AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Avdi Ibrahimi e Ibrahim Kelmendi

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Avdi Ibrahimi e Ibrahim Kelmendi   Ven 4 Oct - 16:52


Marsh protestues kunder vrasjes se dy te rinjve nga Gostivari
Avec 3 090 autres invités
Journal · 2012
214 de ses amis ont publié dans le journal de Ibrahim.

Avdi Ibrahimi a écrit sur le journal de Ibrahim Kelmendi.
13 septembre 2012, 14:08
Shkruan: Avdi Ibrahimi

REAGIM I HAPUR PĖR RRENCIN HAXHI KUĒI

Nė publikimin e shkrimit tė mėposhtėshėnuar nė Agjencin e Lajmeve “KOSOVAPRESS”,keni botuar dhe tre komente tė Haxhi Kuēit i cili nė komentin e parė ai shkruan me emer e mbiemer,ndėrsa nė komentin e dytė ai shkruan me pseudonimin”KRASNIQI”,si dhe nė atė tė tretin shkruan me pseudonimin”Ibrahim Kelmendi”,kuptohet se kėtu ai e keqpėrdor emrin e Ibrahim Kelmendit, dhe shpif,nxit,e rrenė pėr mua Avdi Ibrahimin. Mė erdhi shum keq qė ky njeri i pa cipė po etiketon dhe pėrmend emra pa patur qoftė edhe argumentin mė tė vogėl pėr ēfarė ai shkruan nė shkarravinat e tij.Shkarravinaletranxirėse tė mė poshtėshėnuara nga: “Kosovapress”, qė pėrhap dizinfotmata e thash e theme pėr njerėz qė nuk i njohin. Duhet tė ju them diēka nga ana profesionale e gazetarisė:

Kur thuhen fjalė si " AVDI IBRAHIMI ne emer te klanit UDBA Mundohet tradhetin ta shendrroi ne ēlirimtare Neve shqiptareve na mashtrone,ptane boten njerezjo ! E njoha mire redaktorin e kesaj temes,ky eshte Avdi Ibrahimi",kur flitet e shkruhet pa argumente faktike, komentuesit letranxirės qė shkruan dhe atij qė e boton, i bie erė trillim. Kur thuhet " se ėshtė udbash", dhe nuk argumenton me fakte dhe nuk pėrmenden emrat se me cilin apo cilėt udbash ka qenė nė bashkėpunim, komentit tė letranxirėsit dhe atij qė e boton i bie erė shpifje. Kur thuhet "tradhtari Avdi Ibrahimi" pa argumente e pa asnjė fakt dhe nuk pėrmendet emri i atij qė e ka trathtue, komentit tė letranxirėsit dhe botuesit i bie erė gėnjeshtre. Normalisht, ndaj,komenteve tė shkarravitėsitletranxirės dhe botuesit, si i tillė demanti ėshtė i panevojshėm, sepse ēdo njeri me dy fije mend e kupton se bėhet fjalė pėr trillim,shqpifje,gėnjeshtėr…Kurrė nė jetėn time s’kam shkruar nė anonimitet,por gjithnji kam pėrdorur vetėm emrin dhe mbiemrin tim nė email adresėn tim transparence dhe tė hapur,”avdiibrahimi@yahoo.com”,kėshtu qė jam i hapur pėr tė gjithė ata qė mė njohin dhe duan tė mė njohin le tė urdhėrojnė nė ēdo kohė jam i gatshėm pėr bashkėbisedim,ose edhe nėpėrmjet gjykatės pėr ta mėsuar tė vėrtetėn…Ata qė pėrdorin emra anonimiteti dhe ata qė nuk i bėjnė transparenc emrat e vėrtetė janė nė tė vėrtet soji i UDB-ashave… E nderuara redaksi e “Kosovapress”,nuk lodhem fare se ēfarė shkruan nė komente Haxhiu dėrguar juve, ku ai pėrmend dhe baltos edhe emrin tim. Pėr vetėn time mburrem pėr gjithēka qė kam bėr nė dobi tė kauzės kombėtare shqiptare, njėkohėsisht ndjehem shumė i nderuar qė kam qenė luftėtar i Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės nga ditet e para kur u ēfaqė nė skenė famėmadhja Ushtria jonė ēlirimtare. Pėr kėtė mburrem qė kam statusin e Veteranit tė Luftės dhe, as qė kam nevoj tė pėrshkruaj biografin time ajo ėshtė e pastėr si kristali dhe, pėr kėtė ndjehem shum i qetė, paēka se ai i permend emrin tim dhe shpif e rren gjithēka pėr mua dhe shqiptaret nė pėrgjithėsi. Turpi le tu mbetet botuesve qe e lejojnė memdjeshkalluarin Haxhi tė fyen mbarė botėn njerėzore e nė veēanti shqiptarėt. Soji i Haxhive s’kan punė tjera por vetėm janė pėr t’i pėrbaltur tė tjerėt sepse tė tillė ata janė vetė… Kurse kush qėndron prapa shkrimit tė mėposhtė shėnuar redaksia e “Kosovapress”,ėshtė e obliguar publikisht ta sqaroj opinionin se Unė Avdi Ibrahimi nuk qėndroj prapa kėtij shkrimi…

“Rreagim i Shoqatės tė Veteranve tė Luftės tė UĒK-ės Tiranė
Prishtinė, ((SHVL E UĒK TIRANĖ)) 05 Shtator 2012 14:05
LUFTĖTAR TĖ USHTRIVE ĒLIRIMTARE, MOS LEJONI FALLCIFIKIMIN E HISTORISĖ
NGA UBA-shėt E PAMORALSHĖM EUROPIAN, AUSTRALIAN DHE ATA VENDOR TĖ BEOGRADIT VRASTAR SERBO-SLLAV”
“Shkruan: Krasniqi
12 2012
Rreagim i Shoqatės tė Veteranve tė Luftės tė UĒK-ės Tiranė Prishtinė, ((SHVL E UĒK TIRANĖ)) 05 Shtat2012 14:05 LUFTĖTAR TĖ USHTRIVE ĒLIRIMTARE, MOS LEJONI FALLCIFIKIMIN E HISTORISĖ Nuk ka falcifikim te kesaj luftes se uēk ! UĒK rofte sa malet me debore! UĒK ishte betue qo do i bashkoi te gjitha trojet shqiptare dhe a nuk eshte ma mire sot Ja na bashkoi uēk ne nje shtet dhe as trolli ilirides as i lugines as i kosoves nuk kan kufije,pa leter njohtim levizim ne trojet tona. O sa lezet mu kon kesi shqiptari Haxhi Kuqi”

“Shkruan: Krasniqi
12 2012
Jo Zotri A.I. Ata qe kan luftuepernime i keni etiketu udbasha te serbise.Ata nuk kan kohe ma me shkrue! Ata jan te nxerun duke kerkue lemoshen ! Ata jan duke u shetit rrugeve E ju qe shiteni si luftar keni ba pauri dhe keni kohe mu marr kinse jeni ēlirimtar ne kalin e trojes.Juve u djege me u thene kush jeni !”

“Shkruan: Ibrahim Kelmendi
12 2012
Rreagim i Shoqatės tė Veteranve tė Luftės tė UĒK-ės Tiranė Prishtinė, ((SHVL E UĒK TIRANĖ)) 05 Shtat2012 14:05 LUFTĖTAR TĖ USHTRIVE ĒLIRIMTARE, MOS LEJONI FALLCIFIKIMIN E HISTORISĖ AVDI IBRAHIMI ne emer te klanit UDBA Mundohet tradhetin ta shendrroi ne ēlirimtare Neve shqiptareve na mashtrone,ptane boten njerezjo ! E njoha mire redaktorin e kesaj temes,ky eshte Avdi Ibrahimi. Pas aferes qe eshte shkrue ngaganet sekrete kroate qe Ali Ahmeti, Fazlli Veliu ishin UDBASH et e serbise. Avdi Ibrahimi mesiguri e ka per detyre qe me ēdo kushte ti mbrone edhe antaret e tjer klanne lidhje zingjirore. Si ka ftyre ky te shkruan per nje lufte ēlirimtare ku ne vend te bashkimit,e riktheu gjendjen ne binare siq ka qen perpara. Dhe tradhetin ky zagar e shendrron ne patriotizem”

Natyrisht nuk ėshtė ndonjė gjė e re tė thuash se nė faqe interneti, gazete u botua,u shkrua nė komente,nga ky apo ai “X” personi-e, pro apo kundėr “Y”prsoni-e, dhe nga shkruesit e komenteve ka persona tejet tė papėrgjegjshėm qė nxjerrin akuza pa asnjė fakt pėr “Y” personat.Kėto akuza bėhen me qėllime pse ata kanė inate personale pėr njeri- tjetrin,apo janė tė motivuara nga sherbimet sekrete tė huaja qė veprimtaria e tyre ėshtė kėmbė e krye antishqiptare. E themi kėtė sepse nė antishqiptarizmin e tyre serbėt,grekėt,maqedonėt,malazezėt,shqipfolėsit, janė sistematikė, konstantė dhe pėrherė e mė shumė arrogantė,shpifės tė pacipė e racist tė pandrēshėm.Kėta smirėzinjė janė shumė tė organizuar dhe haptazi por edhe tė kamufluar kur u paraqitet nevoja,prodhojnė akte terroriste,shkruajnė skenare nga mė tė poshtra qė mund t’i pjellė e imagjinoj vetėm mendja e djallit,botojnė tė pavėrteta,rrena tė kulluara,shkruajnė histori tė pa baza.tė pa argumentuara,apsulotisht tė pa verifikuara,kėta janė njė mori dreqnish,qė vijnė nga politika,dhe angazhohen si: “politikanė,si shkrimtar,si poet kinse tė “popullit”,si historian,si klerik,si gazetar,si mergimtar tė vuajtur”,qė luftojnė vazhdimisht me armė e pendė kundėr Shtetit Shqiptar dhe kombit shqiptar.
Se ēfarė kanė shkruar serbėt,grekėt,maqedonasit,malazezėt e tė tjerė kundėr Shetit Shqiptar dhe kombit shqiptar,na janė tė njohura nėpėr shekuj.Por ēfarė shkruan njė shqipfolės njė i ikur nga Kosova bashkė me aparatin e dhunės shtetėrore serbe i tjetersuar nė ashkali, jeton tani nė Francė,qė ai edhe vetė shkruan nė faqe internet pėr tjetėrsimin e tij dhe se e ka vozitur edhe Arkanin me taxin e tij nėpėr Kosovė dhe se ka patur kontakte me pesė akademikė serbė tė cilėt e kanė frymėzuar se si duhet shfarosur popullin shqiptar.Ky ėshtė Haxhi L. Kuēi (Krasniēi) nga Suhareka, i cili ka shkruar kėshtu pėr kombin shqiptar,kjo mė sė miri shifet nė mesazhin qė ka shkruar dhe cituar pėr Haxhiun,Fatlum Shala, si mė poshtė :

“Fatlum Shala nė 08/04/2010 07:06:30Ka kohė qė po llomotit e po shkruan komente e mesazhe raciste,fyese e denigruese pėr shqiptarėt nė pėrgjithėsi ky farė Haxhi Kuēi nga Suharekė,i cili sėbashku me Serbinė ka ikur nga Kosova. Po ky Haxhiu e ka vozitur me makinen e tij nėpėr Kosovė Zhelko Razhnjateviē Arkanin dhe Milicin e paramilitarėt serb gjatė luftės sė UĒK-sė.Personalisht e njoh Haxhiun dhe njeri mė tė poshtėr nuk di se ka mbi kėtė dhe. Ai patriotėt dhe luftėtarėt e lirisė i quan tradhtar e spiuna e gjithēka tjetėr.Tė merresh me Haxhiun do tė thot se ke punė me njė tė ēmendur. Se kush ėshtė Haxhiu lexoni kėta rreshta tė shkruar prej tij:Nė ni Web faqe interneti tė cilen e posedon vetė Haxhiu:”Diskutim Shqiptare”,mes tjerash ja ēka shkruan mė poshtė ky shpirtėzi:

minatori Haxhi l. Kuqi thotė:
26 Qershor 2006 @ 10:54 am
Si intelektuali si qobani
ēdo fjale qe flete shqiptari
nga shpirti i tije varg e vije
rrjedhin fliqesirat,me tradhetin
Dhe per fytyre nuk marrohet fare
ja merr gruan e vellaut
e ma e keqja e shet vatanin
e ne fund e vret kombin
Po ta kisha
forcen e zotit
ne nje grope
i kisha shtie te gjithe shqiptaret!
Nuk jane njerez me jetue
se tane botes ere t’keqe i kane leshue
i kan leshue shume te flliqta
rrofsh sa male ore KS.
Rrenca tradhetar u mbush bota
qe u mesuan nga shqiptaret
po t’me ngone kjo pari
ka ,ka shqiptar ne kete rruzull toksor
i kusha bere grumbull ne nje grpe
dhe per se gjalli ne dhe i kisha varrose
Sot tri kambe t’prishta ka bota
franca e albanija e gjermani e jan t’pa bese
qe te trija ore zot nuk e meritojn
me vazhdue ne kete TOKE!

Sujet: Re: Historia e Haxhi Latif Kuēit(Krasniqit) pyet per plagos.e Fe Jeu 5 Oct – 16:31
Per perfundim shkurte:Kombi shqiptar eshte nje popull i vjeter,por enciklopedi re shkruar ne te vertete nuk ka!Flasin si Marin Barleta por si ?Ne gjuhen latine,dhe permendin albanet e jo shqiptaret!Gjuha shqipe mos u prekni se edhe une rrejdhi si ju tan eshte gjuhe artificiale siq jan tana gjuhet e ballkanit(sikurse e ndertojna nje kali artificial)Por per te krijue nje gjuhe te re nuk eshte kushedi probleme une me ja nise e beje qe do quditet tere rruzulli tosor!
Bene pyetje sa te done se nje ta dini se kurrr nga e verteta nuk do te iku!!!Dhe ta dini se akrepat e ores per tan njerezin jan shume afer!
Haxhi l.Kuēi”.

Kjo qė shkruan ky i pa cipė ėshtė vėrtet mjerim i tij djallėzor.Tė kėrkosh ta varrosėsh pėr sė gjalli tėrė kombin shqiptar ėshtė mė shum se racizėm.Por edhe pėr mua autorin e kėtij shkrimi, ai po shpif e rren njejt sikur shkijet e Serbisė e shqipfolėsit e tyre qė kanė rrejt e shpifur tė gjithė ata shqiptar qė kanė luftuar ditė e natė kundėr pushtuesve serb,grek,maqedon,e malazezė. Nuk kam patur kurr deshir te merrem me komentuesit e shkrimeve te mia,i falaenderoj te gjith lexuesit-komentuesit qe thon tė vėrtetėn,por edhe ata qe ndonjiher nuk ju pėlqen shkrimi im.Por kjo qė shkruan ne komentet e tij ky mjeran me emer te fshehur si “KRASNIQI DHE Ibrahim Kelmendi”,e me disa anonimitete emrash te rrejshėm,ėshtė vėrtet mjerim i tij djallėzor.Komentet e tij janė shpifje e rrena tė papara,nėse ka (Haxhi Kuēi, me emrat e tij tė fshehur si:”KRASNIQI dhe Ibrahim Kelmendi”), prova e argumente pėr mua ēka pret pse nuk shkon tė ngrit akuz nė Gjykatė dhe unė do tė pėrgjigjem para ligjit pėr “ēdo tė keqe qė i kam bėrė kushdoqoftė ai njeri”,ēoftė ky edhe Haxhi Kuēi..Por jam ne gjendje te pėrballem me ēdo njeri kushdo ēoftė ai, unė asnjėher ne jeten time nuk kam marrė pjesė nė asnjė proces gjyėsor si dėshmitar,akuzues apo i akuzuar tek te huajt apo tek pushtuesi yne shekullor jugosllavo-serb,apo ne UNMIK a EULEX, kjo kurr dhe per asnji ēmim nuk ka ndodhur as qe ka pėr tė ndodhur as edhe njiher ne jeten time tė pėson dikush nga shqiptaret ndonji te keqe qoftė edhe me te vogel nga ana ime. Pėr kėtė jam i gatshėm dhe i hapur tė pėrballem nė ēdo kohė me sejcilin kundėrshtarė timin.Por edhe mė i gatshėm jam me e mbrojt dinjitetin tim tė paster prej shqiptari nė ēdo mėnyrė qė e kėrkon kundėrshtari im, pėr ēėshtje personale qė ka tė bėjė me mua personalisht.Por ajo qė vlen tė theksohet me tė madhe, ėshtė fakti se modeli i rrenacakut qe fshihet me emrin: “Krasniqi dhe Ibrahim Kelmendi”,e disa anonimues qe apostrofojne emrin tim nė komente duke shpifur pa asnji argument, me kenaqesi do te perballesha kurdohere dhe ne ēdo kohe me kėtė faqezi nė dasht me ligj e ne dasht me kanun. Nėse ka Haxhiu prova pėr mua ėshtė i lirė tė bėjė akuz nė Gjykatė dhe unė do tė pėrgjigjem para ligjit pėr “ēdo tė keqe qė i kam bėrė kushdoqoftė ai njeri”,ēoftė ky edhe rrenci Haxhi Kuēi,me tė cilin ka mbi pesmdhjetė vite qė se kam pare e takuar as edhe njė herė. Aty dhe vetem aty do tė triumfoj e vėrteta. Nėse dikush kėrkon tė gjejė njė model tė rrencit Haxhi, mjafton tė mos gjurmoj shumė profilin e kėtij rrenci por vetėm tė shikojė “punėn” dhe “veprėn” e tij. Tė gjithė djajt dhe rrenacakėt mundohen t`i ngjajnė atij. Prandaj nė tė gjitha shkrimet,komentet,mesazhet e Haxhi Kuēit, kanė rrencin dhe racistin Haxhi. Ky i fundit ka mbi tė pesėdhjetat.Tėrė jetėn e tij lehu dhe volli helm e vrer kundėr shqiptarėve qė kanė dėshmuar me vepra pėr atdhetarizmin e tyre ndaj Shtetit Shqiptar, mė tepėr se ēdo armik apo fondamentalist, aqsa me poezin e djallosur tė cituar ma lart nga Fatlum Shala, ku Haxhiu kėrkon varrosjen pėr sė gjalli tė gjithė kombit shqiptar.Nisur nga kjo, tė krijohet bindja se Haxhiu pėr ēdo gjė mund tė jetė por vetėm njeri dhe shqiptar nuk mund tė jetė. Nė fund tė fundit nuk kemi se ē`farė presim mė tepėr, sikur Haxhiu tė kishte force ēfarė nė tė vėrtetė do tė bėnte kundėr shqiptarėve dhe botės mbarėnjerėzore,e nė veēanti ndaj autorit tė kėtij reagimi.

Por ajo qė vlen tė theksohet me tė madhe, ėshtė fakti se modeli i rrenacakut dhe racistit ashkali, ėshtė mbrujtur sistematikisht nė vite me urrejtje kundėr shqiptarėve nė atė mėnyrė saqė tė tjetėrsuarit Haxhi dhe sojit tė tij tė djallosur, po t`u heqėsh kėtė urrejtje nuk do tė dinė se me ē`farė tė merren mėpastaj.

Prizren, 12 Shtator 2012.
14J’aime ·
Xhemil Zeqiri aime ēa.
Afficher 1 autre commentaire

Haxhi Kuēi Avdi Ibrahim_oviqi;Kur thua se qe nga ditet e para te formimit te uēkes ēenke inkuadrue ne uēk na rrofsh leshin,dhe po genjen sa kg i ke bile edhe aq ma teper.Sa per qe kam thene se e kam shetit Arkanin genjeshter dhe me mjeshtri e ke perpunue por prape ma rrofsh leshin e prapanices.Se ti e din kur te kam thene se e qova nje serb per ne Mushtisht sepse kam qen ato dite taxi ,dhe kjo ka ndodhe me 1996 apo 1997.E mos ha mut se e paskna vozit ne luft e pis serbi.Ti pis me ke thene se ndoshta ka qen Akani pasha zotin.Nuk kam tjeter se ēka te shtoj more i paftyre.Se nuk e kam dite qe je kesi qeni se ty kurr as buke e as ne shtepi nuk te kisha lan dhe as qe te kisha shkel pragun e deres.Une nuk kam thene ne as nje artikull qe je tradhetar,pos kam thene se Fatmir Lima nuk me pranon sherri yt qe i din do arme qe i ka mshef Besim Nrecaj diku ne malin biraq sa ka punue ne komun ky atdhetar.Dhe me tutje me thote Lima bashk me njefar Balla mesues ne deberdelan se Avdiu ka punue ne mbrojtjen popullore ne suhareke dhe nuk i besohet Avdiut.Te kam marr ty ne shtepin tende bashk Me Aziz Morinen dhe ju kam rpue ne shtepin time dhe ti kam ngje me rend dhe tu luta qe te shkoim tek Lima e tja spjegon krejt se kush je dhe refuzove duke i thene Azizit qe te vjen me mua e ta demantoi te teren.Azizi pranoi dhe kur ty te qova ne shtepi ,kur u kethyem rruges me ne deberdelan Azizi me tha nuk vij se me bandita nuk kam pune.Ne as nje artikull qe kam shkrue nuk kam shkrue as ma shume as ma pake,por ti me turresh bashk me Reshat Badallen qe ti e ke mesue si te shkruan kundra meje sepse as ai as une nuk njifemi .Edhe per Besim Nrecen e din kur e vrau ate polic serb qe me ke marr dhe te kam shetit ka ke kerkue qe ta gjejm Besimin dhe ta strehojm dhe ta debojm nga kosova.Ty po te djege e verteta e mbaje ne bythe e qen i poshter.Sa per qe e ke vertetimin qe je veteran i luftes mbaje dhe vnoje ne mur sikurse Adem Jasharin kur e vrajten.Me shit mend e bejshe kete kinse i don deshmoret e vdekur e jo te gjall.Edhe Ademin pis kur ishte i rrethuar te pata lute qe ti shkojna ne ndihme dhe ma bere shko vete nese tu ka merzit jeta.E din edhe Ram Vata e Riza Vata se ēka kemi bisedue ne oden e tyre ne kohen e luftes.E din edhe Bajram Bekteshi se ēka kemi fole pran Fatmir Limes per ty dhe ēka me pate thene Bajrami.E din edhe i ndjeri Bajram Kurti se ēka me ka thene per ty dhe i vetmi ai qe me ka perkrah pa rezreve.Nuk ka drejtesi as ligje nderkombetare qe ty te denojn ashtu siq e meriton ti .Une e din ti sa i kam dashur serbet Avdi Ibrahimi.E din edhe ti sa i ke adhurue tinzash duke bere muhabete.Nese ne lufte e kam shetit dike si Arkanin je ti qe me ke shfrytzue si tu ka que majmuni yt.Prap po te them se une jam ai Haxhi Kuēi qe per hater tim diten e 15 janarit te vitit 1999 nga shtepia ime u lajmrue KS(NATOJA qe te bombardohet serbija jote.Per kete jan deshmitar perfaqsuesit e OSCES.E sa per luften tende edhe me tutje e kishin shqiptaret serbin ne kosove.E din per kete gjestin tim NATO dhe le te me marrin ne pyetje se a po genjeje apo po e them vetem te verteten.Sa per luften tende amerikanet po e pergadisin nje jugosllavi te re qe edhe shqiperin po dojn me shti ne jugosllavi.Ja Avdiosi ēka u bere shqiptareve.Ne keto ditet e tanishme populli i kosoves po ik nga kosova sherri luftes sate e jo sherri im.Dhe cili nga ne eshte tradhetar le te na denon populli e jo gjygjetaret e tu epror te mbrojtjes popullore te jugosllavise.
il y a 21 minutes · J’aime

Haxhi Kuēi Ibrahim Kelmendit;Zotri ka emri im mos mu perzi,nese ke bere shoqeri me mua ,dhe me njeh,ke te drejte te shkruan diē per mua.POr pos realitetit.Ti zotri Ibrahim Kelmendi,mua,ju mi keni dergue disa mesazhe jo ne te mira......Nese jeni i interesuar ua dergoi dhe vete lexoni se ku je,dhe sa do jeni te penduar per ate nismen e dini ku e kam fjalen..Une dhe Avdi Ibrahimi jemi ne duel per tani dhe dua tja sqaroj kombit tim se si kemi qendrue ne shoqeri mes neve dyve.Nuk eshte ne pyetje vdekja e neve dyve,por ne pyetje eshte kombi shqiptare se ku dhe ka po shkon.Ne nuk jemi ata qe vendosim per komb e as per njerezin.Por jan ekspertete boteror qe vendosin se a e meriton nje popull me vazhdue me tutje apo mu zhduk.Une per vete i frigohem vendimeve nderkombetare dhe kurgje nuk kam aftesi qe ti etiketoi,apo ti shaje.Fajet nuk qendroin as tek serbia as tek nderkombetaret,qe ne shqiptaret jetojm ne roberi,pos tek ne shqiptaret ,jan fajet,qe jemi mesue te jetoim nga tradhetia.Me nje lule nuk qel pranvera.
il y a 8 minutes · J’aime

Haxhi Kuēi E sa per Avdi Ibrahimin nese e njeh dhe keni bere shoqeri shkruani ,por shkruane vetem te verteten mes juve.Avdiu ka aftesi te shpifet dhe te bind pa fakte qe je spiun i serbise pa qen fare.Dy;Te nxite te hyne ne konflikt me serb duke te etiketue udbash ,spiun i serbise gjere sa te detyron te vritesh ne front.Lavdrohet kur perfundon lufta,dhe kur perfundon mbledhja thote deshta me bere pyetje keshtu ashtu.....................................................Haxhi Kuēi
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Avdi Ibrahimi e Ibrahim Kelmendi
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: