AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Nena Tereza a ka permend roberin e shqiptareve

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15045
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Nena Tereza a ka permend roberin e shqiptareve   Jeu 24 Oct - 15:00

Zėri i Amerikės: Ky dedikim i saj pėrkoi me njė periudhė nė tė cilėn shqiptarėt vuanin: Shqipėria nėn sundimin komunist pėr gati 50 vjet, shqiptarėt nė Kosovė shtypeshen pėr vite me rradhė. Gjatė misionit tė saj pėr njerėzit mė nė nevojė, ajo pati kritikėt e saj, qė thoshin se ajo nuk fliste hapur rreth vuajtjeve tė shqiptarėve, rreth shkeljes sė tė drejtave tė tyre bazė. A pati folur Nėnė Tereza me ju pėr kėtė?

Atė Brian: Jo, ajo nuk fliste konkretisht rreth Shqipėrisė apo Kosovės. Nė pėrgjithėsi ajo nuk angazhohej nė protesta publike, pasi mendonte se njė qėndrim i tillė nuk ishte i pėrshtatshėm pėr tė sepse mendonte se misioni i saj ishte tė transmetonte dashurinė dhe kujdesin e Zotit pėr njerėzit dhe kjo ishte mėnyra e saj pėr tė pėrhapur dashurinė mes njerėzve. Ajo nuk donte tė pėrzjehej nė politikė, duke thėnė se nėse do tė angazhohej nė ēėshtje tė caktuara politike, nuk do tė ishte nė gjendje tė punonte me dashuri pėr tė gjithė njerėzit. Ajo ishte nė dijeni tė zhvillimeve tė ndryshme dhe kurdoherė qė i jepej rasti, fliste me njė udhėheqės tė caktuar, por jo tė fliste hapur rreth ēėshtjeve politike, kjo nuk ishte diēka qė ajo mendonte se Zoti i kėrkonte tė bėnte.


http://www.zeriamerikes.com/content/at-brian-kolodejchuk-nene-tereza-voa-ditari-shqip-zamira-edwards/1771535.html
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Nena Tereza a ka permend roberin e shqiptareve
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: