AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Reshat shpiuni informohet nga spiuni Bahtir Hamza

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Reshat shpiuni informohet nga spiuni Bahtir Hamza   Sam 27 Juil - 17:34

http://gazetaditore.com/2013/02/11/spiuni-i-udb-se-serbe-haxhi-kuci-kerkon-fakte-qe-vrau-e-preu-shqiptare-ne-podujeve-suhareke/


14:44 / 11 Shkurt 2013 / Kategoria: Opinion
Spiuni i UDB-sė serbe, Haxhi Kuēi, kerkon fakte qė vrau e preu shqiptarė, nė Podujevė, Suharekė…?


Reshat Badallaj
Spiuni i UDB-es serbe Haxhi Kuēi, kerkon fakte se kinse nuk ka gisht dhe nuk ka vrarė e prerė shqiptare nė shume fshatra te Kosoves. Nuk eshtė lehtė te akuzosh njeri pa fakte, sepse per shpifje pergjigjesh me ligj. Ketė spiun te kahmotshem te UDB-es,serboēetnike e zbulova me shume fakte te pakuntestueshme qe kur me doli ne sy ne lokalet e udbes serbe, ne Prizren,para udbasheve: LATIF DULLA e ZENEL CELINA. Ishte i diel, kur e ftuan spiunin me pseudenimin “MAXHUPI”. Ja ky eshtė, jam i sigurt, ky vjen edhe te Shkolla e Larte Pedagogjike ne Prizren, takohet me shume shoke dhe flete per Demonstrata… tha ky spiuni, HAXHI LATIF KRASNIQI, por te mos renė sy me familje nderron ne KUĒI
Une shkrova disa here per argatin, qe ja ka berė dhe i“a bene edhe sot Serbisė, por nuk e kupton ndoshta perse nuk eshtė gjuha e ti dhe dergon shume shpifje dhe rrena ne per Portale te ndryshme bile duke i sharė nene e babė.
Ne kemi thene publikisht se ky ka qenė spiun dhe agjentė i flliqur i UDB-es,por nga sikleti delldiset. Ne tani po japim faktet dhe me shkrim te ilustruar per te kuptuar me lehte:E para, kjo video flete si si ke qenė Poujevė,si ke qenė i armatusur kunder shqiptareve atdhetar…
DEGJOJE DHE PERSE PIKERISHT PER TY?

E dyta, UDBA serbe te dergon si langua serbian per t“i zbuluar organizatoret dhe ti thua se e nise. Me ke. kush ishin organizatoret tjere me ty, perse nuk u burgose, perse te pakten nuk te morren policia….? Si e kupton te organizosh nje Demonstratė kaq te rendesishme dhe te del i palagur…?
Degjoni me vemendje dhe binduni se si gjurman spiuni…

Haxhi Kuēi, i derguar nga UDBA SERBE
E treta, degjoni me vemendje se une e zbulova se ka punuar ne llotarinė serbe dhe si ka vjedhur…

Degjoni me vemendje, trillimet se si e premton “dajen”, degjoni me vemendje dhe vlersone…

E treta, nga frika se ka bere krime me udben serbe ne Kosovė, pranon se ik nga SHQIPTARET…

Degjoni kulturen e gabelit se sillet me Akademikun dhe si thotė vete ky gabel,SE IKA NGA SHQIPTARET

E e katerta, ja faksimili qe figuron emri i ti si bashkepuntor i UDB-ės dhe BIA

SPIUNI I UDBĖS SERBE
Nga lista e gjatė ne shkeputem keta emera, qe publikon NOA
(origjinali)

Agjencia Kombėtare e Lajmeve NOA
10. August 2012 um 12 · 0:0
YGOSLAVENSKA AGENTS UDBA ALBANIANSERBO SECRET FAITH 1920-1999
UDBA FROM THE REPUBLIC OF KOSOVO ALBANIAN
10. HALILOVIC SLAVENKO CHEF
14. KUCI HADJI 1957 SUVA REKA
28. KOSHI ASTRIT CHEF
65. KUCI HADZI 1955 SUVA REKA
97. DULAJ LATIF PRIZREN
106. MICUNOVIC TOMISLAV
125. NISHOVIC MILORAD PREZREN SHEF
128. BLJAKA SELIMA MILJAIM ,01.05.1956. PEJE ( BASHKEVARSES I ENVER HADRIT NE BELGJIKE )
131. BOBAJ DESTAN SHABAN02.07.1951. KABASH PRIZREN
132. ASTRIT KOSHIJ, PRIZREN SHEF
THIS LIST IS VERY LONG, DIESE LISTE IST SEHR LANG, CETTE LISTE EST TRČS LONGUE
ОВАЈ СПИСАК ЈЕ ВЕОМА ДУГАЧАК

E gjashta, ky tradhtare i kombit dhe agjent i flliqur serbian thote se ata jane te Hamzes. Mire, po videot,po lista e UDB-asheve nga NOA, mire po kjo e jotja nga goja jote, qe kerkon te vrasish me nje gropė te gjithe shqiptaret. Publikisht them se 500 euro ka shperblim prej meje, se kush gjenė fjale me ofenduese te kombit tonė,nga shqiptaret nuk mund te gjeni po e kam fjalen edhe nga serbet 500 euro bakshish. Po kjo? A nuk eshtė fakt?
Haxhi KUĒI, si spiun i UDB-ės

ĒKA THOTĖ HAXHI SPIUNI PĖR SHQIPTARET DHE SI I FYEN SHUMĖ RĖNDĖ? (ORIGJINALE)

profili
mesazh
2006-06-26
minatori Haxhi l. Kuqi thotė:
26 Qershor 2006 @ 10:54 am
Si intelektuali si qobani
ēdo fjale qe flete shqiptari
nga shpirti i tije varg e vije
rrjedhin fliqesirat,me tradhetin
Dhe per fytyre nuk marrohet fare
ja merr gruan e vellaut
e ma e keqja e shet vatanin
e ne fund e vret kombin
Po ta kisha
forcen e zotit
ne nje grope
i kisha shtie te gjithe shqiptaret!
Nuk jane njerez me jetue
se tane botes ere t’keqe i kane leshue
i kan leshue shume te flliqta
rrofsh sa male ore KS.
Rrenca tradhetar u mbush bota
qe u mesuan nga shqiptaret
po t’me ngone kjo pari
ka ,ka shqiptar ne kete rruzull toksor
i kusha bere grumbull ne nje grpe
dhe per se gjalli ne dhe i kisha varrose
Sot tri kambe t’prishta ka bota
franca e albanija e gjermani e jan t’pa bese
qe te trija ore zot nuk e meritojn
me vazhdue ne kete TOKE!
minatori Haxhi l. Kuqi thotė:
26 Qershor 2006 @ 11:01 am
Sarkozi kerkon ndihme nga Toni Bleri
A qen bir qeni,vra njerez fukara
kush te shtini mi vra dy foshje,dy lule qe nuk e shejuan diten e rinise,edhe djalin time ma helmuat zoti juve franqezeve me shqiptar ua qift NANEN!Bashke me gjermanet!
A deshte qe ne france me ba revolucionin ,e mi shtie franqezet mu vra ne mese vedi ore pise,ore Jahudi polaku!Nuk ke faje ti ka faje populli franqez qe ta ka dhen shtetesin franqeze,dhe tani ne vend qe ti te jeton si fukara ne poloni hype ne karrike dhe rrasjau franqezeve!!!!Po,po dike kush e rrit ,ky ka me te mbyt!
minatori Haxhi l. Kuqi thotė:
26 Qershor 2006 @ 11:19 am
O Sali Berisha:Kur une nuk kam mundur mu bere i mire per shqiptar,qe veq qe nuk me ka dal shpyrti se vertete ēenka ēudi,jo ti ore kryeminister,por as Kadare,e as ZOTI me u ardhe shqiptareve ne mesin e tyre nuk ka me ju dokur i mire!!!Dhe shqiptaret ti dhine te gjitha te mirat,ti harrojn edhe kur ua shpeton jeten!U baltos e tere njerezia,eh dhashte perendia qe deri ne fund te ketije QERSHORIT rafte nje ASTEROID e jave qifte nanen tere botes,sepse pa i pasur borgj njerezis me perveluan:::Si shqiptaret ne radhe te pare,Gjermanet, e Franqezet!
Une nuk kam force mu rrok e me luftue ,me keto tri shtete,as nuk kam ushtri e polici e ua qift nanen i MADHI PERENDI,dhe faren e juaje mos lefte ku mbi kete TOKE!!!!
Zot i madh je perendi
qe ke force me bere ēdo gje
dhe ca dite pritni,pritni
se po u vjenen drejtesia.
Do te vajtoni per ndytesira
qe ja bete shoishoit
dhe per nje grosh leku
e masakruat vellaun!
Zot i madhe Perendi
ēka po pret
mbi kete milet
jepi haz me fuqin tende
dhe vrer vjelle mbi keta!
Po te lutem dite e nate
dhe fshamen ,malkimin skam me ndale
gjere sa te shoh qe po vepron
duke i kalle keta katila!
nese bahemi njeezi te medhenje
shqiptar vraponi me marr intervista
e t’mi pini fenat e mija ,
sepse nga shqiptaret ika,

Ja faktet e tua kunder kombit shqiptar. Sa i perket Arkanit, kete e keni pranuar se nuk keni patur qare se jane deshmitaret e gjalle akoma. Po kurre nuk tregove se se ne cilat fshatra e ke patur dhe u be kasaphana, me “Mercedesin” ngjyre portokalli ne te mbyllur,kurre nuk tregove se ku i dergove pese gjaksoret mjekerpalarė, kurre nuk tregove ku e dergove Arkanin dhe Sreten LLukiqin, qe beri planin “PATKOI” dhe genjeve se ishte shofer autobusi, nuk tregove se perse thua se nuk te pranoi komandant “ĒELIKU”. Kurrė nuk tregove se ku e ku i ngarkuat kufomat(xhenazet) shqiptare…
Per Arkanin, deshmitaret jane akoma te gjalle. zevendeskomandani i Zones se Pashtrikut, z Avdi Ibrahimi dhe njeqinde, njemije te tjere…
Edhe e din te gjithe shqiptaret qe ti akoma punen ne UDB-en dhe BIA SERBE edhe pse i keni ne dore dryret e arkivave serbe, urdhero jepe vetem nje fakt. Nuk eshte fakt te thuhet e ka vrare ky Krasniqin, Zemajn…
Per shtate palė toke e qiell nuk gjenė. Ne fakt gjenė, se si jemi vrare e prere kunder teje dhe gjakut tend serbocetnik. Kot e ke! Askush nuk te beson. Te thash i ke dryret e UDB-ES DHE BIA SERBE. DHE TI MENDON SE NUK E DIJMSE KUSH HYNE E KUSH DEL NE BANESEN TENDE, TI MENDON SE NUK E DI POPULLI SE CFARE DESHMI TE RREJSHME KE DHNE KUNDER UCK-ES…?
PERSE U PREKE PER HAPJEN E DOSJEVE? SEPSE JE ATY. TANI LEXOJ FAKTET./GazetaDitore.com
...................................................................................................................................

http://gazetac.com/index.php/enciklopedi/dosjer-histori/5580-e-verteta-kohore-e-jusuf-gervalles%C2%AB-jozha-i-vogel-%C2%BB-%28-pjesa-e-dyte-%29.html

Pocilet: Nasuf Ajazi, Tahir Shala, Qerim Deshishku.Ndersa ne Stacionin Policore te Komoranit Policet: Sadiku, Bozha,Ademi....
.......................................................

http://groups.yahoo.com/group/LKAB_cameri-arvaniti/message/22230

I tille eshte Adem Zaplluzha,i tille eshte Jusuf Gervalla,I tille eshte Haxhi Kuqi,Musa bajraktari,perkthyes serrbo-jogosllavo-shqip...
...........................................

UDBASHET DHE TRADHTARƋT NƋ ZONƋN KUFITARE

Posted: 11 Feb 2012 11:54 AM PST

Nga RESHAT BADALLAJ Ā  Reshat Badallaj Per here te parĆ«, do ta shohin driten dokumente sekrete serbe, ne kete shkrim Ƈka tha Aleksader Rankoviqi ne VermicĆ«? Kush ishte Gojko Popovici, Drago...
http://groups.yahoo.com/group/LKAB_cameri-arvaniti/message/28762

[[ This is a content summary only. Visit my website for full links, other content, and more! ]]
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Reshat shpiuni informohet nga spiuni Bahtir Hamza
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: