AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Origjina e gjuhes shqipe rrjedhe nga nje familje Shipuderit

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15045
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Origjina e gjuhes shqipe rrjedhe nga nje familje Shipuderit    Mer 28 Aoû - 18:41

Origjina e gjuhes shqipe rrjedhe nga nje familje Shipuderit qe gjendet ne Drishtin e sotem.Qesh e ngjesh se kerkund ne bote nuk nderrohet kombi i atij vendit.Here Yllir,here ilir,here qam,here helen,here arber,here scipetar,here shqipetar,here alban,here kosovar,here maqedon,here lugine,e tani ore zot here çka e ne çka ?Disa thone se fjala shqiptar rrjedh nga vendi i shqiponjave.Qudi,po ku e ne ç"vend te ketij planetit nuk jetoin sorrat e shqiponjat ?Budalla ,budall do vdesi dhe kurr nuk ka mundesi te gedhendet.Ndoshta rilindja e re Kombetare do na pjelle diçka te reje.Ja nga Rama i ri,ose nga Kadareja.Gjuha shqipe rrenjet i ka qysh nga pellazget,qysh ateherit i pari shkroi "Mesharin"Buzuku.Bile Buzuku shkroi edhe historin e Skenderbeut,sepse buzuku e shkroi kete veper me 1555,mu ne kohen e Skenderbeut te ndjerit heroit ton te dashur.
Haxhi Kuçi
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Origjina e gjuhes shqipe rrjedhe nga nje familje Shipuderit
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: