kur ajo mbajti nje byzylyk me gur kuarci ne kycin e saj, por ajo nuk ndihej mire me ate ne kyc,ndihej sikur neper trupin e saj ishte duke kaluar elektricitet.

Hung tha qe shkolla do te bente teste te tjera mbi vajzen dhe mjedisin qe e rrethon ate.

"Ajo ka nje aftesi te rralle qe duhet ta studiojme, shpjegojme, dhe ta ndihmojme ta mbaje nen kontroll." - tha ai.

"Ne do te eliminojme gradualisht mundesite nje e nga nje, dhe me pas shpresojme te gjejme shkakun e vertete te fenomenit."

Thuhet se vajza mund te ndeze objekte qe jane edhe me rreze 20 metra larg saj pa patur nevoje qe te fokusohet per ta arritur kete, megjithate provat permbyllese duhet ende te merren.

Vajza shkon ne shkolle normalisht dhe nga te dhenat del se ajo ka marredhenie shume te mire edhe me te tjeret.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Temat e reja   

Revenir en haut Aller en bas
 
Temat e reja
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: