AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Enver Hoxha zagar i Zogut

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15045
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Enver Hoxha zagar i Zogut   Ven 26 Juil - 1:34

Hoxha ka qenė nė Paris dhe Bruksel i dėrguar i Shėrbimeve Sekrete tė mbretit Zog. Ky ėshtė pėrfundimi nė tė cilin ka arritur studiuesi Vasfi Baruti nė librin e tij "Enver Hoxha nė optikė tė re". Nė pjesėn e dytė tė intervistės nė "Gazeta Shqiptare" pėr kėtė monografi, ai flet pėr jetėn nė rini tė diktatorit, duke cekur rolet nė teatrin e qytetit tė Korēės, debatin me Sabiha Kasimatin, marrėdhėnien e Hoxhės me kėngėtaren franceze Piaf, rrėfimin qė ka bėrė pėr tė tek bashkėshortja Nexhmije Xhuglini...
E ēdo fillim ka e njė fund: ministri Mirash Ivanaj, mė 2 shkurt '34 lėshon urdhrin qė studentit Enver Hoxha nė mars i pritet bursa, ama kur Enveri vjen nė pushtet, ia mori jetėn nė mėnyrė mizore.
Enver qeni ,po del zagar i Zogut.dhe me rend tan udheheqesat zagar te njeri tjetrit

http://www.zhurnal.mk/showbiz-details/?id=137231273627
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Enver Hoxha zagar i Zogut
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: