AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Te flasim kundra turqise sikurse te flasim kundra amerikes

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Te flasim kundra turqise sikurse te flasim kundra amerikes   Ven 16 Aoū - 5:49

“antishqiptari Gjergj Kastrioti Skėnderbeu, ėshtė protagonist kryesor i historiografisė komuniste, i futur nė tekstet e historisė prej komunistėve”.
Emri i kėtij rimohuesi ėshtė H. Ferraj dhe sa ē‘ėshtė e madhe habia pėr mashtrime tė tilla, po aq, nė mos mė shumė, ėshtė habia tjetėr se ky rimohues paska pėrkrahje nė rrethet universitare e gjysmėzyrtare nė Shqipėri. Ky, e tė tjerė si ky, duke abuzuar me lirinė kaotike, shpesh karikatureske shqiptare, guxojnė tė hedhin mendimin se regjimi i egėr komunist shqiptar, ishte i tillė ngaqė u projektua nė bazė tė orientimit tė rilindėsve shqiptarė!
Pėr tė mos u zgjatur me kėtė barbari shembujsh, po e mbyllim me fjalėt e njė tjetėr rimohuesi, prapė nga Kosova, qė bėn paralajmėrimin se tė kesh qėndrim mohues ndaj Perandorisė Osmane sot ėshtė njėlloj si tė sulmosh miqtė tanė amerikanė, qė ēliruan Kosovėn!Turqia eshte ajo qe e niti NATON ta bombardoi serbin.Kush eshte kundra Turqise nanen ne lule te pidhit ja qifsha.Haxhi Latif Kuēi.Shqiptaret ai qe i shpeton ja shkerdhejn nanen edhe te vdekurit.ēfare pis mileti nuk e marri vesh.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Te flasim kundra turqise sikurse te flasim kundra amerikes
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: