AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Idriz Seferi nje tradhetar i shendrruar ne hero

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15047
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Idriz Seferi nje tradhetar i shendrruar ne hero   Ven 12 Juil - 3:08

[color=#ff3399]Shukri Zymberi s’lejon vendosjen e skulpturės sė Idriz Seferit (Video)Artikujt tjerėShukri Zymberi s’lejon vendosjen e skulpturės sė Idriz Seferit (Video)Mbyllja e magjistrales nė Prishtinė shkakton kaos nė trafik Pjesė tė Dardanisė dhe Emshirit pa ujėPajaziti forcon pritjet qė Zhegra tė bėhet komunė Afėr Katedrales nė kryeqytet nis ndėrtimi i njė qendre tregtarePolicia e Ferizajt me plan operativ “Sezoni veror”Pėr 45 ditė bllokohet rruga nga rrethrrotullimi pėr Mitrovicė deri te TermokosiPrishtinė: Hapet debati publik pėr Projektplanin Zhvillimore Urban (PZHU)Eqrem Kryeziu - kandidat i LDK-sė pėr kreun e PrizrenitVetėvendosje: Xhabirėt e Komunės sė KaēanikutPublikuar: 10.07.2013 - 20:31
Prishtinė, 10 korrik - Skulptori preshevar, Hevzi Nuhiu akuzon haxhi Shukri Zymberin se nė bashkėveprim me disa banorė tė fshatit Muēibabė dėmtuan skulpturėn e figurės kombėtare Idriz Seferi. Skulptori thotė se banorėt e kėtij fshati dėmtuan veprėn e tij, sepse Idriz Seferin e konsiderojnė tradhtar dhe nuk e duan ngase besojnė se ai ishte i fesė katolike. KTV-ja ka tentuar tė kontaktojė me haxhi Shukri Zymberin, por ai dhe asnjė nga familjarėt e tij nuk kanė pranuar tė flasin. Biri i tij, Hevzi Zymberi ka konfirmuar nėpėrmes telefonit se babai i tij nuk e ka lejuar gdhendjen e skulpturės pėr tė vetmen arsye se vendi ku po bėhet skulptura ėshtė pronė e familjes. Sipas tij, nuk qėndrojnė deklaratat se kjo familje dhe banorėt e Muēibabės nuk e duan figurėn e Idriz Seferit nė kėtė fshat.

Mirėpo, zyrtarėt e Komunės sė Gjilanit kanė deklaruar se i kanė dhėnė leje skulptorit qė tė gdhendė nė kėtė vend, pasi qė ajo ėshtė pronė publike. Njėherėsh kjo Komunė ka dėnuar aktin.[size=24]
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15047
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Idriz Seferi nje tradhetar i shendrruar ne hero   Ven 12 Juil - 3:34

Edhe i ndjeri prof Bajram Kurti pakes para luftes shkroi per patriotizmin e Idriz Seferit ne nje gazet ditore nese nuk gaboi "Bujku"
Ne kete artikull ka bashkpunue edhe prof Begzat Baliu dhe te nesermen erdhen Muqibabaset dhe ne banesen e Begzadit me revole iu drejtuan profesor Bajram Kurtit qe te distancohet nga patriotizmi i Idriz shpiun serbit.Ku isha prezent edhe une dhe i thane ;A e njef mire apo shkruan siq ke ndegjue per kete tradhetar ?Jo kam ndegjue.Mos u merr me thesh e thenjet e shpiunave,sepse Idrizi ka dhunue grat e shqiptareve bashk me serb,ua ka vjedh bagetin shqiptareve duke ua rrenue naten muret e shtallave te bagetive dhe i prnte bagetin dhe bashk me serb benin dollina.Dhe te nesermen distancohet permjet gazetes ne fjale i nderuari prof Bajram Kurti.
E din mire kete mesele Begzat Baliu.
Begzati eshte njeri i urte dhe shume interligjent,kete nuk ja mohoi ,por trimeria i mungon,kur duhet thene fjalen perfundimtare.
Si Idriz Seferi ne kosove eshte Avdi Ibrahimi,Reshat Badallaj dhe komandantet e uēk shumica e tyre,te cilet ma nuk marrin fryme,sepse vdiqen nga dora e kesaj elite te flliqur.
Reshat Badallaj dhe Avdi Ibrahimoviqet me shpifen kinse une e paska shetit Arkanin neper vijat e frontit te luftes dhe komandantet e uēk mna paskan pershendetur.Jo Avdi e Reshatociq,shoket e juaj dhe ju keni bere shoqeri me serb.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15047
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Idriz Seferi nje tradhetar i shendrruar ne hero   Sam 13 Juil - 1:29


Vizitor
Vizitor
Titulli: Re: Ahmet Zogu dhe fashizmi Wed Jan 21, 2009 10:49 am
Disa shqiptar thone se Ahmet Zogu eshte atedhetar,dhe ka luftue
kundra serbeve , turqeve dhe kundra austrohungarezeve .E disa thone se
ka qen tradhetar, sepse princ vidit ja ofroi shpeten e tij per ta
qetsue gjendjen e rende ne shqiperi.Dhe kinse mu per kete Avni Rrustemi ne
Paris i beri atentat Esat Pashes.Por Avdiu ishte i paguar nga Zogu 3600 lek qe ta vrasi dajen e tja merr fotelen. Dhe ne shiperi e shtini Avni Tucani, tuci i pulave nje te ri Beqir Vallterin qe ta vraje ne parlament Zogun.Dhe i gjori e plagosi ne krah Zogun dhe u bylle ne WC.Zogu pasi i premtoj amnesti, ky u dorezue pa ba vetevrasje.Dhe i tregoi se e ka shtie Avniu me vra Zogun sepse vete sja majke.Ja se ēfare atdhetari duke shti tjeret.Mesiguri edhe ne Paris e ka shti nji kapeten frnqez dhe patriotllakun keshtu e marrin shqiptaret.Keshtu sot historia thote e shqiptareve !A patriot qe paska qen Avni Rrustemi !!!Por mire kush e pruni Zogun ne pushtet????Po Serbet more si jo,dhe si te luftojne kundra serbeve ?!Edhe patriotet e sames e kundershtojshin Zogun a ne anen tejeter iu beren nepunsa e ambasadora te Zogut siq ishte patrioti i madhe Faik Konjica ambasador i fuqiplote ne amerike.Noli pasi e morri pushtetin per 6 muaj nuk mundi me shqiptar me ba dhe iku e ja la ma mire Zogut.Edhe Enver Hoxha qeni ka qen nepunes i Zogut ne Belgjike.Bile eshte prezentue si djali i Zogut qeni.

Enver Hoxhen kush e pruri ne pushtet ?Milladin Popoviqi;Mugosha ,Ahmet Zogu,Svetozar Markoviq Tempo .Dhe a ka pasur mundesi ky njeri ta luftoi serbin ?Jo!
Sali Berishen, kush e pruri ne pushtet ? Ramiz Aliu more me ja mbeshtjell shqiptareve .Rugoven ,kush e pruri ne pushtet Fadil Hoxha me Rrahman Morinen ?Sepse keta ishin ne sherbim te serbit gjere sa Rugovasit u lodhen dhe ju qelen per lendine tradhetirat.Dhe tani ja leshuan vendin Thaqit,qe ti shtypi shqiptaret ne vend te serbeve.Sepse vete keta kan qen ne sherbim te shkaut dje..
As per historin e Skenderbeut nuk kemi fakte te gjalla se a ka qen shqiptar,serb apo turk sepse dihet se ky ka masakrue shqiptar musliman ma teper se turku dhe ne shqiperi e ka pasur nje keshtjelle e ne itali 12 keshtjella. pra kan e paska mbrojtur Skenderbeu ?Qe vriste shqiptar musliman ne trojet e veta qe nuk donin te konvertoheshin ne te krishter,dhe ne itali vriste te krishter,sidomos ata italian qe ishin kundra princit Antonios.!!!

Shqiptaret nuk kan histori te njemendet dhe as nje patriot shqiptar nuk po del qe ka luftue per trojet e shqiptarise.Sepse secili njeri tjetrin duke e shpallur tradhetar.Une kam punue ne Mal te Zi. Sidomos tek familjet e Rexhep Qosjes dhe serbisht a me besoni flitshin.Ne maqedoni kam punue na Zajac e ne ēdo fshat .Dhe a e dini qe edhe femrat spiunojshin fqinjet,nuk ka pas familje qe nuk ka spiunue per njeri tjetrin.Ne Presheve edhe atje e di mire dhe e njejta gje!Ne kosove ma po dihet une kam punue si taxi dhe sa pleq me plisa te bardhe qe neper oda e qitshin plisin me nje ane dhe kur flitshin derse trima e ēka me ju thene vete qata qena i kam pare ne oret e mengjezit duke shkue ne polici e dhene informata,Bile edhe grat e do shpianikeve qe sta merrke mendja .
Vetem nje po ua them mbasi une nuk kam mundur tju bashkoi si nje vater e shqiptareve qe jeten time e kam flijue me qindra here as ti Sofra e Beton e there qe po mundoheni me ba bashkimin e trojeve mos u mundoni me humbe kohen, se sherrin keni me ja pa,por dhinje kete qeshtje se as tana shtetet nuk po mundenme na ra ne fije se a jena qenje njerezore apo shtazore.


Jeta e Idriz Seferit

Patriotet Idriz Seferi,Pasi prof Bajram Kurti para luftes me duket me 1997 ne gazeten bujku me duket apo tjeter shkuajti per patriotizmin e keti Idriz Seferit te nesermen nje kusheri i Idrizit u takue me Bajramin dhe i tha ;Nrsr ti sot nuk distancohesh nga shkrimet e tua per ate pis,besen po ta japi pa te likvidue nuk kam me lan me kete revole!Pse ia priti profi?A e njeh ti kusheririn time apo po shkruan me fjalet e qenave ?A e dine ti qe ky ka vra shqiptar ka dhunue femra shqiptareve ua ka marr bagetin shqiptareve naten dhe i ka ngrere me serb ne dafranga ?Aty prezence ishte edhe akademiku Begzad Baliu dhe e obliguam qe te distancohet sepse plumi ishte ma i forte,!Dhe a e dini qe Idriz Seferi nga krali serbise ka marr penzion te mire siq edhe bokseri Saliu tani qe kishte kerkue nje penzion nga serbet.
I vetmi shqiptar qe nuk ka pasur lidhje me tradheti ka qen Shaban Polluzha dhe vete shqiptari nga nje fshat i gjakoves e ka vrare me gishtin e vete emrin ja kam harrue, por ka ende deshmitar qe kemi punue ne ate fshat dhe qe vete deklaron duke na then se a pe shihni kete gisht ?PO ja banem!Ky gisht e ka vare Shaban Polluzhen,jam que e ja kam ngjite por me ndajten e din Fehmiu nga Seniku i Malisheves dhe njefare Shabani nga Bllaca ne moshe te shtyre tani.
Edhe ne maqedoni ka qen trim Mifaili Zajazit,pra dy Mifaila i madhi dhe ivogli qe kan ba gerdi ne shkini dhe sot e kesaj dite aty ne malin e Zajazit ka ka luftue ka ana e mahalles se Xhamise permbi naten ndegjohen zerat.
Zajasi eshte nje fshat ne maqedoni qe eshte i madh ne forme rrethore perqark maleve sa nje shtet dhe po te mendoni i ka kater mahalle.Mahalla e xhumas,e xhamis,qelikat dhe nje nuk me kujtohet,aty ka burra atedhetar shqiptar e nuk po i permendi!
pergjigjet
zeriatdheut
Hero anėtarNumri i postimeve: 4058
Registration date: 28/12/2007


Titulli: Re: Ahmet Zogu dhe fashizmi Wed Jan 21, 2009 10:53 am
Jepi o Haxhi Haxhica kujdes se te dolen lakrat edhe pak jepi..............
.

http://kosovare.forumotion.com/t2284p15-ahmet-zogu-dhe-fashizmi
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15047
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Idriz Seferi nje tradhetar i shendrruar ne hero   Sam 13 Juil - 1:34


Re: Ushtria Clirimtare e Kosoves

Mesazh nga haxhiu01 prej Wed Jan 21, 2009 10:59 am
Sa mire mu kan i veshur ushtar i uēkes,e me dal ne fotografi e me iu tregue femive kur te rriten ja babi yt kam qen uēk e me ba e me vete djali a ke luftue babi ?E rrene i thote kam vra serb me vagona,po me pas vra nuk kish serb ne kosove!Ata qe kan luftue i vrajten neper prita a mos po gaboi !E tjeret shetisin rrugeve qe po vdesin per kafshaten e gojes,si eshte e mundur me luftue dikush per shqiptar e mos me nxene vend te punes e me jetue si nje qenje njerezore mesatare!!!


haxhiu01

*
Re: Ushtria Clirimtare e Kosoves

Mesazh nga Blerti_Gashi prej Wed Jan 21, 2009 12:13 pm

haxhiu01 shkruajti:Sa mire mu kan i veshur ushtar i uēkes,e me dal ne fotografi e me iu tregue femive kur te rriten ja babi yt kam qen uēk e me ba e me vete djali a ke luftue babi ?E rrene i thote kam vra serb me vagona,po me pas vra nuk kish serb ne kosove!Ata qe kan luftue i vrajten neper prita a mos po gaboi !E tjeret shetisin rrugeve qe po vdesin per kafshaten e gojes,si eshte e mundur me luftue dikush per shqiptar e mos me nxene vend te punes e me jetue si nje qenje njerezore mesatare!!!

E more Haxhi mafia na mbyte duke treguar gjera qe ke be ti ( per te keq e kam fjalen ), te gjitha keto qe po i thua jan qe je duke u nis nga vetja.

U thua keshtu femijeve tu ti? sigurisht qe po, a ne fakt je krejt tjeter . Pse ore i " nderuar " mundohesh me i humb vlerat e UCK-s, qfare te kan bere, mos vall te kan rrahur, pasi qe serbet nuk te kan rrahur e as burgosur?, diqka duhet te jet ketu, ti beju ose me Hoxh ose me Prift tani .

Ushtria Clirimtare e Kosoves, dha nga vetja aq sa mundi, aq sa kishte, dha gjejen me te shtrenjet qe kishte, pra dha jeten. Nuk eshte e then tani te gjith ata/o qe kan luftuar te vriten ne lufte o Haxhi, nuk i percaktojme vet ne gjerat .

E thashė njė fjalė Shqip-Atdhe,shqiptova njė Ideal-Komb, Kujtova njė emėr-Shekspir, Lypa penėn e tij, pėr tė pėrshkruar jeteshkrimin tragjik tė popullit tim, tė Lashtė sa vet Ballkani. Tė ndodhur aty, para botes greke, pushtimeve romake, Dyndjeve slave, qė mbijetonin robėrinė dhe ende frymon pėr tė gjalluar, atėhere: Vetes i thirra vec njė emėr : SHQIPTAR . Mr. Ukshin Hoti !!


Blerti_Gashi

Mesazh nga L1ndush3 prej Wed Jan 21, 2009 12:38 pm
e kta jan Trimat e Kosoves

L1ndush3
r

Re: Ushtria Clirimtare e Kosoves

Mesazh nga Ago Muji prej Wed Jan 21, 2009 3:53 pm
O Haxhi Kuci, oj ndyrrsin, o njeri pa karakter pa moral e pa 2 kokrra truni nkok, pse spo shko more burr me hyp me naj ur te frances, edhe me u rrxu me e thy qafen naj kun se sen spo vyshe. Ska njeri te gjall qe mun mem bind mu qe ti sje shpihun i serbis more udbash. Ik se na flliqe forumin.
Mbrohemi duke sulmuar


Ago Muji
Ushtarak

Re: Ushtria Clirimtare e Kosoves

Mesazh nga L1ndush3 prej Wed Jan 21, 2009 9:20 pm
e se qka po lypka qe ky Haxhiu rreh po ky skoka normal bre amo udbash e pertej udbashi koka

L1ndush3


Age : 26

Mesazh nga xhavo_ prej Wed Jan 21, 2009 9:42 pm

haxhiu01 shkruajti:Sa mire mu kan i veshur ushtar i uēkes,e me dal ne fotografi e me iu tregue femive kur te rriten ja babi yt kam qen uēk e me ba e me vete djali a ke luftue babi ?E rrene i thote kam vra serb me vagona,po me pas vra nuk kish serb ne kosove!Ata qe kan luftue i vrajten neper prita a mos po gaboi !E tjeret shetisin rrugeve qe po vdesin per kafshaten e gojes,si eshte e mundur me luftue dikush per shqiptar e mos me nxene vend te punes e me jetue si nje qenje njerezore mesatare!!!

Bash mirė koka ka fol ky haxhiu. Unė te pershendes ty bac se i paske fjalet e burrave. Keta qe po te fyjnė po nguten shumė, e te ne thonė "kush ngutet pėrmutet".

Pasi iken shkijet vetėm nė Prizren kanė dalur mbi 2000 njerėz me uniforma te Uēk-sė, e mos t'i permendim edhe qytetet tjera se na dalin 50'000 mij uniforma te Uēk-sė, nė kohėn kur Ramush Haradinaj ka mbet me njė grusht njerėz nė Dukagjin. A thue ku ishin gjithė ky batalion qe s'iu ndėgjua asnjė krism pushkė?
Sikur Azem Bejta me kaqak te vet!


xhavo_


Mesazh nga zeriatdheut prej Wed Jan 21, 2009 9:55 pm
O xhavo te kame then une ty se cfare greki je


zeriatdheut
*
Re: Ushtria Clirimtare e Kosoves

Mesazh nga xhavo_ prej Wed Jan 21, 2009 10:10 pm
"zeriatdheut" ty inati ka me t'i qerru syt. Haxhiu e paska pėrmbledhe shumė mirė atė shkrim, veēse pak me mllef dhe te pergjithėsum. Mirpo 1 njeri qe e njeh situaten e kupton shum lehte atė shkrim te tij. Se ne kohen kur 2-3 vete kanė luftu 100 tjerė kanė pi kafe e janė rrezitė nėpėr plazhe. E pikėrisht kėta janė qe hyn bashk me Kforin nė Kosovė e veshen uniforma, e shiqojshin ku me vjedhe a me uzurpu ndonje lokal!

Une te tregova ty ma lartė se sa "ushtar" kanė dalur kur janė ikė shkijet, si kerpudhat pas shiut. Edhe vet Ramushi ėshtė qudit e "nuk e kish pas dit" se sa ushtar kish pas ne Kosovė.
Sikur Azem Bejta me kaqak te vet!

xhavo_

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ushtria Clirimtare e Kosoves

Mesazh nga zeriatdheut prej Wed Jan 21, 2009 10:17 pm
xhavo tu kisha lute nese e ndjen veten te pakten ne anen e atyre qe kane ra deshmore dhe per hire te atyre qe kane sakrifiku dhe kane plage lufte mose u mer me ate debile dhe shife mire se si ka shkruajt dhe cfare ka thene e cfare ka fyer mose u ben me nje thes me te se po duket mire qe eshte shkja rashke mer vesht sepse askushe ska mare roge ne uck e askush nuk ka ardhe me pare nga kosova aj debil po thote se kosovaret kane plackite aj debil po thote se kosovaret kane ardhe me par me luftu ne iliride ather ti pake lexoje me vemdenje dhe fole mose ja fute kote te njollosni luften e lavdishme ata qe jane vesh ne kukes dihen dhe ska nevoje per komente por ama nuk duhet t njolloset uck ne ket drejtim ok


Perparimi
Admin


Numri i postimeve: 9450
Registration date: 30/04/2006


Titulli: Re: Sikur t"kisha qen uēk Sat 24 Jan 2009 - 17:56
*

Re: Ushtria Clirimtare e Kosoves

Mesazh nga xhavo_ prej Wed Jan 21, 2009 10:26 pm
Unė e morra atė shkrim aty me lartė. Nuk e di se ēfarė ka thėnė krejt haxhiu. Mirpo nuk duhet ngutur e te fyhen njerezit, por t'iu tregohet e verteta. Unė nuk di njeri qė ėshtė paguar per te luftu nė Iliridė. Mund te ketė raste kur njerezit kanė dhėnė ndonjė dhuratė pėr nderė te luftetarėve dhe respekt. Nėse haxhiu din ndonjė rast apo ndonje njeri le te shprehet - ēdo gjė e ka emrin e vet - e sbėn te pėrgjithėsohen.
Madje pėrkundrazi, nė Kosovė janė mbledhur fonde te shumta pėr luften atje.
Sikur Azem Bejta me kaqak te vet!


xhavo_

*

Re: Ahmet Zogu dhe fashizmi

nga haxhiu01 Today at 10:49 am
Disa shqiptar thone se Ahmet Zogu eshte atedhetar ka luftue
kundra serbeve e turqeve dhe kundra austrohungarezeve e disa thone se
ka qen tradhetar sepse princ vidit ja ofroi shpeten e tij per ta
qetsue gjendjen e rende ne shqiperi dhe kinse per kete Avni Rrustem ne
paris i bani atentat Esat Pashes dhe ne shiperi e shtni Avni Tucani tuci pulave nje te ri Beqir Vallterin qe ta vraj ne parlament Zogun dhe i gjori e plagosi ne krah Zogun dhe u bylle ne WC,pasi i premtuan amnesti ky u dorezue pa ba vetevrasje dhe i tregoi se e ka shtie Avniu,keshtu sot historia thote e shqiptareve !A patriot qe paska qen Avni Rrustemi !!!Por mire kush e pruni Zogun ne pushtet????Serbet more si jo,dhe si te lufton kundra serbeve ?!Edhe patriotet e sames e kundershtojshin Zogun a ne anen tejeter iu banen nepunsa e ambasadora te Zogut siq ishte patrioti i madhe Faik Konjica ambasador i fuqiplote ne amerike.Noli pasi e morri pushtetin per 6 muaj nuk mundi me shqiptar me ba dhe iku e ja la ma mire Zogut.

Enver Hoxhen kush e pruri ne pushtet Milladin Popoviqi;Mugosha ,Svetozar Markoviq Tempo dhe a ka pasur mundesi ky njeri ta luftoi serbin ?Jo!
Sali Berishen kush e pruri ne pushtet Ramiz Aliu more me ja mbeshtjell shqiptareve .Rugoven kush e pruri ne pushtet Fadil Hoxha me Rrahman Morinen dhe keta ishin ne sherbim te serbit gjere sa Rugovasit tani ja leshuan vendin Thaqit.
As per historin e Skenderbeut nuk kemi fakte te gjalla se a ka qen shqiptar apo turk sepse dihet se ky ka masakrue shqiptar musliman ma teper se turku dhe ne shqiperi e ka pasur nje keshtjelle e ne itali 21 keshtjella pra kan e paska mbrojtur Skenderbeu ?
Shqiptaret nuk kan histori te njemendet dhe as nje patriot shqiptar nuk po del qe ka luftue per troje e shqiptari sepse secili njeri tjetrin duke e shpallur tradhetar.Une kam punue ne Mal te Zi sidomos tek familjet e Rexhep Qosjes dhe serbisht a me besoni flitshin.Ne maqedoni kam punue na Zajac e ne ēdo fshat dhe a e dini qe edhe femrat spiunojshin fqinjet,nuk ka pas familje qe nuk ka spiunue per njeri tjetrin.Ne Presheve edhe atje e di mire dhe e njejta gje!Ne kosove ma po dihet une kam punue si taxi dhe sa pleq me plisa te bardhe qe neper oda e qitshin plisin me nje ane dhe kur flitshin derse trima e ēka me ju thene vete qata qena i kam pare ne oret e mengjezit duke shkue ne polici e dhene informata,bile edhe grat e do shpianikeve qe sta merrke mendja .
Vetem nje po ua them mbasi une nuk kam mundur tju bashkoi si nje vater e shqiptareve qe jeten time e kam flijue me qindra here as ti Sofra e Beton e there qe po mundoheni me ba bashkimin e trojeve mos u mundoni me humbe kohen se sherrin keni me ja pa,por dhinje kete qeshtje se as tana shtetet nuk po mundenme na ra ne fije se a jena qenje njerezore apo shtazore.

Patriotet Idriz Seferi,Pasi prof Bajram Kurti para luftes me duket me 1997 ne gazeten bujku me duket apo tjeter shkuajti per patriotizmin e keti Idriz Seferit te nesermen nje kusheri i Idrizit u takue me Bajramin dhe i tha ;Nrsr ti sot nuk distancohesh nga shkrimet e tua per ate pis,besen po ta japi pa te likvidue nuk kam me lan!Pse ?A e njeh ti kusheririn time apo po shkruan me fjalet e qenave ?A e dine ti qe ky ka vra shqiptar ka dhunue femra shqiptareve ua ka marr bagetin ?Aty prezence ishte edhe akademiku Begzad Baliu dhe e obliguam qe te distancohet sepse plumi ishte ma i forte,!Dhe a e dini qe Idriz Seferi nga krali serbise ka marr penzion te mire siq edhe bokseri Saliu tani qe kishte kerkue nje penzion nga serbet.
I vetmi shqiptar qe nuk ka pas lidhje me tradheti ka qen Shaban Polluzha dhe vete shqiptari nga nje fshat i gjakoves e ka vrare me gishtin e vete emrin ja kam harrue por ka ende deshmitar qe kemi punue ne ate fshat dhe qe vete deklaron duke na then se a pe shihni kete gisht ?PO ja banem!Ky gisht e ka vare Shaban Polluzhen,jam que e ja kam ngjite por me ndajten e din Fehmiu nga Seniku i Malisheves dhe njefare Shabani nga Bllaca ne moshe te shtyre tani.
Edhe ne maqedoni ka qen trim Mifaili Zajazit,pra dy Mifaila i madhi dhe ivogli qe kan ba gerdi ne shkini dhe sot e kesaj dite aty ne malin e Zajazit ka ka luftue ka ana e mahalles se Xhamise permbi naten ndegjohen zerat.
Zajaci eshte nje fshat ne maqedoni qe eshte i madh ne forme rrethore perqark maleve sa nje shtet dhe po te mendoni i ka kater mahalle,e xhumas,e xhamis,qelikat dhe nje nuk me kujtohet,aty ka burr atedhetar shqiptar e nuk po i permendi!Qyrni ju o patriota, qe po ma mbroni e po ma loditni, qyrni qka ka than ky burri i fort qe po i rrini ne krah, hajde se hinet me ni thes, te tan qetash, lexone qa ka than se e kom pru me kuot, e e kini edhe tek tema Ahmet Zogu dhe Fashizmi veq lexone krejt ama, e tani hajdni kukurisni si pulat e mbrone ket far trimin Haxhiun qe eshte hero i kombit, mbroje xhavo_, lexo shkrimin e sjellun me kuot edhe kqyrum kush po del i gutun i permutun. Te njejtin po e qoj edhe te Forcat e Armatosura te RSH, se kini ra nqark te Haxhiut si dhelpnat en leqe tgjuetarit.
Mbrohemi duke sulmuar


Ago MujiMesazh nga zeriatdheut prej Thu Jan 22, 2009 12:02 am
Lefter Bicaj (Komandant Teli)ka luftuar ne Maqedonsaktesishte di se ne BETEJEN E HARACINES ne SHkup e ka udhehequr luften dhe me bashkeluftaret e tij pa TELIN beteja e Haracines nuk do te ishte e sukseshme .Teli ka qene tmer per slavet shpeh ka hy ne teritoret e armiqve dhe i ka sulmuar gjdohere ka mbajtur nga dy topa dore ,ne betejen e haracines nje dite nga rrallet e policise maqedone hikin dy shqipetare (kane qene ne njesine speciale para lufte dhe te detyruar te luftojne ne haracine)dhe ju bashkohen UCK ne Haracine me aritjen e tyre ata menjehere kerkojne ta takojne Komandant Telin posa e takojne ata tregojne se si eshte bere tmer per policine maqedone se si shpesh policet nga friga thojnne begaj begaj ide zhica (hikni hikni vjen teli)fatkeqesisht si xhdohere trimat tone jane vrare ne tradheti edhe Komandant Telin e vrane maqedont me ndihmen e tradhetareve shqipetare,disa dite mbas vrasjes se Komandant Telit shoket e tij sulmuan disa autobus me vullnetare maqedon dhe sulmi ishte aq i ashper saqe shumica e vullnetareve sllave ishin djegur se gjalli kjo ishte hakmarja per Komandant Telin .


zeriatdheut


Mbrapsht nė krye


Perparimi
Admin


Numri i postimeve: 9450
Registration date: 30/04/2006


Titulli: Re: Sikur t"kisha qen uēk Sat 24 Jan 2009 - 17:59
Sa per ilustrim zeriatedheut eshte nje njeri disinformatik dhe nje shpifes i felliqet e paraqitet patriot i madh,ketu ka shume ky per tu shfletue brenda vetes por pse mbrone tradhetin qudi ?!http://www.bashkimikombetar.com/arti-ushtarak-f33/ushtria-clirimtare-e-kosoves-t1551-195.htm


Perparimi
Admin


Numri i postimeve: 9450
Registration date: 30/04/2006


Titulli: Re: Sikur t"kisha qen uēk Sat 24 Jan 2009 - 18:00
Gjura si ezriatedheut
A mos po gjene nga ne ndonje postim me porno qe i derjtohesh Zerit me kto pyetje.
Pse nuk merni masa pra ndaj aty adoloshenti adoloshentes qe (puthen pa nda) eshte turp per moshen qe kane te sillen si para adoloshent.
Pyetjen duhej shtruar dikuj tjeter por jo Zerit me shoke.
Poezit jan te shkruara edhe nga ai Ustahi qe fyen pa nderpre.
Dhe me e keqja hulumton emrat e te gjith antarve qe te shkruaj liber Satirike.
Nga zeriatdheut PĆ«r haxhiu01, Today at 12:59 am
o pise br ropte ti qifsha tregome a je ne zajaz se tani nisem


Perparimi
Admin


Numri i postimeve: 9450
Registration date: 30/04/2006


Titulli: Re: Sikur t"kisha qen uēk Sun 1 Mar 2009 - 11:04

Re: Ahmet Zogu dhe fashizmi

Mesazh nga Akili prej Wed Jan 21, 2009 11:27 pm
Haxhi L Kuēi
haxhiu01 shkruajti:Disa shqiptar thone se Ahmet Zogu eshte atedhetar ka luftue
kundra serbeve e turqeve dhe kundra austrohungarezeve e disa thone se
ka qen tradhetar sepse princ vidit ja ofroi shpeten e tij per ta
qetsue gjendjen e rende ne shqiperi dhe kinse per kete Avni Rrustem ne
paris i bani atentat Esat Pashes dhe ne shiperi e shtni Avni Tucani tuci pulave nje te ri Beqir Vallterin qe ta vraj ne parlament Zogun dhe i gjori e plagosi ne krah Zogun dhe u bylle ne WC,pasi i premtuan amnesti ky u dorezue pa ba vetevrasje dhe i tregoi se e ka shtie Avniu,keshtu sot historia thote e shqiptareve !A patriot qe paska qen Avni Rrustemi !!!Por mire kush e pruni Zogun ne pushtet????Serbet more si jo,dhe si te lufton kundra serbeve ?!Edhe patriotet e sames e kundershtojshin Zogun a ne anen tejeter iu banen nepunsa e ambasadora te Zogut siq ishte patrioti i madhe Faik Konjica ambasador i fuqiplote ne amerike.Noli pasi e morri pushtetin per 6 muaj nuk mundi me shqiptar me ba dhe iku e ja la ma mire Zogut.

Enver Hoxhen kush e pruri ne pushtet Milladin Popoviqi;Mugosha ,Svetozar Markoviq Tempo dhe a ka pasur mundesi ky njeri ta luftoi serbin ?Jo!
Sali Berishen kush e pruri ne pushtet Ramiz Aliu more me ja mbeshtjell shqiptareve .Rugoven kush e pruri ne pushtet Fadil Hoxha me Rrahman Morinen dhe keta ishin ne sherbim te serbit gjere sa Rugovasit tani ja leshuan vendin Thaqit.
As per historin e Skenderbeut nuk kemi fakte te gjalla se a ka qen shqiptar apo turk sepse dihet se ky ka masakrue shqiptar musliman ma teper se turku dhe ne shqiperi e ka pasur nje keshtjelle e ne itali 21 keshtjella pra kan e paska mbrojtur Skenderbeu ?
Shqiptaret nuk kan histori te njemendet dhe as nje patriot shqiptar nuk po del qe ka luftue per troje e shqiptari sepse secili njeri tjetrin duke e shpallur tradhetar.Une kam punue ne Mal te Zi sidomos tek familjet e Rexhep Qosjes dhe serbisht a me besoni flitshin.Ne maqedoni kam punue na Zajac e ne ēdo fshat dhe a e dini qe edhe femrat spiunojshin fqinjet,nuk ka pas familje qe nuk ka spiunue per njeri tjetrin.Ne Presheve edhe atje e di mire dhe e njejta gje!Ne kosove ma po dihet une kam punue si taxi dhe sa pleq me plisa te bardhe qe neper oda e qitshin plisin me nje ane dhe kur flitshin derse trima e ēka me ju thene vete qata qena i kam pare ne oret e mengjezit duke shkue ne polici e dhene informata,bile edhe grat e do shpianikeve qe sta merrke mendja .
Vetem nje po ua them mbasi une nuk kam mundur tju bashkoi si nje vater e shqiptareve qe jeten time e kam flijue me qindra here as ti Sofra e Beton e there qe po mundoheni me ba bashkimin e trojeve mos u mundoni me humbe kohen se sherrin keni me ja pa,por dhinje kete qeshtje se as tana shtetet nuk po mundenme na ra ne fije se a jena qenje njerezore apo shtazore.

Patriotet Idriz Seferi,Pasi prof Bajram Kurti para luftes me duket me 1997 ne gazeten bujku me duket apo tjeter shkuajti per patriotizmin e keti Idriz Seferit te nesermen nje kusheri i Idrizit u takue me Bajramin dhe i tha ;Nrsr ti sot nuk distancohesh nga shkrimet e tua per ate pis,besen po ta japi pa te likvidue nuk kam me lan!Pse ?A e njeh ti kusheririn time apo po shkruan me fjalet e qenave ?A e dine ti qe ky ka vra shqiptar ka dhunue femra shqiptareve ua ka marr bagetin ?Aty prezence ishte edhe akademiku Begzad Baliu dhe e obliguam qe te distancohet sepse plumi ishte ma i forte,!Dhe a e dini qe Idriz Seferi nga krali serbise ka marr penzion te mire siq edhe bokseri Saliu tani qe kishte kerkue nje penzion nga serbet.
I vetmi shqiptar qe nuk ka pas lidhje me tradheti ka qen Shaban Polluzha dhe vete shqiptari nga nje fshat i gjakoves e ka vrare me gishtin e vete emrin ja kam harrue por ka ende deshmitar qe kemi punue ne ate fshat dhe qe vete deklaron duke na then se a pe shihni kete gisht ?PO ja banem!Ky gisht e ka vare Shaban Polluzhen,jam que e ja kam ngjite por me ndajten e din Fehmiu nga Seniku i Malisheves dhe njefare Shabani nga Bllaca ne moshe te shtyre tani.
Edhe ne maqedoni ka qen trim Mifaili Zajazit,pra dy Mifaila i madhi dhe ivogli qe kan ba gerdi ne shkini dhe sot e kesaj dite aty ne malin e Zajazit ka ka luftue ka ana e mahalles se Xhamise permbi naten ndegjohen zerat.
Zajaci eshte nje fshat ne maqedoni qe eshte i madh ne forme rrethore perqark maleve sa nje shtet dhe po te mendoni i ka kater mahalle,e xhumas,e xhamis,qelikat dhe nje nuk me kujtohet,aty ka burr atedhetar shqiptar e nuk po i permendi!

Haxhiu dhe Xhavo i cili te mbrone ty, sepse ja ka knaqur zemren me nje vend, aty ku te kam nenvizu...Me posht gjejeni veten se qfar jeni qe te dy! Mos u perlani sepse per te dy ka vend! Eshte nje mendim i Ukshin Hotit, tekstualisht i sjellur ketu....

Njė herė, ndoshta fare rastėsisht, u ndodha nė dhomė (nė qelinė e burgut) me njė turk, me njė serb dhe me disa shqiptarė tė dėnuar pėr vepra tė ndryshme, por nga ata qė u mungonin idealet dhe qė u pėlqente mishi i thatė qė ia sillnin turkut gjatė vizitave nė njė sasi bukur tė konsiderueshme. Kjo gjė pastaj ia mundėsonte turkut tė shprehej mė lirshėm pėr historinė tonė nacionale. Sipas tij Skėnderbeu s’ishte tjetėr veēse njė gjeneral turk i cili, nė marrėveshje tė plotė me Sulltanin, kishte sunduar nė kėto troje nja 25 vjet. Marrėveshja konsistonte nė faktin se ai, nė kėtė mėnyrė, duke sunduar kėtu, nė kėto troje, ia mundėsonte sulltanit parapėrgaditjet ushtarake pėr depėrtim tė mėtejshėm nė Ballkan dhe pėrgjithėsisht nė Evropėn e krishterė. Luftėrat qė Skėnderbeu i kishte zhvilluar kundėr turqve nuk kishin qenė tė njėmendėta: turqit e kishin sulmuar atė herė pas here sa pėr t’ia larguar dyshimin Evropės pėr qėllimet e njėmendėta tė armatave osmane dhe pėr forcimin e pozitave tė vetė Skėnderbeut. Pėr kėtė shkak, Sali Berisha ishte njė politikan i shkėlqyer, sepse nė Tiranė kishte mundėsuar hapjen e njė shkolle turke, duke mos kėmbėngulur nė reciprocitet (dmth. qė edhe nė Stamboll tė hapej ndonjė shkollė nė gjuhėn shqipe). Turqia ishte njė shtet i madh. Numėronte rreth 150 milion frymė (sė bashku me ata nė ish BRSS) dhe kthimi i saj nė Ballkan ishte i pashmangshėm. Ekzistenca e kombeve tė vogla ishte e mundshme vetėm pėrmes tretjes (shkrirjes) nė sisteme tė mėdha. Ishte punė budallenjsh kėmbėngulja jonė nė kombėtaren, sepse askush nuk na pengonte tė flisnim shqip nėpėr shtėpitė tona. Nė kėtė pikė serbi i bashkohej me pohimin paralel se ata, serbėt dhe rusėt, aktualisht numėronin rreth 4 milion ushtarė dhe se kjo forcė ishte njė garanci e mjaftueshme pėr zhvillimin e tyre si serbė. Kjo forcė gjithashtu e detyronte Turqinė qė tė binte nė marrėveshje me ta kėshtuqė mėvetėsia serbe nuk mund tė rrezikohej nė asnjė mėnyrė. Nė vėrejtjen time se Serbia ndodhej nė Ballkan (pra i rrezikohej mėvetėsia) dhe se ky fakt do tė duhej t’u impononte marrėveshje me shqiptarėt mbi baza absolutisht tė barabarta, qė nėnkuptonte pavarėsimin e tyre nė kufijtė etnikė dhe madje detyrimin serb (edhe moral) qė t’i ndihmonin dhe jo t’i pengonin shqiptarėt nė misionin e forcimit tė vetes me qėllim tė rezistimit tė depėrtimit tė sistemeve tė mėdha, tė mostretjes sė vetes brenda atyre sistemeve ose sė paku, me qėllim tė imponimit tė vetes (edhe tė tjerėve) si faktor qė do tė pėrpiqej t’i pėrvetėsonte (t’i kthente nė tė mirėn e vet) efektet e reflektimit tė ndikimit tė sistemeve tė tilla tė mėdha – serbin e linin pa fjalė. Nė fakt, nuk ishte edhe aq i shkolluar dhe mendja e tij nuk mund ta bluante ndonjė pėrgjigje adekuate, por nga reaksionet e tij kuptoja se nė thelb tė tė gjitha hamendjeve, luhatjeve, habisė, dhe mė nė fund, refuzimit (sepse kėshtu urdhėronte politika e ditės) qėndronte mosbesimi: nė fillim e kishte tė vėshtirė ta kuptonte dallimin qė bėnim midis fesė dhe kombit. E kishte tė qartė se ne nuk ishim turq, sepse flisnim shqip, por sikur nuk ia mbushte mendjen njė fakt i tillė evident. I dukej sikur nė rastin e parė tė volitshėm, menjėherė do ta shkėmbenim gjuhėn me fenė dhe do tė reagonim si turq. Duke qenė kėshtu, -rezononte mendja e tij e pamėsuar me kėto risi, -mė mirė do tė ishte tė merreshim vesh me turqit e vėrtetė (qė pėr ta do ta bėnte nėna Rusi) se sa me ne, qė nuk ishim turq tė vėrtetė, por qė, si edhe ata, serbėt, pėrkundrejt prezencės shekullore turke, e kishim ruajtur gjuhėn tonė tė bukur – shqipen. Nga reaksionet e tij e kuptoja se e ndjente veten mė tė sigurt po tė lėshohej nė gjumė nė gjiun mbrojtės tė nėnės Rusi se sa tė qėndronte gjysmė i zgjuar, duke menduar mbi mundėsinė eventuale qė shqiptari tė ndryshonte sjelljen nė momentin e ardhshėm. Nga reaksionet e tij mu kujtua njė anekdotė qė e kisha dėgjuar si fėmijė: Njė shqiptar kishte vajtur pėr ta vizituar pėr lamtumirėn e fundit njė shok tė tij serb qė ndodhej nė agoninė e vdekjes. Kur e kishte ndjerė prezencėn e tij, serbi disi ishte zgjuar dhe kishte kėrkuar nga shqiptari qė t’ia ngriste shtrojėn e shtratit dhe tė shikonte pėrfundi: ”Kumbar, mos u hidhėro”, -i kishte thėnė serbi, -sado qė tė doja, kėtė pushkė e ruaja pėr ty. Nuk mu bė tė vdisja pa tė treguar tė vėrtetėn.”. ”Valla kumbar” –i ishte pėrgjigjur shqiptari, duke u marrė ngrykė me tė, -mos u bėj hiē merak se edhe unė nėn jastėk e mbaja njė sopatė.” Unė si fėmijė kisha kujtuar se kjo anekdotė ishte ndonjė fshehtėsi e shqiptarėve, dhe nuk guxoja ta rrėfeja. Mė vonė mbeta pa masė i habitur kur pėr herė tė parė e dėgjova nga njė serb pikėrisht tė njėjtėn anekdotė, por me rendin e rrotulluar: tani serbi e vizitonte shqiptarin tė ndodhur nė agoninė e vdekjes. E kisha konsideruar fshehtėsi njė fakt qė e dinin tė gjithė, por qė nuk e thonin. Mė vonė kam hasur edhe serbė tė shkolluar qė i pranonin faktet, por gjersa njė pjesė e tyre gjithnjė fajėsonte politikėn e vet pėr gjendjen e tanishme tė raporteve midis nesh, dhe njė pjesė e vogėl mė jepte plotėsisht tė drejtė, pjesa mė e madhe nuk mund ta gėlltiste dot faktin se duhej tė ndaheshim, ndonėse as kėta nuk shihnin ndonjė rrugėdalje mė tė mirė. ”Mirėpo, - argumentoja unė nė bisedė me turkun dhe me serbin e pėrmendur mė lart, -arroganca e numrit dhe e forcės i shtyn shqiptarėt tė kėrkojnė ”ombrellėn” ”italo-gjermane”. ”Gjė qė do tė pėrfundonte nė luftė” –e mendonim qė tė tre, por asnjėri nuk ishim tė sigurt se historia do tė pėrsėritej pikėrisht ashtu siē kishte qenė.
Shqipėrinė e pa bėrė bėje tė bėrė, bėje ose vdis !

"Edhe nėse ky qe fati im, unė pajtohem me tė, pavarėsisht nga ēmimi qč mund ta paguaj, sepse fėmijėt e mi dhe jo unė vetė, janė kuptimi i jetės sime. Atdheu e fiton kuptimin me ta, pasi qė pėr atdheun mund tė luftohet vetėm nė emėr tė njerėzores dhe kurrsesi ndryshe" Mr Ukshin Hoti

Akili
Moderator
Moderator

Gender:MaleSagittariusPig
Mesazhe : 6809
Anėtarėsuar : 01 Dec 2007
Age : 25
Vendi : Ne "Kalifroni"!
Profesioni/Hobi : Me i be nervoz njerezit
Mbrapsht nė krye

Haxhi Kuēi
Une kete thenje te serbit qe nen jastuk e ka mshehur pushken e kam perjetue ne Maribor(afer Primorjes) ne vitin 1970 kur si i ri qe familja kishte nevoje per tua sigurue kafshaten e gojes isha duke punue tek nje serb si puntor fizik dhe ne ate dhome apo ne ate shtepi flinim une i vetmi shqiptar dhe serb 27 dhe diten qe me duhej te largohemł nga Maribori punemarresi serb u deshte te mi bente pagesat per nja tre muaj dhe nuk e qonte koken duke me thene qe edhe nja dy muaj te presi sepse nuk ka para,.Por kur e kam kap e shtie ne vozin e ujt mu lute qe ta leshoi se parat mi gjene per dhjet minuta dhe si e kam leshue me nje fiq 750 ka ik dhe brenda dhjete minutave mi ka ngje paret,dhe serbet tjere qe ishin duke na shikue me ftuan brenda dhe mu luten qe tju tregoi nje te vertete;Kur u thash se u tregoi ēka deshroni,me banen pyetje pash zotin a je pergadite ndonje nate qe te na mbysish te gjitheve ?Jam habitur dhe nga inti disa serbeve u kam meshue grushta dhe nuk me kundeshtuan fare dhe prape mu luten qe tjua tregoi vetem te verteten qe a kam dashur ndnonje nate ti mbysi te gjithe serbet ?Jo u thash,pse jeni frigue kaq shume nga une ?Disa ja nisen me qajte dhe me thane a e dine qe babet tan na kan mesue pernate qe shqiptarin kurr nuk mundesh me nxene shok e mik sepse nen jastuk shqiptari e ruan sakicen me prere serbin,dhe a me beson me thane se per ēdo nate nga nje serb kemi bere roje me te ruajte mos po na pren ne gjum.
Per me turq i njoh shume mire,dhe ne shtepin time sa ishte lufta ne kosove i kam pasur ne shtepin time dhe kam vizitue Stambollin qysh ne ditet e mija te rinise,kam shume me shkrue por kam shkrue edhe neper forume shume per kete teme!
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15047
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Idriz Seferi nje tradhetar i shendrruar ne hero   Sam 13 Juil - 1:38

Krali kėrkoi qė Lėvizja Kombėtare Shqiptare tė mbetej ... pėr tė siguruar ndihmėn e Serbisė
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15047
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Idriz Seferi nje tradhetar i shendrruar ne hero   Sam 13 Juil - 2:49


.......................
Keta perpiluan listat e atdhetareve
qe ti vrasin si tradhetar
qe ne ditet e sodit
mos ti kan si kundershtar.

Ne nje ane shiten patriota
ne tjeteren ane perdhosen ēdo gje
mos ti njohim atdhetaret
se keta duhet me na udheheq
si nen roberi dhe liri te roberume.

Dhe na turren si lagoje
me na prish mendjen e ndritur
me na shprish driten e rrezes
keta servila te shkjaut.

Me mujt syt keta na nxjerrin
qe mos ti shohim tutje popullin
me na lene vdekur se gjalli
qe me ne te lozin si sorrat.

Si kan shpirt te me shpallin
tradhetar e spiun
kur kurr ne jete as nje sekond
me armiq nuk u perqita.

Mendje te lire perher pata
si kristal i ndriquar
se dhurat e kisha
nga i larti Perendi.


Plot shkėlqim kohes
qe te njifet i mjer populli
kush luftoi per liri
e kush qe mjeshter i serbit.

Po t'me mirrni ju lakmi
ndryshe sote gjerat do i kishim
dhe armiqet do na ikshin
dhe vater t'lire do kishim.

Keta dy pisa vrane shume trima
pa ja dite nderin njerezia
e disave varret sjau dim
qe ja humben me qellim.

Gjere sa t'kemi keso pisash
ne ēdo kohe e ēdo mot
do coptohet atdheu
dhe roberia do na shtohet.

Nuk fajsoj as nje te huaj
qe ne sod jemi te roberuar
sepse tradhetaret
na beren keto marre,me pazare.

Mos u mashtroni ne keta fanatik
se t'mira dot nuk priten
e kur thone dojme shqiperine
babe e nane e kan serbine.

Per detyra keta pisa
e kan obligim nga nana serbi
Vetėm trimin mos me lanė,
mos ti ken kundershtar.

Me i trete larg e mos me u kthye
Kta trima qė kanė que krye
se ja prishin kumbarin
qe kan lidhe naten me serbi.

Po te kan ndonje fuqi
do me lidhnin si qenin
dhe para mases do me shpalleshin
qen te serbise.

Nga keta leshova atdheun
me lote ne sy vajtova vatren
duke mallkuar Avdin Ibrahimin
bashkpuntorit te shkaut.

Dhe fajtor tani me shpallin
e tradhetar pa qen dot
pse punova pa tradheti
ndaj atdheut e shqiptareve.

I deshpruar jam pa mase
qe tradhetaret ma shtypin prape
ate pjesen e shqiptareve
qe vuajten si dje
ne kohen e roberise.

Mos ndegjoni keta pisa
se u bejne qe jeni tradhetar pa qen
deshire e tyre e permotshme
tju shohin koke ulur e tju peruleni.

Merrne veten e mos u tuteni
se nje here vdes ēdo njeri
qe lirin tjua trashigojne
pasardhesit e juaj.
Amaneti ndere ne shqiptar
kurr su que ne vend
pos tradhtaret na u betuan
se ne per luftuan.E kote ishte britma ime
se ju gjithe ishit t'perqar
duke shajtur njeri tjetrin
per interesa te gjepit.

Besa juaja ishte e fjales
sa me thene jemi nje
si ja kethejshit shpinden shokut
ne polici e lajmrojshit.

Nuk u ka mbetur gjak shqiptari
siq ishim dikur moti
per nje lek e spiononin
qe armiku ta masakroi shokun.

Trimerin qe mbani sot
ne vend te saj keni kengen
sa per bese e trimeri
ne shpirt u vlone tradhetia.

Ju kengetar me qiftelia
qe jetoni nga tradhetia
kendoni keng heroina
se nga deshmoret perfitoni.

Ai qe ja mbron flamurin shqiptarit
mekembet ma zi se nga shkau
nga kush ma zi se tradhetaret
qe na shtypin ne vend te shkjaut.

Nuk ka ma rend e ma zi
kur atdhetarin e shpallin tradhetar
dhe veten keta tradhetar e ngrisin
dhe vetshpallen si ēlirimtar.

Avdi Ibrahimit dhe Reshat Badalles

Ma tradhetar se Avdi Ibrahimi
nuk lind nane tjeter shqiptare
pos nje djal nga zhuri
qe e quajn Reshat Badalla.

Keta dy pisa ka shqiptaria
qe s'lan patriot pa e etiketue
tuj ngjite bishta e gjera t'pista
qe nuk din as shejtani.....................


Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15047
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Idriz Seferi nje tradhetar i shendrruar ne hero   Sam 13 Juil - 15:53

Kjo eshte nje pjesez e vogel e historise se tradhetareve, krimineli qe vrau Luigj Gurakuqin, Bajram Currin, Avni Rustemin, qe perndoqi gjithe patrriotet dhe intelektualet e ndershem shqiptare, nje pjese e historise se nje hajduti te vetequajtur mbret – qe vodhi thesarin e Shqiperise, qe me vlere reale llogaritet vetem 115 kilograme ar.Tani ardhacaket eketij beteri na vodhen me ēdk kemi.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Idriz Seferi nje tradhetar i shendrruar ne hero   

Revenir en haut Aller en bas
 
Idriz Seferi nje tradhetar i shendrruar ne hero
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: