AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Koqo Dano bir komunisti a na mbron ky enverist

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Koqo Dano bir komunisti a na mbron ky enverist   Sam 14 Sep - 14:15

Koēo Danaj si Komunist
I lindur mė 31 mars 1951 nė Tepelenė. Mbasi mbaron gjimnazin nė Tepelenė, nė moshėn 18 vjeē, fillon studimet e larta nė Tiranė, dega Filozofi. Pas diplomimit me rezultate tė shkėlqyera, fillon punė nė Shkodėr, si Sekretar Rinie. Mė pas vjen nė Tiranė si Sekretar nė Komitetin Qėndror tė Rinise. Mbas disa vitesh punė nė kėtė post, nė moshėn 31 vjeē(1982), kalon si Nėndrejtor dhe Shef i Katedrės sė Organizimit tė Partise nė Shkollėn e Lartė tė Partisė. Mė 1986 merr titullin Doktor i Shkencave Politike. Mė 1988 ēohet nė detyrėn e Sekretarit tė Partisė nė Rrethin e Sarandės. Mė 1990 vjen nė Tiranė dhe bashkpunon me disa gazeta si Analist Politik i Pavarur. Mė 1992 detyrohet tė largohet nga Shqipėria dhe qėndron nė Zvicėr deri mė shtator tė 1997. Gjatė kėsaj periudhe, bashkpunon ngushtė me redaksinė e gazetės "Zėri i Kosovės" dhe shkruan nė disa revista dhe gazeta tė diasporės. Nė Shtator 1997 kthehet nė Shqipėri dhe vazhdon tė punojė si Analist Politik i Pavarur. Mė Nėntor 1999 fillon punėn si Shefi i Kabinetit dhe Kėshilltar Politik i Kryetarit tė Partisė Socialiste Shqiptare, Z. Fatos Nano. Prej Shtatorit 2000 deri nė Shkurt 2002 punon si Kėshilltar Politik i Kryeministrit tė Shqipėrise tė asaj kohe, Z. Ilir Meta. Nga Shkurti 2002 deri ne Korrik 2002 punon si Kėshilltar pranė Kryeministrit tė Shqipėrisė, Z. Pandeli Majko. Shtator 2002 deri mė Shtator 2003 punon si Kėshilltar i Zėvendėskryeminitrit dhe Ministrit tė Punėve tė Jashtme Z.Ilir Meta. Z. Danaj ėshtė Drejtor i Qėndrės sė Prognozave Politike dhe Sociale.
Ka o na dalin patriota keta komunista si ne kosove si ne Shqiperi!
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Koqo Dano bir komunisti a na mbron ky enverist
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: