AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 NATO na ēliroi,pse tani kundra NATOS?A jemi me ndjenja?

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: NATO na ēliroi,pse tani kundra NATOS?A jemi me ndjenja?   Lun 17 Juin - 23:57


Opinjone


Me mire me protestue qe shkoje veriu Mitrovices se sa kunder EULEX-it qe erdhei me vendimin e shtetit te Kosoves.Protestoni kunder Qeverise sepse aty qendron ikrejte problemi.Dikush,me qellim po i organizon keto demonstrata per te manipulue me opinionin.Ligji le ta thote fjalen e vete dhe nese nuk ane fajtor,athere do telirohen te cilet kane nevoje tebpastrohen nga keto akuza.Ma mire eshte edhe per te gjithe keta te arrestuar sepse e hjekin nji dyshim qe nese nuk ka baze do te del ne shesh,ndersa ne veri po na themelohet Republika serbe e populli po heshte.Le te organizohet Referendum per keto gjera dhe te pyetet sovrani- populli se qka mendon.Por,te huajve nuk ju pelqene kjo sepse e dijne rezultatin.Prandj,shume ma mire do te tingellonte kjo demonstrate per kete qellim,per ta mbrojtur teresine teritoriale te Kosoves.Ne boten demokratike ngjane te akuzohen udheheqes te niveleve te ndryshme dhe ata i nenshtrohen ligjit,prandaj edhe keta.Nuk humbin asgje perveq pastrimit.

http://www.zeri.info/artikulli/8022/neser-ne-skenderaj-proteste-gjithepopullore-kunder-eulex-it


Komentet


Komente (13) | Kthehu
http://www.botasot.info/kosova/225018/sot-protesta-kunder-eulex-it/

Keto protesta kundra NATOS kan si qellim qe te rikthehet serbia ne kosoven e shkrete. Gashi Une kam qen ne lufte vete i treti me djelt e mi. Por po u tregoi se me luftue as nje ushtar nuk kemi guxue me ba bame nga eproret ton.Shpesh na ipte urdherin qe armet ti hudhnim dhe te ikim ka te mundemi.Dhe qato arme qe i gjuajshim,vinin serbet dhe i tubonin dhe tinza prape na shiteshin me luftue kinse.ēka kam pare ne uēk,ishalla zoti na fale. Rrnoft NATO qe na hoqi sagjin nga koka,se sa per uēk na kish tie karin shkau bashk me qeta komandanta tan,qe ishin kon me serbin dhe tani jan ba milionera.Keta qe thone se kemi luftue dhe dojna me mbrojte me ēdo kusht luften e fitores,sherrin keni per tja pare shume shpejti.Me te ēlirue NATO dhe ti thuash pjella e serbise,siq i thuani atdhetareve,vertete jeni dhelperak.
Gashi @ 17/06/2013 21:31
ATA QE DALIN NE PROTESTE KUNDRA EULEXIT,JANE TE QMENDUR OSE TE NJAJTE SI KETA KTIM...TANE ,,PO SI KUNDER ZBARDHJES SE VRASJEVE,DHE HAJNIVE QE KANE BO,TE GJITH QE JONE NE HETIME,SA I PERKET AVOKATVE ATA JANE MA TE KORRUPTUM SE HAJNAT,JANE TE PAGUAR NGA KRIMINELET...KLM...VEQ GABIM E KENI,,,RROFTE EULEXI..
Haxhi Kuēi
Popull qe mashtrohet mu sikurse delet mbas qobanit me nje boq misri,nuk ka te ardhme.
Popullit betoju se nuk e ke tradhetue,te beson,dhe shtype prape sikurse rrushin se e duron kungjin,budall popull.
Thuju ketij popullit per nji shqiptar qe ka luftue me shpirt per kete popull se eshte tradhetar i beson rrenave te  ketyre pisave,dhe qohen dhe e vrasin shpetimtarin e tyre..
Po keta ēlirimtar na u betojshin se i kemi rrok keto arme mi bashkue te gjitha trojet!!!A cilin trolll na e bashuan o hajvan popull  ?????Ne kosove vetem fizikisht mungoin serbet,ndersa  me urdhera ēka thene ne BG qeveritaret ja bejn aminin.
Edhe ne troje tjera  me ane te asaj lufte i riroberuan shqiptaret.Nese genjej thuani dhe kundershtoni,ska dert i pranoi gabimet,por skam gabime.

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: NATO na ēliroi,pse tani kundra NATOS?A jemi me ndjenja?   Mer 19 Juin - 4:07


Braktiset atdheu, qeveria heshtė!
Bota Sot | 18.06.2013 18:20
Share on facebookShare on twitterShare on emailShare on printMore Sharing Services
[font]


Sfida shekullore e shqiptarėve
Mė shumė se njė milion shqiptarė ishin dėbuar nga trojet shqiptare, qė nga Lufta e parė Botėrore deri nė Luftėn e Dytė Botėrore, tė cilat me marrėveshje ndėrkombėtare nė Konferencėn e Londrės iu dhanė Serbisė dhe Malit tė Zi, qė mė vonė do tė krijonin Jugosllavinė. Rreth 300 mijė shqiptarė do tė detyroheshin tė shpėrnguleshin nga regjimi komunist dhe nacionalizmi serb, nga viti 1945 deri mė 1965. Numri i viktimave nuk dihet saktė, sikurse as ai i tė dėbuarve, por qė shkon nė rreth 100 mijė veta sė paku.
Si pasojė e dhunės sė sėrishme serbe nga viti 1989 e deri me pėrfundimin e luftės, numri i tė dėbuarve i afrohet rreth njė milion veta, natyrisht duke pasur parasysh edhe shtimin e shqiptarėve qė kanė pasur nė vendet e Evropės perėndimore.
Por, qė nė tė dyja ngjarjet e mėdha tragjike pėr shqiptarėt, jashtė Shqipėrisė, rezultuan me pėrgjysmimin e banorėve shqiptarė, pa numėruar edhe asimilimin e brendshėm, veēmas si del tė jenė masovike, konvertimet nė boshnjak e turq, si dhe nė maqedonas nga shqiptarėt ortodoks.
Por, fatkeqėsisht as 14 vjet pas luftės, shqiptarėt nuk po e shmangin kėtė fat tragjik. Shpėrnguljet e shqiptarėve, veēmas tė rinjve kanė marrė pėrmasa tragjike.


(Tekstin e plotė mund ta lexoni tė mėrkurėn nė publikimin e shtypur tė gazetės kombėtare “Bota sot” botimi i Diasporės – Perėndimit)
Abonohuni nė gazetėn “Bota sot”. Mundėsia e abonimit ėshtė nė Zvicėr.
[/font]

Komentet
Komente (17) | Kthehu

Po pse a po mendoni edhe qeveritaret me i braktisė postet qė i fituan me aqė shumė "sakrificė" duke mbytur qdo gjė, bile bile edhe shokun mė tė ngushtė te jetės. Kjo qeveri ka me mbetė pa popull krejt, sepse vetė janė tata-mata, veq nese vinė nga serbija me e mbushė Kosovėn me popullatė te re! Vdekje kesjė qeverije,...Lirija e popullit te shumėvuajtur.
Lumi Pejė @ 18/06/2013 20:25
Plani i naqertanjes se Garashaninit,Qubriloviqit ,Andrriqit,Titos, Rankoviqit per shpernguljen e shqiptarve me apo pa vetedije po e zbaton sote e tere diten qeverija e jone, Pra te gjith ato te zeza qe ju bene keti populli qe ti behet ''shpija uk'' sot ne heshtje kjo murtaj e bardh e ka kapluar Kosoven me permasa biblike. Pra as qe ka as qe po shifet ne horizont zgjedhje tjeter per rinine, asetin ma profitabil te popullit ton. Me kete sundim te oligarkve pushtetmbajtes se shpejti as te ardhurat doganore nuk do te vin per rroga e pastaj hapni syte biznese pushtetar e sundimtar.
vendos vetė @ 18/06/2013 20:09
Po me vjen me qajt kur po i shoh e lexoj, nuk ka qef me lane atdheun askush , ku ka qesh e ku ka qar, por jeta e veshtir e detyron njeriun me lane atdheun e te gjitha qe i ka te embla ne vendlinje per nje kafshat buke, e nuk e din ata qe eshte helum edhe ajo kafshat, mbes me shpres se do ta shofin qeveria se nuk po i largon shkau po vet shqiptaret e vendit te vet te cilet jane te verbuar nga karrikat e lakmia.
999 @ 18/06/2013 20:02
po a po mendon kush per ket pune po qata e formuen ministrin e dispores veq sa me na plaqkit po kta qeveritar ton gzohen qe po shkojn se ju kan ra remitencat e nashta rriten e hashes ju ka ba kryet daqiq e ishalla edhe mik te shpis e bon e qon ne broj e le te ja nderton nji vikendice se drenica pa kumar e ka shtir me nejt ju lumt drenica heroike qysh po mudeni hashen me duru se so kallaj klm
isufi @ 18/06/2013 20:02OOOO NUK JAN SHIPTAR KTA SE NUK JON ME PDKen SIGURISHT PER ATA QEVERIJA THAQI NUK JA NIN
vushtrialia @ 18/06/2013 19:56
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
NATO na ēliroi,pse tani kundra NATOS?A jemi me ndjenja?
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: