AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Haxhi Kuši leter Hashim Thaqit

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Haxhi Kuši leter Hashim Thaqit   Lun 7 Oct - 1:08

Haxhi Kuši 12/02/2008
└ : hashim.thaqi@pdk-ks.org

O Thaqjanet
Rrini gadi,shpallne referendumin gjithepopullor,sepse pa referendum ska liri kombetare,pos pavaresi qeveritaresh e servila te serbit!Mos e humbni karakterin e luftes nese keni luftue dhe mos shkilni ne ata qe luftuan e ca vdiqen pa dredhi dhelperakesh,se nje dite do u gjeje hataja dhe do pergjigjeni para zotit dhe voneee do u behet me genjeshtra!!!Per serbi mos u brengosni qe u turret sepse tjeret e azganisin siq po u azganisin juve ata dyve po u egersojn epshin dhe pasojat do jene katastrofale,ku dhe juve kan me ju vrare si qengja mos e harroni kete thenje timen!!!Shpallne neser edhe pa referendum dhe thoni se referendumin e kemi kryere dhe ne emer te gjakut te derdhur dhe te popullit te vuajtur ne egzodin e hudhur po ua plotesojm deshiren e kamotshe me pavaresin e kosoves si subjekt sovran dhe i barabarte me shtetet qe na rrethojne,ku edhe pakicat kombetare do ti gezojn te gjitha te drejtat qe i garanton karta e kombeve te bashkuara.
Dhe thoni kush eshte per pro pavaresin ?Kush eshte kundra ?Dhe a ka stagnime ?Mos u bani tuca si lepurat ,se i meqmi si frigohet vdekjes per drejtesi!

Windows Live Messenger 2008 vient de sortir, entiŔrement personnalisable ! TÚlÚchargez gratuitement Messenger 2008


.........................................................................................................
Pergjigjet Hashim Thaqi,ketu te poshte

Re: Pse manipuloni me kombin shqiptar‏

hashim.tha​qi@pdk-ks.o​rg (hashim.thaqi@pdk-ks.org)Ajouter aux contacts 15/03/2007
└ : hagi krasniqi

I nderuari mik,

Ne kishim ushtri para se te kishim shtet. Ne fakt, fale luftes se UCK-se
dhe rezistences qytetare ne kemi arritur ne kete pike kulmore.
Perjetesisht do te perulem para gjithe atyre qe barten mbi supe luften per
lirine dhe pavarsine e Kosoves.
Tani, e rendesishme eshte qe Kosova do te kete ushtri. Ushtria e Kosoves
do te trajnohet dhe paiset nga NATO, dhe shume shpejt do te jete pjese e
partenritetit per paqe dhe e NATO-s. Une kam besim te plote se shume nga
pjestaret e TMK do te jene edhe ne ushtrine e ardheshme te Kosoves.

Kuvendi i Kosoves do te pregadite nje ligj te vecante per te gjithe
anetaret e TMK te cilet nuk do te mund te integrohen ne ushtrine e
Kosoves. Poashtu do te kete edhe projekte te vecanta trajnimi per ata qe
duan te perkushtohen ne fusha tjera.

Pavarsine nuk na e sjelle ne pakete askush, pavarsine e kemi fituar dhe e
kemi merituar. Tani do te miratohet rezuluta e re e KS OKB dhe pastaj do
te kemi miratimin e Kushtetutes se Kosoves se pavarur dhe sovrane ne
Kuvendin e Kosoves.

Une ju siguroj se procesi eshte ne rruge te mbare, dhe shume shpejt do t'i
gezojme frytet e punes sone, Kosoven e pavarur dhe sovrane. Ne kete pike
ne asnje rrethane dhe ne asnje moment nuk do te kete kompromis. Dhe, ndaj
cdo tendence tjeter do te isha i pari i cili do te reagoja. Ne , ne asnje
situate nuk do te benim pazare me vullnetin dhe sakrificen e popullit te
Kosoves.

Flm shume.

Sinqerisht,
Hashim Thaci


....................................
Haxhi Latif Kuši i parashtron pyetje Hashim Thaqit

> Pyetje:
>
> Pse e transferuat UšK en ne TMK?Edhe pse u nxiten amerikanet me ju provue
> se a e hani,ju e pranuat kete transfere,dhe u quditen se si e pranuat qe
> ushtria e šlirimit te mbesi si nje force civile.
> Tani mirreni me negociata me serb per statusin e kosoves!Per ška e beret
> gjithe ate lufte?Per keshtu me manipulue me shqipetare?
>
> Tjeter:
> Pse Fatmir Lima nuk me pranoi ne shtabin e tije me 6 qershor1998 ne
> Deberdelan dhe ne Marali mu kercnuan se nese une Haxhi Kuši beje e
> organizoi
> ndonje sulm kundra forcave qetnike serbe kane me pasur pune me mua!Kete
> kercnim ma ka bere policia e UšKes,ne oden e sternipave te babes tek Hazir
> d.Olluri!
> Dhe Uke Bytyqi mi qoi fqinjet qe nese beje e gjuaje ne serb nese ,kan me
> me
> shpall tradhetar shqipetar?!!!Per ška u krijue UšK-ja a me luftue apo mos
> me
> luftue?
> Ju pershendesi,dhe kerkoi pergjigje,pasi vete keni kerkue qe tju kerkojna
> pergjigje.
>
> _________________________________________________________________
> Windows Live Spaces : crÚez votre blog Ó votre image !
> http://www.windowslive.fr/spaces

>
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Haxhi Kuši leter Hashim Thaqit
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas rÚpondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: