AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Leter Shefqet Krasniqit

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15047
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Leter Shefqet Krasniqit   Lun 21 Oct - 18:30

Pershendetje zotri Hoxhe Shefqet Krasniqi;
Nje pyetje e kam per ju i nderuar,A shkruhet ne Kuran keto fjale;Ata qe luftoin per atdhe ne rendin e pare e kan xhehnetin ne rendin e pare,ata qe luftoin ne rendin e dyte e kan xhenehtin ne shkallen e dyte ata te tretet ne rendin e trete,ata te kateritit ne shkallen e kater,e keshtu gjere ne shkallen e shtate,apo mos valle jane genjeshtra keto fjale.
Nje tjeter pyetje i nderuar;Nese nje popull nuk ja permend meritat e nje atdhetarit qe ka punue per popull,a eshte ne rrugen e Allahut ai popull ,apo eshte ne rrugen e popullit te Lutit ?Une Hoxhe i nderuar jam ai ish student qe i pata nis demonstratat e 11 marsit te vitit 1981.Dhe emrin tim kerkush as ne bishte te maces.Deshmitarin e demonstratave e kam gjete keto dite dhe e pranon qe une i kam nis.Ju kam lute shume gazetareve qe te shkruajn,por as pergjigje nuk me japin.Deshmitari eshte Bajrush Ahmeti nga gjilani ,punon tani ne zvicerr ne qytetin Cyrihut.Por me duket e kan kercnue dhe i ka shly shkrimet sot.Por origjinalet i kam ,qe mi ka dergue.Dhe mi vodhen meritat e mija ore Hoxhe.Dhe ne vend qe te me perkrahin,me urrenin ata te djehit edhe sot i ke ne pushtet ish bijt e shpiunave.Ne Kurhan thuhet per shpiunin,se eshte ne gjendje me nxjerr evladin e vete nga varri dhe me ja ngrere mishin vetem mos me pranue qe eshte shpiun.Ne vitin 1971 e kam mbrojtu flamurin e shqiptareve nga mijera serb ku aty ishte Nikolla Lubiqiqi dhe kam rrahur serb me dru.Dhe jo serbet ,por shqiptaret mu leshuan te me rrahin qe tju thone serbeve ja ne ne vend te juain e rrahim,vetem me peshtue bythen e vete shqiptaret,qe sa trima jan.Dhe mbas kesaj ,komiteti kosoves i Fadil Hoxhes qenit me shpallen bandit dhe edhe sot pasojat po i ndiej ,jo nga serbet,pos nga shqiptaret ,kjo qeveri.Deshmitar jan qe e kam brojtur;Reshit Bytyqi,me dhendrrin e vete shpiunin e suharekes Muharrem Shaban Kuši,,Rexhep Kryeziu me vellan e madhe nga suhareka,smail Nuhi Berisha elektricist,qe kete e pata ndegjue ne nje vdekjeduke thene o burra une e kam mbrojte flamurin tone nga serbet.Mua nuk me shihte,kur i thash kush bre?Po nese edhe na qatu kemi qen !!!Po keni qen o qen i thash,por ju mu keni versul ne vend te shkive.Sadik Sulaj nga shiroka ,Brahim Nebi Kuši,Sami Kuši,Kadri Kuši etjere.Edhe ne kohen e minatroreve kur u mbyllen ne zgafelle ne vitin 1989 me nje delegacion kam qen te ta dhe u luta qe te dalin e te bahem kurban i shqiptareve por sme lejuan,.Deshmitar;Dem Ndrecaj,Sali Hoxha(kapuqi) etjere.Ne lufte nuk me morri Fatmir Lima sherri i njefare Avdi Ibrahimit,dhe mbasi e leshova kosoven me 16 janar 1999,kete e kishte ba Lima zevendes te policise se uškes.Ja lufta e shqiptareve.Me 15 janar te vitit 1999 perfaqesuesit e OSCES qe banojshin ne shtepin time e kishin pare masakren e Raqakut sepse ate pjese e kishin ne vezhgim dhe me thane a don me ta plotsue deshiren qe NATO ta bombardoi serbine ?Jam que ne kembe dhe e kam perqafue Njerun e truqise Ihesan Aksayn,qe ketij njeriut dhe tane Turqise šdo shqiptar ja ka borgje,sepse tan refugjatet e kan pasur per destinacion QADIN dhe nuk po foli ma shume.Pse iku profeti Jakupi nga populli i tij.Para luftes ne promovimin e librit tim me titull"Leter Popullit Tim" e din se ška u kam thene dhe te inqizuar e ka gazetari Behran Hoti,aty ka qen edhe;Reshit Refkiu,Qerim Pllana,Begzat Baliu,Mervete Dreshaj,Mehdi Elezi,Kajtaz Rrecaj,Avdi Ibrahimi,Selejdin Fazliu e tjere.Hoxhe i nnderuar,ishalla as tek majmunet nuk eshte ky gjest i poshter qe atdhetarin shqiptaret e shpallin tradhetar e tradhetaret i shpallin patriota.Kur Perendia e pate zhduk popullin e Lutit ,Themundit ,njeri nga keta i pate thene Perendise;O perendi pse edhe ata qe jan ne rrugen tende po i mbysish?Perendia ia priti;O i derguari im jan shume te prishte dhe per sherr tyne nuk po beje dallim e po i mbysi te gjithe.Nese e meriton nje popull me zhduk i madhi Perendi eshte populli yne qe edhe neve te merituarit le te ma zhduki nga kjo toke,sepse token Perendia e ka krijue per nerez te vyshem e jo per njerez te prishte ne moral,rrenca,shpiuna,tradhetar.Gjate luftes kam kerkue ndihma ne suhareke e din mire Malush Berisha dhe komunisti tij Uke Bytyqi.Edhe ne Malisheve kam dergue ndihma me konvoja ku u vra mjeku Shpetim Robaj.
Ketu me poshte e keni origjinalin e fotografum shkembim mes neve me deshmitarin qe e pranone qe une i kam nise deonstratat ne menzen e studenteve ne prishtine.
Sinqersihte
Haxhi Latif Kuši(Krasniqi) mbiemrin e vertete,sepse baben per me pranue ne ate lagje e kan detyrue mu ba Kuši.Ne luften e dyte botrore,listen per tu pushkatue shqiptaret e ka ba Hysen Rrahman Kuši ka cof qeni.EDhe listen e fundit listat per tu pushkatue i kan perpilue shqiptaret;Avdi Ibrahimi,Reshat Badallaj,Demaqi qeni, Riza Vata,Sheradin Berisha.Pushka top ju beft e Perendia ishalla u hakmirret ketyre demonave qe paraqiten patriota .A Perendi qysh nuk ma bane sikurse profetit nje shok Aliun djalin e migjes.Por une edhe djemt e migjallareve i kam pasur me keta dilingji.
Hoxhe i nderuar;Ne vend te mirenjohjes,mora mekembje nga shqiptaret qe dje ishin servila te shkaut,mu ata lahpera ishin udheheqesa te ušk.Per shqiptar i dashur eshte vetem ai qe ka qen i lidhur me serb qe ka vra e dhunue shqiptare,keshtu ta kan drojen dhe po ta ipshin voten.Nese kam hy ne hak sa qimja e kokes ndaj popullit shqiptar,kurr driten e Perendise mos e pafsha.Nese ka hy ne hak ne mua populli shqiptar mallkuar qoft edhe femija ne barqet e shqiptarkave.E kam pas vete nje Hoxhe dietar Gani Paqarizin,ka qen shofer autobusi ne kosovatranse,sepse kisha ndegjue se eshte i vetmi njeri qe e njef Kuranin me temel.Dhe i bana pyetje;Pash Zotin Hoxhe,a mundesh me dy fjale me ma spjegue Kuranin ?PO me tha;Tere Kurani i sillet rrethe Parajes(Lirise)dhe Ferrit(Roberise).A me ke kuptue tani me tha?Po ia prita te kam kuptue,sepse edhe une e kisha lexue disa here dhe jo kaq por edhe krahasimin mes Bibles e Kuranit e kam ba,ku shume pakes kan dallim njera me tjetren.
Hoxhe i Nderuar,nese diška nuk jam ne rrugen e Perendise me trego te lutna.Vetem nje te fundit ta them se as nje germe nuk e kam shkrue me rrena,nese po e shihni diku sa nje te zeze e thonit me trego pa hezetim.Kam pasur shoqeri me Hoxhen e Bubavecit Xhevat Kryeziun,ku kemi ba pajtime,.Ky ne ušk e une ne shtepi,kur e luta tju thote te me marrin iku pasha zotin .Shume ma kan ngul shqiptaret,por ketyre Zoti ishalla ua ngul ne ashte,Tek ajo fare e ringjalljes qe gjindet ne bishtin e b...

Keto fjale qe po ti dergoi,po i botoi ne forum.
Pershendetje me mija here i nderuari Hoxha i madhi
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Leter Shefqet Krasniqit
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas rÚpondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: