AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Sherone kancerin e mushkrive dhe smundjeve tjera

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Sherone kancerin e mushkrive dhe smundjeve tjera   Ven 19 Juil - 16:38

Pija e “mrekullisė” qė vdes qelizat e kancerit dhe shėron trupin tonė nga njė sėrė sėmundjesh tė tjera!
April 8, 2013 Shėndetėsi

Qarkullon prej shumė kohėsh, por ėshtė bėrė publike dhe ka marrė pėrmasa tė mėdha vetėm ditėt e fundit!
Pija e “mrekullisė” siē e kanė pagėzuar ėshtė shpikje e z. Steo i cili pretendon se ajo ju ruan nga qelizat e infektuara qė formohen nė trupin tuaj apo tė bllokoj zhvillimin e tyre.
Por, si e zbuloi z. Seto kėtė pije?
Seto vuante nga kanceri nė mushkri. Ia kėshilloj kėtė pije njė botanistė shumė i njohur nga Kina. Kėshtu pėr tre muaj rresht e merrte rregullisht kėtė pije, tashmė shėndeti i tij ėshtė normalizuar dhe pastruar nga ēdo e keqe, padyshim qė kanceri nuk ekziston mė.
Pija nuk dėmton asnjė organ tė trupit tė njeriut dhe nuk krijon komplikacione.
Ėshtė si njė pije “mrekulli”! Ėshtė e thjeshtė.
Ju duhet njė rrėnjė panxhari, njė karotė dhe njė mollė qė kombinohen sė bashku pėr tė bėrė lėng! I lani mirė tė sipėrpėrmendurat, i prisni bashkė me lėkurėn nė copa – vendosini nė shtrydhėse frutash dhe menjėherė ju keni njė lėngė tė pijshėm. Ju mund tė shtoni njė sasi tė vogėl limoni pėr shije shumė mė tė freskėt./alb-observer.com/
Kjo pije ėshtė rezultateve pėr kėto sėmundje:
1. Shkatėrron qelizat kanceroze, tė cilat do tė zhvillohen dhe izolon qelizat e kancerit qė tė mos zhvillohen.
2. Parandalon sėmundjet e mėlēisė, veshkave pankreasit, dhe shėron ulēerė.
3. Fuqizon mushkrit, parandaluar sulmin nė zemėr dhe presionin e lartė tė gjakut.
4. Forcon sistemin imunitar
5. Bėnė mirė pėr shikimin, sytė, lehtėson sytė e skuqur dhe tė lodhur si dhe pastron perden.
6. Ndihmon nė eliminimin e dhimbjeve tė muskujve.
7. Desifikton duke ndihmuar funksionin e zorrės dhe eliminon kapsllėkun. Pra, bėnė lėkurėn tuaj mė tė shėndetshme dhe mė tė shndritshme.
8. Pėrmirėson erėn e keqe tė gojės, qė krijohet pėr shkak tė mostretjes dhe infeksioni nė fyt.
9. Tė qetėson nga dhimbjet
10. Ndihmomė tė sėmurin nga riniti alergjik.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Sherone kancerin e mushkrive dhe smundjeve tjera
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: