AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Pse UNMIKU i zhduk gjurmet e krimeve

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Pse UNMIKU i zhduk gjurmet e krimeve   Dim 25 Aoū - 5:25

13.Ke mundesi t’i tregojsh popullit se si ke ardh ne krye te Unionit Studentor ?

14.Si ka patur mundesi Xhavit Haliti dhe Azem Syla te jenė shumė tė sigurt se ti Hashim Thaqi do tė bėhesh kryetar ende pa ndodhur zgjedhjet mbrenda organizates studentore ?
17.Mos ka qen e pėrgaditur edhe kjo nga shėrbimi serb pėr t’i kontrolluar studentėt ?
18.Para teje, a ishte Genc Kelmendi kryetar i unionit studentor ?
19.Genc Kelmendi a ėshtė shok me ty dhe Kadri Veselin i PDK-sė?

20.Genc Kelmendi a ishte dhe ėshtė shok dhe zėvendės i Ramė Marės i LDK-sė?

21.Ramė Maraj a ishte nga 1992 punėtori i SHIKut (nė Shqipėri) dhe pas Rambujes shef i SHIK-ut tė LD

K-sė ?

26.Ju SHIK-istat ose UDB-ashėt keni qenė gjithė herė bashkė, apo jo ?

27.Popullin a e keni bėrė pikė e pesė ?

29.Nė ēdo vend tė okupuar, a ekziston friga nga studentėt ?

30.Studentėt nė momentet kritike inicojnė ndryshimet apo jo ?Kinse ne jemi ata qer luftoim per te miren e dreqneve.
Pa qen argat i serbit,kryetar i studenteve nuk ke patur mundesi me qen ,kete le ta din populli i budallem(Haxhi Kuēi)


30.Studentėt nė momentet kritike inicojnė ndryshimet apo jo ?

31.Tė gjithė studentėt tė asaj kohe flasin me fakte qė ke kandiduar me dhunė, a ėshtė kėshtu?


Thaqi pergaditi grusht shtet ne skenderaj
.....................................................
Sikurse Adem Dergutit ne vitin 1991 ne Skenderaj me ja rremby kryetarllakun
...................................................................................................................


SI DESHI TĖ ORGANIZOJĖ ‘GRUSHTET PARTIAK’ HASHIM THAQI NĖ KRYESINĖ E FORUMIT RINOR TĖ LDK-sė NĖ SKĖNDERAJ

Adem Dėrguti ishte kryetar i Forumit Rinor tė Lidhjes Demokratike tė Kosovės nė Skėnderaj. Para se tė shkonin nė Shqipėri, kemi bėrė ushtrimet e para tė gjuajtjeve nė malin e fshatit tonė – Llaushė, tė organizuar nga Adem Dėrguti, ku kanė marrė pjesė Sahit Jashari, Ramush Thaqi dhe tė gjithė anėtarėt e Kėshillit Qėndror tė Forumit tė LDK-sė. Mirėpo, menjėherė pas shkuarjes sė tyre nė Shqipėri, kishin filluar shantazhet pėr ta larguar Adem Dėrgutin nga pozita e tij – kryetar i Forumit Rinor i LDK-sė nė Skėnderaj.

Gjatė asaj kohe kur Ademi (Dėrguti) ishte nė Shqipėri, nė njė mbledhje tė Forumit Rinor, nė tetor – nėntor tė vitit 1991, ku kishte marrė pjesė edhe Hashim Thaēi, me disa anėtarė tjerė tė forumit, si Gani Koci, anėtar i kooptuar nė Kryesinė e Lidhjes Demokratike tė Kosovės - Dega nė Skėnderaj, dhe Hilmi Zeka. Kėta tė tre e kishin «shkarkuar» Adem Dėrgutin, pa Kuvend, nga posti i Kryetarit tė Forumit Rinor dhe nė vend tė tij ishte «emruar» Hashim Thaēin, me pretekstin se Adem Dėrguti e kishte lėshuar Kosovėn dhe kishte ikur nė Perėndim.

Kjo tė jep tė kuptosh se tė pėrmendurit nuk e dinin fare se ku gjendeshin Adem Jashari dhe Adem Dėrguti. Nė mbledhjen tjetėr, nė lokalet e LDK-sė nė Skėnderaj, nė muajin tetor tė vitit 1991, ku merrte pjesė i tėrė Kėshilli Qėndror dhe Kryesia e Forumit, nė tė cilėn isha edhe unė, njėzėri kundėrshtuam Hashim Thaēin dhe dy tė tjerėt pėr veprimin e tyre duke theksuar se «Adem Dėrgutin ka tė drejtė ta shkarkojė vetėm Kuvendi i Forumit Rinor. Dhe ky Kuvend i mbajtur disa kohė mė parė – Dega e LDK-sė nė Skėnderaj Turiēevc, ku kishin marrė pjesė delegatėt e 52 fshatrave tė komunės sė Skėnderjat kishte vendosur ndėrkohė pėr kėtė pėrbėrje tė Kryesisė: Adem Dėrguti – kryetar, Afrim Kabashi, Hanife Kerolli, Sabit Rreci, Bahtir Kastrati, Ramė Rreci, Rafet Ismajli, Rifat Mėziu, Muharrem Zabeli, Pajazit Isufi, Avdyl Imeri, Ismet Veseli dhe unė (anėtarė kryesie).

E tregova kėtė ngjarje pėr tė thėnė se udhėheqėsi i ardhshėm i UĒK-sė, i emėruari apo i vetėemėruari, Hashim Thaēi, as nuk kishte lidhje se ekzistonin pėrpjekje pėr tė krijuar ushtrinė e ardhshme tė Kosovės.

Nė vazhdim po e botoj pjesėrisht letrėn e Adem Dėrgutit, tė dėrguar nė muajin shkrut tė vitit 2001.
Gani Geci
33.Pas saj 1991, tė emėrojnė nė kryesi tė Universitetit si prorektorstudent?cili te ndihmoi?

37.Pas saj largohesh pėr nė Austri dhe mė vonė nė Zvicėr apo jo ?

38.Pse ke hyr nė LPK ? Kush tė urdhėroj tė hyjsh nė LPK ?
42.Aksionet e UĒK-sė kishin filluar me njė intensitet mė tė madhe nga 1995 apo jo ?

46.Ku ke qen ti dhe Kadri Veseli kur ėshtė vrarė Ali Uka ?

47.Pse bashė zėdhenėsi i UĒK-sė likuidohet ?
53.Remzi Hoxha, a ka qen nė krye tė UĒK-sė !
54.Kjo, a tregon se Ali Uka ka qen njė penges pėr Serbinė ?
61.Mund tė na tregojshė se si ėshtė vrarė Zahir Pajaziti i cili ishte ndėr kryesoret e UĒK-sė bashkė
me Hakif Zejnullahun dhe Edmond Hoxhėn mė 31 janar 1997?

62.Ndoshta mund tė na tregon Azem Syla, Rexhep Selimin, ose SHIK-u me mire apo jo ?

63.Si jane vrarė ne kurth ?

64.Kush i lajmeroj organet e sigurisė serbe ?
66.Pse e vratė Behadin Allaqin shefin politik tė UĒK-sė ?
78.Ju SHIK-u keni bė propagandė se Remzi Hoxha ėshtė njeriu i serbisė, pse?
Kete propagande e dine ma se miri Avdi Ibrahimi dhe Reshat Badallaj nga zhuri.
81.Ju SHIK-u keni krijuar propagandė kundėr tė gjithė patriotėve, pse ?
84.Deri ne mars/prill tė 1998 ke qendruar nė Zvicer mos gaboj ?
92.Zotėri Hashim Thaēi ishte strehuar tek Faik Morina nė Prishtinė njeriu i Arkanit !!!
01.A tė kalojke Billal Ceka i Glloboēicės ?

102.Billal Ceka a ishte bashkpunėtor i sėrbėve ?

103.A ka fakte se ka dhunuar Billal Ceka nė kufi gra shqiptare me serbė ?

104.A ka prova pėr njė dhunim mbi nje gru te martuar nga Gjakova bashke policėt serb, apo jo ?

105.Do tė thotė shef i UĒK-sė Hashim Thaēi qėndron sigurt tek vllau i Arkanit, dhe kalon kufijt me paramilitarėt e Serbisė pa asnjė problem ?

148. Dinakė si gjyshi i ytė Sinan Idrizi (Thaēi) oficer i OZNA-s e i KOS-it qė nė kohėn e vetė Drenicėn e kishte sjellė nė gishtė, nipi i tijė Hashim Haxhi Thaēi po e sjellė krejtė Kosovėn nė gisht me ndihmėn e BIA-s e shėrbimeve tė shteteve tė bashkėsisė europjane mike tė serbisė, a ėshtė kėshtu ?
163.Ai shkruante se agjentėt e UDB-s janė shitur si patriotė, dhe nė anėn tjetėr kanė denoncuar si tradhetarė patriotėt e vėrtetė.
168.Ju SHIK-u e kishit rrethuar Adem Jasharin dhe e keni shkaterruar psiqikisht me propagandat e juaj.

197.Pėr t’i mundėsuar heqjen embargos Serbisė, Rugova a firmosi njė marreveshje me ndermjetsim tė organizatės San Egidio pėr arsim me Millosheviqin me 1 shtator 1996?
207.Ismet Kryeziu ishte nė LFRK, LKĒK, LPK, LDK por a ishte edhe kėshilltar i Rugovės (kjo ndodh me agjentet e nivelit tė lartė prezent nė 2 -3 organizata LFRK dhe nė LDK) ? shok i ngushtė i Xhavit Halitit.

208.Ibrahim Rugova ishte shumė mir i informuar nga Ismet Kryeziu se ēka ndodhte me UĒK nė Shqipėri !!!
217.A ishte qėllimi i Serbise lufta civile nė Shqipėri pėr t’i pasur duart e lira pėr veprim nė Kosovė ?
235.Si LPK-ja, si LKK, ashtu LDKja, a kan qen tė gjithė komunista?
238.Ēdo okupator krijon shtresėn e bizismenėve tė vet.
248.Nė kohėn e LDK, UDB-ashet ishin kapitalista ?
255-LDK-ja dhe Serbia ushtruan pushtetin e tyre pėr tė krijuar shtresėn e tregtarėve tė vet si: Bexhet Pacolli, Ramiz Kelmendin, Ekrem Lluka etj… a ėshtė kėshtu ?

256.Millosheviqi, a kishte mandatuar nė besim Bexhet Pacollin tė qeverise me Trepēėn pėrmes filialit « IMPEX » tė Mabetexit bashkė me aksionar grek apo jo ?

257.Bexhet Pacolli si oficer i KOS-it (kjo ėshtė folur me njė emision nė TV serb nė Beograd) bashkė me ESAT PUSHKAR nga Bosnja dhe me Damir Fazlliqin, Mishkoviqin, Amoviqin, Tesiqin a privatizuan gjithė Shqipėrine ?


268.Fazlliqi ėshtė nipi Stanishiqit i cili e vu Berishėn nė pushtet mė 1992, apo jo ?

269.Fazlliqi ėshtė ndėrlidhėsi i shėrbimit serb nė Shqipėri, apo jo ?
289.A ėshtė maltretuar ndonjeherė Rugova nga Jugosllavia apo Serbia si anti-komunistė ? Jo sepse ishte nė kryesi tė Lidhje Komuniste tė Kosovės !!!
298.Qėllimi i tyre a ėshtė tė krijojnė kushtet pėr ballafaqim mes shqiptarėve nė Kosovė ?

299.Shqiptarėt tė luftojnė mes veti por jo Serbinė.
304.Sot Hashim, a je bashkė me Bukoshin nė qeveri ?

305.Dje Hashim, a i thojshe Bukoshit ėshtė tradhėtar ?

306.Dje Hashim, a i thojshe Bukoshit hajn ?
313.Unė them baza e LDK ėshtė shumė e mirė sepse 99% popullit ka qen LDK.
329.Kreshnik Spahiu pengoj tradhėtinė e Berishės pėr dhėnien e ujerave territoriale tė Shqipėrisė Greqisė.
362.Ilmi Reēica, a ėshtė shok i ngushtė i shef shėrbimit sekret Sasha Mihallkov ?

363.Sasha Mihallkov ka kordinuar shitjen e drogės nė Ēeki me vllaun e Ilmi Reēicės nė Prag.
378.Nė fillim tė luftės, Holbruk a ishte takuar me Millosheviqin pėr t’u informuar pėr situaten nė Kosovė?

380.Millosheviqi dhe Stanishiqi, a kishin garantuar se gjendja nė Kosovė ishte nėn kontroll?
385.Gelbard nė emėr tė SHBA, a kishte deklaruar « UĒK-ja ėshtė terroriste »?
409.Nuk kanė dal te verteta fjalet e Millosheviqit dhe tė Rugovės se UĒK ėshtė pakice ?
414.Albright kishte menduar tė validoj njė intervenim pėr tė bombarduar Serbine me 25 mars 1998 nė samitin e ministrave tė NATOs nė Romė apo jo ?
430.Me njė anė, Rugova deklaronte pavarėsi dhe nė tjetrėn anė firmoste marrėveshje (23/03/1998) ku pranon Serbinė si shtet dhe Kosovėn si pjes tė sajė, a ėshtė kėshtu juridikisht ????

[b]431.A janė dėrguar ftesa 1998 nga Markoviqi,dhe Milutinoviqi pėr tė biseduar pėr njė Autonomi tė gjerė ?

432.A ka prezantuar edhe Christopher Hill nė bisedime pėr autonomi substanciale nė 1998 ?
439.Ti Thaq nė mars 1998, erdhe nė Kosovė, apo jo ?
443.Rugova, a deklaronte mė 20 qershor 1998 ( agjensia Reuter), UĒK duhet tė jetė nėn kontroll tė partive politike ? (sepse partite politike ishin nėn kontroll tė Serbisė).
455.A erdhe pikėrisht nė 1998 nė krye tė UĒK, fal vdekjes sė Jasharėve tė cilit ishin tė pa-zėvendėsushem nė Drenice e tėrė Kosovėn ?
469.Si spjegohet qė mė 1999 ishin tė gjithė dakort tė hyjnė nė bisedime nė Rambuje pėr njė Autonomi tė Kosovės pėrveq Adem Demaēit?

470.A ishte vetem Demaēi qė prishte punė pėr kėtė Autonomi ?
474.Pyetjes gjykatsit nė Hag Wolfgang Petrisch i cili ishte ndėrmjetsues : « a ka qene e kjart pėr delegacionin shqiptar qė nuk negociohet pėr pavarėsi por pėr njė Autonomi tė gjėrė ? »
480.Pse hyrėt nė bisedime kur keni qenė tė informuar se nuk ka Pavarėsi ?
487.Pse askush nuk i ka kushtuar rėndėsi Ukshin Hotit ?
504.Pse asnjė luftetar nuk ishte prezent nė Rambuje ?
511.Ram Buja a ka luftuar ? I cili ishte ministri i Rugoves deri nė gjysėm tė luftės.

512.Si ka mundėsi Ram Buja tė qėndroj midis Prishtinės ?

513.Serbia, a ka qen nė dijeni qė vėllau i tij Shukri Buja ishte komandant i UĒK pėr zonėn e Nerodimes ?
514.Serbia, ka qen e informuar per keto dhe ka lenė rehat Ram Bujėn !?

515.Diēka e ēuditshme po mė doket mua !?
524.Kontributi i tyre, a ka qenė tė kalojnė nata me prostitutka kur populli u masakronte !?
528.Mė 18 shkurt 1999 nė Rambuje, ti Hashim ke pranuar ēarmatosjen dhe shkatėrrimin e UĒK para diplomatėve !!!!!
571.Markoviq pranon krijim e njė qeveri tė pėrkohshme tė Kosoves, a ėshtė kėshtu Z. Hashim Thaēi ???? (mund tė gjeni kėtė nė tė njejtin dokument me google 070302 FE).
583. Ju delegatėt e Kosovės a e pranuat Kosovėn nėn Serbi ?
587. Delegatet te Kuvendit te Kosoves a kishin votuar me 1989ten amendamentin e cila mundesoj heqjen e Autonomise Krahines se Kosoves ?
600. Pėr tė realizuar autonomin, a duhet tė burgosen dhe tė likuidohen patriotėt e Kosovės ?
605. Ju, a keni mashtruar popullin duke thėnė se pas 3 vite mund tė organizojmė referendum ?
622. Tė gjithė janė bashkfajtor Rexhep Qosja, Ibrahim Rugova, Veton Surroj, Hashim Thaqi, Blerim Shala ,Xhavit Haliti Syla,Mehmet Hajrizi,Mark Krasniqi (kerstiqi)Ajeti Idriz,dhe te tjerėt.

625. Kush ėshtė Blerim Shala ?

626. Kush e thirri nė ato bisedime ?

627. A e thirri Franca apo Serbia ?

628. Apo pse ishte nxėnėsi i Ramush Tahirit ?

629. Ramush Tahiri ishte nė drejtorine e analizave tė UDB.
632. Shumė interesant, drejtori i analizave i UDB kordinonte gjitha partitė shqipetare nė ish-Jugosllavi !

633. Sot Ramush Tahiri ėshtė kėshilltar i Presidentes Police Atifete Jahjaga.
663. Pse nuk i tregon popullit se kufiri Kosovė/Serbi nuk ėshtė kufi ?
680. Sot, pėr kėtė mbikqyrje serbe nė FSK a ėshtė n°3 Slavisa Filipoviq ?

681. Sot, pėr kėtė mbikqyrje serbe nė Ministri tė Puneve tė Mbrendshem a ėshtė n°3 Sasha Rashiq ?

682. Sot, pėr kėtė mbikqyrje serbe nė Polici tė Kosovės a ėshtė n°2 Dejan Jankoviq ?

683. Sot, a zgjidhet zėvendekryetar i gjykatės kushtetuse tė Kosovės Cukaloviq ?

684. Pėr shėrbimin sekret tė Kosovės AKI duhet tė ketė, por nuk ėshtė publike !

685. Shėrbimi sekret i Kosovės AKI ėshtė nė duar tė Serbisė ?

686. Mbi 30 oficer me eksperiencė tė UDB, KOS, MUP janė propozuar nga Beogradi dhe janė tė pranuar nė krye tė AKI ?
698. Pse vijnė pėr ēdo ditė nga MUP-i i Serbisė nė stacionin policor tė Prishtinės ???

699. A mund t’i tregojsh popullit o Hashim?

700. A ėshtė kjo kontroll e Serbisė mbi organet e Sigurisė tė Kosovės ?

701. Atėherė, pyetja ėshtė ēfar pavarėsie kemi ???
714. Serbia a ėshtė munduar historikisht tė zhdukė flamurin kombėtar shqipėtar?

715. Ti, a na zhduke flamurin shqiptar ?
720. Kush vendosi Rexhep Selimin ministėr i punėve tė mbrendshėm ?ishte Bou de Marnhac ?

727. A ishte shef i DGSE shėrbimi sekret ushtarak francez ?
732. Nipat e atyreve francezėve qė pėrkrahėn Esat pashe Toptanin, a janė sot prezent nė Kosovė dhe veprojnė?

733. Nipat e atyre francezėve qė perkrahėn Esat pashė Toptanin, sot a tė pėrkrahin ty !!! O Hashim Tadiqi ???? O Hashim Pashė Toptani !!!!

734. Nipat e atyreve shqipfolsėve qė luftuan patriotėt shqiptar bashkė me Serbinė janė prapė nė krye tė Kosovės ?

735. A je nipi i OZNA-s ?

736. A je produkt iUDB apo i KOS-it ?

737. Historia ėshtė e njejtė, vetėm se pėrsėritet apo jo ?
724. A ka deklaruar se do ta thejm UĒK nė korriz?

725. A ka deklaruar se do t’i vrasim si qent nėpėr rrugė ?

726. Kush ishte Bou de Marnhac ?

727. A ishte shef i DGSE shėrbimi sekret ushtarak francez ?

728. Babgjyshi Bou de Marnhac kishte qenė nė luftėn e parė botėror bashė me ushtrin serbe apo jo ?

729. Ishte me ushtrinė franceze te Franchet d’Esperey dhe kishte luftuar me serb kunder ēetės sė Azem Bejtės.

730. Nėse nuk gaboj z. Thaēi edhe babėgjyshi i ytė ishte po nė atė kohė punėtor i Serbise nė kohėn e Kralit ?

731. Nipat e atyreve francezėve qė perkrahėn serbinė kundėr shqiptarėve, a jane sot prezent nė Kosovė dhe veprojnė?
744. Numėr dyshi i EULEXit, krahu i djathtė i Bou de Marnhac ishte Stephan Laurent i thirrur « LEO » apo jo ?

745. Ēka thoshtė Leo pėr shqiptarėt ? (Lexoni google gazeta Zeri 17/04/2011).

746. A thoshte « ėshtė kėnaqėsi qė me flamurin shqiptar tė fshijė prapanicėn » ?

747. A thoshte « Kosova ėshtė vend i mirė pėr ta pshurrur » ?
751. Me tutje Leo, a deklaronte se gjyshi i tij ka luftuar me serbėt kundėr shqiptarėve ?
752. A kishte bėre presion punėtorėve shqiptar pėr tė mos pėrmendet lidhjet e forta qė kishte nė Bruksel?

753. Kush ishte ajo lidhje e fortė nė Bruksel ?

754. Mos ishte Arnaud Danjean ?

755. Arnaud Danjean, a ėshtė njė serbofil i sėmure si Bou de Marnhac?
...............................................Dali im ka qen i ftuar nga qeveria fr pse iu ka kercnue me vdekje.
773. Njė djalė i UDB-ashit i punėsuar nga UNMIK, vrau midis ditės Sadik Ukėn veprimtarė i vjetėr, shok i Remzi Ademit dhe Jusuf Gervallės.Dhe ik me urdher te eulexit perjashta.
776. Dėshmitar janė policėt shqiptar, tė cilėt filluan hetuesin.

777. Fill
policia e UNMIK-ut reagoj duke marrė dosjen kinse pėr hulumtim.

778. Faktikisht UNMIK-u humbi ēdo gjurm pėr hetuesin.

779. Vrasje mė vonėshėm, ėshtė rasti i Shefko Sallkoviq.

780. Shefko Sallkoviq ishte pėrfaquesi i 5 fshatra muslimane afėr Leposaviqit.
789. Ēdo provė tė vrasjeve politike ėshtė asgjesuar nga UNMIK-u ndėrmjet viteve 2005-2007 !
791. Pse UNMIK-u i zhduki provat ?

792. Kendė ka deshtė tė mbrojė ?

793. Mos vallė bashkėpuntorėt e SHIK-ut ?
799. Romuald Pichard mbante kontakte ditore me shefat e SHIK-ut dhe kordinonte punėt me Kadri Veselin, Xhavit Halitin, Shaip Muja?
802. A ėshtė e vėrtetė se grupi tyre Bou de Marnhac, Pichard , Danjean janė munduar maksimalisht ti largojne francezet tė cilėt kishin simpati ndaj shqiptarėve ?si Kermabonin
804. Ju SHIK-u, a keni krijuar dosje nė bashkpunim me UNMIK dhe EULEX kundėr disa ndėrkombėtarve tė cilėt ju pengojshin nė Kosovė sikur Piter Feith, Steven Schook etj…?
809. BE-ja me Arnaud Danjean a e larguan Kermabonin ?
813. PDK dhe SHIK-u propagandojshin se Nazim Bllaca ėshtė njeriu i Serbisė, tash po delė se edhe vet shef i SHIK-ut ėshtė njeriu i Serbisė ?
814. Nazim Bllaca paska pas tė drejtė kur thoshte se jane njerėz tė Serbisė per Kadri Veselin, Fatmir Xhelilin, Shukri Bujen, Xhavit Halitin etj…

815. Vetė me gojė tė vetė Kadri Veseli deklaron se bashkėpunon me shėrbimet Serbe, apo jo ?

816. Ēka i thojnė kėsaj pune ?
831. Amerika dhe Evropa, a e thirrshin Rugovėn « Gandhi i Ballkanit »?

832. Amerika dhe Evropa, a e thirrin sot Thaēin « George Washington i Kosovės »?

833.Pse kėshtu ?851. Bou de Marnhac a ėshtė BABA shpirtėror i yti o Hashim?
862. Sepse Bou de Marnhac si shef i DGSE i ka financuar gjysmėn e politikanėve tė Kosovės ?

863. Ka financuar gazeta !Veton Surrojin,Blerim Shalėn dhe Baton Haxhiun

864. Ka financuar studimet e fėmijėve tė UDB-asheve !
881. Pse LDK heshte pėr helmimin e Rugovės nga vetė SHIK-istat dhe UDB-ashėt ?

896. Eqrem Kryeziu ka hyrė dhe ka dalė me oficer tė MUP dhe te UDB-ės nė Prizren.
909. LDK a bėnte propagandė se Rugova nuk ishte tradhėtar por ishte vetėm peng i serbėve ?

910. Ēka deklaron Rugova nė arritje nė Itali ?

911. Rugova a kishte kėrkuar nga NATO qė tė nderpriten sulmet ajror ndaj Serbisė, apo jo ?

912. Nė intervistėn e ambasadorit serb Miograd Lekic nė Romė a kishte shfrytezuar rastin duke thėnė : « Rugova po tregon vetė se nuk ka qenė as peng , e as i burgosur ? ».
915. Solana nė pozitė tė palakmueshme nė emėr tė NATO-s kishte deklaruar se Rugova ėshtė njeriu i Serbisė ?
933. Kjo a nėnkupton qė ēdo status i Kosovės do tė jetė njė lloj autonomie qė duhet tė definohet bashkarisht serb dhe shqiptare sipas Rambujes ??
934. Kjo a do tė thotė se autonomin e kemi tė sigurtė ?
970. A e kemi rastin e Behar Selimit i fshatit Braboniqit tė Kadri Veselit i cili kishte kontakte me paramilitar serb, i martuar me qiken e UDB-ashit mė tė madhė nė Prizren Vesel Krasniqit dhe prej policit tė thejshtė bėhet Drejtor i Policisė sė Kosovės, a ėshtė e vėrtet kjo ?
974. Njė femėr e re, pėr njė kohė rekord bėhet gjenerale e Policisė sė Kosovės ?

975. Bėnė njė stazh nė Serbi.

976. Bėnė njė stazh nė Angli dhe Amerikė.

977. Bėhet pas Behar Selimit ushtruese e detyrės tė Drejtorit tė Policisė ?

978. Pas pak kohe, bėhet edhe kryetare e Kosovės ?

979. Ndoshta e njihni ?

980. E kam fjalėn pėr Presidenten e Kosovės Atifete Jahjaga !?

981. A ka ardhur si parashutiste nė pushtet?Si ti Hashim.
985. Sepse Kosova ėshtė nėn Serbinė o popull !!!

986. Njerėzit e Serbisė a qeverisin Kosovėn ????

987. Pse askush nė Kosovė nuk jep kėtė informacion pėr Atifete Jahjagen ?
1000. Njė qeveri e cila frigohet nga populli i vet, ēka i thuhet ?
1017. Gjithė populli i Serbisė ka votuar sovranitetin e Serbise mbi Kosoven.
1031. Ēdo popull i fundosur nė mizeri nuk i intereson as shteti, as flamuri, as kombi?
1052. Shyqri Haxha drejtori PTK thotė haptas, kamė punuar me direktivat e Hashim Thaēit.
1061. Sipas planit Ēoviq, Kosova ndahet nė dy kantone, njė kanton shqiptar dhe njė kanton serb sikur sot, apo jo
1082. Qeveria e Kosovės argat e Serbisė !
1090. Qeveria e Kosovės financonte dhe financonė strukturat paralele, apo jo ?
1103. Kush ishte njeriu i cili pranojė ndarjen e Veriut ?Ti Hashim
1171. Jemi Republika e Kosoves Serbe.
1191. A ėshtė kryeprokuror i Kosovės Ismet Kabashi ?

1192. Ismet Kabashi UDB-ash nė vitet e ’80-ta shetiste nė Evropė me ambasadorėt serb, sot vendos pėr burgimin e patriotėve.
1198. Ministria e Drejtėsisė tė shtetit serb dėrgon nga Beogradi Nazmi Mustafėn.

1199. Nazmi Mustafa ka punuar pėr drejtėsinė serbe deri nė fund tė luftės sė Kosovės. Nė mbarrim, shkon dhe vazhdon punen e tij nė Beograd.
1205. Mė datėn 22 Korrik 2010, Gjykata Ndėrkombėtare e Drejtėsisė jep « mendimin » se shpallja e pavarėsisė nuk ka shkel tė drejtėn ndėrkombėtare, as Rezoluten 1244, as kornizėn kushtetuse si dhe kushtetutėn e Serbisė.Sepse Kosova eshte serbi.
1216. Rezoluta 1244 njehf Kosovėn si njė njėsi vetėqeverisėse nė kuadėr tė Serbisė.
1236. Catherine Ashton a deklaron se nuk ka garanci se nuk do tė diskutohet pėr statusin dhe integritetin territorial tė Kosovės ? (15 shkurt 2012 RTK)
1246. Jelko Kaqin kryetar i delegacionit tė parlamentit Evropian pėr Evropė Jug-lindor, a deklaron : « Kosova do tė mbetet njė tėrėsi politike dhe administrative nė tėrėsine shtetrore tė Serbisė tė decentralizuar dhe moderne » ? (gazeta express 12 tetor 2012)
1286. Vet Serbia, a deklaron se synon modelin e Hong Kongut pėr Kosovėn mė 11 mars 2011 ?
Por Hang Kongu ka dallim nga Kosova ne ēdo forme te vetqeverisjes.
1301. Si duket Obama pranon idenė e Milan Paniqit qė Kosova tė hyjė nė BE me Serbinė, kėshtu eliminiohen kufijtė.
1305. Mbetet vetėm njė problem pėr tė regulluar, ėshtė statusi i Veriut.
1336. Ramush Tahiri vetėm ka pėrgadit terrrenin duke deklaruar se strukturat paralele janė legjitime.
Tradhėtari mbetet tradhėtar!!! Tradhėtari nuk mundet tė ndryshojė!!! Kėta politikaj na kėthyen nėn Serbi!!
2)- James Hooper diplomati amerikan nė penzion thotė nuk duhet te hyhej Kosova nė bisedime sepse do humb ēdo gjė.

3)- Analisti mė i njohur nė SHBA Bugajski thotė: me negociata Serbia fitoj, Kosova humbi. Kosova pranoj sovranitetine e Serbisė. (1 mars 2012 BalkanWeb
4)- Gazeta TIMES shqiptarėt humbin nė Bisedime. (11mars 2011)

5)- Ivo Banac profesor nė Universitetin Amerikan te Yale : konsideron marrėveshjen pėr Fusnot kunder sovranitetit , kundėr interesave tė Kosovės. (29 shkurt 2012 RTK live)

6)- Analisti pėr Ballkan dhe profesor nė Universitetin e Oksfordit James Pettifer me pranimin e Fusnotės Kosova ėshtė shumė nė rrezik ! (18 mars 2012 Express)

7)- Britania ishte kunder Rezolutės 1244 dhe UNMIK-ut. (Cliff 7 mars 2012)

1337. Plus Hashim fillove bisedimet kur u arrestuan nė Presheve 12 ushtarė tė UĒK-sė !!!
1372. Shpalljen e bėre me parlament, e jo me referendum si Serbia.
1392. Edita Tahiri nė pamundėsi tė kundershtoj, pranon qė Serbia ka sovranitet mbi Kosovėn nė Telekomunikacion dhe Energji, apo jo ???? (Balkanweb 13/12/2011)

1393. Edita Tahiri pranon se Telekomunikacioni dhe Energjia ėshtė nėn sovranietetin e Serbisė me punėn tende.
1399. 80% popullit nuk ka dal nė zgjedhje.Ti i vodhe votat.
1412. Bexhet Pacolli vetė pranon se njifet me familjen e Millosheviqit nga 1977-78.

1413. Bexhet Pacolli kishte deklaruar se Serbia ėshtė nėna jonė. Nėna ndonjehere sjellet keqė me fėmiun. Por unė do ta pajtoj fėmiun me nėnėn. (Do tė thotė Kosovėn me Serbinė).


Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Pse UNMIKU i zhduk gjurmet e krimeve
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: