AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

  Thaqi e Ramo me vellaun Erdogan,perqeshin

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Thaqi e Ramo me vellaun Erdogan,perqeshin   Sam 26 Oct - 11:03

Neqoftese Thaqi dhe Rama e kan quajtur vella  kryeministrin e Turqise Erdogan,edhe une i bashkohem ketyre dy trimave,dhe nuk paskan gabue fare.Rrofte Turqia sa te jetofte kjo Toke e bekume.Ma mire me TURQIN se sa me serbine.Por turqia ska mbete me marr kosoven se ne kemi nevoje per ndihme nga turqia e jo turqia per ne.Kjo Turqi ju ka ringjall ne  luften e fundit e din Thaqi, Rama dhe une jam deshmitari kyq ne ato qaste ma te veshtira.Kjo fjale e Rames dhe e Thaqit i mundon ata qe dje ishin me udben e serbise.Thaqi,kam respekt  ndaje teje shume e ma shume.EDhe kesaj heres ja ke rras  kosoves edhe nje mandat perhajer te kofte e pastaj,leshoja  nje mandate Sami Lushtakut.Por te gjitha keto fjale ndaj ktyeministrit Erdogan jan dhe paskan qen qesharake dhe hajgare ndaje Kryeministriit turk.


Nė pyetjen e gazetarit tė Kohės pėr Thaēin se kryeministrin e Shqipėrisė e quajti mik ndėrsa kryeministrin turk Erdogan e quajti vėlla, u pėrgjigj vetė Rama duke thėnė se Thaēin e ka mik e vėlla, prandaj edhe vėllai i Thaēit (Erdogani) ėshtė edhe vėlla i im, tha duke u qeshur Edi Rama .

Thaēi i bishtnoi pėrgjigjes nė kėtė pyetje duke folur pėr miqėsinė e hershme ndėrmjet tij e Ramės dhe duke mos quajtur atė miqėsi ideologjike por miqėsi bashkėpunimi pėr shqiptarėt...
Nė vazhdim Thaēi theksoi se ka besim tė plotė se Qeveria Rama, do tė luaj rol tė veēantė nė arritjen e njohjeve pėr shtetin e Kosovės.
Nuk e di ēka me tregue,por shqiptaret perhere kan luftue nen flamurin e turqise.Sa per Skenderbeun kerkush nuk ka fakte se me ēfare flamuri ka luftue.Alfabeti i pare i gjhes shqipe ka lindur ne Stambolle.Ndersa pavaresine e shqiperise e shpalli kryeparlamentari i Turqise Ismail Qemaili.Ateherit  bejme pyetje vetes,si eshte e mundur Ismail Qemaili qe ta shpalle pavaresine e shqiperise pa dijenin e portes se turqise ?Ndoshta edhe keto qe i shkruaj nuk jane reale per pseopatriotet,serbofilet,por nje te vertete mundem me thene se perfaqesuesit e OSCES te Turqise e lajmruan NATOn naten e 15 janarit te vitit 1999 per masakren e Raqakut,dhe fale ketij djaloshit Ihsan Aksay sot shqiptaret u kethyen gjalle ne Kosove.Ndryshe po them haptas se plani" Hanri Kisingjer"Ka qen qe te gjithe shqiptaret te dergohen per ne Qad,ku ky plan ka qen i pergaditur me nje shume prej 46miliarde dollar.Shpetitmtari nuk duhet te perbuzet,por duhet me ja marr temenan.Sa per luften e uēk sot te gjithe ishim ne qad,por a do ishim ne jete eshte pyetja.?
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Thaqi e Ramo me vellaun Erdogan,perqeshin   Sam 26 Oct - 20:05

Arnavut(shqipe)
Iki Başbakanı Arnavutluk,Türk Başbakan Erdoğan ile espriler yaptık

Nė pyetjen e gazetarit tė Kohės pėr Thaēin se kryeministrin e Shqipėrisė e quajti mik ndėrsa kryeministrin turk Erdogan e quajti vėlla, u pėrgjigj vetė Rama duke thėnė se Thaēin e ka mik e vėlla, prandaj edhe vėllai i Thaēit (Erdogani) ėshtė edhe vėlla i im, tha duke u qeshur Edi Rama .
http://www.gazetatribuna.com/?FaqeID=2&LajmID=23222&mesazhi=1
Thaēi i bishtnoi pėrgjigjes nė kėtė pyetje duke folur pėr miqėsinė e hershme ndėrmjet tij e Ramės dhe duke mos quajtur atė miqėsi ideologjike por miqėsi bashkėpunimi pėr shqiptarėt...
Nė vazhdim Thaēi theksoi se ka besim tė plotė se Qeveria Rama, do tė luaj rol tė veēantė nė arritjen e njohjeve pėr shtetin e Kosovės.
..Rama i shqiperise me juve ka lozur dhe nuk e keni marr vesh fare.
Ashtu edhe kryeministri i kosoves  paskan qeshur ne fjalimet qe pasket mbajte ne parlamentin e shqiperise dhe te kosoves.
Jo vetem keta dy kryeministra shqiptar,por edhe gazetat shkruajn dhe bejne shaka me juve,zotri kryeminister i Turqise.Ju mesiguri kete shaka nuk e keni kuptuar nga keta dy.Shqiptaret vertete jan artista dhe komedijan ,bejene hajgare me njerezin dhe njerezia nuk i kupton,pos serbise !!!!!!.
Nuk ka faje populli shqiptar,keni ju,dhe une qe e nxita perfaqesuesin e Juaj qe te intervenon NATON me 15 janar te vitit 1998 ,per rastin e masakres se Raqakut duke u thene KS te OKB es se serbet po masakroin civil shqiptar.
Ky perfaqesues turk quhet Ihsan Aksay,dhe Mehmeti qe mbiemri nuk me kujtohet.Por keta dy e kan pase ne mbikqyrje Shtimen e sidomos zonen e Nerodimes.Fale  deklarates se ketyre perfaqesueseve tuaj NATO e bombardoi serbin,dhe shpetoi nga ma e keqja populli i kosoves.Por  as populli as qeveria nuk jane ka ua dijne kete te mire,siq ma kan bere edhe mua me qindra here.Shqiptareve shpetojau jeten qindra here,ne fund te thone ta dhefsha te miren.Kur tju vjen veza prape te bytha,te hyne ne bythe dhe te kerkojne ndihme prape.Dhe prape si te shpetojne ,thone ja rrasa karin.

Shqipetaret, ndihmoi,nese deshiron me te perqesh.Shqiptarit shpetoja jeten ,ndaq me ta vrare.Une Haxhi Kuēi(Krasniqi),kur ua pata mbrojtur flamurin e shqiptareve nga serbet me 1971,jo serbet,por shqiptaret ne vend te serbeve mu versulen pse e mbrojta nje pelen.Une i kam nisur demostratat ne menzen e studenteve me 11 mars te vitit 1981 dhe mi vodhen  meritat e mija mu kjo qeveri qe edhe me ju po bane shaka.Ne lufte nuk me moren,e dine keta perfaqesues te juaj pse?Dhe me thojshin ti edhe nga serbet edhe nga uēk je ne rrezik.
..........................................................................................................................
İki Arnavut ana Arnavut akademisyenler ile birlikte, Türk Başbakan Erdoğan hor

Sevgili efendim Türk Başbakan Erdoğan,
Arnavutluk ve Kosova'ya ziyaret becuase
Arnavutluk'un Rama sizinle oynadı ve hiē bilmiyorum .
Başbakan Kosova Bakanı ve sözde parlamento Arnavutluk ve Kosova'da muhafaza komik konuşmalar suēluyor .
Bu iki Arnavut başbakan , ama gazeteler yazmak ve size alay Sadece .
Hiēbir suēluluk Arnavut halkı , sahip , ve NATO'nunSırpların katlettiği siviller olduğunu söylendi katliam Raqakut vesilesiyle Ocak 1998'de 15 müdahale iēin bana temsilcisi istenir ediyor .
Bu İhsan Türk Aksay denir ve kujtohet.Por ile Mehmet soyadı özellikle Shtime gözetim bölgesi Nerodimes.Fale bu temsilcilerin NATO Sırp bombaladı ve kötü insanlar kosoves.Por beni kaydettiğiniz ifadenizi bu iki pase sahip değildir insanlar ne de hükümet ne de onlar benim iēin daha yapmış , bu bilmek olmamıştır .
Kartal, ndihmoju, bu perqeshin.Shqiptarit hayat kurtarır, onları ndaq öldürdü
Bir Pele koruma olsa. O Sırpların değil, Sırpların Arnavutların bayrağı koruyan Hacı ben Kuki (Krasniqi), Sırplar Arnavut yerine sadece koştu.

Ben Mart 1981 11 menzen öğrenci gösterileri sol ve ayrı şaka olduğunu benim şaplak bu hükümet ile, benim yararları ēaldı ettik.

O kadar ēok hayatını kurtarmak zaman kartal benden nefret.
Insan hissetmeden bir halktır
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Thaqi e Ramo me vellaun Erdogan,perqeshin
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: