AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Pėr Gecėt, 36 vjet burg

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15045
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Pėr Gecėt, 36 vjet burg   Ven 13 Sep - 15:34

Pėr Gecėt, 36 vjet burg
Bota Sot | 12.09.2013 17:31
Share on facebook Share on twitter Share on email Share on print More Sharing Services
0

Tre gjykatės tė EULEX’it i kanė shpallur fajtorė Sabit, Rrustem e Hetem Gecin. Ata janė dėnuar pėr krim tė luftės kundėr popullatės civile pėr vrasjen e Gani Berishės mė 18 qershor 1999.

Njė trup gjykues i pėrbėrė prej tre gjyqtarėve tė EULEX-it nė Gjykatėn Themelore nė Mitrovicė, ka shpallur fajtorė tre pjesėtarė tė familjes Geci nga Llausha, tė cilėt i ka dėnuar me gjithsejt 36 vite burg. EULEX, pėrmes njė njoftimi, bėn tė ditur se personi i katėrt ėshtė liruar nga akuza.

“Sabit Geci, Rrustem Geci dhe Hetem Geci u shpallėn fajtorė pėr krim tė luftės kundėr popullatės civile pėr vrasjen e Gani Berishės mė 18 qershor 1999 nė qendrėn mjekėsore nė Skenderaj”.

“Gjykata i shpalli tė pandehurit tė pafajshėm pėr vrasjen e Vehbi Berishės dhe lėndimin e Isa dhe Musa Vojvodės mė 18 qershor 1999 nė Skenderaj”.

“Gjykata e morri parasysh natyrėn e rėndė tė krimit dhe cenimin e paprekshmėrisė sė qendrės mjekėsore pėr dėnimin e secilit prej tė pandehurve tė dėnuar me nga 12 vite burgim”.

“Bedri Shala ėshtė liruar nga akuza pėr ndihmėn dhėnė kryerėsve tė krimit pas veprės, pėr shkak se Gjykata ka vėrtetuar se kjo vepėr nuk ėshtė dėshmuar pėrtej dyshimit tė arsyeshėm”.

EULEX kėrkon qė tė mos ngattėrohet emri i Sabit Gecit tė dėnuar sot, me emrin e ish komandantit tė UĒK’sė, Sabit Gecit, tė dėnuar kohė mė parė dhe i cili ėshtė aktualisht duke vuajtur dėnimin nė burg.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15045
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Pėr Gecėt, 36 vjet burg   Ven 13 Sep - 15:51

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Pėr Gecėt, 36 vjet burg
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: